Setari Cookie-uri

O iubire imposibila!

Sunt casatorita si am un copil. Dar intamplarea face ca sunt indragostita de un coleg de-al meu si asta dureaza de vrea 5 ani, inainte sa am copilul. Am crezut ca daca o sa am un copil si voi sta acasa o sa-l uit, dar dupa 2 ani am revenit si parca mai rau este. El sa casatorit intre timp, dar dupa privirea si gesturile lui tot pe mine ma iubeste. Cred ca sa casatorit din rasbunare...Am incercat inainte sa plec in prenatal sa vorbesc cu el dar nu a vrut, atunci i-am zis cand vei vrea sa vorbim sa-mi spui, a mai incercat si el odata dar era prea multa lume. As vrea sa vorbim odata sa clarificam situatia. Simt ca explodez, nu stiu ce sa fac, mai bine as pleca din firma Cum sa vorbesc cu el, e un tip traditional care respecta familia si cred ca nu vrea fiindca stie ca nu ma incurc cu nimeni.Nu stiu cum sa-l abordez sa ma fac inteleasa. Mai mult se vede totul clar, jumate din colegi au observat si bat apropoul dar nimic Mie teama sa nu-mi respinga iar discutia si sa nu se agraveze lucrurile. Stiu sigur ca ma iubeste din surse sigure, dar ....Va rog ajutati-ma.
2florina
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:06
De la: 2florina, la data 2008-12-03 10:06:10 Am crezut ca daca o sa am un copil si voi sta acasa o sa-l uit, dar dupa 2 ani am revenit si parca mai rau este. ....Va rog ajutati-ma.


Nu esti prima persoana care a crezut ca daca va avea un copil i se vor rezolva toate problemele (sau , in fine, una din ele)

Postat pe 3 Decembrie 2008 10:12
si eu sunt intr-o situatie foarte apropiata pot spune ca am o iubire imposibila deoarece parintii mei nu sunt de acord cu relatia pe care o am cu prietenul meu probabil si pentru faptul ca el e divortat iar eu nu am fost casatorita provine dintr-o familie mai modesta si nu are studii superioare iar eu sunt cu studii juridice problema mea este ca parintii nu vreau sa il accepte de ginere si nici nu ma lasa sa ma casatoresc cu el sunt disperata pentru ca in prezent din cauza ca parintii mei nu au fost de acord sa mergem impreuna in excursie el m-a parasit si a plecat in strainatate chiar acum inainte de sarbatori vreau un sfat de la voi ce ma sfatuiti sa fac in situatia asta

Postat pe 6 Decembrie 2008 12:50
De la: dana_3, la data 2008-12-06 12:50:10si eu sunt intr-o situatie foarte apropiata pot spune ca am o iubire imposibila deoarece parintii mei nu sunt de acord cu relatia pe care o am cu prietenul meu probabil si pentru faptul ca el e divortat iar eu nu am fost casatorita provine dintr-o familie mai modesta si nu are studii superioare iar eu sunt cu studii juridice problema mea este ca parintii nu vreau sa il accepte de ginere si nici nu ma lasa sa ma casatoresc cu el sunt disperata pentru ca in prezent din cauza ca parintii mei nu au fost de acord sa mergem impreuna in excursie el m-a parasit si a plecat in strainatate chiar acum inainte de sarbatori vreau un sfat de la voi ce ma sfatuiti sa fac in situatia asta




daca ii faceai sex oral......nu te parasea........


nimik nu e imposibil.....numai daca vreti voi sa fie .......si ca te-a parasit ca nu ai avut voie.......mi se pare imatur.....dar danoo....la varsta ta te mai conduc parintii?



sfatul ar fi.....nu mai minti......fa sex oral...sex anal.....normal...si lasa papusoii...ursuletii in vitrina......ia un barb ....real....nu fiction

Postat pe 6 Decembrie 2008 12:54
De la: dana_3, la data 2008-12-06 12:50:10si eu sunt intr-o situatie foarte apropiata pot spune ca am o iubire imposibila deoarece parintii mei nu sunt de acord cu relatia pe care o am cu prietenul meu probabil si pentru faptul ca el e divortat iar eu nu am fost casatorita provine dintr-o familie mai modesta si nu are studii superioare iar eu sunt cu studii juridice problema mea este ca parintii nu vreau sa il accepte de ginere si nici nu ma lasa sa ma casatoresc cu el sunt disperata pentru ca in prezent din cauza ca parintii mei nu au fost de acord sa mergem impreuna in excursie el m-a parasit si a plecat in strainatate chiar acum inainte de sarbatori vreau un sfat de la voi ce ma sfatuiti sa fac in situatia asta


dana draga... las-o balta cu studiile sicu parintii care inca iti dicteaza cum sa traiesti. daca aveai studii juridice cum spui ...pana acum faceai de mult sex oral si anal,vorba celiei....

