Setari Cookie-uri

Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata

o pereche de pantaloni barbatesti de la o ruda ce nu stia daca parintii au fata sau baiat:D si s-au gandit ca sunt baietel totusi
dark_dioneea
Postat pe 26 Noiembrie 2008 19:39
cel mai neinspirat cadou....uoffff....pai au fost "vreo 20 de creioane"...fetele radeau mereu de mine ca nu am cu ce realiza figurile matematice si s-au hotarat sa-mi cumpere vreo cateva creioane.....mamaaaa...chiar a fost socant..nu stiu cum sa zic dar...
pupkiss
Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:26
Cel mai urat cadou a fost cand a anulat excursia promisa de Craciun la munte!
Dar s-a ales in schimb cu reprosuri pe toata viata lui!

Postat pe 26 Noiembrie 2008 20:47
ooo da ...soper asta...
cel mai najpa cadou d craciun a fost o pereche de sosete
madalinag
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:02
Cel mai neinspirat cadou cred ca a fost de la o matusa mai in varsta.O bluzita de "Mos",taraneasca si in plus cu vreo 3 numere mai mare ( nu ca as fi avut intentia sa o port)
briyanaa
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:33
Craciun = Sf.Christian = ziua mea onomastica

De la un sef - un breloc de o uratenie inimaginabila ( fusese omul in Canada si ca sa nu se supere niciun angajat ne-a adus la toti brelocuri )pe care l-am scapat din greseala in gunoi

De la trei prietene - 3 bluze rosii , acelasi model , aceasi nuanta de rosu ( bine , bluza era chiar draguta , cand am vazut-o pe prima mi-a placut foarte mult dar cand le-am vazut si pe celelalte doua mi-a trecut)

De la my bf - un mixer si o bluza mai mica de mine cu 3 numere (asa de frumoasa era ca am pastrat-o doi ani pana sa o pasez nepoatei )plus o pereche de chilotei de la Calvin Klein mai mari cu vreo 3 numere

