Setari Cookie-uri

c credeti k o sa pateasca amicul meu?

el a imprumutat pe cnva cu o suma d bani in care pers cea care a solicitat imprumutul de la amicul meu ia spus k ii mai da inca o parte d bani luata drept dobanda pe o luna!amicul meu a asteptat timp d 4 luni pana ii sa dat bani si asta sa incheiat in seara asta iar acesta furios pentru asteptare sa dus si la luat la bataie in casa lui si iubita solicitantului a filmat in timp c amicul meu il batea si ameninta!si a spus k o sa l dea la politie c credeti k ar putea sa ii se intample?

Postat pe 23 Noiembrie 2008 02:15
Depinde... Dacã cel bãtut îl reclamã la poliþie, dacã are nevoie de spitalizare în urma bãtãii pe care a primit-o. Oricum, ceea ce a fãcut iubitul tãu se numeºte CÃMÃTÃRIE - în prima fazã ºi apoi lovire sau, în cazuri mai grave, tentativã de omor. Toate se pedepsesc dar e necesarã o plângere din partea victimei.
adicon
Postat pe 23 Noiembrie 2008 08:57
Art. 180 Cod penal
Lovirea sau orice acte de violenta cauzatoare de suferinte fizice se pedepsesc cu inchisoare de la o luna la 3 luni sau cu amenda.
Faptele prevazute la alin. 1 savarsite asupra membrilor familiei se pedepsesc cu inchisoare de la 6 luni la un an sau cu amenda.
Lovirea sau actele de violenta care au pricinuit o vatamare ce necesita pentru vindecare ingrijiri medicale de cel mult 20 de zile se pedepsesc cu inchisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amenda.
Faptele prevazute la alin. 2 savarsite asupra membrilor familiei se pedepsesc cu inchisoare de la unu la 2 ani sau cu amenda.
Actiunea penala se pune in miscare la plangerea prealabila a persoanei vatamate. In cazul faptelor prevazute la alin. 11 si 21 actiunea penala se pune in miscare si din oficiu.
Impacarea partilor inlatura raspunderea penala, producandu-si efectele si in cazul in care actiunea penala a fost pusa in miscare din oficiu.
___________
adicon
Postat pe 23 Noiembrie 2008 09:13
daca tipul a fost la spital...in mod obligatoriu doctorul il intreaba daca vrea certificat medico legal...si in foaia de observatie o sa fie scrisa cauza internarii....si mai ales daca se duce la un doctor pe care il cunoaste certifical o sa fie mai complex...chiar daca el a scapat cu cateva vanatai....
elvira1988
Postat pe 29 Noiembrie 2008 23:05
cu greu am inteles ce-ai vrut sa spui tyna
ce i se poate intampla? sa faca puscarie, si pe buna dreptate!

Postat pe 30 Noiembrie 2008 00:17
Sal.Macar la batut bine?
nsp
Postat pe 30 Noiembrie 2008 00:39
Nu stiu ce o sa pateasca dar sincer ,il inteleg perfect pe amicul tau
Totusi, amicul nu a vazut cu ce se ocupa femeia aia ?
iris_4_ever
Postat pe 30 Noiembrie 2008 01:18
Iris, hai sa-ti spun cum am inteles eu povestea (Tyna, te rog sa ma corectezi daca n-am dreptate): amicul Tynei a imprumutat pe cineva cu bani, acel cineva ii mai datora dobanda pe care a zis ca o va inapoia intr-o luna, dar n-a facut-o nici dupa 4 luni. Atunci amicul Tynei s-a dus peste respectivul in casa si l-a luat la bataie in timp ce iubita partii vatamate filma tot cu telefonul mobil. Il mai intelegi acum?

Postat pe 30 Noiembrie 2008 17:24
De la: crista_galli, la data 2008-11-30 17:24:59Iris, hai sa-ti spun cum am inteles eu povestea (Tyna, te rog sa ma corectezi daca n-am dreptate): amicul Tynei a imprumutat pe cineva cu bani, acel cineva ii mai datora dobanda pe care a zis ca o va inapoia intr-o luna, dar n-a facut-o nici dupa 4 luni. Atunci amicul Tynei s-a dus peste respectivul in casa si l-a luat la bataie in timp ce iubita partii vatamate filma tot cu telefonul mobil. Il mai intelegi acum?


Mda ,sunt altfel cum o spui tu si la fel daca citesc cu foarte mare atentie ce spune fatuca
iris_4_ever
Postat pe 1 Decembrie 2008 00:10
De la: Iris4ever, la data 2008-12-01 00:10:36
De la: crista_galli, la data 2008-11-30 17:24:59Iris, hai sa-ti spun cum am inteles eu povestea (Tyna, te rog sa ma corectezi daca n-am dreptate): amicul Tynei a imprumutat pe cineva cu bani, acel cineva ii mai datora dobanda pe care a zis ca o va inapoia intr-o luna, dar n-a facut-o nici dupa 4 luni. Atunci amicul Tynei s-a dus peste respectivul in casa si l-a luat la bataie in timp ce iubita partii vatamate filma tot cu telefonul mobil. Il mai intelegi acum?