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Decembrie 2008 13:03
bai,m-ati disperat cu sexul vostru oral si anal.Sunt atatea topicuri unde se vorbeste despre asa ceva.Alte sfaturi mai bune nu puteti sa dati decat sa se faca sex oral si anal? Asta e calea fericirii voastre.Ce dracu,aveti impresia toate ca daca faceti genul asta de sex,nu va mai paraseste barbatul,de parca totul se rezuma in viata numai la sex oral si anal....ce aiurea!!!
lil_devil
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:01
De la: 2florina, la data 2008-12-03 10:06:10 Sunt casatorita si am un copil. Dar intamplarea face ca sunt indragostita de un coleg de-al meu si asta dureaza de vrea 5 ani, inainte sa am copilul. Am crezut ca daca o sa am un copil si voi sta acasa o sa-l uit, dar dupa 2 ani am revenit si parca mai rau este. El sa casatorit intre timp, dar dupa privirea si gesturile lui tot pe mine ma iubeste. Cred ca sa casatorit din rasbunare...Am incercat inainte sa plec in prenatal sa vorbesc cu el dar nu a vrut, atunci i-am zis cand vei vrea sa vorbim sa-mi spui, a mai incercat si el odata dar era prea multa lume. As vrea sa vorbim odata sa clarificam situatia. Simt ca explodez, nu stiu ce sa fac, mai bine as pleca din firma Cum sa vorbesc cu el, e un tip traditional care respecta familia si cred ca nu vrea fiindca stie ca nu ma incurc cu nimeni.Nu stiu cum sa-l abordez sa ma fac inteleasa. Mai mult se vede totul clar, jumate din colegi au observat si bat apropoul dar nimic Mie teama sa nu-mi respinga iar discutia si sa nu se agraveze lucrurile. Stiu sigur ca ma iubeste din surse sigure, dar ....Va rog ajutati-ma.


Cam aiurea situatia in cate afli."TRrebuia sa bati fierul cat era cald"...Acum,cam tarziu un pic daca sa si casatorit...si tu esti casatorita,si ai si un copil. Dar banuiesc ca nu mai exista pasiune in casnicia ta...Poti sa incerci sa vorbesti cu el,mai intai chestii amicale,legate de servici,eu stiu?...sa creezi o conexiune intre voi doi si sa vezi cum se comporta...Si pana la urma tot se va gasii momentul potrivit sa discuti cu el si chestiile astea personale.Altceva nu prea stiu ce sa te sfatuiesc...Sau mai poti profita de perioada asta a sarbatorilor...in care poti face mici cadouri simbolice la mai multi colegi ai tai(ca sa nu bata la ochi),dintre care si lui..Iar cadoul lui poate fi insotit si de un mic mesaj scurt in care sa-i spui ca ai nevoie sa vorbesti cu el...Succes!
lil_devil
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:21
mai drac mic, calea fericirii cu pricina e doar pentru dana3, si numai pentru ea
e rezervata in mod special :)))
prietenii stiu de ce :D
googoodoll
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:24
dana_3, este de-a dreptul strigator la cer daca la cei 42 de ani ai tai inca te mai conduc parintii...
tematoare
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:29
Celia, ingeras draga, ai de la mine 10 bile rosii!!!! Pe masura ce citeam "piesa" Danei, ma gandeam la acelasi lucru la care te-ai gandit tu. Well done, honney!!!!
Dandanico, nu mai fi scumpa asa acida ca nu-ti sade bine la fatzuca ta frumoasa!
Acuma serios pentru Florina. Trebuie sa fie sinistru sa lucrezi cu o persoana fata de care ai niste sentimente interzise. Interzise de cine? De societate? Da-o naibii ca nu tre sa stie tiot ce faci tu! Partea cea mai trista, din punctul meu de vedere, e ca acel EL, desi te iubeste, e de moda mai veche adica familist convins. Offf, asta chiar e nashpa...
Lucia1971
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:32
M-am uitat pe profilul tau,Dooooamneee, dar ce bine semeni cu Angela Similea, sau ati postat pozele cu ea?. Pozele asta va confirma:

