Setari Cookie-uri

Teama de ginecolog

Fetelor, cum va impacati cu vizita la ginecolog?
Mie una, imi e absolut GROAZA
ramo_88
Postat pe 4 Decembrie 2008 17:16
Groaza? de ce? Eu am fost o singura data la ginecolog dupa ce mi-am inceput viata sexuala(acum un an). Am vrut sa vad daca este in regula totul si sa imi recomande niste anticonceptionale. Nu are de ce sa iti fie teama,daca te duci la un doctor bun si care sa se comporte nice cu tine. Eu am fost la o doamna doctor foarte dragutza...si mi-a explicat foarte multe lucruri atunci. Dupa aceea nu am mai avut nici ocazia,nici nevoia,sincera sa fiu,sa merg. Dar daca ar fi sa merg din nou,as merge cu placere! Fi increzatoare..nu se poate intampla nimic rau,din contra! ;)
Bafta!
abbytta
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:52
sa stii ca nu musca

Postat pe 15 Decembrie 2008 08:15
saptamana trecuta am fost 1 data!Din pacate am fost prea crispata si nu am tinut minte tot ce mi-a zis, dar fac un tratament!Doctoritza vb p intelesul ei iar eu o sa ma mai duc la ea in ian si o sa-i zic...PE INTELESUL MEU, VA ROG :P...eu zic sa te duci la un doctor pe care ti-l recomanda cineva, eu am fost dupa trimitere...mult noroc
adutzagirl
Postat pe 15 Decembrie 2008 13:48
De la: oktober, la data 2008-12-15 08:15:09sa stii ca nu musca


sigur,sigur?
ramo_88
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:41
ginecologul ala a vazut prea multe pasarici la viata lui si este deja imun la asa ceva...este absolut normal in zilele noastre sa mergi la ginecolog. De asemenea este indicat sa faci astfel de vizite pt ca pe urma, dupa nshpe ani te trezesti cu cine stie ce problema si poate ca va fi prea tarziu sa o rezolvi

Postat pe 16 Decembrie 2008 16:44
vizita periodica la medic tine de educatie si respectul care il are fiecare pt el (ea)
indicate ar fi doua consultatii pe an la ginecologie, doua pe an la stomatologie si anual un set minim de analize

sanatate multa
lia_nicolla
Postat pe 17 Decembrie 2008 12:37
eu pana acum am fost la diversi ginecologi, femei si barbati, chiar daca prima data am fost f jenata ca trebuie sa ma dezbrac in fata unui barbat... (a stiut el cum sa se comporte sa uit de rusine) acum nu asi mai merge la o femeie ginecolog nici daca ma roaga, alta rabdare au barbatii si altfel se comporta (eu am fost la doctori peste 50 de ani )
ariana25
Postat pe 17 Decembrie 2008 12:59
De la: ariana25, la data 2008-12-17 12:59:02eu pana acum am fost la diversi ginecologi, femei si barbati, chiar daca prima data am fost f jenata ca trebuie sa ma dezbrac in fata unui barbat... (a stiut el cum sa se comporte sa uit de rusine) acum nu asi mai merge la o femeie ginecolog nici daca ma roaga, alta rabdare au barbatii si altfel se comporta (eu am fost la doctori peste 50 de ani )