Mda ,sunt altfel cum o spui tu si la fel daca citesc cu foarte mare atentie ce spune fatuca


Si daca citesti mai atent, se pare ca a amicul a primit dobanda in acea seara, dar s-a enervat ca a asteptat patru luni, s-a dus si l-a batut.

Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Decembrie 2008 00:30
De la: tyna_pui@yahoo.com, la data 2008-11-23 02:15:43el a imprumutat pe cnva cu o suma d bani in care pers cea care a solicitat imprumutul de la amicul meu ia spus k ii mai da inca o parte d bani luata drept dobanda pe o luna!amicul meu a asteptat timp d 4 luni pana ii sa dat bani si asta sa incheiat in seara asta iar acesta furios pentru asteptare sa dus si la luat la bataie in casa lui si iubita solicitantului a filmat in timp c amicul meu il batea si ameninta!si a spus k o sa l dea la politie c credeti k ar putea sa ii se intample?


traducere

x imprumuta pe y
Y ii spune lui X ii mai da inca o parte d bani luata drept dobanda pe o luna
X a asteptat timp d 4 luni pana ii sa dat bani si asta sa incheiat in seara asta

WTF ? ma doare capul....io cred ca defapt nu i-a dat niciun ban
iris_4_ever
Postat pe 1 Decembrie 2008 00:37
De la: tyna_pui@yahoo.com, la data 2008-11-23 02:15:43amicul meu a asteptat timp d 4 luni pana ii sa dat bani si asta sa incheiat in seara asta iar acesta furios pentru asteptare sa dus si la luat la bataie in casa lui


traducere
x imprumuta pe y
Y ii spune lui X ii mai da inca o parte d bani luata drept dobanda pe o luna
X a asteptat timp d 4 luni pana ii sa dat bani si asta sa incheiat in seara asta
[/quote]
x il bate pe y
nu a postat forumul misogin ce am vrut sa scriu si nu mai am chef sa mai scriu odata
Vrei aspirina pentru durerea de cap?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Decembrie 2008 00:46
De la: tyna_pui@yahoo.com, la data 2008-11-23 02:15:43el a imprumutat pe cnva cu o suma d bani

in care pers cea care a solicitat imprumutul de la amicul meu ia spus

k ii mai da inca o parte d bani luata drept dobanda pe o luna!

amicul meu a asteptat timp d 4 luni pana ii sa dat bani si asta sa incheiat in seara asta



De la: tyna_pui@yahoo.com, la data 2008-11-23 02:15:43amicul meu a asteptat timp d 4 luni pana ii sa dat bani si asta sa incheiat in seara asta


De aici am tras eu concluzia ca tipul nu si-a primit niciun banutz.....nici banii imprumutati si nici dobada.
iris_4_ever
Postat pe 1 Decembrie 2008 01:00
Chiar vreau aspirina aia ca e grele si incepe sa doara :(
iris_4_ever
Postat pe 1 Decembrie 2008 01:02
Ca va ajunge la inchisoare asta e clar. Dar fata intreba ce o sa pateasca omul...
Raspunsul este ca in inchisoare o sa i se faca lui ceea ce de obicei ii face el ei...
Adica... o s-o ia pe la spate...
UnOmObisnuit
Postat pe 12 August 2009 17:18
partea buna : mai scapam de un camatar, partea proasta: amicul tau face doar putina puscarie, partea buna : decat deloc e bun si atat, partea proasta : nu stiu stiu daca fraierul ala se duce la politie, partea buna : amicul tau se pricepe la agatat, partea proasta : a mai gasit o fraiera care sa ii poarte de grija si sa il strearga la f... de c.....; mai lasa-te "fatuca" de smecherii astia de doi lei (vechi), ca nu se merita, mai tarziu ai sa fii tu in locul lui ala si nu v-a fi de la bani, te asigur eu, gaseste el un alt motiv. Din pacate am cunoscut si eu astfel de specimene, si nu a mers bine. BAFTA
dutzu85
Postat pe 12 August 2009 23:27
De la: UnOmObisnuit, la data 2009-08-12 17:18:58Ca va ajunge la inchisoare asta e clar. Dar fata intreba ce o sa pateasca omul...
Raspunsul este ca in inchisoare o sa i se faca lui ceea ce de obicei ii face el ei...
Adica... o s-o ia pe la spate...

Nu o s-o ia pe la spate, v-a culege SAPANUL LICHID pe jos in baie
dutzu85
Postat pe 12 August 2009 23:30
si intr-un final ce a patit?k n-ai mai postat
lao_kudika
Postat pe 9 Septembrie 2009 01:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Care dintre voi s-ar culca cu seful pt avantaje? 39 De la: dragon_fly88 30 Iunie 2010 17:39
Ori moda e de vina,ori nici vorba de vreo relatie serioasa? 22 De la: SweetDadyD 22 Aprilie 2009 08:52
Trista Femeie 2009 4 De la: focsa05 27 Februarie 2009 21:43
Are cineva idee? 1 De la: sim38 27 Ianuarie 2009 14:06
femeia de cariera sau gospodina in casa? 48 De la: sandra26 12 Decembrie 2008 23:46