Setari Cookie-uri

Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata

Cel mai urat cadou, si neinspirat pentru perioada Craciunului, l-am primit de la soacra mea, care se considera o persoana moderna pentru varsta ei. S-a intamplat acu 2 ani, eram proaspat casatoriti si am mers sa petrecem Craciunul cu parintii sotului meu, unde erau invitate si familiile celor 2 cumnate ale mele, ambele cu cate 2 copii. "Fetele lu mama" au primit cate un parfum (cred ca era de firma, ca le-am vazut ochii lucind de bucurie), cumnatii cate un fular, copii tot felul de jucarii, iar eu si sotul meu (un singur cadou la 2 persoane), impachetat frumos, un pampers si un prezervativ gaurit cu acul prin ambalaj. Era modul lor de a ne spune ca si-ar mai dori inca un nepotel, insa m-am suparat atat de tare, ca am luat cadoul si de fata cu ei l-am aruncat la cos.
Aprilia82
Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:05
Cel mai neinspirat cadou a fost un parfun :CHERRY BLOSSOM"luat probabil de la taraba din piata ,fabricat in CHINA,lipicios,cand il pulverizezi face spumasi,cu miros care nu persista nici 30 de minute.
Mi-ar fi jena sa il ofer cadou!
ableotu
Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:25
Cel mai neinspirat cadou a fost un parfun :CHERRY BLOSSOM"luat probabil de la taraba din piata ,fabricat in CHINA,lipicios,cand il pulverizezi face spumasi,cu miros care nu persista nici 30 de minute.
Mi-ar fi jena sa il ofer cadou!
ableotu
Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:25
De la: Irinuk1604, la data 2008-11-30 16:05:49Cel mai urat cadou, si neinspirat pentru perioada Craciunului, l-am primit de la soacra mea, care se considera o persoana moderna pentru varsta ei. S-a intamplat acu 2 ani, eram proaspat casatoriti si am mers sa petrecem Craciunul cu parintii sotului meu, unde erau invitate si familiile celor 2 cumnate ale mele, ambele cu cate 2 copii. "Fetele lu mama" au primit cate un parfum (cred ca era de firma, ca le-am vazut ochii lucind de bucurie), cumnatii cate un fular, copii tot felul de jucarii, iar eu si sotul meu (un singur cadou la 2 persoane), impachetat frumos, un pampers si un prezervativ gaurit cu acul prin ambalaj. Era modul lor de a ne spune ca si-ar mai dori inca un nepotel, insa m-am suparat atat de tare, ca am luat cadoul si de fata cu ei l-am aruncat la cos.
Dar cat de vulgar! Sa primesti prezervativ de la soacra...Eu am o vecina - vecina asta ii cumpara lui fi-su prezervative multe, nu stiu cate duzini si defileaza mandra prin magazin cu ele in cos si explica celor care o insotesc "E pt. Cosmin, sa aibe baiatul!" ....ma rog, femeie penibila....tinea contabilitatea lui fi-su ....pana acum credeam ca tipa asta e varful penibilului dar vad ca mai sunt si alte mame ca astea...sa mori de ras nu alta

Postat pe 30 Noiembrie 2008 18:33
cel mai neinspirat cadou...a fost un inel de argint pe care lam primit de la prietenul meu.....pe langa faptul k era destul de mare pt degetul meu....era si urat......si chiar nu am putut sa ma prefak k este frumos....si chiar am plans k eu ma asteptam la inelul mult visat...cu pietricica si de ce nu de aur

Postat pe 30 Noiembrie 2008 19:08
In urma cu patru ani, de Craciun, am primit cel mai neinspirat cadou, de la parintii mei. Pe atunci aveam 18 ani si eram cam rebela ca orice adolescenta ce tocmai devenise majora. Cadoul primit consta intr-o punga uriasa cu dulciuri si jucarii de plus. Daca as fi fost cu zece ani mai mica m-as fi bucurat, dar aveam 18 ani si imi doream un cadou mai "feminin", o trusa de machiaj, un parfum, o poseta, un colier...M-am simtit umilita si total dezamagita, asa ca am facut o mica criza de nervi.Adevarul e ca am fost cam dura cu parintii mei, desi nu meritau. Dupa ce mi-au trecut nervii mi-a parut rau ca am stricat seara de Craciun, tot ce vroiam era ca parintii mei sa inteleaga ca nu mai sunt un copil. In cele din urma au inteles, iar anul urmator am primit o trusa de machiaj. Atunci am fost multumita!
PAPUSA86
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:41
eu am primit de Craciun, chiar anul trecut, de la o matusa 2 kile de bors.