asa...hai sa-ti zic ce am patit eu cu un renumit doctor din orasul meu natal
in vra anului trecut eram acasa in vacanta la mama si ma paleste gandul ca nu ar strica sa-mi fac un control la ginecolog acum cat e vara...sunt mai sensibila de felul meu si raceam ff repede si nu e deloc placut si tare imi mai era teama sa nu rraman sterila de la asa ceva...bun... Zis si facut...Ajung eu la doctor, nu sunt pudica de genul meu, .eram fericita ca e un doctor cu experienta avea vreo 60 de ani ca popa...
si incepe omu': ce ma doare , alea alea, stit voi, intrebarile obisnuite pe care ti le pun doctorii de obicei.. bun, stai linistita ca nu ai nimica, nu esti racita da iti dau un tratament asa, preventic ca sa-ti intareasca uterul...
Fericita ca toate-s in regula , am luat reteta si fuga la farmacie...ideea era ca reteta asta era doar pana aflam rezultatele la analizele pe care mi le facuse , adica asta nu era reteta finala. Bun , si asa ma trezesc cu o sacosa, la propriu , fara exagerari, de pastile si de supozitoare, pentru"o simpla raceala"
Ma apuc totusi de tratament, deja incepusem facultatea si luam cam 6 pastile odata, 2 supozitoare si irigatorul sa nu uit trebuia sa-l folosesc de 3 ori pe zi cu ceai de musetel..
Nu trece o saptamana, si ma apuca frate o durere de burta, de nu puteam sa stau nici in sezut. Mai ales de la supozitoare, era oroare cand trebuia sa iau supozitoarele , cate 2 de 3 ori pe zi....Simteam ca mi se inmoaie picioarele si ameteam foarte tare. daca nu stateam jos cadeam cu siguranta. Si vine si rezultatul la analize: o simpla raceala, si o TONA de pastile, iar o traista trebuia sa cumpar, si destul de scumpe erau. Durerile erau din ce in ce mai mari, devenisem ingrijorata de-a dreptul, si culmea, ma pricopsesc cu o vaginita de toata frumusetea, eu, care niciodata nu avusesem asa ceva, cica de la irigator...Toate astea au continuat pana intr-o zi in care m-am hotarat sa renunt la tratament sa vad ce se va intampla. A, si parul incepuse sa-mi cada drastic. Surpriza!!! Toate durerile au disparut ca prin minune si medicul la care am fost pt un nou consult in iasi, s-a speriat cand i-am povestit patania mea... mi-a zis ca daca nu intrerupeam tratamentul imi distrugeam ovarele si ramaneam sterila.... Super nu? Asa ca mare grija pe mana cui va lasati.... ca nu e de gluma cu doctorii astia, te nenorocesc pe viata
kittycrys
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:47
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 10:46
Stiu foarte bine despre ce vorbesti, asa am patit si eu cu o d-na '' doctor'' imi da tratament fara o baza solida, partea rea este ca nici nu te asculta daca ii contrazici se ofenseaza . Numai ca nu urmez nici un tratament fara sa consult cel putin o a doua parere(fac alergie la medicamente), iar aceasta d-na , desi am facut o alergie puternica la un antibiotic, a continuat tratamentul '' ca ea e medic si stie mai bine'', dar surprieza eu de fel nu sunt un pacient ascultator asa ca am solicitat externarea din spital, abia tanandu-ma pe picioare, am fost la un alt medic am repetat analizele de vreo doua ori si surpriza, analizele au fost bune. Dupa aceasta patanie increderea mea in sistemul sanitar este zero, noroc ca mai sunt cativa medici care stiu cu ce se mananca medicina si nu se joaca cu viata unui om, dar acestia sunt putini, aproape pe cale de disparitie si apar din senin si peste noapte unii cu titul de ''medici'', care , dupa umila mea parere ar trebui sa lucreze la morga cel putin nu pot face rau nimanui.
tomescumrl
Postat pe 10 Iulie 2009 12:25
De la: tomescumrl, la data 2009-07-10 12:25:19Stiu foarte bine despre ce vorbesti, asa am patit si eu cu o d-na '' doctor'' imi da tratament fara o baza solida, partea rea este ca nici nu te asculta daca ii contrazici se ofenseaza . Numai ca nu urmez nici un tratament fara sa consult cel putin o a doua parere(fac alergie la medicamente), iar aceasta d-na , desi am facut o alergie puternica la un antibiotic, a continuat tratamentul '' ca ea e medic si stie mai bine'', dar surprieza eu de fel nu sunt un pacient ascultator asa ca am solicitat externarea din spital, abia tanandu-ma pe picioare, am fost la un alt medic am repetat analizele de vreo doua ori si surpriza, analizele au fost bune. Dupa aceasta patanie increderea mea in sistemul sanitar este zero, noroc ca mai sunt cativa medici care stiu cu ce se mananca medicina si nu se joaca cu viata unui om, dar acestia sunt putini, aproape pe cale de disparitie si apar din senin si peste noapte unii cu titul de ''medici'', care , dupa umila mea parere ar trebui sa lucreze la morga cel putin nu pot face rau nimanui.

pai si..un ginecolog bun..pe unde ai gasit?
cammy03
Postat pe 10 Iulie 2009 23:04
vizita la ginecolog nu este deloc asa oribila cum pare...depinde insa si ffff mult de medic. doctora mea este ok, de treaba, zambeste tot timpul...dar cam superficiala. daca o intreb imi raspunde, daca nu nu se streseaza sa-mi explice ceva....in schimb am o prietena care s-a dus pt prima data la o doctora care vroia sa o ajute sa se relaxeze si a inceput sa glumeasca intr-un mod nu chiar amuzant. cand sa ii bage instrument ii zice : ''Ce a intrat aici? Putz**ica?'' jalnic. nu mai stiu cum o cheama oricum este din buc.
lao_kudika
Postat pe 19 Septembrie 2009 01:31
ATUNCI DU-TE LA CONSULTATIE CU PARTENERUL TAU....SOTIA MEA ASA FACE....
filemonbaucis
Postat pe 31 August 2016 15:37
DACA ERA PREZENT SI IUBITUL LA CONSULTATIE, DOCTORITA NU SI-AR MAI FI PERMIS LIMBAJUL ALA....
filemonbaucis
Postat pe 31 August 2016 15:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
i need help :( ..... 43 De la: laramira 3 Iulie 2011 18:29
Campanie ant-medici 19 De la: cristinxxx 3 Iulie 2011 18:41
incompetenta si indiferenta medicilor 38 De la: sexologie 6 Iulie 2009 20:41
medici pt prichindei 23 De la: kudika369056 19 Februarie 2011 10:33
Medic ginecolog zona Berceni 5 De la: lif3_dr3am 19 Decembrie 2009 20:28