Concluzia ar fi ca mi-a luat mixer ca sa fac prajituri sa-mi vina chilotii

Motiv pentru care eu fac cadouri in bani sau tort + sampanie
iris_4_ever
Postat pe 27 Noiembrie 2008 00:00
Cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit a fost de la parintii mei un costum barbatesc care a fost al bunicului meu.L-am acceptat cu mare drag pentru ca acesta decedase de curand si chiar daca nu il puteam purta aveam o amintire frumoasa de la o persoana foarte draga mie.
camyfoxy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 07:12
De Craciunul trecut am primit 3 perechi de pantaloni, exact modelul pe care il urasc(f. stramti pe gambe), erau toti trei acelasi model. Dar l-am iertat pe Mosul fiindca era mama mea, si ii place sa-mi faca cadouri vestimentare, numai ca uneori mai da chix si ia niste uratenii
camelia22mdv
Postat pe 27 Noiembrie 2008 07:46
Cel mai urat cadou primit DE CRACIUNI a fost o punga cu 5 sculuri de mohair alb adusa din turcia .Tinand cont ca eu aveam atunci 16 ani a-si fi sperat ca prietenul meu sa-mi aduca altceva.otilia rusi
alicante
Postat pe 27 Noiembrie 2008 07:47
Au fost mai multe cadouri neinspirate de-a lungul anilor.Am batut apropo ca mi-as dori un anume inel de argint.Toate bune si frumoase pana am deschis cadoul.Era un inel foarte frumos dar dintr-o superba tinichea.M-am facut ca sunt extrem de fericita dar aveam tensiunea 20,de nervi.
AND_042000
Postat pe 27 Noiembrie 2008 07:50
cel mai neinspirat cadou d Craciun...din categoria...parintii shtiu c iti doreshti
o ieshire la MacDonald's...cu Happy Meal inclus
aveam vro 15 ani...cadoul a fost d la mama
spre uimirea mea d atunci...shi isteria mea d atunci...defapt a fost inceputul cadourilor...acolo a urmat adevaratul cadou...
but still...nu darui d craciun niciodata copilului tau...un Happy Meal la Mac
ary_scorpi
Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:00
A nfost o citatie pt tribunal.Dupa 3 sapt am fost divortata.
casteliana
Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:01
Pe scurt ...acum vreo 2 ani exact în perioada Crãciunului mã confruntam cu o problemã ...cântarul îmi arãta cam cu 5 kg în plus. În acea perioadã COLANÞII incepusera sa devina un trend. Al meu prieten total neinspirat la acest capitol ºi sfãtuit pe semne de cãtre o prietenã mi-a cumparat o pereche de colanþi negrii, lucioºi, cu strasuri, tip pantalon cu fermoar ºi nasture ºi o bluzã mulatã. ªtiindu-mã ºi de staturã minionã ºi cu 5 kg în plus ...primul instinct ....primele lacrimi de nervi. La insistenþele mamei si ale lui i-am probat, dar bineînþeles cum era de aºteptat colaþii mei erau 36 din vremea în care þinea el minte ca port mãrimea cea mai micã. Mareee greºealã...colaþilor buclucaºi le-au sãrit nasturele, a pleznit fermoarul ºi bineînþeles eu arãtam ca un pinguin în material supraelastic...Bluza nu au mai avut curaj sã mã punã sã o probez. Am plâns toatã ziua de Crãciun.
...dupã Crãciun am dat kilogramele jos...dar tot urãsc colaþii aia!
purepoison
Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:10
ahhhhhh cel mai neinspirat cadou?
iubitul meu mi-a adus pe cap de craciun pe cine credeti?
pe viitoarea mea soacra. si ce credeti? am deschis cadourile iar al meu pentru el erau niste chilotei din jeleu!!!!!!!!!!!!!
va dati seama ce a iesit nu? foarte jenant momentul!!!!!!!!
beautifulleyes
Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:14
cel mai neinspirat cadou de craciun l-am primit in iarna lui 2006. obisnuiesc de craciun sa-mi invit prietenele la mine sa stam ca fetele la un pahar de vin fiert si o prajitura, cu aceasta ocazie le dau si cadoul de craciun. de la una din prietenele mele am primit ...........o carte de telefon cu dedicatie din partea ei, nu m-am suparat dar nu am inteles de ce pt ca eu vb numai la mobil ,nu am fix, si nici nu era o gluma , daca imi aducea de exemplu o pereche de manusi era mai bine, sau nimic , simpla ei prezenta era un cadou pt ca ne vedem rar.
annye22
Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:33
Cel mai neinspirat cadou de craciun l-am primit de la o amica o bluza de babaaaa!
claudia73
Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:43
cel mai neinspirat cadou de Craciun l-am primit de la o colega acum doi ani cand mi-a dat o pereche de sosete cu degete si pe care nu le-am incaltat niciodata. Sunt rosii cu dungi negre si cu un elefant pe ele
bijou3105
Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:44
cel mai urat cadou primit de mine a fost : , mda, o pusculita de ceramica in forma de dracusor!!!!!! oribil!!!! ce sa mai spun....
deedee_19821
Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:46
pai....sa incep prin a spune...ca in anii de liceu...obisnuiam cu colegii sa ne facem cadouri de sarbatori...si eu am inceput apoteotic...prin a primi numai jucarii de plus de proasta calitate...in primul an un ren care cica trebuia sa mearga...apoi un catel care grohaia...apoi un om de zapada...si de la alt coleg o jucarie de la happy meal de la mac...murdara...da..in conditiile in care colegele mele primeau bijuterii...carti frumoase...apoi...un fost prieten a venit la mine cu o pereche de sosete simple si cu o husa de telefon...mama mea intr-un an...mi-a dat cadou un material groaznic...un voal cu buline...bunica mea lapte si branza...iar o matusa o pereche de pantofi pe care ii purtase si ea...hm...de-a lungul anilor am primit multe cadouri urate...astea sunt cele pe care mi le aduc sigur aminte...probabil au mai fost:))
andra_90
Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:54
De la: concursKudika, la data 2008-11-25 17:34:49Din seria “credeai ca nu ai avut nimic de castigat din asta” Kudika revine in forta! Cel mai urat si mai inutil cadou de Craciun primit vreodata iti poate aduce un premiu pe placul tau!

Kudika si www.Magielle.ro te provoaca la un nou concurs: Povesteste-ne care a fost cel mai urat cadou de Craciun primit vreodata iar noi te premiem! De aceasta data darul va fi mai mult ca sigur pe gustul tau fiindca www.Magielle.ro iti ofera ocazia sa ti-l alegi singura.

Ce trebuie sa faci?

Sa ne povestesti postand un raspuns in acest topic care a fost cel mai urat, inutil si neinspirat cadou primit vreodata de Craciun! Peste doua saptamani noi vom citi toate postarile si vom premia povestea despre cadoul cu ghinion!

Concursul se desfasoara in perioada 26 nov - 10 dec 2008.