Postat pe 1 Decembrie 2008 00:27
Eu-22ani-fashionista,ador tinutele glamour, ma ajuta si silueta, pot purta orice este la moda. El-27ani,neinspirat, fara gust as spune, de ceva vreme nu mai am incredere in gusturile lui pentru ca ii place exact ce detest eu, si il insotesc de fiecre data cand trebuie sa cumpere ceva(mie sau lui). Cracciun..asteptat cu sufletul la gura. Bucuria impodobirii bradului, a bucatelor si a desfacerii cadourilor. EL-PARFUMUL DORIT, EU-o fusta pana in pamant(poate pt mama mi-am zis)din material de patura, groasa-doar era iarna,numai ca as fi folosit-o cu usurinta ca palton, o culoare maro...park si carouri..pffff. EL-incantat de achizitie, EU-oripilata, mi-am inghitit dispretul fata de...obiect si am multumit zambind,intreband totusi cu jumatate de gura daca nu cumva a pastrat bonul pentru a o schimba,din cauza ca nu e chiar ce imi trebuie..Am schimbat-o pe un pulovaras foarte simpatic,deci-totul e bine cand se termina cu bine!
andradeedee
Postat pe 1 Decembrie 2008 03:27
De cand m-am nascut si pana acuma nu stiu daca a insemnat mult pt mine un cadou.....deoarece avand o familie mai numeroasa, adica suntem 5 fete....nu prea am avut parte de cadouri,dar imi aduc aminte k intr-un craciun am primit de la parinti fiecare cate o ciocolata,deoarece era craciunul si noi credeam in mos craciun iar parintii ne-a oferit acest cadou....
angi_88
Postat pe 1 Decembrie 2008 09:43
Cel mai neinspirat cadou de Craciun a fost un tablou modernist cu stridente accente erotice si sexuale, primit in dar la o Serbare de Craciun de la niste parinti ai unor elevi cu care lucram.
Penibil de-a dreptul!
ioni_76
Postat pe 1 Decembrie 2008 10:16
NICI NU STIU CUM SA POVESTESC DESPRE ACEST CADOU,A FOST ACUM DOI ANI DAR SI ACUM AU RAMAS RANI ADANCI IN SUFLETUL MEU.AM RAMAS INSARCINAT CHIAR DE CRACIUN ,ERA PENTRU ADOUA OARA,DUMNEZEU A VRUT SA MI FACA UN CADOU FRUMOS ,DAR A FOST UN "CADOU" ADUS INTR UN MOMENT MOMENT FOARTE GREU,NU AVEAM BANI SI NICI ACUM NU O DUC MAI BINE ,ASA CA AM HOTARAT SA FAC UN AVORT DUPA SARBATORI ! A FOST GROAZNIC,DAR ASTA E VIATA CATEODATA NE PUNE PRIN MULTE INCERCARI!AM PRIMIT UN CADOU FRUMOS DAR TOTAL NEINSPIRAT!!!!!!
a111
Postat pe 1 Decembrie 2008 12:49
De la: jaya, la data 2008-12-01 00:27:59eu am primit de Craciun, chiar anul trecut, de la o matusa 2 kile de bors.
bastiuta
Postat pe 1 Decembrie 2008 12:54
De la: ioni_76, la data 2008-12-01 10:16:42Cel mai neinspirat cadou de Craciun a fost un tablou modernist cu stridente accente erotice si sexuale, primit in dar la o Serbare de Craciun de la niste parinti ai unor elevi cu care lucram.
Penibil de-a dreptul!
Doamne, ce parinti dezaxati! Trebuie sa fii alienat mintal sa nu-ti dai seama ca nu e frumos sa oferi profesoarei asa ceva!

Postat pe 1 Decembrie 2008 12:57
Cel mai urat cadou de Craciun a fost cand (fosta)cea mai buna prietena a mea mi-a spus ca are un super cadou pt mine si ca sa ma duc la ea acasa in dimineatza de ajun sa mi-l dea ca e prea mare si prefera sa merg pana la ea... Odata ajunsa acolo am gasit-o pe ea in pat cu iubitul meu de pe atunci!!!!!! Ulterior el mi-a spus ca ea il chemase cu o seara inainte la ea cu aceeasi scz si ca ii spusese ca ma asteptau pe mine care nu mai ajungeam...apoi telu lui a disparut ca prin farmec iar ea "a primit un tel de la mine" in care ii spuneam ca sunt cu altul si ca sa scape de el cu o scz cv...apoi ea l-a tot servit cu bautura ca sa se simta el mai bine si el nu-si mai aducea aminte decat ca ea era mereu cu spatele cand turna in pahar si apoi ca m-a vz pe mine dimineatza langa ei doi care erau in pat...Ea a spus ca a planuit-o de mult si ca se bucura ca i-a reusit pt ca nu ma suporta pt ca toti prietenii au o parere mai buna despre mine decat despre ea...
wienablackdiamond
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:05
2 kile de bors? prea tare faza...dar penibil intr-adevar,putea avea putina inspiratie si ea...!

