Setari Cookie-uri

fosta iubita a actualului iubit

De la: missalexandra, la data 2008-12-16 16:37:12nu stiu daca pot sa am incredere in el Gerly. ne cunoastem de prea putin timp... iar experientele anterioare mi-au demonstrat ca nu pot avea incredere intr-o astfel de relatie intre un el si o ea...


prietenie intre un barbat si o femeie ce au fost impreuna??? niciodata !!! astea sunt vrajeli ...
cristinutza_cristinutza
Postat pe 4 Martie 2009 16:20
De la: claudiaTM, la data 2009-03-04 16:20:00
De la: missalexandra, la data 2008-12-16 16:37:12nu stiu daca pot sa am incredere in el Gerly. ne cunoastem de prea putin timp... iar experientele anterioare mi-au demonstrat ca nu pot avea incredere intr-o astfel de relatie intre un el si o ea...


prietenie intre un barbat si o femeie ce au fost impreuna??? niciodata !!! astea sunt vrajeli ...


asta ziceam si eu!
missalexandra
Postat pe 4 Martie 2009 16:23
De la: addicted_to_love, la data 2009-01-10 12:34:35si eu am o problema de genu....inainte de a fii cu actualul iubit,el a avut o relatie de 3 ani cu o fata si s-a despartit de ea din cauza mea...adica: ne-am vazut,ne-am placut ....a urmat o aventura si apoi mi-a spus ca ma iubeste si ca nu stie cum sa faca sa se desparta de ea ca sa fim impreuna.. suntem impreuna de 8 luni...(locuim impreuna) si ma intreb...se mai gandeste la ea ??? desi nu cred...sunt momente in care am impresia ca se gandeste la ea...nu stiu de ce... ce sa fac sa imi scot ideea asta din cap??


de gandit zic eu k e normal sa se gandeasca.poate si tu daca ai fia vut vreo relatie anterioara cu vreun baiat ceva anihori...iti spun eu ca,cu sigurantza te mai gandesti la el.dar nu te panica!!!nu inseamna k o iubeste...sau ca mai vrea ceva de la ea...din moment ce e cu tine..inseaman ca pe tine te vrea..din moment ce seara se pune in pat..si esti tu langa el nu ea at pe tn te vrea..nu crezi asta?
cristinutza_cristinutza
Postat pe 4 Martie 2009 16:23
De la: missalexandra, la data 2009-03-04 16:23:08
De la: claudiaTM, la data 2009-03-04 16:20:00
De la: missalexandra, la data 2008-12-16 16:37:12nu stiu daca pot sa am incredere in el Gerly. ne cunoastem de prea putin timp... iar experientele anterioare mi-au demonstrat ca nu pot avea incredere intr-o astfel de relatie intre un el si o ea...


prietenie intre un barbat si o femeie ce au fost impreuna??? niciodata !!! astea sunt vrajeli ...


asta ziceam si eu!


mda...eu am fost pusa intr.o situatie dinasta si crede.ma ca nu e asa...si eu am fost "amica"fostului meu prieten..
cristinutza_cristinutza
Postat pe 4 Martie 2009 16:24
si eu sunt in aceeasti situatie cu addicted_to_love, numai ca fosta prietena se tine tare si ne face pe noi sa fim doar prieteni!:((
nici eu nu cred k mai poate exista prietenia aia, poate doar din partea unui...dar nu cred
kudika000727
Postat pe 4 Martie 2009 21:37
Eu sunt de parere ca fostele/fostii nu au ce cauta in prezentul nostru...ei apartin trecutului, nu degeaba sunt foste/fosti...inseamna ca ceva nu a mers cum trebuie in relatie.Daca esti cu adevarat inteligenta nu ii dai nici o atentie...ce daca il suna, il cauta..poate face asta numai ca sa te supere pe tine, sa bage cearta intre voi...sa nu-i faci lui reprosuri si crize de isterie, in felul asta il indepartezi de tine si-l apropi de ea...daca el te iubeste cu adevarat, singur isi va da seama ca vorbitul la telefon cu ea nu face bine relatiei voastre...si probabil va rupe orice legatura cu ea...dupa cum a spus cineva..daca o vroia pe ea, era cu ea acum, nu cu tine....cu tine merge la culcare, cu tine adoarme in brate...las-o pe fosta sa traiasca in lumea ei imaginara...si ai grija de relatia voastra, acorda-i toata increderea ta..si mai ales ai incredere totala in tine!
deea_elena
Postat pe 9 Martie 2009 14:35
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-02 10:24:02BINEINTZELES K POATE SA EXISTE O REL DE PRIETENIE INTRE UN BARB SI O FEMEIE, DAR NU INTRE 2 FOSTI IUBITZI , IN NICI UN CAZ

