Setari Cookie-uri

Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata

Cel mai neinspirat cadou de Craciun l-am primit de la o prietena acum 2 ani.Imi daruise un bibelou(uitase ca nu-mi plac bibelourile!!!)...era unul tare uratel!!!Pe langa acest fapt,cand am deschis cutia ,bibeloul avea capul spart(era o femeie batrana pe un scaun,cu o pisica in brate).Ea mi-a spus ca s-a impiedicat pe scari cand venea la mine....dar nu crezuse ca s-a spart.Adevarul este ca ambalajul era foarte frumos,intr-o cutie de 2 ori mai mare decat bibeloul ...atunci i-am multumit si am zambit,cu toate ca eram extrem de dezamagita,deoarece fiind o buna prietena de-a mea credeam k de atatya ani imi stye gusturile....dar asta este!!!!!
lory87gia
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:51
De la: bcorinasimona, la data 2008-11-27 14:47:57Cel mai nenspirat cadou l-am primit tocmai de la iubtul meu,de Craciun.Dupa o perioada de 1 an si ceva in care am stat impreuna si dupa ce ne-am facut planuri de viitor,i-a venit si lui inspiratia sa ma ceara de sotie,dar nu oricum,ci intr-o dimineata de sambata,aproape cu noaptea in cap.Fiind obosita ,adormita, suparata ca m-a trezit am incrcat cat am putut eu de mult sa ma prefac surprinsa...si incantata... dar tot asteptam inelul...si cererea propriu-zisa,ca sa zic asa...nu puteam sa-mi imaginez ca de fapt asta fusese cererea...sau da? si au trecut 2,3,4 luni,eu tot asteptam,de asta nici nu mai aduceam vba ci vbeam de planurile noastre de viitor,de copilasii pe care-i vom avea,etc.Dar nimic nu se mai intampla.Si cum se apropia Craciunul...am inceput sa fac aluzii la asta,ba-i ziceam de un film in care cutare a cerut-o pe cutareasca de sotie intr-un cadru minunat,original, cu un inel super frumos,cu pietre de diamant,ba ca vazusem nu stiu ce inel minunat...etc...ideea e ca ma gandeam ca s-a prins.Si asteptam acum Craciunul cu sufletul la gura..vine si Craciunul.Eu nerabdatoare,ma uit sub brad inainte,fara ca el sa ma vada.Ghici ce se afla sub brad,pt mine,ambalat intr-o punga?2 perechi de sosete,mai mult barbatesti,de-mi venea sa i le dau lui sa le poarte(s-a luat dupa standardele lui cand le-a cumparat,deh,nu s-a gandit ca totusi eu sunt fata!),o pereche de manusi din alea super ieftine,impletite si cel mai rau: o sticla de suc natural Teddy(stia ca-mi place mult,dar putea sa mi-l cumpere si fara sa mi-l faca cadou).Nu mai spun ca era sa cad din picioare.Si eu ma pregatisem cu cel mai frumos si scump cadou ca sa-l recompensez,daca pot sa spun asa,pentru minunatul inel ce mi l-ar fi daruit...mda...gust amar amar...


