Setari Cookie-uri

eu fecioara si el sagetator...

buna...din ce am citit despre zodii la modul general fecioara si sagetatorul sunt incompatibili...insa sunt cu prietenul meu de 3 ani jumatate, ne intelegem perfect...e foarte iubitor, intelegator, atent...la anul facem nunta, ne dorim o familie si tot restul "tacamului" asa ca nu e tocmai adevarat ( sau poate e din cauza ca zodiacul e la modul general ). Pana la urma tine si de ascendent ( eu am ascendent in sagetator si el in capricorn), si de educatie, de modul de a gandi, de ceea ce ne dorim in viata asta...Sau poate ca nici macar nu are legatura cu astrele ci numai cu noi 2..ne-am gasit pur si simplu.
Va doresc la toti sa va gasiti jumatatea si sa aveti acea relatie care poate depasi orice bariere...
va pup
adutu01
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:10
De la: adutu01, la data 2008-11-20 12:10:50
Va doresc la toti sa va gasiti jumatatea si sa aveti acea relatie care poate depasi orice bariere...
va pup

Multumesc frumos de urari si de explicatii in legatura cu zodiile si ascendentii.
Eu nu cred in horoscop
la relatia ta
Full_Metal_Jacket
Postat pe 20 Noiembrie 2008 20:04
nici eu nu prea cred in horoscop...insa ceva tot este de iti spune nu stiu ce tanti cum te simti , ce o s faci peste 3 zile si tot asa...
ceea ce e mai interesant este ca fiecare om in parte, daca isi citeste la general caracteristicile zodiei sale , se regaseste intr-un fel sau altul....deci ceva tot e ...
pup
adutu01
Postat pe 23 Noiembrie 2008 10:50
Compatibilitatea dintre doua fiinte mai ales barbat si femeie nu se stabileste din punct de vedere astrologic doar pe baza zodiei care de fapt semnifica pozitia soarelui pe cer la nastere. asta e valabila mai mult in plan social. In cuplu se analizeaza pozitiile planetelor marte, venus, mercur , soare luna etc
all_the_love
Postat pe 23 Noiembrie 2008 10:53
De la: tantric_mistery, la data 2008-11-23 10:53:05Compatibilitatea dintre doua fiinte mai ales barbat si femeie nu se stabileste din punct de vedere astrologic doar pe baza zodiei care de fapt semnifica pozitia soarelui pe cer la nastere. asta e valabila mai mult in plan social. In cuplu se analizeaza pozitiile planetelor marte, venus, mercur , soare luna etc
adutu01
Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:02
interesant..
adutu01
Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:03
De la: adutu01, la data 2008-11-20 12:10:50buna...din ce am citit despre zodii la modul general fecioara si sagetatorul sunt incompatibili...insa sunt cu prietenul meu de 3 ani jumatate, ne intelegem perfect...e foarte iubitor, intelegator, atent...la anul facem nunta, ne dorim o familie si tot restul "tacamului" asa ca nu e tocmai adevarat ( sau poate e din cauza ca zodiacul e la modul general ). Pana la urma tine si de ascendent ( eu am ascendent in sagetator si el in capricorn), si de educatie, de modul de a gandi, de ceea ce ne dorim in viata asta...Sau poate ca nici macar nu are legatura cu astrele ci numai cu noi 2..ne-am gasit pur si simplu.
Va doresc la toti sa va gasiti jumatatea si sa aveti acea relatie care poate depasi orice bariere...
va pup
:sml-sign01insa" sunt cu prietenul meu de 3 ani jumatate, ne intelegem perfect"99:


Si eu sunt fecioara iar sotul meu a fost sagetator, iar cat timp am fost prieteni a fost cel mai dragut barbat, nu stiu ce s-a intamplat dupa casatorie dar a fost o metamorfoza completa...din barbatul vesel si dragut s-a schimbat in cel mai serios si singuratic personaj. M-a despartit de toti prietenii chiar daca erau comuni, a devenit cel mai posesiv si egoist om pe care l-am intalnit!
Nu spun ca a fost usor, a trebuit sa fac multe compromisuri, insa cu timpul nu le-am mai facut din obligatie ci din placere, am invatat langa el ca iubirea poate sa treaca peste orice si ca indragostitul este cel mai bun elev!