Sunt de aceeasi parere Indiferent de motivele sau maniera despartirii , intotdeauna unul ramane cu anumite "regrete" , in speta partea feminina ... Si trebuie sa recunoastem ca suntem rele , deoarece imi este imposibil sa cred ca fosta nu e constienta de pb care apar in momentul aparitiei ei in scena ....dar totusi continua .
Si eu am trecut prin asta ... dar am pus-o la punct folosindu-ma de" armele" ei , a fost amuzant la final , mai ales ca vb pe mess , i-am vazut fatza in procesul transformarii , nu-si revenea din soc
aurasha
Postat pe 24 Martie 2009 14:32
De la: aurasha, la data 2009-03-24 14:32:32
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-02 10:24:02BINEINTZELES K POATE SA EXISTE O REL DE PRIETENIE INTRE UN BARB SI O FEMEIE, DAR NU INTRE 2 FOSTI IUBITZI , IN NICI UN CAZ

Sunt de aceeasi parere Indiferent de motivele sau maniera despartirii , intotdeauna unul ramane cu anumite "regrete" , in speta partea feminina ... Si trebuie sa recunoastem ca suntem rele , deoarece imi este imposibil sa cred ca fosta nu e constienta de pb care apar in momentul aparitiei ei in scena ....dar totusi continua .
Si eu am trecut prin asta ... dar am pus-o la punct folosindu-ma de" armele" ei , a fost amuzant la final , mai ales ca vb pe mess , i-am vazut fatza in procesul transformarii , nu-si revenea din soc


interesanta opinie! ma abtin cu greu sa nu fiu rea...
missalexandra
Postat pe 25 Martie 2009 15:36
mai depinde uite eu am ramas in relatii f bune cu fostul iubit...vb pe mess,la tel,ne vedem si ne spunem orice.Eu nu mai simt absolut nimic pt el si nici el pt mine dar am ramas cei mai buni prieteni desi mi s-a intamplat sa fiu sunata de actuala lui prietena care avea aceeasi problema ca si a ta....ma rog am inteles-o.Dar nu-ti zic nici sa te culci pe urechea asta ca nu se stie ce e in capul ei
Anonima_007
Postat pe 23 Mai 2009 18:58
De la: alexandra_n, la data 2009-05-23 18:58:33mai depinde uite eu am ramas in relatii f bune cu fostul iubit...vb pe mess,la tel,ne vedem si ne spunem orice.Eu nu mai simt absolut nimic pt el si nici el pt mine dar am ramas cei mai buni prieteni desi mi s-a intamplat sa fiu sunata de actuala lui prietena care avea aceeasi problema ca si a ta....ma rog am inteles-o.Dar nu-ti zic nici sa te culci pe urechea asta ca nu se stie ce e in capul ei

S-a despartit de el....nu mai sunt impreuna!!!Pai normal,cum naiba sa mai fie,daca unii traiesc ancorati in trecut.Eu nu prea va inteleg,daca v-ati despartit din x-motiv,de ce va mai intalniti,sau cu ce va ajuta faptul ca va povestiti viatza cu fostul/fosta?Poate sa faceti comparatii?Sau cum e in cazul unora,isi pastreaza locul cald cum se spune si intr-un moment de nefericire al celuilalt,vai isi reiau frumoasa poveste de dragoste din trecut si au impresia si ca sunt cei mai buni prieteni!De ce nu au fost prieteni cand erau iubiti?Asta nu inteleg eu!Dar motivele fiecaruia ....sunt subiective si nu ma afecteaza,doar ma intrebam!Eu nu accept in jurul meu nicio fosta ,n-am nevoie sa ma salute sau sa socilaizez,k sa stau cu ganduri,oare vrea altceva,despre ce vorbesc si etc.Am o rel deschisa cu iubitul meu,dar il respect destul de mult,nu-mi impartasesc viatza cu amicii,el e cel mai bun prieten al meu,discutam despre orice,iar trecutul a ramas acolo unde ii e locul,nu e amestecat cu prezentul nostru si mai ales cu viitorul!!!
luyyzz
Postat pe 29 Mai 2009 09:31
De la: luyyzz, la data 2009-05-29 09:31:20
De la: alexandra_n, la data 2009-05-23 18:58:33mai depinde uite eu am ramas in relatii f bune cu fostul iubit...vb pe mess,la tel,ne vedem si ne spunem orice.Eu nu mai simt absolut nimic pt el si nici el pt mine dar am ramas cei mai buni prieteni desi mi s-a intamplat sa fiu sunata de actuala lui prietena care avea aceeasi problema ca si a ta....ma rog am inteles-o.Dar nu-ti zic nici sa te culci pe urechea asta ca nu se stie ce e in capul ei