ce m-am putut distra a fost super tare "cadoul" tau
cat despre inel mai asteapta putin ca va veni si el asa am patit si eu cu inelul care nu mai venea(dupa ce pe primul l-am refuzat)
ariana25
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:55
Eu am primit de la o prietena un inel si o brosa....amandoua ruginite:))Deh dak de altceva n-avea bani:))
isa_bella
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:57
Anul trecut de craciun m-am intalnit cu mai multi prieteni mai VECHI , iar unul dintre ei mi-a daruit pe langa altceva CEL MAI NEISPIRAT CADOU ....UN SAPUN, nu un sapun special sau cu un miros frumos sau cu o forma anume sau sa fie ceva la el sa-ti placa, un sapun oarecare. care m-a inervat foarte tare. La intrebarea mea "de ce mi-ai adus acest cadou" mi-a raspuns "nu am avut o alta idee". l-am inteles deoarece era "VECHI".
ivanciu
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:58
Anul trecut de craciun m-am intalnit cu mai multi prieteni mai VECHI , iar unul dintre ei mi-a daruit pe langa altceva CEL MAI NEISPIRAT CADOU ....UN SAPUN, nu un sapun special sau cu un miros frumos sau cu o forma anume sau sa fie ceva la el sa-ti placa, un sapun oarecare. care m-a inervat foarte tare. La intrebarea mea "de ce mi-ai adus acest cadou" mi-a raspuns "nu am avut o alta idee". l-am inteles deoarece era "VECHI".
ivanciu
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:02
De la: bcorinasimona, la data 2008-11-27 14:47:57Cel mai nenspirat cadou l-am primit tocmai de la iubtul meu,de Craciun.Dupa o perioada de 1 an si ceva in care am stat impreuna si dupa ce ne-am facut planuri de viitor,i-a venit si lui inspiratia sa ma ceara de sotie,dar nu oricum,ci intr-o dimineata de sambata,aproape cu noaptea in cap.Fiind obosita ,adormita, suparata ca m-a trezit am incrcat cat am putut eu de mult sa ma prefac surprinsa...si incantata... dar tot asteptam inelul...si cererea propriu-zisa,ca sa zic asa...nu puteam sa-mi imaginez ca de fapt asta fusese cererea...sau da? si au trecut 2,3,4 luni,eu tot asteptam,de asta nici nu mai aduceam vba ci vbeam de planurile noastre de viitor,de copilasii pe care-i vom avea,etc.Dar nimic nu se mai intampla.Si cum se apropia Craciunul...am inceput sa fac aluzii la asta,ba-i ziceam de un film in care cutare a cerut-o pe cutareasca de sotie intr-un cadru minunat,original, cu un inel super frumos,cu pietre de diamant,ba ca vazusem nu stiu ce inel minunat...etc...ideea e ca ma gandeam ca s-a prins.Si asteptam acum Craciunul cu sufletul la gura..vine si Craciunul.Eu nerabdatoare,ma uit sub brad inainte,fara ca el sa ma vada.Ghici ce se afla sub brad,pt mine,ambalat intr-o punga?2 perechi de sosete,mai mult barbatesti,de-mi venea sa i le dau lui sa le poarte(s-a luat dupa standardele lui cand le-a cumparat,deh,nu s-a gandit ca totusi eu sunt fata!),o pereche de manusi din alea super ieftine,impletite si cel mai rau: o sticla de suc natural Teddy(stia ca-mi place mult,dar putea sa mi-l cumpere si fara sa mi-l faca cadou).Nu mai spun ca era sa cad din picioare.Si eu ma pregatisem cu cel mai frumos si scump cadou ca sa-l recompensez,daca pot sa spun asa,pentru minunatul inel ce mi l-ar fi daruit...mda...gust amar amar...
nu toti barbatii de pe pamint se pricep sa faca cadouri........cel mai frumos cadou este dragostea! si pe mine ma cerut sotul meu de nevasta intr-o noapte de 1 aprilie......cind eram intre vis si realitate! de inel nici vorba atunci.....si sincer nici nu am visat un inel!apoi peste citeva luni am mers la un tirg la Monaco si din mers ne aruncam ochii in vitrinele magazinelor! ma trage de o aripa si ma trezesc tirita in magazin si nu ma dezmeticesc bine ca am un inel pe deget........ma intreaba iti place? eu zic da (era superb sub forma de cruce din rubine inconjurat cu diamante fine).intreaba vinzatoarea cit costa ,scoate cartea bancara si plateste(atunci eu nu stiam franceza)cind iau bonul incremenesc 1500 de euro...........strig dal inapoi nu-mi place la banii astia!mai bine plecam in vacanta!!!!!!!!!!!!! bineinteles ca nu la inapoiat dupa care in mijlocul strazii in cartierul bogatanilor imi vira inelul pe deget si imi spune ca acum sintem logoditi oficial!ideea este ca nu era necesar inelul ....ma multumeam cu amintirea acelei nopti de aprilie cind ma cerut de sotie si cu un om minunat linga mine pentru toata viata!
FRANNNCE
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:07
Si inca o poveste, scurta ma amuz teribil cand imi aduc aminte de asta, nu are legatura cu craciunul si nici nu mi s-a intamplat mie, dar amuzati-va! Era majoratul unei prietene. Venisera invitatii, care cu parfumuri, care cu ceasuri, haine, chestii. Unul dintre invitati a venit foarte tarziu, dar ma rog, a aparut, chiar si cu 4 ore intarziere. Vine el asa, mandru de persoana lui si ii da fetei o punguta. Fata, cu ranjetu' pan' la urechi. Scoate ea cutiuta din punguta, se vedea pe ea cum ii mai crestea ranjetul. Si desface cutiuta. Si ramane blocata, cu o fata amara, dar ziceai ca are un soarece mort in cutiuta si dupa cateva secunde in care el si-a dat seama cat de apreciat a fost cadoul lui si noi lesinam de ras, spune:" vai.......un pix.......multumesc......) si inchide cutia, o pune in punga, punga peste celelalte pungi, el ramasese in mijlocul camerei nelamurit, noi eram rosii toti la fata dar incercam sa ne abtinem, si dupa inca vreo 2 minute ii spune.. a, hai sa te..pup...mersi...nu trebuia!. DEMENTIAL!! Imi aduc aminte perfect fata ei.
cipitria
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:10
nu toti barbatii de pe pamint se pricep sa faca cadouri........cel mai frumos cadou este dragostea! si pe mine ma cerut sotul meu de nevasta intr-o noapte de 1 aprilie......cind eram intre vis si realitate! de inel nici vorba atunci.....si sincer nici nu am visat un inel!apoi peste citeva luni am mers la un tirg la Monaco si din mers ne aruncam ochii in vitrinele magazinelor! ma trage de o aripa si ma trezesc tirita in magazin si nu ma dezmeticesc bine ca am un inel pe deget........ma intreaba iti place? eu zic da (era superb sub forma de cruce din rubine inconjurat cu diamante fine).intreaba vinzatoarea cit costa ,scoate cartea bancara si plateste(atunci eu nu stiam franceza)cind iau bonul incremenesc 1500 de euro...........strig dal inapoi nu-mi place la banii astia!mai bine plecam in vacanta!!!!!!!!!!!!! bineinteles ca nu la inapoiat dupa care in mijlocul strazii in cartierul bogatanilor imi vira inelul pe deget si imi spune ca acum sintem logoditi oficial!ideea este ca nu era necesar inelul ....ma multumeam cu amintirea acelei nopti de aprilie cind ma cerut de sotie si cu un om minunat linga mine pentru toata viata![/quote]