http://lh4.ggpht.com/dawgmikexander/SAUNz3czgiI/AAAAAAAAAn0/lLJZ4nf--e8/AngelaSimilea008_thumb1.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3066/2531897852_84e7a951d8.jpg
lil_devil
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:33

daca aveai studii juridice cum spui ...pana acum faceai de mult sex oral si anal,vorba celiei....

[/quote]
dar ce au, draga, studiile cu sexul ca nu inteleg. Si eu sunt contra celor doua variante si asta ce inseamna? Ca nu am decat doua clase sau...? Nu scriu la subiectele respective sa nu ii jignesc pe utilizatorii care nu imi impartasesc opiniile dar aici chiar ca m-ai provocat, mai Ema.

Postat pe 6 Decembrie 2008 21:47
Pai uitati cum sta treaba(asta pentru cei care nu o cunosc pe dana_3).Dana care s-a infiltrat si aici,pe alte topicuri spunea ca are un sot cistit care nu se spurca cu taraturi.....acu zice ca nu e sot ci prieten.Si acu zice ca o si paraseste...tocmai inainte de Craciun!!!!....Oare ca nu-i face sex oral?Asta ne gandim noi care am vazut-o jignind pe toate topicurile(mai ales alea legate de sex)...Poate daca ii face un oral el se intoarce la ea....si o sa-l accepte si parintii ei de ginere.Sau poate Dana se pastreaza virgina in gura pana la casatorie...asta numai ea o stie.
Succes Dana si casa de piatra!!!!
kassandry
Postat pe 14 Decembrie 2008 01:00
De la: Adela12, la data 2008-12-06 21:47:17
daca aveai studii juridice cum spui ...pana acum faceai de mult sex oral si anal,vorba celiei....

[/quote name='Adela12']
dar ce au, draga, studiile cu sexul ca nu inteleg. Si eu sunt contra celor doua variante si asta ce inseamna? Ca nu am decat doua clase sau...? Nu scriu la subiectele respective sa nu ii jignesc pe utilizatorii care nu imi impartasesc opiniile dar aici chiar ca m-ai provocat, mai Ema.





E absolut problema ta daca nu accepti anal sau oral.Si foarte frumos din partea ta ca nu intri pe acele topicuri pentru a jigni...dar dana o face.Nu si-a exprimat doar parerea in legatura cu aceste practici,mai e si mincinoasa.....
kassandry
Postat pe 14 Decembrie 2008 01:11
Buna ! Referitor la sexul anal, Tantra, Kama sutra le interzic;citez dintr+o carte" preferinta unui barbat pentru sex anal indica o dorinta de dominare si putere supre partenerei , si , posibil,incapacitatea de a iubi....sexul anal poate fi inspaimantator ,dureros si degradant pentru o femeie...supunerea si frica sunt strans legate.Supunerea induce un sentiment de atemporalitate si, iar frica elibereaza sentimente emotionale intense. Acesti factori produc impreuna modificari psihologice si fiziologice;... aducerea unei alte persoane in stare de teama este o responsabilitate karmica grava , si nu un lucru care poate fi tratat cu usurinta......majoritatea femeilor nu agreaza o astfel de practica , si cele care sunt depnedente de ea pot foarte bine gasi motive de a regreta acest lucru, ulterior in viata" VOI ALEGETI ....
alina02
Postat pe 14 Decembrie 2008 09:02
am citit toate mesajele voastre da spuneti-mi si mie ce are sexul oral si anal cu studiile juridice ca eu nu vad vreo legatura si nu mai spuneti minciuni ca am fost parasita chiar acum pentru ca e o vrajeala al meu se intoarce chiar peste o saptamina si vom fi impreuna si la revelion de asta ce ziceti sa crapati de ciuda