S-a despartit de el....nu mai sunt impreuna!!!Pai normal,cum naiba sa mai fie,daca unii traiesc ancorati in trecut.Eu nu prea va inteleg,daca v-ati despartit din x-motiv,de ce va mai intalniti,sau cu ce va ajuta faptul ca va povestiti viatza cu fostul/fosta?Poate sa faceti comparatii?Sau cum e in cazul unora,isi pastreaza locul cald cum se spune si intr-un moment de nefericire al celuilalt,vai isi reiau frumoasa poveste de dragoste din trecut si au impresia si ca sunt cei mai buni prieteni!De ce nu au fost prieteni cand erau iubiti?Asta nu inteleg eu!Dar motivele fiecaruia ....sunt subiective si nu ma afecteaza,doar ma intrebam!Eu nu accept in jurul meu nicio fosta ,n-am nevoie sa ma salute sau sa socilaizez,k sa stau cu ganduri,oare vrea altceva,despre ce vorbesc si etc.Am o rel deschisa cu iubitul meu,dar il respect destul de mult,nu-mi impartasesc viatza cu amicii,el e cel mai bun prieten al meu,discutam despre orice,iar trecutul a ramas acolo unde ii e locul,nu e amestecat cu prezentul nostru si mai ales cu viitorul!!!


acum sincer nu-mi spune ca poti sa vb chiar orice cu iubitul...oricat de apropiati ati fi.Chestia cu fostul nu e ''in caz de rezerva'' te asigur pt ca momentan sunt casatorita,dar in momentul in care ai o problema si prietena ta cea mai buna nu-ti poate da sfatul pe care ti-l poate da un baiat e bn sa ai la cine sa apelezi
Anonima_007
Postat pe 29 Mai 2009 16:48
De la: alexandra_n, la data 2009-05-29 16:48:25
De la: luyyzz, la data 2009-05-29 09:31:20
De la: alexandra_n, la data 2009-05-23 18:58:33mai depinde uite eu am ramas in relatii f bune cu fostul iubit...vb pe mess,la tel,ne vedem si ne spunem orice.Eu nu mai simt absolut nimic pt el si nici el pt mine dar am ramas cei mai buni prieteni desi mi s-a intamplat sa fiu sunata de actuala lui prietena care avea aceeasi problema ca si a ta....ma rog am inteles-o.Dar nu-ti zic nici sa te culci pe urechea asta ca nu se stie ce e in capul ei

S-a despartit de el....nu mai sunt impreuna!!!Pai normal,cum naiba sa mai fie,daca unii traiesc ancorati in trecut.Eu nu prea va inteleg,daca v-ati despartit din x-motiv,de ce va mai intalniti,sau cu ce va ajuta faptul ca va povestiti viatza cu fostul/fosta?Poate sa faceti comparatii?Sau cum e in cazul unora,isi pastreaza locul cald cum se spune si intr-un moment de nefericire al celuilalt,vai isi reiau frumoasa poveste de dragoste din trecut si au impresia si ca sunt cei mai buni prieteni!De ce nu au fost prieteni cand erau iubiti?Asta nu inteleg eu!Dar motivele fiecaruia ....sunt subiective si nu ma afecteaza,doar ma intrebam!Eu nu accept in jurul meu nicio fosta ,n-am nevoie sa ma salute sau sa socilaizez,k sa stau cu ganduri,oare vrea altceva,despre ce vorbesc si etc.Am o rel deschisa cu iubitul meu,dar il respect destul de mult,nu-mi impartasesc viatza cu amicii,el e cel mai bun prieten al meu,discutam despre orice,iar trecutul a ramas acolo unde ii e locul,nu e amestecat cu prezentul nostru si mai ales cu viitorul!!!


acum sincer nu-mi spune ca poti sa vb chiar orice cu iubitul...oricat de apropiati ati fi.Chestia cu fostul nu e ''in caz de rezerva'' te asigur pt ca momentan sunt casatorita,dar in momentul in care ai o problema si prietena ta cea mai buna nu-ti poate da sfatul pe care ti-l poate da un baiat e bn sa ai la cine sa apelezi