Castigatoarea va fi anuntata pe email si in cadrul acestui topic din forum.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

Premiul este oferit de www.Magielle.ro si consta intr-un produs Magielle in valoare de 100 lei pe care ti-l poti allege singura! Daca produsul dorit depaseste valoarea premiului, poti achita diferenta.
bajenaruelena
Postat pe 27 Noiembrie 2008 08:59
cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit a fost in perioada liceului, si anume gel de dus si sampon. va dati seama, cum sa ii faci cadou prietenei tale asa ceva?
dada83
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:05
Salutare KUDIKA!Am devenit de ceva vreme incoace o fidela inraita,va admir pentru tot ceea ce faceti,dar haideti totusi sa va spun despre cel mai neinspirat cadou primit de Craciun.Aceasta se intimpla in 2007 cu trecere in 2008 cind am trait Craciunul in TRADARE
linkaxxs
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:08
Hmmmm, am primit tot timpul numai cadouri urate nu pot spune dar total nepotrivite:ba o vaza sau o bluza care imi era mica , chiar si un se te cesti din lemn care nu aveau nici un farmec dar ce sa zic mi le dadeau cu drag ;dar cel mai rau m am suparat cind in primul an de cand suntem casatoriti sotul meu a uitat cu desavarsire sa mi ia cadou de craciun si chiar de ziua mea care este cu 4 zile inainte de craciun asa ca.. mai e putin si anul asta cred ca tot fara cadou o sa vina dar si asa tot il iubesc
bajenaruelena
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:12
cel mai urat cadou l-am primit in 1989 de la o prietena: o vaza de flori....neagra si ciobita si un dres cu defect
iar eu ii luasem un plovaras super, pe care eu nu mi l-am permis, n-aveam bani pentru doua tampita, nu?
si culmea: dupa ce i-am spus s-a suparat pe mine si de atunci nu mai vorbim.
gina37
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:14
Foarte tare m-am amuzat;))
Sa va spun si eu care a fost cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit de Craciun: un fel de statueta cu fecioara Maria, care, bagata in priza, lumina. Era un kitsch de o foarte proasta calitate, chiar daca costase mult (vazusem si eu intr-un magazin). Oricum, bunica mea a fost foarte entuziasmata , dar eu aveam 17 ani si nici eu, nici prietenul meu nu eram foarte credinciosi. Cadoul a venit ca un soc si mie nu imi venea sa cred ca asta am primit de Craciun, mai ales de la un tip care cu alte ocazii a ales cadouri uimitoare.
emanuelakerekes
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:22
cel mai neinspirat cadou de Craciun a fost chiar neprimirea nici unui cadou in aceasta minunata zi.Mie mi s-a intimplat si cred ca si multor altora
roberta1967
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:26
cel mai neinspirat cadou de craciun primit a fost cartea " Codul bunelor maniere"
mada6584
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:31
Cel mai stupid cadou pe care l-am primit vreodata a fost un cupon cu o revizie completa la masina la un service profi din oras. Aparent e un cadou util de care multi/multe s-ar bucura pentru ca i-ar scuti de o cheltuiala. Partea proasta insa era ca masina ....nu exista, adica o vandusem cu 2 luni in urma asa ca matusa care mi-a oferit acest cadou a fost putin cam neinspirata
PS. Pe acel talon erau trecute inclusiv modelul si numarul masinii!!!
diana_truica
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:32
Cel mai urat cadou de Craciun.. nu l-am primit eu, ci o prietena de-a mea. Era un baiat la bloc care era "indragostit" pana peste cap de ea, si in seara ajunului, cand eram toate fetele stranse afara, a venit el cu o cutiuta foarteeeee frumoasa.. in forma de inimioara, rosie.. ne gandeam toate la ce inel sau ce alta minunatie ar putea fi inauntru.. si cand a deschis cutia.. un elefantel transparent gen martisor :)).. am facut mishto de faza asta o gramada de timp..
ciucika
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:47




Cel mai urat cadou de CRACIUN a fost cand sotul meu a fost sa duca ,la rugamintea unei persoane,o alta persoana int-o anumita localitate si a mai venit seara acasa .Eu impreuna cu cei doi copii ai mei am stat sa-l asteptam la masa de CRACIUN si asta mi-a lasat un gust amar!De ce s-a accentuat acest gust?Deoarece persoana care il rugase sa faca acest serviciu,avea o fiica,mai tanara cu cativa ani ca mine ,care l-a insotit si care nu a stiut cum sa justifice de ce au intarziat atatea ore!
Atunci am iertat dar nici astazi nu am uitat!
adrianavioletapaduraru
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Participa la concurs! Leonidas te premiaza primavara aceasta cu cele mai dulci bomboane! 320 De la: concursKudika 3 Aprilie 2012 19:14
Spune-i ''Esti Extraordinara'' si poti castiga o bijuterie si un kit cu iaurturi Activia 148 De la: concursKudika 13 Iunie 2015 17:14
Baneasa Shopping City are pentru tine un super concurs! 196 De la: concursKudika 14 Mai 2012 11:21
Castiga una dintre cele 21 de bratari Diva Universal! - saptamana 3 192 De la: concursKudika 19 Noiembrie 2013 07:36
Castiga premii cu povestea BIOTISSIMA! 34 De la: concursKudika 27 Aprilie 2011 10:00