Setari Cookie-uri

eu, el si internetul...

De la: tatiana1956, la data 2008-12-02 22:40:07Draga fetita. Eu zic sa iti vezi de scoala si de viata ta si uita acest neserios care este doar un trecator prin viata ta. Niciodata nu te va face fericita cu adevarat. Este instabil emotional si evident, un neserios. Cauta un baiat bun, care sa te respecte si care nu are atitea probleme. :)
Pai are si ea dreptul la dragoste....com o fi ea,buna rea(dragostea).
kassandry
Postat pe 3 Decembrie 2008 01:55
Draga mea, dragostea poate veni pe orice cai si de pe orice site.
Ba pe net e si mai usor, pentru ca eu inca cred ca cel mai erogen organ e creierul, iar departarea si Messengerul ne da ocazia si timpul necesar sa-l "impodobim" pe celalalt cu tot ce am vrea noi sa aiba. Cat timp nu e langa noi, sa ne sparga balonasul de sapun, suntem liberi sa visam.
Dar intr-adevar sunt muulte cupluri fericite care si-au inceput idila pe net, asa ca nu vad nimic anormal in asta.
Pe de alta parte, soacra mea (care e departe de a fi vreo ploada de 'shpe ani ) intr-o conversatie, mi-a deschis ochii la altceva. Mi-a spus ca intr-o lume in care cuplurile abia se cunosc si sar in pat, cei care se intalnesc pe net au timp sA vorbeasca, sa... COMUNICE. (nu vreau sa spun ca e neaparat rau sa faci sex la prima/a doua/a treia intalnire; eu citez un punct de vedere. Iar ca parere personala, prefer sa dau timp unei relatii sa se dezvolte, sa nu sar peste etape). Cred ca avea dreptate.
Asta ca si caz general.
In cazul tau, insa... Hm! Baiatul ala are 22 de ani si lucreaza intr-o tara straina... Tu ce vrei? sa se insoare cu tine la varsta aia? Ma indoiesc! Dupa cum se manifesta, e departe de a fi vreun matur si ma indoiesc ca asta o sa fie relatia care o sa te duca pe tine la altar(petnru ca eu nu exclud nimic, in nici un caz nu zic ca nu or fi barbati de 22 de ani care sa isi doreasca sa-si ia responsabilitati la varsta aceea... insa al tau nu e unul dintre ei).
Drept pentru care gandeste-te daca chiar vrei sa mergi sa lucrezi in Grecia si pentru tine. Daca iti place ideea.
S-au vazut si minuni mai mari. Poate iese idila voastra. Sa speram ca o sa fii exceptia care intareste regula.
Revin si spun: nu din cauza netului spun asta - cunosc cupluri adorabile (cu copii adorabili) care s-au cunoscut online - ci din cauza felului in care se manifesta baiatul si din cauza varstei lui (si a ta) foarte fragede.
Dor_a
Postat pe 3 Decembrie 2008 09:50
De la: Dor_a, la data 2008-12-03 09:50:18Draga mea, dragostea poate veni pe orice cai si de pe orice site.
Ba pe net e si mai usor, pentru ca eu inca cred ca cel mai erogen organ e creierul, iar departarea si Messengerul ne da ocazia si timpul necesar sa-l "impodobim" pe celalalt cu tot ce am vrea noi sa aiba. Cat timp nu e langa noi, sa ne sparga balonasul de sapun, suntem liberi sa visam.
Dar intr-adevar sunt muulte cupluri fericite care si-au inceput idila pe net, asa ca nu vad nimic anormal in asta.
Pe de alta parte, soacra mea (care e departe de a fi vreo ploada de 'shpe ani ) intr-o conversatie, mi-a deschis ochii la altceva. Mi-a spus ca intr-o lume in care cuplurile abia se cunosc si sar in pat, cei care se intalnesc pe net au timp sA vorbeasca, sa... COMUNICE. (nu vreau sa spun ca e neaparat rau sa faci sex la prima/a doua/a treia intalnire; eu citez un punct de vedere. Iar ca parere personala, prefer sa dau timp unei relatii sa se dezvolte, sa nu sar peste etape). Cred ca avea dreptate.
Asta ca si caz general.