Sincer nu judec pe nimeni,fiecare face ce e mai bine pt el,dar nu cred intr-o relatie nevinovata cu fostul?fosta!Si da,vorbesc orice ,cu maxima sinceritate,nu am de ce sa ma feresc sau ascund de jumatatea mea!Mai cunosc sotii care nu comunica cu sotii lor,se feresc,mint si apoi se intreaba da de ce s-o destramat relatia lor!Poate sunt eu mai idealista sau mai naiva,dar spun cu mana pe suflet ,ca omului pe care-l iubesc si-l simt cu toata fiintza mea,ii spun absolut orice despre mine,despre ceea ce simt,sau ce cred!
luyyzz
Postat pe 30 Mai 2009 01:36
Si totusi exista o vorba batraneasca care spune asa "barbatul sa te cunoasca de la brau in jos".. Si mult adevar se afla aici... Eu consider ca fiecare dintre noi avem secretele noastre.. Si daca nu exista o persoana foarte apropiata langa noi (cea mai indicata ar fi mama..) atunci sa ramana secrete pe vecie. Spui iubitului sau sotului orice gand ascuns doar daca au legatura cu perechea voastra.. in rest.. viata a demonstrat ca orice sau oricine se poate intoarce impotriva noastra.
Nici eu nu consider ca fostul sau fosta au ce cauta in noua relatie... E posibil sa existe / sa ramana o urma de amicitie.. intre ei. dar nu si prietenie. Mai urmeaza sa ne luam fostul / fosta in concedii cu noi.. sa-i punem sa ne fie nasi de cununie .. sa ne incuscrim eventual... N-as putea accepta senina intalniri, convorbiri telefonice prelungite... intre ei doi. Si lucrurile ar fi clare.. ori.. ori. Faptul ca doarme noapte alanga mine. nu e o consolare. Si sotul doarme langa sotie . dupa ce s-a intors de la amanta si viseaza frumos cele intamplate peste zi.
rashela
Postat pe 30 Mai 2009 07:21
De la: cristi_nne, la data 2009-03-02 10:24:02BINEINTZELES K POATE SA EXISTE O REL DE PRIETENIE INTRE UN BARB SI O FEMEIE, DAR NU INTRE 2 FOSTI IUBITZI , IN NICI UN CAZ



te contrazic....eu si sotul meu suntem fff buni prieteni cu fosta lui. se intalnesc in fiecare zi pt k lucreaza la aceeasi firma dar asta nu ma deranjeaza cu nimic...nici pe mine , nici pe sotul ei.
timoana
Postat pe 1 Iunie 2009 11:10
Eu nu cred ca exista prietenie intre un barbat si o femeie.Unul dintre ei urmareste altceva.

Eu pot spune ca am avut destui amici barbati.Dupa 6 ani de stat in banca cu acelasi coleg caruia ii spuneam tot,parca era fratele meu .Ma trezesc intr-o zi ca se termina liceul si yoy ce ne-am imbratisat si ce bucurosi eram si chestii...si ma suna peste 2 sapt sa-mi zica ca ma iubeste de 6 ani si ca nu mai poate..ca la scoala se multumea cu gandul ca sunt langa el dar acum nu mai rezista bla bla si ca nu mi-a zis pana acum ptr ca stia ca eu sunt intr-o relatie serioasa spre casatorie. lol

Al 2lea amic dupa vreun an imi cerea sfaturi ...ca cik s-a indragostit de o tipa super si ca nu stie cum sa-i spuna.Eu ma chinuiam de zori sa-i dau sfaturi si apoi imi zice ca eu sunt tipa de care e indragostit dar ca nu stia cum sa-mi zica!! lol

