Setari Cookie-uri

Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata

Eu am primit de Craciun odata un parfum care se vroia de firma, dar era unul contrafacut. Era atat de prost incat mirosea a insecticid
vidum
Postat pe 28 Noiembrie 2008 00:10
oau!
si te-a dat cu el?

Postat pe 28 Noiembrie 2008 00:13
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 19:58:00ce chestie super tare.....
ooooo nu ma pot opri din ras.
dar ca sa fiu on topic cel mai urat cadou de craciun a fost un peste "caras auriu" care a murit fiert... in ziua de craciun... deh nu aveam nici acvariu, nici "instrumentele" de rigoare (incalzitor, filtru pt apa,termometru, etc ) si daca tot trebuia sa nu moara pestele am incalzit apa cu termoplonjonul... evident ca am uitat de peste si a fiert acolo pana a devenit supa.

oricum niciodata nu mi-au placut pestii decat in farfurie,in propria farfurie si gatiti in toate felurile posibile.


OMG,bietul pestisor,a avut parte de o moarte asa de urata!

Postat pe 28 Noiembrie 2008 00:25
Cel mai neispirat si nepotrivit cadou de Craciun a fost sa primesc NIMIC.Pur si simplu de Craciunul 2007 nu am primit nici un fel de cadou de la persoana de langa mine.Trist si adevarat
simaio
Postat pe 28 Noiembrie 2008 02:18
Salut,

Cel mai inutil cadou pe care l-am primit acum 2 ani de Craciun a fost de la o prietena de-a mea plecata in afara si consta intr-o paleta de bucatarie, care la prima utilizare s-a topit..hm, plastic din strainatate:))
Un alt cadou inutil: o pereche de sosete de lana fara degete... probabil ca anul acesta voi primi si bocancii adecvati: decupati in fata:)) si sa nu uit de olitza muzicala de noapte.. inca nu am aflat cum canta :P
Se pare ca Mosul are un deosebit simt al umorului! La Multi Ani!
chargerreloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 02:24
Cel mai urat dar pe care l-am primit la un Craciun a fost un sot inutil si pilit care isi incepuse propriul Craciun mai devreme si,venit acasa, a si adormit, astfel ca darul meu a fost un Craciun de singuratate cu televizorul
doinapief
Postat pe 28 Noiembrie 2008 02:29
ma numesc elena si va pot spune ca cel mai urat cadou pe care l am primit de craciun a fost un material din care nu puteai sa iti faci decat o fusta mini pt ca era prea mic
elvy_22ro
Postat pe 28 Noiembrie 2008 04:29
Cel mai ….aiurea cadou , sa ii zic asa,l-am primit acum 2 ani, cand mi-am invitat la mine..in noua mea casa, pt ca ma mutasem nu de mult timp la casa, multi prieteni, neamuri si colegi….Am desfacut cadourile dupa ce au plecat invitatii..spre norocul tuturor…de ce zic asta… ? …pt ca unul din invitatii mei(vai mama lui…)…mi-a adus,,un cadou…o cutiuta…impachetata stralucitor si foarte bine legat cu toate culorile…o « minunatie« de cadou.Am fost anuntata ca va fi ceva care sa se potriveasca cu dormitorul meu..sa fie romantic….cand am deschis….era ceva care arata ca niste lumanari insa pe pachet scria cu litere nu tocmai mici…ca sunt rezerve pt odorizantele de la wc…..pe care in graba ei de a le ambala a uitat sa ia si pretul pe care scria 3.8 ron.. :D…deci….si culmea era ca aveam si wc-ul in curte…pt ca nu apucasem sa fac prea multe lucruri la casa….asa ca…unde sa il pun ???:- ??ce cadou mai penibil de atat poti primi ??…Multe cadouri tuturor !!!
viorela_2008
Postat pe 28 Noiembrie 2008 08:20
Cel mai ….aiurea cadou , sa ii zic asa,l-am primit acum 2 ani, cand mi-am invitat la mine..in noua mea casa, pt ca ma mutasem nu de mult timp la casa, multi prieteni, neamuri si colegi….Am desfacut cadourile dupa ce au plecat invitatii..spre norocul tuturor…de ce zic asta… ? …pt ca unul din invitatii mei(vai mama lui…)…mi-a adus,,un cadou…o cutiuta…impachetata stralucitor si foarte bine legat cu toate culorile…o « minunatie« de cadou.Am fost anuntata ca va fi ceva care sa se potriveasca cu dormitorul meu..sa fie romantic….cand am deschis….era ceva care arata ca niste lumanari insa pe pachet scria cu litere nu tocmai mici…ca sunt rezerve pt odorizantele de la wc…..pe care in graba ei de a le ambala a uitat sa ia si pretul pe care scria 3.8 ron.. :D…deci….si culmea era ca aveam si wc-ul in curte…pt ca nu apucasem sa fac prea multe lucruri la casa….asa ca…unde sa il pun ???:- ??ce cadou mai penibil de atat poti primi ??…Multe cadouri tuturor !!!
viorela_2008
Postat pe 28 Noiembrie 2008 08:27
In 2007 am primit de la bunica-mea 5 lei..."sa-mi cumpar eu ce vreau"
misslory
Postat pe 28 Noiembrie 2008 08:51
imi aduc aminte si eu de cel mai neinspirat cadou primit. era in clasa a X-a si stabilisem sa ne facem cadouri unul altuia. mie urma sa imi faca cadou unul dintre baieti clasei. Vine ziua cand sa ne dam cadourile si incepem sa ne impartim cadourile. imi vine randul si surpriza:vine colegul acela la mine si imi daruieste un anumalus de plush micut (un pic mai mare decat un breloc de chei)ff colorat si ff urat arata a fi fost deja folosit. eu nu stiam la cine va ajunge acel plush dar dintr-o data vad ca se indreapta spre mine. Mi-a cazut fata si din pacate nu am putut sa ascund iar colegul a cam observat. La sf petreceri ma intrebat colegul daca mi-a placut si ce era sa ii spun ca nu. am zis ca e ok. Asta a fost cel mai "nereusit" cadou :)
christy
Postat pe 28 Noiembrie 2008 10:29
cel mai buclucas cadou primit a fost anul trecut de craciun cand a venit mosul cu o cutie imensa din care am scos un trandafir si de el era legat un saculet in care trebuia sa existe un inelus dar mos craciun la pierdut pe drum .asa ca am ramas nemaritata