In cazul tau, insa... Hm! Baiatul ala are 22 de ani si lucreaza intr-o tara straina... Tu ce vrei? sa se insoare cu tine la varsta aia? Ma indoiesc! Dupa cum se manifesta, e departe de a fi vreun matur si ma indoiesc ca asta o sa fie relatia care o sa te duca pe tine la altar(petnru ca eu nu exclud nimic, in nici un caz nu zic ca nu or fi barbati de 22 de ani care sa isi doreasca sa-si ia responsabilitati la varsta aceea... insa al tau nu e unul dintre ei).
Drept pentru care gandeste-te daca chiar vrei sa mergi sa lucrezi in Grecia si pentru tine. Daca iti place ideea.
S-au vazut si minuni mai mari. Poate iese idila voastra. Sa speram ca o sa fii exceptia care intareste regula.
Revin si spun: nu din cauza netului spun asta - cunosc cupluri adorabile (cu copii adorabili) care s-au cunoscut online - ci din cauza felului in care se manifesta baiatul si din cauza varstei lui (si a ta) foarte fragede.
Si eu am dubii in legatura cu acel baiat,poate ca-l vad si prea tanar....adica 22 de ani,nu prea stiu ce i-ar putea purta mintea la varsta asta.Orice fata viseaza la un moment dat,sau cat de cat are speranta ca va ajunge cu baiatul de care e indragostita la altar....vise,vise...Nu mi se pare ciudat ca e ea imdragostita ci faptul ca el e cam schimbator.azi te vreau,maine nu,trebuie sa fiu tinut in frau....astea sunt cuvintele care m-au frapat si de asta mi-am facut o idee proasta despre tip.Acum depinde ce vrea ea....El lucreaza intr-o tara straina si acolo chiar s-a reimpacat cu foasta prietena....apoi a revenit la İrina.Eu personal nu as fi acceptata asa ceva pentru ca el practic a inselat-o pe İrina care a fost dispusa sa treaca mai departe.İar İrina vorbeste ca si cum acest baiat sr fi iubirea vietii,ca si cum ar fi sigura ca se va casatori cu el....asa entuziasmata este.
kassandry
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:59
imi vad si de scoala si de viata numai ca atunci cand mi se pare ca imi este mai bine atunci intervine el...si pentru un moment imi face viata si mai frumoasa...iar apoi incep si imi fac si mai multe si mai multe ganduri si planuri si el imi da apa la moara...de geloasa...normal ca sunt geloasa...dar eu ma bazez pe incredere...pana la proba contrarie...am incredere totala in tine pana cand te prind cu ceva...nu am fost niciodata genul ala de obsedata care sa isi controleze prietenul la orice miscare si sa ii verifice telefonul si sa fie sufocanta...nu, nu imi sta in caracter...eu pe toti prietenii mei i-am prins daca mi-au calcat stramb din greseala fara sa am nici cea mai vaga intentie in sensul acesta/// acum sa nu va inchipuiti ca stau si ma milogesc la el sa ma primeasca inapoi...nu nici vorba, din pctul asta de vedere sunt foarte mandra...dar el imi tot da apa la moara///aseara am vb cu el si a zis ca maine sau poimaine ar vrea sa vina in bucuresti sa ma vada ca ii este foarte dor de mine...cineva mi-a spus ca vine doar pentru o partida de sex...eu ma indoiesc ca acolo nu ar avea cu cine sa se culce si bate atata drum doar pt o noapte de sex...in alta ordine de idei...da mi-as dori sa raman cu el tot restul vietii dar astea sunt gandurile mele...nu i-am zis niciodata nimic despre asta desi el mereu spune ca vrea sa ma ia de nevasta si alte chestii de genul...eu nu i-am zis niciodata nimic in directia asta doar ca suntem prea tineri si ca toate vin la timpul lor... aaa si vreau sa va multumesc ca va preocupa problema asta a mea si vorbiti cu mine despre asta...pana la urma sunteti niste necunoscute/ti ...dar eu mereu am crezut ca oamenii sunt buni si viata e roz...voi imi demostrati ca este oarecum asa...pe de alta parte asta este si motivul pt care mi-o iau in bot in halul asta...
irina_monica
Postat pe 4 Decembrie 2008 01:18
Draga Irina,