Postat pe 14 Decembrie 2008 11:39
Si tot nu se culca cu tine...o sa gaseasca o bunaciune acolo unde este, se rezolva si tu iar stai neatinsa..offf, mori de ciuda :))

Postat pe 14 Decembrie 2008 11:46
De la: dana_3, la data 2008-12-14 11:39:16am citit toate mesajele voastre da spuneti-mi si mie ce are sexul oral si anal cu studiile juridice ca eu nu vad vreo legatura si nu mai spuneti minciuni ca am fost parasita chiar acum pentru ca e o vrajeala al meu se intoarce chiar peste o saptamina si vom fi impreuna si la revelion de asta ce ziceti sa crapati de ciuda


"in prezent din cauza ca parintii mei nu au fost de acord sa mergem impreuna in excursie el m-a parasit si a plecat in strainatate chiar acum inainte de sarbatori vreau un sfat de la voi ce ma sfatuiti sa fac in situatia asta "

Tu cu gura ta ai spus asta!!!Cine minte femeie????? Eu am impresia ca tu ai probleme grave cu memoria si nu numai!!
kiki_1234
Postat pe 14 Decembrie 2008 11:55
Daca esti sigura de dragostea acelui barbat lupta pentru el si mai ales daca stii ca se merita....parintii intr-o zi te vor intelege si te vor ierta si mai ales daca te vad fericita cu el......iar in ceea ce privesc studiile se pot rezolva,acum oricine poate face o facultate numai sa vrea sa o faca....dar tu sa fii cea dispusa sa-l accepti fara studii pentru ca acum tu il iubesti si nu vezi diferenta de cultura, dar mai tarziu asta poate fi o piedica intre voi si mai ales faptul ca in meseria ta tu vei intra in contact cu diverse persoane, ceea ce l-ar face pe el sa devina gelos si sa nu inteleaga...dar astea se pot rezolva...eu zik daca il iubesti si se merita lupta pentru fericirea voastra.bafta si multa dragoste si fericire!
Myrabela
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:55
De la: 2florina, la data 2008-12-03 10:06:10 Sunt casatorita si am un copil. Dar intamplarea face ca sunt indragostita de un coleg de-al meu si asta dureaza de vrea 5 ani, inainte sa am copilul. Am crezut ca daca o sa am un copil si voi sta acasa o sa-l uit, dar dupa 2 ani am revenit si parca mai rau este. El sa casatorit intre timp, dar dupa privirea si gesturile lui tot pe mine ma iubeste. Cred ca sa casatorit din rasbunare...Am incercat inainte sa plec in prenatal sa vorbesc cu el dar nu a vrut, atunci i-am zis cand vei vrea sa vorbim sa-mi spui, a mai incercat si el odata dar era prea multa lume. As vrea sa vorbim odata sa clarificam situatia. Simt ca explodez, nu stiu ce sa fac, mai bine as pleca din firma Cum sa vorbesc cu el, e un tip traditional care respecta familia si cred ca nu vrea fiindca stie ca nu ma incurc cu nimeni.Nu stiu cum sa-l abordez sa ma fac inteleasa. Mai mult se vede totul clar, jumate din colegi au observat si bat apropoul dar nimic Mie teama sa nu-mi respinga iar discutia si sa nu se agraveze lucrurile. Stiu sigur ca ma iubeste din surse sigure, dar ....Va rog ajutati-ma.
confused
Postat pe 14 Decembrie 2008 16:27
De la: 2florina, la data 2008-12-03 10:06:10 Sunt casatorita si am un copil. Dar intamplarea face ca sunt indragostita de un coleg de-al meu si asta dureaza de vrea 5 ani, inainte sa am copilul. Am crezut ca daca o sa am un copil si voi sta acasa o sa-l uit, dar dupa 2 ani am revenit si parca mai rau este. El sa casatorit intre timp, dar dupa privirea si gesturile lui tot pe mine ma iubeste. Cred ca sa casatorit din rasbunare...Am incercat inainte sa plec in prenatal sa vorbesc cu el dar nu a vrut, atunci i-am zis cand vei vrea sa vorbim sa-mi spui, a mai incercat si el odata dar era prea multa lume. As vrea sa vorbim odata sa clarificam situatia. Simt ca explodez, nu stiu ce sa fac, mai bine as pleca din firma Cum sa vorbesc cu el, e un tip traditional care respecta familia si cred ca nu vrea fiindca stie ca nu ma incurc cu nimeni.Nu stiu cum sa-l abordez sa ma fac inteleasa. Mai mult se vede totul clar, jumate din colegi au observat si bat apropoul dar nimic Mie teama sa nu-mi respinga iar discutia si sa nu se agraveze lucrurile. Stiu sigur ca ma iubeste din surse sigure, dar ....Va rog ajutati-ma. dar pe sotul tau il iubesti?sau doar a intervenit o scanteie in sufletul tau?crezi ca langa el iti va fi mai bine?
leeebruce
Postat pe 14 Decembrie 2008 16:34
sti sigur ca ar fi mai bine linga el?pe sotul tau il mai iubesti?
leeebruce
Postat pe 14 Decembrie 2008 16:37
draga Myrabela iti multumesc sincer pentru sfaturile tale esti o fata cu picioarele pe pamint imi place cum gindesti sfaturile tale mi s-au parut foarte bune si voi tine cont de tot ce ai scris pe forum daca vrei putem sa fim prietene cred ca avem aceleasi principii si moduri de gandi mi-a placut de tine iti doresc in continuare o zi buna bafta si multa dragoste si fericire