Am fost totusi norocoasa ca era un tip gospodar si un familist convins, iar eu am invatat sa-l accept asa cum era atunci si sa iubesc NOUL MEU PARTENER ...a durat 7 ani casnicia noastra, am facut 2 copii si probabil ca ar fi durat si astazi daca soarta nu ne-ar fi despartit atat de devreme.
Cert e ca nici in ziua de azi nu am mai gasit pe cineva pe care sa-l iubesc asa cum l-am iubit pe el, nici azi nu am gasit pe cineva pentru care sa fac ce am facut pentru el...asa ca daca esti intradevar indragostita i-al de barbat altfel nu e usor sa stai (ca feciara!!) langa un sagetator..BAFTA si IUBITI_VA mult!
luci_ana
Postat pe 24 Noiembrie 2008 08:17
De la: luci_ana, la data 2008-11-24 08:17:35
De la: adutu01, la data 2008-11-20 12:10:50buna...din ce am citit despre zodii la modul general fecioara si sagetatorul sunt incompatibili...insa sunt cu prietenul meu de 3 ani jumatate, ne intelegem perfect...e foarte iubitor, intelegator, atent...la anul facem nunta, ne dorim o familie si tot restul "tacamului" asa ca nu e tocmai adevarat ( sau poate e din cauza ca zodiacul e la modul general ). Pana la urma tine si de ascendent ( eu am ascendent in sagetator si el in capricorn), si de educatie, de modul de a gandi, de ceea ce ne dorim in viata asta...Sau poate ca nici macar nu are legatura cu astrele ci numai cu noi 2..ne-am gasit pur si simplu.
Va doresc la toti sa va gasiti jumatatea si sa aveti acea relatie care poate depasi orice bariere...
va pup
:sml-sign01insa" sunt cu prietenul meu de 3 ani jumatate, ne intelegem perfect"99:


Si eu sunt fecioara iar sotul meu a fost sagetator, iar cat timp am fost prieteni a fost cel mai dragut barbat, nu stiu ce s-a intamplat dupa casatorie dar a fost o metamorfoza completa...din barbatul vesel si dragut s-a schimbat in cel mai serios si singuratic personaj. M-a despartit de toti prietenii chiar daca erau comuni, a devenit cel mai posesiv si egoist om pe care l-am intalnit!
Nu spun ca a fost usor, a trebuit sa fac multe compromisuri, insa cu timpul nu le-am mai facut din obligatie ci din placere, am invatat langa el ca iubirea poate sa treaca peste orice si ca indragostitul este cel mai bun elev!

Am fost totusi norocoasa ca era un tip gospodar si un familist convins, iar eu am invatat sa-l accept asa cum era atunci si sa iubesc NOUL MEU PARTENER ...a durat 7 ani casnicia noastra, am facut 2 copii si probabil ca ar fi durat si astazi daca soarta nu ne-ar fi despartit atat de devreme.
Cert e ca nici in ziua de azi nu am mai gasit pe cineva pe care sa-l iubesc asa cum l-am iubit pe el, nici azi nu am gasit pe cineva pentru care sa fac ce am facut pentru el...asa ca daca esti intradevar indragostita i-al de barbat altfel nu e usor sa stai (ca feciara!!) langa un sagetator..BAFTA si IUBITI_VA mult!



ms mult pentru ce ai scris...
in privinta geloziei si posesivitatii ai perfecta dreptate...dar ce imi place cel mai mult la el este ca incearca si chiar isi doreste sa fie cel mai bun pentru mine...si ma face sa ma simt minunat si il iubesc pentru asta. Insa nici eu nu sunt mai prejos...ne asemanam foarte mult...si eu sunt posesiva si il mai intep cu gelozii dar totul la modul glumetz ( dar e de ajuns atat)
Imi pare rau k nu a mers casatoria voastra...dar ti-au ramas 2 bucatele din el si din relatia voastra : copiii ..si poate k asta e si mai important




Toate cele bune!!
adutu01
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:01
Adutu-le draga, daca il iubesti si te iubeste nu exista sot mai bun ca sagetatorul..E un SOT si un TATA excelent, si crede-ma ca in timp relatia va "creste" si in nici un caz nu va fi o corvoada..