Foarte norocoasa trebuie sa fi...Si chiar vb ta..conteaza ff mult gestu nu atta kt ce..Eu una sincer si prin cadoul primit de la mama am fost foarte fericita k mi la luat... a fost neinspirata. dar a contat ff mult k mia luat..pe langa tatamiuk nici la multzi ani nu mia zis:))
Printz3s
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:13
Dragele mele, eu din cauza nenumaratelor cadouri urate si neinspirate pe care le-am primit (nu are rost sa le enumar ca sunt multe, incepand de la cele primite de la parinti, bunici, matusi, pana la cele de la fostul prieten cu care am stat 6 ani) am ajuns sa am o FOBIE DE CADOURI. Orice fel de cadouri. De ziua mea, de Craciun, de Pasti, devin foarte stresata ca iarasi o sa am un soc si nu vreau asta.... de aceea eu am pregatit pentru anul acesta un wish-list. Dar si asa este riscant pentru ca un cuvant general ca "Cizme", "camasa" sau "fusta gogosar" poate poate avea o sumedenie de intelesuri pentru fiecare persoana in parte. Asa ca... prefer bani anul acesta. Cu care sa imi cumpar eu mult visatele cadouri...
Va doresc si voua asa cum imi doresc si eu sa aveti parte de cadouri minunate anul acesta!
v_venus
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:17
Cel mai urat cadou primit de Craciun a fost un sirag lung de margele mici de plastic rosii. Problema nu era ca margelele erau de o calitate extrem de proasta, ci ca in realiate siragul nu era destinat femeilor, asa cum a crezut cel care mi l-a facut cadou, ci era ornament pentru pom.
qazxswedc
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:34
:))) cadou neinspirat! am primit si eu cateva, dar cel mai penibil m-am simtit cand sora iubitului meu [actual fost :p ] mi-a daruit un gel de dus si o crema de fata de la o firma low quality, but with big comercials :) viitorul suna bine... [de cand pana cand?]