maftei
Postat pe 28 Noiembrie 2008 10:45
Cel mai urat si mai inutil cadou de Craciun primit vreodata de sotul meu a fost o mini-statueta "Stan Patitul", care era chiar hidoasa! Culmea e ca inca o mai avem in casa! Au mai fost si altele de prost gust (o scrumiera urata, un ceas cu un dragon, o bricheta asa zis sexy etc), dar parca aceea le intrece pe toate....
ancamoisa
Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:52
cel mai aiurea cadou de craciun, si sunt sigura ca multi au patit-o ca "era la moda" l-am primt vreo 14 ani la rand: in fiecare an alte marimi o precehe de sosete, una de chiloti si un sapun:D asta de la o prietena de familie.... macar de nu aveam... de la 14 ani am inceput sa primesc pijamale

Asa ca.... mult succes si bafta la cadouri marfa
antoaneta1986
Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:01
De la: lovelisa, la data 2008-11-28 00:25:04
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 19:58:00ce chestie super tare.....
ooooo nu ma pot opri din ras.
dar ca sa fiu on topic cel mai urat cadou de craciun a fost un peste "caras auriu" care a murit fiert... in ziua de craciun... deh nu aveam nici acvariu, nici "instrumentele" de rigoare (incalzitor, filtru pt apa,termometru, etc ) si daca tot trebuia sa nu moara pestele am incalzit apa cu termoplonjonul... evident ca am uitat de peste si a fiert acolo pana a devenit supa.

oricum niciodata nu mi-au placut pestii decat in farfurie,in propria farfurie si gatiti in toate felurile posibile.


