Setari Cookie-uri

un mare secret

Stim cu totii ca fericirea dureaza doar o clipa, dar fiecare dintre noi speram ca la noi o sa fie altfel, mai ales...cand, prin ceea ce ai ajuns sa traiesti, ai cucerit cel mai inalt varf. Totul a inceput printr-un joc, joc in care de altfel nici unul nu-si dorea sa intre. Eu..."il amenintam" zilnic cu sloganul "nu te indragosti de mine" pentru ca stiam ca am rani adanci si nu vroiam sa mai iubesc. Imi impusesem asta si imi creasem propriul meu bol de sticla in care traiam, care imi proteja sufletul de alte suferinte. Timpul meu se scurgea intre 2 joburi, nevoi personale si mici bucurii achizitionate. El era "indemnat" sa ma cucereasca in sensul "barbatului modern", o noua trecatoare prin existenta lui, o ambitie de genul "daca tu nu ma vrei, eu te vreau". Sec, la obiect si doar carnal. N-a fost sa fie asa...si pentru ca a aparut acel sentiment minunat. Ne-am mumarat printre fericiti, ne-am simtit deasupra tuturor...suflete pereche...pana cand....am aflat MARELE LUI SECRET. Un secret care face ravagii, iti mananca zilnic existenta, SECRET numit....LEUCEMIE. Imediat ce a aflat de evolutia fulminanta a bolii...a disparut, lasandu-mi sufletul iar impartit in mii de cioburi, iar eu..caut zilnic...noi miracole, clinici din Viena si semne de existenta...
hipnotique
Postat pe 20 Noiembrie 2008 10:28
si eu care credeam ca eu sufar...
sincer sper sa gasesti miracolul ce-l cauti
nu-ti pierde speranta cei buni intotdeauna reusesc

Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:09
Multumesc de incurajari....ceva imi spune...ca o sa fie bine...trebuie sa cred asta!
hipnotique
Postat pe 21 Noiembrie 2008 08:58
STI CUM SE ZICE SPERANTA MOARE ULTIMA....
ASTAZI MEDICINA A EVOLUAT MULT ...IMPORTANT E SA LUPTI PANA LA CAPAT SI SA FACI TOT POSIBILUL SA GASESTI SOLUTIA
EA EXITA TREBUIE DOAR SA O CAUTI
SI INCA CEVA PRETUIESTE DRAGOSTEA DINTRE VOI , E UN LUCRU SFANT PENTRU CA RAR GSASESTI IUBIREA ADEVARATA PUTINE IS PERSOANELE CARE O TRAIESC
MULTA BAFTA

Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:49
De la: gabivali, la data 2008-11-21 16:49:31STI CUM SE ZICE SPERANTA MOARE ULTIMA....
ASTAZI MEDICINA A EVOLUAT MULT ...IMPORTANT E SA LUPTI PANA LA CAPAT SI SA FACI TOT POSIBILUL SA GASESTI SOLUTIA
EA EXITA TREBUIE DOAR SA O CAUTI
SI INCA CEVA PRETUIESTE DRAGOSTEA DINTRE VOI , E UN LUCRU SFANT PENTRU CA RAR GSASESTI IUBIREA ADEVARATA PUTINE IS PERSOANELE CARE O TRAIESC
MULTA BAFTA


adica medicina a descoperit elixirul dragostei!!? vreau si io doua kile!

Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:08
De la: geo32, la data 2008-11-21 17:08:56
De la: gabivali, la data 2008-11-21 16:49:31STI CUM SE ZICE SPERANTA MOARE ULTIMA....
ASTAZI MEDICINA A EVOLUAT MULT ...IMPORTANT E SA LUPTI PANA LA CAPAT SI SA FACI TOT POSIBILUL SA GASESTI SOLUTIA
EA EXITA TREBUIE DOAR SA O CAUTI
SI INCA CEVA PRETUIESTE DRAGOSTEA DINTRE VOI , E UN LUCRU SFANT PENTRU CA RAR GSASESTI IUBIREA ADEVARATA PUTINE IS PERSOANELE CARE O TRAIESC
MULTA BAFTA


adica medicina a descoperit elixirul dragostei!!? vreau si io doua kile!