N-am nimic cu firma repsectiva, fiecare foloseste ce poate, ce ii permite bugetul si in functie de ce si doresti pentru el/ea. M-am simtit penibil pentru ca tipa stia ca eu folosesc o gama de lux pentru ten si ca eram mai mult decat incantata de ea! Iar ceea ce-mi daruise ea era sub nivelul calitativ pe care mi-l doresc pentru ingrjirea mea. basca ca sunt scumpe comparativ cu ce pot face produsele...

totusi, sa fi vazut fatza mea cand a trebuit sa-i spun "cumnatei" ca e o draguta, ca s-a gandit la mine... de fatza cu tatal iubitului meu si al ei, bineinteles... diplomatia nu era un punct forte pe atunci :))))
"Multumesc aaaaa frumos aaaaaaaaa, foarte dragut din partea ta aaaaaaaa "

colac peste pupaza! la vreo saptamana ne intalnim, tot in familie, tot cu tatal :) " Andreea cum a fost cadoul, ti a placut?" ... nici nu le am deschis... "stii am fost cam ocupata si nu am apucat sa le folosesc inca" si un zambet lar, foarrte larg, cat de fermecator am putut!!

Le-am dat surorii mele mai mici povestindu-i totul. cum ea nu folosea nimic, m-am gandit ca mai bine ceva decat nimic :D

Cadouri cat mai personalizate va doresc!!! Sa oferiti si sa primiti!!!

Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:47
hmmm... un cadou neinspirat de craciun.... un pachet de absorbante... de la bunica... i s`o fi parut la femeie ca am nevoie...
bine ca... cadourile de la ea sunt de obicei de genul asta... dar cea mai tare a fost cand a venit la mine si mi-a spus: "n-are bunica, ca ti-ar da... lasa copila mea... de la mine mai putine, de la Dumnezeu mai multe"...
dedeyutza23
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:51
nu stiu cum li se pare altora ce am primit dar mie mi s-a parut oribil si mai ales ca era si de la baiatul cu care stateam atunci...
sa vedem..mi-a daruit un tricou (material supraelastic, urat) portocaliu cu litera S mare desenata cu sclipici pe fata si in rest numai scris de culoare neagra;tiganesc e putin spus
si langa ce era?o cutie ( cica parfum) scria Miss USA pe ea si mirosea absolut oribil. nu l-am putut arunca pe moment ca nah, nu vroiam sa il jignesc asa rau dar pot spune ca tricoul nu l-am purtat niciodata iar parfumul l-am folosit de cateva ori, dar nu pe corp(dupa ce curatam baia cu substante care miroseau a dezinfectant sau ceva, dadeam cu parfum in baie ca sa se duca mirosul de dezinfectant numai )