OMG,bietul pestisor,a avut parte de o moarte asa de urata!


interesant e ca totusi nu ai spus care a fost cel mai urat cadou de craciun pe care l-ai primit tu...

sa fie asta????
pestele ala era un cadou neinspirat pt ca nu aveam nici cunostiintele necesare si nici responsabilitatea necesara pt a tine un peste, .... si in plus imi dorisem din suflet o pisica.... asa ca am adunat una de pe drumuri (am gasit un pui mic in zapada intr-o seara dupa acelasi craciun buclucas) o pisica pe care am iubit-o si ingrijit-o cu toata dragostea mea de copil...
buuun acu ca ne-am lamurit care a fost totusi cel mai urat cadou pe care l-ai primit TU????
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:30
De la: damyl, la data 2008-11-27 23:43:12sal. pot sa spun k cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit de craciun a fost un plic in care era un bilet de autobuz , o adresa , si un bilet in care scria k acolo o sa am o surpriza foarte frumoasa si sa ma grabesc sa ajung exact la o anumita ora.
supriza neplacuta a fost acceea k la aceea adresa l-am gasit pe viitorul meu sot impreuna cu prietena mea cea mai buna facand dragoste (am intrat exact in timpul ,,actiuni,,). nici nu pot sa va spun cum m-am simtit , si prin ce am trecut dupa.
chestia asta se intampla exact in ajunul craciunului . in mod clara va dati seama k a urmat o despartire chiar daca mai erau doar cateva luni pana la nunta .
acum pe de-o parte imi aduc aminte de momentele alea cu durere in suflet dar pe de alta parte ma amuz imaginandu-mi figura pe care trebuie sa o fi avut in momentul respectiv .
chiar nu ma asteptam sa se intample chestia asta , mai ales k fata respectiva era prietena mea de la gradinita . oricum a fost cel mai neplacut ,,cadou ,, de craciun primit din viata mea.


Tot raul spre bine ca asa ai scapat de cretin si de o curca proasta! Macar a ramas cu fraiera?

Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:43
cel mai urat cadou de craciun a fost,
flori de plastic ieftine cu 0.5 ron
scuze am gresit nu flori o floare
aaaaa
Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:03
cel mai nienspirat cadou a fost un trandafir artificial primit de ziua indragostitilor
dutu_ana_maria
Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:38
Cel mai neinspirat cadou a fost acela k am primit de Craciun o pereche de ochelari de soare...nu-i chiar aiurea dar avand in vedere k eu port ochelari nu-i chiar inspirat.Cica erau la promotie ata ete
yo_kitty87
Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:45
cele mai neinspirate cadouri au venit din partea socrei mele. Sunt casatorita de vreo 9 ani si in primii4-5 ani de casatorie de Craciun primeam 4 banane, o ciocolata, un dres eu, un set de chiloti sotul....In primul an , al doilea, al...pana intr-un an cand inaninte de Craciun sotul i-a zis mamei lui ca si-a schimbat nr.ul la chiloti si pentru ca vine Craciunul a tinut sa-i spuna .... Partea interesanta era ca si cumnatei si sutului ei le facea acelasi cadou.......deci puteam sa facem si schimb.... : Numai bine tuturor!
blueeyes77
Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:46
Nu stiu daca ma credeti dar cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit vreodata a fost NIMIC pentru ca sotul meu considera ca noi femeile nu meritam NIMIC.
matei_ana
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:01
cel mai neinspirat cadou?????,,,,stati un pic ,,,,aa mia dat fosta soacra o bluza (bichmen,,,nu stiu daca asa se scrie )si era scurt la mineci si mai avea si o culoare stranie verde flusforescent cu negru hahahahahamacar de imi venea dar ear mic tare
sarutama
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:05
De la: matei_ana, la data 2008-11-28 15:01:53Nu stiu daca ma credeti dar cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit vreodata a fost NIMIC pentru ca sotul meu considera ca noi femeile nu meritam NIMIC.



