Setari Cookie-uri

cancer de san

vreau si eu sa aflu de un centru impotriva cancerului de san,dak ma puteti ajuta lasati mi un msg pls.clinici din bucuresti

Postat pe 24 Noiembrie 2008 11:45
Stiu ca e un centru pe strada Cutitul de Argint, o stii? Vis a vis de Parcul Carol (sus), intre Apaca si Bellu.
Kathara
Postat pe 24 Noiembrie 2008 11:47
instututtul de oncologie din bucuresti.

eu acolo am fost.
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:06
Draguta, pe mine toate fetele de pe forum ma trimeteau la Dr Blidaru la Fundeni. Dar il poti gasi si la Medsana. Eu nu am ajuns inca la el dar poate vin in martie 2009.
Cauta pe net si o sa gasesti mai multe. Sau incearca cu bioenergie. Eu am facut cateva sedinte de bioenergie la Tibi Molnar si ma simt f bine. Din pacate eu sunt din provincie si drumul ma costa f mult. Dar daca esti din Bucuresti merita sa incerci.
Iti urez sanatate si mult noroc.
La multi ani!
TR3056151
Postat pe 28 Decembrie 2008 02:43
buna sunt georgiana si am si eu o prb.nu stiu ce am la sanul drept ...este ceva asa k un nodul sau mai bn zis k o nuca..nush ce este dar ma cam doare si il am acolo de cateva luni ..am fost la mai multi medici si mi-au spus k nu e nimik grav si k imi va trece rpd k e problabili de la dereglarea de ciclu menstrual ..dar a trecut vreo 3 luni si nimik nu sa schimbat ..ma doare si acum...imi puteti recomanda vreun mecdic sau unde sa ma duc!?

Postat pe 1 Aprilie 2009 00:15
De la: kudika005243, la data 2009-04-01 00:15:03buna sunt georgiana si am si eu o prb.nu stiu ce am la sanul drept ...este ceva asa k un nodul sau mai bn zis k o nuca..nush ce este dar ma cam doare si il am acolo de cateva luni ..am fost la mai multi medici si mi-au spus k nu e nimik grav si k imi va trece rpd k e problabili de la dereglarea de ciclu menstrual ..dar a trecut vreo 3 luni si nimik nu sa schimbat ..ma doare si acum...imi puteti recomanda vreun mecdic sau unde sa ma duc!?


Lazarev, cel mai mare bioenergoterapeut, scrie în cãrþile sale cã nu întotdeauna rezultatele obþinute de bioenergeticieni sunt de folos bolnavului, cãci nu se eliminã cauza bolii (care nu se aflã în corpul fizic). Iar medicina clasicã, deoarece nu a aflat încã despre corpurile subtile, recomandã urgent intervenþia chirurgicalã; de obicei aceasta e necesarã; în caz de tumorã malignã, prelungeºte viaþa, prin operaþie plus chimio ºi cobalto-terapie. Dar, nu orice nodul la sân este malign, sunt foarte multe cazuri de tumori benigne... În cazul apariþiei unui nodul, de fapt chiar mai înainte, este recomandatã mamografia. În fine, cred cã cel mai bun medic este profesorul Blidaru de la Fundeni, un chirurg de excepþie ºi un om de mare caracter. Dar, mai întâi e bine sã fie abordat la clinica particularã Medsana, din Bucureºti (informaþii se gãsesc pe net, pt programare); medicul va indica traseul de urmat: poate o biopsie pt afla ce fel de tumorã este... apoi te va programa pt operaþie la spitalul Fundeni. Nu te lua dupã cei ce vorbesc din auzite, vorbesc în necunoºtinþã de cauzã... Poþi sã ai încredere totalã în acest medic... e excepþional. Dumnezeu sã fie cu tine ºi multã sãnãtate!
kudika002139
Postat pe 4 Aprilie 2009 14:59
Sunt Vasile Gherman din Moldova si as putea sa iti recomand sa vii in Molodva, aici in Balti am gasit un doctor excelent, trateaza chiar si cancerul, nu o sa iti vina sa crezi, o sa il recomanzi si altora, ti-o garantez, suna-ma la +37368832518 pe mobil cost normal, fara glume. Eu tocmai caut un sponsor, ca nu imi ajung bani sa merg la acest doctor, el ar putea sa iti spuna care-i problema intradevar.
Pupici, Vasile. gvasile16@yahoo.com.
kudika037218
Postat pe 12 Iunie 2009 20:19
suna a vrajeala:)))
Julieta5bv
Postat pe 28 Iulie 2009 18:16
Buna,

Doresc sa realizez un nou proiect si am nevoie de oameni care sa ma ajute. Este un proiect frumos, indraznet si in acelasi timp controversat.
Se adreseaza tinerilor care sufera de o boala incurabila si care isi cunosc sansele de supravietuire.
Este un show despre viata, despre puterea de lupta a unor tineri care vor sa traisca din plin pana la sfarsit.

Ce vreau eu sa fac?

Vreau sa le indeplinesc toate dorintele!

Un reality show cu si despre viata lor si sa le aduc un zambet pe buze. Stiu ca uneori conteaza mai mult decat orice altceva.

Cati dintre noi nu si-au dorit sa il cunoasca pe Gica Hagi sau sa mearga in culise la un concert Iris? Orice se poate daca iti doresti!

Asadar astept sa imi scrieti povestile voastre pe adresa de mail simonadonosa@yahoo.com si eu va voi indeplini dorintele!


Multumesc!


kudika090410
Postat pe 7 Decembrie 2009 16:05
Centrul Medical ROT-Diagnostic & Tratament S.R.L. oferã pânã la sfârșitul anului, 25% discount, pentru ecografia mamarã bilateralã, cu elastografie. Deținem aparaturã ultrasonograficã de ultimã generație pe plan internațional și unii dintre cei mai buni specialiști în imagisticã de sân. Prin discountul menționat, centrul nostru medical are cea mai ieftinã ofertã pentru acest tip de investigație!
Indiferent de vârstã, ecografia mamarã, însoțitã sau nu de elastografie, reprezintã una dintre metodele de bazã pentru depistarea precoce a leziunilor mamare, dar și pentru monitorizarea evoluției acestora.
Relații și programãri, la telefon 021.221 69 87.
dr_tudose
Postat pe 19 Octombrie 2010 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 5 De la: nicossia 10 Februarie 2011 08:57
Mastita plasmocitara 1 De la: mishulina 8 Mai 2011 23:39
Va rog, va implor...sunt extrem de speriata!!! 67 De la: tina34 5 Februarie 2013 16:36
durere de san 7 De la: gya29 30 Octombrie 2010 00:37
DURERE SAN 13 De la: dr_tudose 19 Octombrie 2010 19:35