Postat pe 1 Decembrie 2008 17:18
pai cel mai neispirat cadou l-am primit chiar anul trecut de craciun de la prietenul meu. eu m-am chinuit sa-i caut un parfum care stiam ca ii place si imi placea si mie de altfel si pana la urma l-am gasit. in seara de craciun cand trebuia sa facem schimb de cadouri eu eram toata eu ii dau parfumul si el imi da un breloc de care era agatat un maimutzoi mic .. i-am zis mersi si am ramas cu dezamagirea :p
stefana_cabalau
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:58
Nu vad nimic rau in a avea experienta knd vine vorba de barbati.k si ei, si noi femeile avem nevoie de aceasta diversitate pt k in felul asta reusim sa stim ceea ce ne place si mai mult, ne putem tine si partenerul aproape de noi fara a mai fi curios de altele. Dak femeia stie sa il ”trateze” bine in pat el nu va mai avea motive sa mearga la vecina de peste drum, iar relatia va fi una fericita.
Desi pt unii barbatii aceasta idee ii oripileaza,deoarece procesul lor de dezvoltare stagneaza si de aceea ei nu concep ideea k iubita lor sa fi avut mai multe relatii in trecut... si o crtica in fel si chip dar la cele care stiu ”meserie”viseaza intr-una.
Important e sa stii sa te opresti atunci knd ai ales ce cautai si ce iti trebuia.

Postat pe 1 Decembrie 2008 18:43
pe mine pana acum nu m-au impresionat cele cu borsul, hartia igienica ori cadourile de la matusi/vecine etc....si la mine au venit vecinele cu sarmale ce Craciun dar asta nu inseamna ca le-am considerat cadouri de Craciun....pe bune ce vroiai sa iti aduca din pensia ei?

cadourile cele mai dezamagitoare sunt cele venite din partea iubitior....trista e si cea cu brelocul de 2 lei cand fata oferise un parfum......fetele astea, mereu cu mai mult bun-simt, cu mai multa consideratie
...dar ce dracu au astia, s-au nascut in jungla?.....orice barbat care se respecta ar trebui sa stie ce se ofera la iubita de Craciun

Postat pe 1 Decembrie 2008 20:05
De la: wienablackdiamond, la data 2008-12-01 17:05:50Cel mai urat cadou de Craciun a fost cand (fosta)cea mai buna prietena a mea mi-a spus ca are un super cadou pt mine si ca sa ma duc la ea acasa in dimineatza de ajun sa mi-l dea ca e prea mare si prefera sa merg pana la ea... Odata ajunsa acolo am gasit-o pe ea in pat cu iubitul meu de pe atunci!!!!!! Ulterior el mi-a spus ca ea il chemase cu o seara inainte la ea cu aceeasi scz si ca ii spusese ca ma asteptau pe mine care nu mai ajungeam...apoi telu lui a disparut ca prin farmec iar ea "a primit un tel de la mine" in care ii spuneam ca sunt cu altul si ca sa scape de el cu o scz cv...apoi ea l-a tot servit cu bautura ca sa se simta el mai bine si el nu-si mai aducea aminte decat ca ea era mereu cu spatele cand turna in pahar si apoi ca m-a vz pe mine dimineatza langa ei doi care erau in pat...Ea a spus ca a planuit-o de mult si ca se bucura ca i-a reusit pt ca nu ma suporta pt ca toti prietenii au o parere mai buna despre mine decat despre ea...
..anaaa, ce coincidenta!...uite, sa citesti in urma ca mai este inca o poveste asemanatoare....dar pe cealalta a momit-o intr-un mod mai misterios.....oricum trist, sunt si femei invidioase....asta e!...nu avem ce face!...deci asta e cadou de la cea mai buna prietena

Postat pe 1 Decembrie 2008 20:16
cel mai neinspirat cadou primit de craciun a fost acum 2 ani de la colega mea:un brad artificial pe care il vazusem si acum 2 ani in casa ei...va zic sigur ca era acelasi...
TaniaMagic
Postat pe 1 Decembrie 2008 20:19
daca va alegeti oameni din-astia sa va fie prietenii cei mai buni ...