Asta e greseala noastra, a fetelor indragostite de peste tot: credem ca daca noi suntem indragostite de om, tre' ca mai sunt alte 1352.
Poate ca are cu cine, dar foarte bine poate ca n-are! Poate ca n-are ACUM. Ce te mira asa tare? El nu a fost in tara, a pierdut legatura cu multi din amicii/amicele lui. Acum e iarna, lumea sta mai mult pe acasa, fetele pe care le-o fi cunoscut el inainte, or avea prieteni... Tu chiar crezi ca viata'i asa simpla? Vine el acas' si gata! Murea Iasul (parca Iasi ai zis) asteptandu-l! Nu fi copila.
Pe de alta parte, vrea sa vina nu doar petnru sex, ai dreptate. Pentru ca vrea sa se plimbe, pentru ca se simte bine sa vezi ca ai putere asupra cuiva. Ca cineva te iubeste, ca e acolo pentru tine oricand apari si ca esti centrul universului lui. Crezi ca e putin lucru asta?
Ca esti mandra... hm! la ce oare te referi? Ca nu il suni de 153 de ori pe zi? Ci doar de 3 ori?
Ca nu cauti prin buzunare sau prin telefon mi se pare normal si civilizat (ca principiu, ca pe el personal ar fi cam greu sa-l controlezi, tinand seama ca acum, cand e cel mai aproape de tine, e la 300 de km).
Dor_a
Postat pe 4 Decembrie 2008 09:05
de sunat nu l-am mai sunat din ziua in care ne-am despartit...el in schimb daca lipsesc mai mult de pe mess...de exemplu ieri am intrat pe mess de dimineata, am vb putin apoi am iesit, nu am mai intrat toata ziua si am intrat abia azi dupa-amiaza...m-a sunat sa vada ce fac, de ce nu am intrat pe mess daca sunt bine ca s-a speriat si nu stia ce s-a intamplat cu mine...plus ca atunci cand nu intru o perioada din asta pe mess gen 1 zi gasesc tot felul de off-line-uri de la el cu "da unde esti? da esti bine? da iti simt lipsa...imi e dor de tine"...cum sa nu ti se inmoaie inima cand te suna si iti zice"puf ce faci? esti bine? eram ingrijorat, nu stiam ce s-a intamplat cu pufuletele meu drag"...:((:((:((:((
irina_monica
Postat pe 8 Decembrie 2008 03:13
am o veste...ne-am impacat :D...in dimineata asta plec la iasi.. :D:D:D
irina_monica
Postat pe 20 Decembrie 2008 03:46
si mie mi s-a intamplat la fel:)am cunoscut pe cineva pe hi5...asa k tine:)mi-a cerut id'ul:)si uite k ne-am intlalnit si suntem impreuna de 2 ani si ceva...depinde pe cine intalnesti:)..poti sa ai si ghinion...
dannnyyy
Postat pe 26 Ianuarie 2009 21:47
da de cand nu am mai scris s-au schimbat multe...ne-am impacat de craciun, ne-am vazut a fost totul frumos si dupa craciun a venit fosta lui prietena din grecia dupa el ... si a ales-o pe ea...dar noi oricum vorbim in fiecare zi ...nu stiu ce sa ii mai fac...imi vine sa il strang de gat!!!! cred ca la un mom dat o sa imi bag picioarele si in el si in ea si in toata treaba asta si o sa imi continui viata...astept sa vina mom cand o sa pot face asta
irina_monica
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:45
Nu mai astepta..da-i papaucii cat mai repede.Nu-l lasa sa-si bata joc de tine si sa aiba impresia ca poate face ce vrea cu tine,nu e omul pentru o relatie serioasa..O sa gasesti pe cineva care te merita.Bafta!
dream88_angel
Postat pe 30 Martie 2009 11:41
Hai sa-ti spun ce am patit eu. Am avut un prieten pe care l-am cunoscut in club. Toate bune si frumoase, m-a prezentat parintilor lui, ma suna in fiecare zi la telefon si tot tacamul. Pana cand a inceput sa devina insistent sa mergem la el acasa, sa o facem... Si eu tot refuzam. Aveam o luna de cand eram impreuna si mie mi se parea mult prea repede pentru "actiune". Baiatul a inteles, totul ok, telefoane in fiecare zi, ne vedeam pana cand la un moment dat i s-a cam urat lui de refuzuri si ne-am despartit.

