Setari Cookie-uri

taur -scorpion un sfat pls

eu taur 26 el scorpion 40. am avut o relatie acum 1 an si ceva sentimentala dar eu am decis sa pun punct - el ar vrea sa incerce iar dar eu nu vreau .nu este casatori si nu a fost .am ramams amici f buni pot sa-l sun oricand la orice ora ptr orice.ma atrage recunosc arata super bine dar totusi nu stiu d c nu pot sa mai reincep o relatie cu el ..cu toate ca as vrea...imi da-ti un sfat va rog..multumesc.elena!
iloveyoubebesotutule
Postat pe 1 Decembrie 2008 09:48
draga mea eu vreau sa iti spun sa te gandesti in primul rand la varsta...e totusi o diferenta prea mare...si daca "pierzi" acum vremea cu el, te vei trezi peste cativa ani, oarecum in situatia lui de acum....nu stiu, sincer, decizia iti apartine. si eu sunt tot taur si stiu cum functioneaza cerebelul nostru, dar...trebuie sa asculti si partea rationala din tine
sa fii iubita
pupici
moonlight11
Postat pe 19 Decembrie 2008 09:48
Compatibilitate f. buna, Scorpionul-zodie de apa sensibila de iubareti, dar cu toate ca nu am prejudecati: atentie la diferenta de varsta(care in cazul vostru nu e exagerat de mare).Cand spun atentie ma refer la o analiza atenta a felui de a fi a fiecaruia dintre voi. Se poate ca tu la cei 26 de ani ai tai, sa gandesti mai profund, sa fii mai matura decat alte fete la varsta ta, iar el sa fie un optimist, un distrat si atunci totul va fi OK. Doar tu poti sa decizi cum e mai bine, mai ales daca te inspiri si din sfaturile noastre. Este f. important de asemeni si ascendentul( il poti afla cunoscandu-i ora de nastere), deoarece dragul de scorpion mai are si mici defectiuni pe care "taurita" nu le prea inghite.Unii sant cu un comportament duplicitar:acum te iubesc nevoie mare, apoi in urmatorul minut mai adreseaza si "dragalasenii", "cinisme"(cazul asc. in gemeni), nu prea usor de suportat pt. zodia noastra(si eu sant taurita). dar dupa toate sfaturile date iti doresc si succes! poate reusesti.incearca.
chisaura
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:54
Ei mai fata draga...cred ca ti-ai raspuns singura la intrebare...subconstientul tau nu te lasa la greu.Vezi,tu ai fost cea care a facut pasul inapoi.Parerea mea este ca ai facut bine.In primul rand ca o relatie taur - scorpion e destul de dificila,in sensul ca suntetzi 2 pietre tari de moara si cand nu mai aveti ce macina,o sa incepeti prin a va macina pe voi.Apoi,in al 2-lea rand,cred ca diferentza de varsta e cam mare.Poate acum,azi,nu e o problema acuta,evidenta,insa incepand de maine...sigur va fi.Deci ,te rog sa analizezi problema d.p.d.v al viitorului,rational nu doar cu sufletul.Ratiunea spune NU,inima spune DA.Eu spun sa faci cum e normal,logic si corect,chiar daca doare un pic acum,pe viitor va fi muuult mai usor,si mai bine.
magda_65
Postat pe 19 Decembrie 2008 12:59
fugi cat poti de un scorpion......iti spune o pers.patita...
bozolica
Postat pe 14 Februarie 2009 03:40
Boz , ca ai avut u o experienta neplacuta cu 1 scorpion , asta nu inseamna ca TOTI scorpionii sunt la fel !

Sunt oameni si oameni .
un1_simplu_baiat
Postat pe 14 Februarie 2009 03:44
corect
magda_65
Postat pe 14 Februarie 2009 18:53
hm... si eu am trecut printr-o relatie de genu... un scorpion poate sa iti daruiasca ff mlte, dar e prea orgolios si rezbunator

Postat pe 28 Februarie 2009 19:28
renunta la taur cauta un rac este ideal zodieiscorpion
piper
Postat pe 19 August 2009 15:12
MULTUMESC LA TOTI PTR SFATURI! VA PUP.
iloveyoubebesotutule
Postat pe 19 August 2009 16:30
Important e sa te iubesca orice zodie ar fi.

Postat pe 20 August 2009 09:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog sa imi raspundeti! 7 De la: kudika045887 29 Iunie 2009 19:11
indiferenta 25 De la: io___ 26 Martie 2010 20:26
mare dilema! 10 De la: pamela_1 24 Iunie 2009 14:21
sunteti fericiti ? 69 De la: andreea1976 23 August 2009 22:11
Dureri menstruale exagerate 55 De la: 27 Iunie 2016 12:47