PS..Relatia noastra nu a mers pentru ca Dumnezeu la iubit atat de mult incat L-a vrut la EL...doar asta ne-a despartit, altfel sunt sigura ca ne-am fi iubit la fel si azi..

Va doresc tot binele din lume si sa va bucurati unul de celalalt !
luci_ana
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:00
imi pare sincer rau.....
adutu01
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:07
eu nu stiu ce as face daca l-as pierde...anul trecut a avut un accident de masina ( din fericire nu a avut nimic grav...doar o coasta rupa si cateva zgarieturi) dar eu eram la servici cand s-a intamplat si m-a sunat un prieten de al lui cu care s-a intalnit la spital, un prieten idiot k altfel nu pot spune si m-a speriat ingrozitor ( mi-a spus k adi a avut un accident si l-a vazut la spital era plin d sange, p o targa...nu pot s spun ce am simtit atunci...)
off... de ce trebuie s fie asa de greu si sa platim asa de scump pentru un pic d fericire ADEVARATA...
adutu01
Postat pe 25 Noiembrie 2008 09:18
Incerca sa-l temperezi,sunt tare nelinistiti si imprudenti uneori, dar daca esti suficient de diplomata si toleranta cu iesirile lui o sa fie jumatatea ta perfecta...o jumatate perfecta pentru o "imperfecta" cu mai suntem si noi cateodata , desi nu ne place sa recunoastem!

O zi frumoasa iti doresc!
luci_ana
Postat pe 26 Noiembrie 2008 08:52
Am vazut topicul si am zis ca vreau sa aflu si eu..Eu sunt sagetator..si prietenul meu e fecioara..ce stiti de situatia asta?Nici eu nu prea cred in zodii..insa citind caracteristicile zodiei..l-a recunoscut foarte bine in ele.
corinadeac
Postat pe 8 Decembrie 2008 08:56
Sunt curioasa cum ai rezistat 3 ani alaturi de un barbat Sagetator.Spun acest lucru pentru si prietenul meu e nascut in acest semn,iar eu sunt Fecioara.
Exista compatibilitate sexuala intre voi?Crezi ca potrivirea poe plan sexual are legatura cu zodiiile?
Astept raspunsul tau.
alina_20012
Postat pe 9 Decembrie 2008 11:02
am avut foarte multa rabdare si am tolerat multe si asta cred k i-a deschis ochii intr-un fel...
ne intelegem bine...niciodata nu i-am ascuns nimic am fost sincera si am vorbit cu el cat de deschis este posibil...si acelasi lucru l-a facut si el si conteaza enorm
pe plan sexual e f bine atata timp cat vorbesti despre absolut orice.. crede-ma k e deschis la de toate :)
Ma repet din nou : comunicarea face totul si nu cred k tine numai de fecioare si sagetatori ci de toata lumea...trebuie sa vorbim cu partenerii nostri, sa le spunem cand suntem fericiti, cand suntem suparati, care este motivul...Trebuie multa rabdare, trebuie sa mai lasam de la noi (cateodata mai mult)...dar numai asa ajungem sa ne cunoastem atat pe noi insine cat si pe cel de langa noi.
Si inca un lucru car a facut relatia sa dureze atat (cred eu) e faprul k radem mult...poate k pare ciudat sau copilaresc sau poate chiar o prostie dar e foarte important...sa razi sa te bucuri de absolut orice
Asa am ajuns la 3 ani de relatie si sigur vom continua pentru k il iubesc si pentru k as putea baga mana in foc k ma iubeste si k ar face orice sa ma faca fericita.