ca sa miorlai dupa aia ca te-ai ingrasat? si nu stii cum sa dai jos
Full_Metal_Jacket
Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:18
Nu simti teama si lupta pana la capatul puterilor ba chiar mai mult,caci e un miracol sa iti gasesti sufletul pereche;priveste totul ca pe o incercare pt voi,chiar daca sansele de reusita par a fi minime!Medicina in ziua de azi este ff dezcoltata si tb sa gaseasca tratamentul potrivit!Mult succes si sa dea D-zeu sa te auzim cu vesti bune!
stuff
Postat pe 23 Noiembrie 2008 19:11
Suflete perechi, va doresc cu toata fiinta mea sa va bucurati unul de celalalt mult timp de acum inainte!
In paralel cu vizitele la medicii \"traditionali\", ati incercat ceva in domeniul terapiilor complementare?
Nu stiu daca ati participat la o slujba de Maslu, daca ati fost pe la un bioenergoterapeut... Daca aveti deschidere catre asa ceva....
Personal am foarte multa incredere in Dr. Argesanu. In fiecare zi a vietii mele ii multumesc lui DUMNEZEU ca l-am cunoscut pe acest super om, iar lui, lui Dragos Argesanu, ii multumesc pt tot ce a facut pt mine si copilul meu.

Mi-am permis sa dau un copy-paste unui articol. Sper sa nu te superi, dar sincer vreau sa invingeti aceasta boala si sa treceti cu bine peste aceasta incercare.

\"Leucemia este o boala a sangelui, manifestata prin cresterea haotica a numarului de leucocite. Din aceasta cauza ea este considerata ca fiind un cancer al sangelui, desi nu ar trebui sa fie asa. Are cele trei forme: leucemia mieloida cronica, leucemia limfatica cronica si, forma mai grava, leucemia acuta.
Ca si cauza subtila, avand in vedere ca sangele reprezinta emotiile si sentimentele, cauza clara a leucemiei este suferinta sufleteasca. Acesta este primul lucru pe care trebuie sa-l rezolve cel care doreste sa se vindece de leucemie! Fara rezolvarea problemelor sufletesti, leucemia este dificil de vindecat. Ori, de multe ori, chiar aflarea vestii, a diagnosticului, poate bloca rezolvarea problemelor sufletesti.
Ce trebuie facut pentru vindecarea leucemiei:
- rezolvarea problemelor sufletesti prin orice metoda;
- din casa sa fie eliminate naftalina si orice substante impotriva insectelor, iar din alimentatie sa se elimine mancarurile reincalzite;
- folosirea unuia din cele doua tratamente descrise mai jos (sau chiar amandoua, pentru ca nu se exclud).

Metoda Vanga
Bolnavul va bea un decoct (fiertura) din boabe de grau, porumb, ovaz, secara si mei. Obligatoriu, ele trebuie sa fie procurate din surse curate, netratate chimic. Din fiecare soi de graunte, se ia cate o lingura si se pune la fiert in circa 2 litri de apa, astfel ca la final, cand cerealele s-au inmuiat, sa ramana 1 litru de lichid. Se strecoara si se beau cate 2-3 pahare pe zi (nu neaparat inainte sau dupa mese), dimineata, la pranz si seara.
De asemenea, suplimentar, bolnavul va bea suc (nu ceai) din radacina de nalba de padure (Malva silvestri). La copii se poate adauga in alimente fructe de nalba de padure uscate si pisate.

Metoda Breuss
Sa se bea 1/4 litri/zi timp de 42 de zile sucurile de legume valabile si in cura totala de cancer (dar fara sa se posteasca). Sa amintim reteta:
- 3/5 sfecla rosie,
- 1/5 morcovi,
- 1/5 bulb de telina,
- putina ridiche neagra, mai ales coaja
- un cartof mic

Exemplu: 300g sfecla rosie, 100g morcov, 100g bulb de telina, 50g ridiche neagra, un cartof mic cat un ou sau, daca nu este suportat, un ceai de coaja de cartofi baut rece.
Se va mai consuma, suplimentar, ceai de salvie.

Si... sa nu uitati ca veselia poate vindeca multe :)\"