Postat pe 14 Decembrie 2008 16:45
wow dana e de necrezut...ti ai gasit si u o prietena pe forumul asta!
angel_in_disguise
Postat pe 14 Decembrie 2008 17:07
Draga 2florina, sa-ti spun si povestea mea... l-am intalnit acum 8 ani. eu eram deja cu actualul meu sot (atunci nu eram casatoriti). ne-am iubit... problema era ca el era inca in liceu, eu la facultate. am renuntat, gandindu-ma la viitorul lui. intre timp eu m-am casatorit, am un copil (pe care nu l-am facut ca sa uit...) acum cateva luni, gratie "bunavointei" unei cunostinte comune, m-am trezit cu el in lista de mess. am reluat astfel legatura, ne-am si vazut de vreo 2 ori (am povestit ce-am facut in atata amar de timp). ne-am dat seama ca totul (nu vreau sa folosesc CUVANTUL) a fost adevarat, si ca nu s-a stins. daca ar fi macar casatorit...
in momentul de fata sunt total confuza si nu stiu deloc ce vreau. Cu toate astea, parerea mea este ca ar trebui sa ne gandim la cei doi oameni pentru care, poate, insemnam totul.
cu toate ca simtim nevoia de sfaturi, eu cred ca oricum nu vom tine seama de ele si ca timpul este cel care ne va duce cumva catre finalul povestii.
confused
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:50
Ti-ar trebui un barbat care sa te faca sa tremuri sub el si apoi sa vezi daca iti mai trebuie altul......
leeebruce
Postat pe 16 Decembrie 2008 14:27
2florina, femeie cu copil si te indragostesti de altul? sa iti fie rusine
metal
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:25
trebuie neaparat sa clarificati lucrurile intre voi. da este tarziu ptr voi . dar trebuie sa ganditi si sa va comportati ca doi oameni maturi.
dana_dumitrescu2006
Postat pe 17 Decembrie 2008 22:11
De la: leeebruce, la data 2008-12-16 14:27:15Ti-ar trebui un barbat care sa te faca sa tremuri sub el si apoi sa vezi daca iti mai trebuie altul......



dragostea nu se raporteaza numai la sex. in eventualitatea in care nu am fost foarte clara anterior, cei doi oameni la care m-am referit erau sotul si copilul. cel putin in cazul meu.
confused
Postat pe 18 Decembrie 2008 13:54
Bine zis Bruce!!!!!!!!
glorya20onna
Postat pe 1 Martie 2009 13:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O iubire de neuitat 13 De la: Idrissou 30 Martie 2012 16:45
UN CUI SCOATE PE ALTUL?! ADEVARAT SAU FALS? 12 De la: gabriela_35ct 6 Februarie 2009 01:29
am sa il iubesc toata viata ??? 25 De la: love_strike 29 Octombrie 2009 12:26
ce pot sa fac? 6 De la: cleoafrica 23 Iulie 2009 17:17
o recomandare :D 1 De la: danutzametrock 1 Septembrie 2010 12:10