bafta!
scumpi_k
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:00
Buna, am si eu ceva experienta in privinta cadourilor primite si nepotrivite, in felul asta iti poti da seama cum te apreciaza cei din jur si cat insemni tu pentru ei. Acum nu stiu ce inteleg multi prin cadou ieftin, chiar daca nu ti-a luat ceva mare sau mult sau eu stiu sa depaseasca o anumita suma, asta nu inseamna ca este un cadou nereusit.
Numai faptul ca si-a adus aminte ca e ziua ta sau o alta zi speciala si s-a straduit sa te multumeasca este poate indeajuns. Mi-e mi s-a intamplat sa nu primesc nici un cadou de ziua mea,de la fostii mei colegi de clasa, desi de fiecare data cand urma ziua unui coleg se strangeau bani si mai dadeam si eu, totusi eu nu am primit niciodata, dar nu am zis nimik, fiindca mi-am dat seama cat de buni colegi imi erau. Doar de la o colega am primit, in rest ceilalti nimik. In fine trecand peste asta, ne mai faceam cadouri de Craciun, cu biletele si urma sa primesc cadoul de la o colega noua, care i-a prefera sa se inteleaga bine cu anumite persoane din clasa...
In ziua in care ne daruiam cadourile, ma vede si pur si simplu scoate cadoul din buzunar, fara sa fie impachetat, dar imi dau seama de ce: era un brelog. Am zambit si i-am multumit.
Alt cadou minunat pe care l-am primit a fost un inel din argint zgariat,care era innegrit pe ici pe colo, cred ca fusese cumparat de la bazar, unde are inele vechi, purtate. Am multumit si am zambit si de data asta si o alta faza tare, am primit odata o veverita care avea o dunga pe spate, adica arata mai mult a sconcs de la un coleg de facultate si ma gandeam, totusi... am inceput sa rad. Daca stau sa ma gandesc e pe undeva prin casa, ca amintire :)
Asa ca mult succes la cadourile primite si cred ca e mai frumos sa te straduiesti putin sa iei un cadou potrivit, nu trebuie sa fie ceva extravagant, decat sa dai bani mi se pare cea mai proasta alegere.
mifi16
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:06
Cum e atunci cand primesti un cadou deosebit.. adica un set de lenjerie intima.. scumpa.. si la moda si ce vreti voi.. numai cu 2-3 marimi mai mare??????
spidie
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:10
Buna, am si eu ceva experienta in privinta cadourilor primite si nepotrivite, in felul asta iti poti da seama cum te apreciaza cei din jur si cat insemni tu pentru ei. Acum nu stiu ce inteleg multi prin cadou ieftin, chiar daca nu ti-a luat ceva mare sau mult sau eu stiu sa depaseasca o anumita suma, asta nu inseamna ca este un cadou nereusit.
Numai faptul ca si-a adus aminte ca e ziua ta sau o alta zi speciala si s-a straduit sa te multumeasca este poate indeajuns. Mi-e mi s-a intamplat sa nu primesc nici un cadou de ziua mea,de la fostii mei colegi de clasa, desi de fiecare data cand urma ziua unui coleg se strangeau bani si mai dadeam si eu, totusi eu nu am primit niciodata, dar nu am zis nimik, fiindca mi-am dat seama cat de buni colegi imi erau. Doar de la o colega am primit, in rest ceilalti nimik. In fine trecand peste asta, ne mai faceam cadouri de Craciun, cu biletele si urma sa primesc cadoul de la o colega noua, care prefera sa se inteleaga bine cu anumite persoane din clasa...
In ziua in care ne daruiam cadourile, ma vede si pur si simplu scoate cadoul din buzunar, fara sa fie impachetat, dar imi dau seama de ce: era un brelog. Am zambit si i-am multumit.
Alt cadou minunat pe care l-am primit a fost un inel din argint zgariat,care era innegrit pe ici pe colo, cred ca fusese cumparat de la bazar, unde are inele vechi, purtate. Am multumit si am zambit si de data asta si o alta faza tare, am primit odata o veverita care avea o dunga pe spate, adica arata mai mult a sconcs de la un coleg de facultate si ma gandeam, totusi... am inceput sa rad. Daca stau sa ma gandesc e pe undeva prin casa, ca amintire :)
Asa ca mult succes la cadourile primite si cred ca e mai frumos sa te straduiesti putin sa iei un cadou potrivit, nu trebuie sa fie ceva extravagant, decat sa dai bani mi se pare cea mai proasta alegere.
mifi16
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:11
cel mai neinspirat cadou de craciun primit vreodata de mine a fost chipurile o lumanare ornamentala.de fapt era o lumanare gen candela care se foloste de Inviere.In plus sunt si alergica la fumul de lumanare....iehhhh
cris_aly1
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:17
Cel mai urat cadou pe care l-am primit a fost o punga de detergent de 15 kg de la sotul meu (am inteles ca este un om practic dar...)
sararu_monica
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:32
buna,

