Setari Cookie-uri

Locul de munca si salariul

Marea majoritate dintre noi au un parte de un post f prost platit sefi stresantzi un colectiv de kkt, barfa multa, unii stau si altzii muncesc ca fraierii sa le scoata banii, celorlaltzi.

Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:14
din ciclul "hai sa mai deschidem un topic, ca tare e amuzant"

Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:20
De la: crista_galli, la data 2008-11-27 21:20:22din ciclul "hai sa mai deschidem un topic, ca tare e amuzant"

sigur, inca unu de
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:25
De la: ChangeStyle2008, la data 2008-11-27 21:14:42Marea majoritate dintre noi au un parte de un post f prost platit sefi stresantzi un colectiv de k k t, barfa multa, unii stau si altzii muncesc ca frai erii sa le scoata banii, celorlaltzi.


fratioare... da-ti demisia!!!
sef nu esti (putine sanse spre deloc sa ajungi vreunul)
cu colegii te ai pe naspa... ce mai stai???? da-o dreacu de munca....


elibereaza-te de sub jugul fascitilor de patroni!!!

give up!!!


dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:44
Fa-te astrolog
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:47
Si eu care ma asteptam sa vad unde lucreaza fiecare si ce salariu primeste offf
iris_4_ever
Postat pe 27 Noiembrie 2008 22:32
eee da bine ma iris tu n-ai semnat acord de confidentialitate????
si apai io mi's saf...crezi ca-mi pasa mie de un trepadus frustrat???

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Noiembrie 2008 22:33
Ema , si io fusei shef ( acu-s sefa lui ) dar...pana mea , cand am citit topicul la asta m-am gandit .....iar continutul nu avea nici o legatura cu subiectul sau poate ca baui prea mult nush ce sa mai zic....
Crezi ca-mi pasa mie cine ce zice de la x companie ca eu spun ce salariu am ?
Nope , pentru ca spun doar ca sunt director general si am xxxxx ron :) deci acordul ala de confidentialitate nu are ce sa-mi faca

On topic acum ...dude , nu mai suntem pe vremea lu nea nicu ca cel care nu munceste sa-si ia banu' oricum asa ca nush unde freci tu menta dar daca erai angajatul meu si nu-ti faceai treaba te dadeam afara urgent
iris_4_ever
Postat pe 27 Noiembrie 2008 22:44
He he,lucrez in domeniul privat si e de la sine inteles ca trebuie sa avem randament.Cand mai e vorba si de comisioane,bonusuri legate strict de performanta...ce sa mai zic?!
Pe de alta parte,am 2 amici care lucreaza la stat.Nu-mi venea sa cred cat de mult se poate freca menta si primi salariu pt asta!Asa ca,mai exista locuri de munca unde chiar poti sta degeaba.
tgv
Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:30
De la: Iris4ever, la data 2008-11-27 22:44:46Ema , si io fusei shef ( acu-s sefa lui ) dar...pana mea , cand am citit topicul la asta m-am gandit .....iar continutul nu avea nici o legatura cu subiectul sau poate ca baui prea mult nush ce sa mai zic....
Crezi ca-mi pasa mie cine ce zice de la x companie ca eu spun ce salariu am ?
Nope , pentru ca spun doar ca sunt director general si am xxxxx ron :) deci acordul ala de confidentialitate nu are ce sa-mi faca

On topic acum ...dude , nu mai suntem pe vremea lu nea nicu ca cel care nu munceste sa-si ia banu' oricum asa ca nush unde freci tu menta dar daca erai angajatul meu si nu-ti faceai treaba te dadeam afara urgent


se aplica si la mine,
pai doar nu imi pierd vremea degeaba vreo 9-10ore pe zi muncind... ideea este ca depinde de fiecare dintre noi cum munceste si daca esti fraier sa muncesti si pt altul e belea.
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:37
De la: tgv, la data 2008-11-28 12:30:10He he,lucrez in domeniul privat si e de la sine inteles ca trebuie sa avem randament.Cand mai e vorba si de comisioane,bonusuri legate strict de performanta...ce sa mai zic?!
Pe de alta parte,am 2 amici care lucreaza la stat.Nu-mi venea sa cred cat de mult se poate freca menta si primi salariu pt asta!Asa ca,mai exista locuri de munca unde chiar poti sta degeaba.


si te deranjeaza acest aspect?

Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:38
Geo,deocamdata nu.Doar surpriza a fost mare. Obisnuita fiind cu oameni care nu concep sa nu-si faca treaba,nu intelegeam cum nu-i verifica nimeni pe astia de stateau degeaba.
Da' m-am calmat intre timp.
tgv
Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castrat sau nu?...motanul 42 De la: maralupu 30 Mai 2021 22:10
salut 12 De la: cosmilumi 18 Aprilie 2012 17:15
la ce te astepti de la viata??? 9 De la: diana1981 20 Iulie 2009 20:38
despre libertatea de exprimare si intoleranta 27 De la: mkdisk 14 Noiembrie 2008 12:28
iubirea si culorile ei 101 De la: bleyd_nyght 21 Februarie 2014 10:05