Ce vreau eu sa subliniez e ca baietii fac orice ca sa-si atinga scopurile, indiferent care sunt acestea. Trebuie doar sa te gandesti la tine mai intai si apoi ai sa vezi care e decizia corecta.

Genu asta de fustangii se gasesc peste tot, trebuie doar sa stii cum sa te porti cu ei. Si de preferabili sa-i eviti

gazutza
Postat pe 6 Aprilie 2009 16:45
fetelor, se cauta fete dragute pentru o campanie de sampling in mall baneasa, 4 week-end-uri incepand cu acesta. Pentru mai multe detalii, aveti urmatoarea adresa de mess: mariusblk.
Mersic si va pupik!
Elena_Iuliana
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:38
Si eu am cunoscut pe cineva datorita hi5-ului pe "vremea" cand eram " mai mica si neexperimentata" Un comment la o poza, un altul, un friend request, un id, o intalnire la un jogging, apoi una la un bal...si acum pe 10 octombrie, facem 2 ani si 7 luni:X .Nu ne-am despartit niciodata iar cea mai lunga cearta a fost de 23 de ore pentru ca mi-am inchis eu telefoanele . Deci, se poate daca ai noroc si stii "sa-l cresti"

ps: acum am vazut si eu topic-ul tau (am ramas in urma cu verificatul mailurilor ). Care mai e situatia? Ai mai fost in Grecia?
pynky_naughty
Postat pe 23 Septembrie 2009 02:26
Lenjerie intima sexy,accesorii,babydoll,rochit e si lenjerie potrivite pentru o seara romantica cu partenerul sau pentru acele persoane care sunt mai indraznete. Vizitati siteul www.lenjerie-chic.ro


http://www.youtube.com/watch?v=jNmVL0XnucA
dudett_
Postat pe 23 Septembrie 2009 14:56
ajutati-ma, va rog, si pe mine... unde este topicul ala cu sexul oral pe care se vorbea mai devreme ca am ceva sa-i transmit unui anume domn...

pretty pretty please//

maria_ioana_08
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:42
De la: lizuka, la data 2009-09-23 15:42:57ajutati-ma, va rog, si pe mine... unde este topicul ala cu sexul oral pe care se vorbea mai devreme ca am ceva sa-i transmit unui anume domn...

pretty pretty please//


http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/19776/sexul-oral-la-barbati/1.html
Lucia38
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:44
De la: kassandry, la data 2008-12-03 01:53:28Daca era negru ii spuneam ca o sa iasa copii frumosi.


Sunt de aceeasi parere. Un baiat de 22 de ani nu prea stie ce vrea de la viata. Mai ales de la o relatie la distanta. Si eu spun sa incerci sa privesti obiectiv lucrurile si sa te gandesti in primul rand la tine. Daca pleci in strainatate pentru a te intalni cu respectivul ai mare grija. Nu stii ce gasesti acolo, daca te va astepta, daca iti va gasi intr-adevar un job "decent". Sunt nenumarate cazuri in care iubitii fetelor le-au promis acestora slujbe decente si au ajuns vandute unor traficanti de carne vie sau mai stiu eu pe unde. E alegerea ta la o adica; se si spune ca din greseli se invata. Dar parca, nu mai e la fel de placut daca ajungem in situatii extrem de neplacute din pricina orgoliului nostru nemarginit sau a unei asa-zise iubiri.
Cu alte cuvinte, investeste-ti sentimentele si timpul in ceva/cineva care merita si nu intr-o persoana care nu stie pe ce lume traieste. Trebuie doar sa-ti deschizi ochii.
O seara minunata!
carmina33
Postat pe 23 Septembrie 2009 21:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata 12 De la: sirra 13 Octombrie 2009 13:10
sta cu mine doar pentru sex? 28 De la: Ginuta1980 13 Noiembrie 2009 23:38
cum sa+mi pregatesc majoratul? 5 De la: bursuka 10 Decembrie 2010 17:26
zodii 20 De la: kudika020001 31 Iulie 2009 17:36
help me! 7 De la: miss_darine 21 Martie 2010 20:47