Sunt Gina, cel mai urat cadou a fost un aspirator:( eu vroiam ceva dragutz. jenyjennjeni@yahoo.com
vir
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:43

Buna fetelor,
Super tare ideea concursului. Chiar zilele astea vorbeam cu o prietena de la birou ca anul trecut de Craciun am primit de la soacra-mea un oribil cos-dulapior de paine , si si maioribil era faptul ca era dintr-un plastic alb care nici macar nu era destul de rigid ca usa care glisa sa se poata deschide in mod natural, trebuia sa tii de el ca altfel ... ramaneai fara paine.
Nu stiu sigur daca s-ainteles bine care e obiectul dar pentru mine a fost oribil.

Va pup.
Crissy_Pissy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:55
De la: concursKudika, la data 2008-11-25 17:34:49Din seria “credeai ca nu ai avut nimic de castigat din asta” Kudika revine in forta! Cel mai urat si mai inutil cadou de Craciun primit vreodata iti poate aduce un premiu pe placul tau!

Kudika si www.Magielle.ro te provoaca la un nou concurs: Povesteste-ne care a fost cel mai urat cadou de Craciun primit vreodata iar noi te premiem! De aceasta data darul va fi mai mult ca sigur pe gustul tau fiindca www.Magielle.ro iti ofera ocazia sa ti-l alegi singura.

Ce trebuie sa faci?

Sa ne povestesti postand un raspuns in acest topic care a fost cel mai urat, inutil si neinspirat cadou primit vreodata de Craciun! Peste doua saptamani noi vom citi toate postarile si vom premia povestea despre cadoul cu ghinion!

Concursul se desfasoara in perioada 26 nov - 10 dec 2008.

Castigatoarea va fi anuntata pe email si in cadrul acestui topic din forum.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

Premiul este oferit de www.Magielle.ro si consta intr-un produs Magielle in valoare de 100 lei pe care ti-l poti allege singura! Daca produsul dorit depaseste valoarea premiului, poti achita diferenta.
andrada2006
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:55
da...ce tare :) cel mai urat a fost cand a primit cadou nishte broaste testoase care erau f urate si nu`mi placeau deloc :) nu puteam sa le cresc in casa asha ca le`am facut si eu la randul meu cadou :)
andrada2006
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:01
probabil cel mai neinspirat cadou primit vreodata a fost un cooler (pentru cei ce nu stiu e un ventilator pentru sursa)pentru pc si asta nu pentru ca nu mai era bun ci pentru ca il deranja pe EL zgomotul facut si il dureau urechile ......dar macar acum nu se ami aude pc-ul cand functioneaza
iuliatonica
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:18
apropo,de sapun .eu am primit un prosop si un sapun de la fosta mea soacra,de parca eram moasa!!!!!!!!!
danapopei
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:26
De la: iuliatonica, la data 2008-11-27 17:18:32probabil cel mai neinspirat cadou primit vreodata a fost un cooler (pentru cei ce nu stiu e un ventilator pentru sursa)pentru pc si asta nu pentru ca nu mai era bun ci pentru ca il deranja pe EL zgomotul facut si il dureau urechile ......dar macar acum nu se ami aude pc-ul cand functioneaza