adutu01
Postat pe 9 Decembrie 2008 14:30
Multumesc frumos de raspuns,desi am incercat sa fac lucrurile pe care le-ai enumerat tu,din pacate dragul meu prieten nu apreciaza.Cel maielocvene faptul ca desi locuim de 2 luni impreuna,iar am incercat sa fac cam totul ca relatia sa functioneze,se pare ca pe el nu il intereseaza.Cel mai exemplu e faptul ca nici macar nu vrea sa se culce cu mine,mi-a gasit tot felul de scuze,iar cand acele scuze i le-am desfiitat, a gasit altfel de scuze.
Sincer m-am saturat de toata povestea asta,mai ales ca eu am lasat viata mea si am venit in alta tara pentru el.Am hotarat ca dupa sarbatori sa termin aceasta poveste,cu final trist.Am incercat sa discut cu el,dar se pare cu lui i se pare normal ca eu sa fiu aici,iar el sa nu depuna nici un efort ca lucrurile sa functioneze .
Iti doresc mult succes,dar fii atenta daca chiar merita toate eforturile pe care le faci.
alina_20012
Postat pe 10 Decembrie 2008 19:40
Am avut si eu(sagetatoare)o relatie de un an de zile cu un nativ fecioara...a mers bine...o perioada..dp care firea mea libertina nu a mai suportata "controlul"lui...si intr-un final dp o groaza de certuri ne-am despartit...bineinteles insa ca totul depinde de personalitatea fiecaruia...asa ca multa bafta cuplurilor SAGETATOR-FECIOARA

Postat pe 10 Decembrie 2008 21:08
De la: alina_20012, la data 2008-12-10 19:40:06Multumesc frumos de raspuns,desi am incercat sa fac lucrurile pe care le-ai enumerat tu,din pacate dragul meu prieten nu apreciaza.Cel maielocvene faptul ca desi locuim de 2 luni impreuna,iar am incercat sa fac cam totul ca relatia sa functioneze,se pare ca pe el nu il intereseaza.Cel mai exemplu e faptul ca nici macar nu vrea sa se culce cu mine,mi-a gasit tot felul de scuze,iar cand acele scuze i le-am desfiitat, a gasit altfel de scuze.
Sincer m-am saturat de toata povestea asta,mai ales ca eu am lasat viata mea si am venit in alta tara pentru el.Am hotarat ca dupa sarbatori sa termin aceasta poveste,cu final trist.Am incercat sa discut cu el,dar se pare cu lui i se pare normal ca eu sa fiu aici,iar el sa nu depuna nici un efort ca lucrurile sa functioneze .
Iti doresc mult succes,dar fii atenta daca chiar merita toate eforturile pe care le faci.
am fost casatorita cu un sagetator si avem si un baietel impreuna....."'tata bun?''nu este
sunt in general foarte egoisti si nu apreciaza eforturile sau sacrificiile care le faci ptr ei sau ptr relatie. eu va dau un sfat;fugiti de sagetatori ca la inceput sunt numai lapte si miere dar cand se plictisesc sau obosesc sa mai joace teatru isi arata adevarata fata
dana_dumitrescu2006
Postat pe 23 Decembrie 2008 23:06
La prima vedere, pare o provocare, dar va ajuta Ascendentul. Al tau este in aceeasi zodie cu zodia in care s-a nascut el, iar al lui este in relatie de trigon, aspect armonios, cu zodia ta. Ar mai trebui vazut daca Martele lui se afla in relatie armonioasa cu Venus din astrograma ta natala. In astrologie, rar se intampla ca, suprapunand astrogramele a doua persoane, sa existe compatibilitate / incompatibilitate 100%, iar daca ajungeti sa va cunoasteti foarte bine, sa va stiti defectele si sa le acceptati reciproc, atunci lucrurile vor merge bine. Amandoi sunteti in semne mutabile/mobile, deci puteti invata usor unul de la celalalt si va puteti adapta la orice situatie. Invatati sa apreciati mai mult calitatile celuilalt. Noi avem tendinta de a vedea in primul rand lucrurile negative din viata noastra, trecandu-le cu vederea pe cele pozitive. Daca exista sentimente puternice, adevarate, veti putea trece peste orice obstacol impreuna. Toate cele bune!
milica_albulescu
Postat pe 21 Februarie 2009 21:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut 8 De la: bubulika 12 Martie 2009 15:15
cum sa il recuceresti? 41 De la: kudyka_ta 11 August 2010 15:41
buna 10 De la: kudika104791 1 Decembrie 2010 15:45
ajutor 8 De la: sheeva 20 Mai 2009 19:40
eu fecioara,el varsator 14 De la: Ana_Maria_C 2 Februarie 2011 15:22