Doamne, ajuta sa gasiti solutia problemei voastre! Sa auzim numai de bine!
Alex_Iona
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:00
Am vrut sa scriu "suflete pereche". Iarta-ma.
Alex_Iona
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:02
Multumesc pentru incurajari...a dat semne de existenta...Fuge de mine...nu pentru ca ar vrea sa treaca prin toate astea de unul singur...ci pentru ca stie cat sufar. Ce nu intelege el...este ca sufar mai mult nestiind nimic...De maine incepe tratamentul, departe de mine si prieteni, departe de tara ...dar peste 8 zile...o sa stiu mai multe. Doamne ajuta!
hipnotique
Postat pe 25 Noiembrie 2008 13:21
Multumesc mult pentru sfaturi...cand o sa reusesc sa-l aduc din nou langa mine...o sa fac tot posibilul sa-l conving ca merita incercat tot. Si daca nu vrea..."il leg si il bat pana zice DA". Ce este cert...este ca voi continua in directia vindecarii ranilor lui sufletesti. Ma aventurez intr-o lupta grea...dar "cineva" imi da mai multa putere si rabdare decat am avut eu vreodata.
hipnotique
Postat pe 25 Noiembrie 2008 13:26
Continua sa "comunici" cu "cineva", continua sa-i ceri ajutorul si vei vedea rezultatele care nu vor intarzia sa apara! Doamne, ajuta! Sa auzim numai de bine.
Alex_Iona
Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:39
De la: hipnotique, la data 2008-11-25 13:26:55Multumesc mult pentru sfaturi...cand o sa reusesc sa-l aduc din nou langa mine...o sa fac tot posibilul sa-l conving ca merita incercat tot. Si daca nu vrea..."il leg si il bat pana zice DA". Ce este cert...este ca voi continua in directia vindecarii ranilor lui sufletesti. Ma aventurez intr-o lupta grea...dar "cineva" imi da mai multa putere si rabdare decat am avut eu vreodata.


Sa nu abandonezi lupta....curaj!
2007anna32
Postat pe 17 Decembrie 2008 21:30
O sa reusiti, forta si multa putere de a merge mai departe!! Doamne ajuta, sa auzim de bine!!
Myrika
Postat pe 13 Februarie 2009 22:35
rasfoind pe net si cautand noi informatii despre Leucemie am gasit acest site si vreau sa-ti spun ca ma regasesc in ceea ce tu spui ca traiesti.
Am leucemie mieloida cronica, diagnosticata de 5 ani si pot spune ca ma simt bine si sper ca medicina sa avanseze si sa descopere un remediu pentru acest tip de boala.
te inteleg perfect in privinta iubitului...si eu trec acum prin aceeasi situatie.... insa el la mine diferenta este ca stia de la inceput si a acceptat iar acum dupa un an de zile imi spune ca nu s-a acomodat cu aceasta problema de sanatate ....isi doreste o familie, un copil...iar eu din pacate nu pot deveni mama asa cum aproape toate femeile o fac.......iar el a ales calea cea mai simpla....sa renunte!
nu a cautat informatii, nu s-a documentat ce anume inseamna aceasta boala si cum se poate trai cu ea...pur si simplu a renuntat.
asa ca draga mea, imi permit sa-ti dau un sfat...nu te lasa doborata, sai ai incredere si speranta ca vei fi bine.
inamicul numarul 1 al cancerului este un psihic negativ.
gandeste-te ca tu singura te poti vindeca prin felul in care traiesti, simti si percepi viata de acum inainte.
este foarte greu dar nu imposibil....incearca sa renunti la carne si mananca mai sanatos, vei vedea schimbari majore foarte curand.
daca doresti sa mai vorbim pe aceasta tema ma poti contacta pe e-mail la inamuresan80@yahoo.com.

toate cele bune si multa sanatate

semnat
Ada

Postat pe 16 Aprilie 2009 22:44
incearca sa il convingi k 2 totul e mai usor
succes
bestiutza_relouded
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:50
Buna,putini sunt ca tine si te felicit.De ce zic putini pt ca multora le e frica sa lupte si fug sau te privesc cu alti ochi,pe care ei nu isi doresc sa ii vezi dar ii simti.
putini sunt oameni care te ajuta la greu,sa fie alaturi de tine nu material pt ca banii nu aduc sanatatea,ci moral si psihic.Nu am stiut pana acum din ce cauza se face leucemie.Dar pe baza de stres, de suferinte de tristete se face si diabetul si ulcerul.sunt uimita cate boli poti face cand esti trist si suferi.Poate daca am fi mai veseli nu am avea atatea boli,dar viata nu iti aduce intodeauna fericire si noi ne-am cam resemnat cu asta
ce sa zic Doamne ajuta sa aveti putere sa treceti impreuna peste asta,cu bine si sa fiti fericiti
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 16 Mai 2009 00:36
fericirea poate DURA SI O VIATA INTREAGA.
DACA STII CU CINE SA TI-O CLADESTI
motroc_raluca
Postat pe 16 Mai 2009 08:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
felicitare 8 De la: kudika_980362 29 Ianuarie 2015 16:58
Ce faci in acest moment!? 163289 De la: kudika_1044463 3 Ianuarie 2023 12:39
Intrati si faceti o fapta buna!!! 30 De la: elenna_39 30 Septembrie 2011 22:49
fara subiect 28 De la: kudika_972478 21 August 2014 13:27
Cum ai putut? 30 De la: one_size 10 Noiembrie 2009 10:35