Postat pe 1 Decembrie 2008 20:20
Cel mai neinspirat cadou primit vrodata de Craciun a fost de la matusa mea care mi-a daruit la modul cel mai serios un Iisus din plastic plin de luminite si care dansa pe un colind american. Ea chiar il considera ca pe o adevarata icoana si a trebuit sa il pun la mare vedere pe toata perioada Craciunului sa nu se supere
jo_ielciu
Postat pe 1 Decembrie 2008 20:22
cel mai neinspirat cadou pe care l am primit a fost de la iubitul meu care nu are deloc gusturi la cadouri,nu prea le nimereste(desi suntem impreuna de 5 ani).o data mi a luat un trenulet cu niste gauri mici de bagat pozele in locul capurilor de la calatorii care se vedeau in geamul trenului.adika trebuia sa bag doar capuri decupate.ar fi vrut sa fie o rama adica sau cine stie ce a fost in capul luioricum il iubesc la nebunie
bruneta
Postat pe 1 Decembrie 2008 22:45
hmm cel mai neinspirat cadou de craciun l-am primit tocmai de la mama mea adica un bulgare de zapada care mi la adus de afara spunand ca acela e cadoul de craciun
pisicutzaa69
Postat pe 1 Decembrie 2008 23:39
Eram aproape gata sa afirm ca nu am primit niciodata un cadou care sa-mi displaca. Total gresit!!! Anul trecut, inainte de Craciun, am primit de la o angajata, ce a fost plecata in Spania in concediu, o cruciulita din sticla cu beculete (normal!!!) si in aceeasi cutie cu ea o bricheta pe care atunci cand o aprindeai scotea niste sunete ce-si doreau sa exprime orgasmul, iar imaginea de pe ea iti "explica" si cum anume se poate obtine acesta. Tin sa precizez ca angajata era trecuta de mult de a doua tinerete. Am incercat sa gasesc legatura dintre cele doua obiecte, fara vreun rezultat. Poate vroia sa-mi sugereze ca intre rai si iad e doar un pas...Oricum asta da cadou pentru sefa!
angelaviorica
Postat pe 2 Decembrie 2008 06:07
Este cel ce-l voi primii acest an............... divortul. Un lucru inutil, fara sens, deoarece eu si sotul meu ne iubim, dar nu stim cum sa o aratam si nu stim cum sa ne respactam. Ce-i si mai anapoda e ca nu suntem numai noi implicati ci si o fetita superba de un an si jumatate........... fetita noastra. Am luptat 8 ani impotriva tuturor pt relatia noastra si am ajuns in 2 ani sa nu intelegem cum se poate sa ne iubim si sa nu stim cum sa pretuim iubirea. Multi si-ar dori sa se iubeasca asa, dar tr sa sti si cum sa portionezi sentimentele.
arizacarina
Postat pe 2 Decembrie 2008 08:06
Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata?
La mine ar fi fost cele mai neinspirate cadouri primite de Craciun, dar cel mai jalnic a fost primirea unei legume ( ceapa ) cu mesajul:
"Pe cat de iute va fi ceapa, cu atat va fi si viitorul an !Daca ai norocul sa fie dulceaga, atunci considera-te norocoasa, vei avea un nou an cat mai bun!
P.S.: Am ales cadoul asta sa vad ce an vei avea, si sper sa fie dulce." - nu am citat, dar ceva de genul suna mesajul; iar, ceapa, bineinteles era iute, lacrimam numai curatand-o, apoi sa o si mananc .
CCorlna
Postat pe 2 Decembrie 2008 09:37
buna ziua ma numesc Cristina
cel mai ciudat cadou pe care l-am primit vreodata a fost o pisica fara par
trebuie sa va spun ca sunt o persoana alergica la parul de animale si din aceasta cauza niste prietene stiind cat de mult imi plac animalele au vrut sa-mi faca o surpriza si chiar au reusit
numai ca nu mi-a placut pisica saracuta deloc si am donat-o pana la urma ca arata foarte ciudat

dar mersi fetelor pentru efort

tineti-o tot asa
cricristina
Postat pe 2 Decembrie 2008 10:34
Anul trecut de Craciun s-a intamplat sa primesc inapoi o parte din cadou pe care il daruisem persoanei in cauza cu 1 an in urma. Este vorba despre un set de lumanari rotunde, micute, argintii, cu stelute pe ele. A fost haios totusi momentul, intrucat nu m-am putut abtine si i-am spus. Am ras amandoua de intamplare.
luciadrinceanu
Postat pe 2 Decembrie 2008 11:52
un compleu.....sutien si bikini......sutien f mik.....de marimea unei nuci..........

Postat pe 2 Decembrie 2008 12:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga un inel si un pandantiv Swarovski! 1038 De la: concursKudika 17 August 2010 14:34
Kudika si Editura Humanitas te invita la concurs! 779 De la: vanettymanea 20 Aprilie 2010 20:25
Concurs Sandra! 74 De la: concursKudika 29 Octombrie 2009 14:49
Castiga un set de accesorii pentru birou Leitz Black&White! 479 De la: concursKudika 26 Octombrie 2012 16:25
Cu Baneasa Shopping City castigi 4 vouchere de 150 Euro la Miko Beauty Center! 140 De la: nan_ARIAM 10 August 2011 19:28