ps: la vremea aceea am apreciat cadoul ca stiam cam cum e si am apreciat ca era din suflet si era si pe un domeniu pe care se pricepea.....acum am trecut prin mai multe si mi se pare fun...dar vorba altor persoane de pe aici...nu conteaza ce e atata timp cat cineva s-a chinuit sa il gaseasca
iuliatonica
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:31
Cel mai neinspirat cadou....anul trecut:Credeam ca ma va cere de sotie...si ghici ce am primit...de fapt sa va spun ce i-am luat io...ca de,in fiecare an ii luam...de fapt...un cadou de vreo 8milioane...nu mai conteaza..nu are rost sa enumar...si am primit niste figurine,trei mai exact de ceara cu Mos craciun si reni...de vreo 4cm...si un cozonac in miniatura...de mancat bineinteles..de la Barbie...cu o surpriza inauntru:o jucarie pt copii...nu stiu nici acum ce e...probabil un ruj sau un fard de obraz...Ok...socul a fost mare avand in vedere ca o parte din cadou il dadusem mai inainte...l-am ajutat sa-si cumpere cauciucuri de iarna...ca sa nu pateasca ceva...Aveam de gand sama despart de el...dar nu a fost asa...am asteptat...intr-o agonie continua..nu stiam ce va mai urma...un alt cadou stupid...sau nimic?Si anul acesta m-a cerut de sotie...dar pana atunci...cadoul ala a fost un dezastru...
Indiraindii
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:50
cel mai neinspirat a fost sotul meu ,care nu a catadicsit sa se "gindeasca"macar ca mi-as fi dorit si eu vreodata un cadou de craciun. : :
alinatilpeanu
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:06
Cu certitudine cel mai neinspirat cadou de Craciun a fost cel care trebuia sa ajunga cu exact doua saptamani inainte,mai exact de ziua mea care este pe data de 3 a lunii decembrie.Aaaaa,cadoul consta intr-o felicitare pe care scria "Cu ocazia zilei de 4 decembrie,iti uram.......bla,bla,bla".
Daca nu ati prins sumbra ironie a acestei povesti,va readuc aminte:eu sunt nascuta pe 3 decembrie
laura_niko2000
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:09
De la: dana_dana82, la data 2008-11-26 17:46:50 La mine, cel mai neinspirat cadou a fost acela cand am primit de la seful meu plecat in vacanta in Malta, o pernita de pus ace in ea pe care era imprimat un autobuz la fel cum e in Malta, de parca m-ar fi interesat pe mine cu ce s-a plimbat el acolo. Putea naibii sa imi cumpere un gel de dus sau un sirag de margele - as fi fost mai mutumita.A fost cel mai oribil lucru primit vreodata.



:))
Mayisa
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:11
wow..ce pot sa zic..mereu am primit cadouri frumoase.. chiar nu stiu daca a fost vreunul neinspirat dar..macar am fost happy de fiecare data:D
in schimb eu am dat mamei mele un sacou...gri..care ii e nitel mai mare...si nu-i place culoarea si...pe care nu l-a purtat niciodata:|
a da..am av si eu un cadou neinspirat...:| un craciun fara iube meu..care a stat acasa cu ai lui...nu e tocmai cadou...dar...as fi vrut sa-l am langa mine..sper k anul asta o sa fie aici:D altfel il castrez;))
ankaangel
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Wizz Air iti da aripi sa descoperi Europa 460 De la: concursKudika 22 August 2012 15:08
Baneasa Shopping City si Muscle Maker iti ofera 2 vouchere de 350 Euro fiecare! 89 De la: adrianas18 9 August 2011 16:11
Castiga bijuterii oferite de Brio Collection! 90 De la: GODZILA 16 Noiembrie 2011 19:26
Concurs: Castiga un dar de la Mos! 2494 De la: ggm 16 Decembrie 2009 16:13
Concurs Silan - 3-30 septembrie 1784 De la: nika_anca 25 Noiembrie 2009 17:08