ft trist!daca tu ca femeie nu meriti nimic,el ca barbat ce merita?
mary_ct
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:06
cel mai urat cadou pe care l-am primit a fost o pereche de chiloti de bumbac si o pereche de sosete....din alea ieftine....de 1 leu sau cat o fi perechea......de la o matusa....naspa rau...nici nu am vrut sa le primesc....i le-am dat mamei sa se spele cu ele pe cap...
AlinaStoichiciu
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:11
De la: matei_ana, la data 2008-11-28 15:01:53Nu stiu daca ma credeti dar cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit vreodata a fost NIMIC pentru ca sotul meu considera ca noi femeile nu meritam NIMIC.
...eu nu m-as marita cu un astfel de barbat!......stiu, ffff multi sunt asa, chiar un fost de al meu era asa si tocmai de aceea nu e si actual....am prietene care nu primesc nimic....o prietena are un iubit care a trimis secretara sa ii ia un cadou - respectiv un parfum dar din acela "low category" in cutie mov care incepe cu litera V (se gaseste in supermarketuri)......m-a luat cu fiori....decat asa ceva mai bine la casa de maici - nu cu un barbat!...eu nu as mai sta cu un barbat care imi face asa ceva!...mai bine singura!...nu ma intereseaza ca nu se pricepe, "saracul" , sa faca cadouri!....trebuie sa stie daca nu s-a nascut in pestera si are cat de cat contact cu lumea!

Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:14
Cel mai urat cadou de craciun............pai sa vedem...eu sunt mignona si fostul sot, care este de 1.90 si cam 100 si oleaca de kile, s-a gandit ca mi-ar prinde bine un hanorac grosut....nu mai pun la socoteala ca avea o culoare........care nu prea era culoare ci un amestec.... il puteam purta pe post de rochie midi si cu manecile suflecate de doua ori.Iar fosta soacra mi-a dat o pereche de pijamale cu doua numere mai mari de un mov ....bleaaaaaaaahhhhhhhhhhhh
sun_shine
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:17
De la: matei_ana, la data 2008-11-28 15:01:53Nu stiu daca ma credeti dar cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit vreodata a fost NIMIC pentru ca sotul meu considera ca noi femeile nu meritam NIMIC.


Imi pare rau draguta, dar el ce ar merita daca tu nu meriti nimic??
Si apoi ..........un asemenea om nu as tine langa mine nici macar de mila...
sun_shine
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:20
De la: voicu_monca2001, la data 2008-11-28 15:20:01
De la: matei_ana, la data 2008-11-28 15:01:53Nu stiu daca ma credeti dar cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit vreodata a fost NIMIC pentru ca sotul meu considera ca noi femeile nu meritam NIMIC.


Imi pare rau draguta, dar el ce ar merita daca tu nu meriti nimic??
Si apoi ..........un asemenea om nu as tine langa mine nici macar de mila...



CORECT
mary_ct
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:22
Cel mai neinspirat cadou l-am primit de la un fost iubit. Stia ca imi plac foarte mult florile si mi-a adus trandafiri de plastic, cu specificatia ca nu se usuca si asa am sa imi amintesc mereu de cadoul primit. Si ca oricum florile proaspete sunt scumpe si de banii aia mai bine imi cumpara altceva. Nu am pastrat cadoul, iar cand m-a intrebat unde este, i-am spus ca s-a uscat. Bineinteles ca s-a suparat ca nu am apreciat cadoul lui.
MarcelaCorb
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:24
cel mai urat cadou pe care l-am primit a fost de la prietenul meu. Mi-a cumparat un ceas...nimic rau pana aici...dar acel ceas avea o bratara argintie si stralucitoare care semana cu lantul de la fantana bunicii..si cadranul ceasului era de o culoare...nu prea stiu ce culoare vroia sa fie...probabil un mov...
M-am simtit de 2 ori penibil pentru k imi plac foarte mult ceasurile( si acela era GROAZNIC...)si mai ales pentru ca era primit de la prietenul meu...i-am zis k "wow ce imi place"ca imi era greu sa ii ranesc asa sentimentele ,l-am luat dar l-am rugat sa nu imi mai cumpere bijuterii sau ceasuri fara mine...
Ceasul ala a costat o multime de bani dar arata ca unul castigat la pufuleti...
...si acum sta in cutie( nu l-am purtat nici macar o data)...cred k a si ruginit
adutu01
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:46

Recomandari