Altul care e insurat acum mi-a zis ca era in limba dupa mine(noi eram amici cik).Cea mai tare chestie e ca si eu eram inebunita dupa el,dar ne-am mintit ca prostii. Si ne-am gasit acum dupa ani de zile...aman2 casatoriti cu persoane diferite ca sa vezi ce prosti eram:))))) lol
creatzacreatza
Postat pe 11 Septembrie 2009 14:11
Sincer, si mie mi se intampla acelasi lucru. Fosta iubitului meu inca il suna si il cheama la ea. Au fost impreuna aproape 7 luni, timp in care s-a si culcat cu ea. De cand s-au dspartit, s-a mai dus la ea acasa. si acum imi zice intruna ca l-a sunat, dar ca il intreaba ce face.. bineinteles ca nu mi-ar spune niciodata daca s-ar mai duce la ea sau daca ... a fost. Am vrut sa discut eu cu ea, dar am renuntat la idee pentru ca habar nu am ce sa ii spun sau cum sa o iau. Noi doua ne-am inteles destul de bine mai demult.
E rau? Ar trebui sa ne despartim?
PS. Sunt destul de geloasa 8-| Ma rog. zodia este de vina :)
Peaaarl
Postat pe 16 Septembrie 2009 11:00
S-a dus la ea acasa,continua relatia cu ea,indiferent sub ce forma si tu mai ramai langa el,desi,singura afirmi ca e un om ascuns.
Cu ea ce ai putea discuta?Problema este el!
heaven2007
Postat pe 16 Septembrie 2009 11:23
De la: Peaaarl, la data 2009-09-16 11:00:22Sincer, si mie mi se intampla acelasi lucru. Fosta iubitului meu inca il suna si il cheama la ea. Au fost impreuna aproape 7 luni, timp in care s-a si culcat cu ea. De cand s-au dspartit, s-a mai dus la ea acasa. si acum imi zice intruna ca l-a sunat, dar ca il intreaba ce face.. bineinteles ca nu mi-ar spune niciodata daca s-ar mai duce la ea sau daca ... a fost. Am vrut sa discut eu cu ea, dar am renuntat la idee pentru ca habar nu am ce sa ii spun sau cum sa o iau. Noi doua ne-am inteles destul de bine mai demult.
E rau? Ar trebui sa ne despartim?
PS. Sunt destul de geloasa 8-| Ma rog. zodia este de vina :)


Nu cred trebuie sa va despartiti!
II spui ft simplu ca nu iti place situatia asta si ii ceri sa puna punct.Daca acepta...ok,daca nu inseamna ca nu poate renunta la aia!
creatzacreatza
Postat pe 17 Septembrie 2009 10:12
buna:( si eu am o problema cred ca voi toate...sunt extrem de geloasa...am incredere in el ...dar au fost mici discutii pe baza altor fete...si foste...mi`a spus destul de clar ca nu mai are nicio treaba cu ele....dar eu de unde sa stiu ....muncesc de la 7 la 7 6zile din 7 ...cum pot afla ce face el aksa...nu are acte de munk...si acum asteptam am2 sa`i vina actele...il iubesc mai mult ca viatza mea ...as da totu` pt el. el mi`a deschis ochii sa vad lumea reala, cu el am trecut prin rau si prin bne . insa am patit`o de prea multe ori sa fiu ranita de "iubitii" ba ma insela , ba nu mai aveau chef , si etc. acum am ajuns sa nu mai am nici incredere in mine , ma rasfata cand ajung aksa , imi arata ca ma iubeste dar totusi ma tem sa ma paraseasca!:( ce pot sa fac sa nu mai am teama asta ,,,telu` lui sta cand la mine cand la el, laptopu` la fel. nu vad nicio cale cum ar putea sa ma insele ...dar dak ma insel eu? pt ca el mi`a spus dak o tin tot asa nu o sa ajungem nicaieri ...ne facem amandoi planuri si m`ar durea enorm sa`l pierd ...pt ca sunt in strainatate si nu am pe nimenii aproape in afara de dusmanii. cum pot sa trec peste gelozie?
va rog ajutati`ma
ingerashu_meu
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:25
De la: cristi_nne, la data 2009-03-02 10:24:02BINEINTZELES K POATE SA EXISTE O REL DE PRIETENIE INTRE UN BARB SI O FEMEIE, DAR NU INTRE 2 FOSTI IUBITZI , IN NICI UN CAZ



asa e :) chiar nu poate exista doar prietenie intre 2 fosti iubiti ..stiti vorba aia "unde a fost foc,ramane cenusa"
cristinablackeyes
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:24
´´HAI SA DAM MANA CU MANA´´
PUTIN ASEMANATOARE E SI ISTORIA MEA .COMUNICA CU FOSTA PRIN MESAJE MAI VB LA TELEFON BINE SA NU STIU
FAZA E CA BARBATII ASTIA NU SE MAI SATURA NICIODATA ORIKT LE-AI OFERIT TOT NU-S MULTUMITI
MIE NU-MI CONVINE INSA EL MA TOT ASIGURA K AU RAMAS DOAR AMICI (SI DACA SE MAI INTALNESC SI MAI TRAG UN FREEKY?IN FINE PENTRU MINE E MULT PREA DIFICIL
BARBATII ASTIA CHIAR GANDESC MAI LENT
horry
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:09
SI IN LEGATURA DACA SE POATE AVEA O PRIETENIE INTRE O FEMEIE SI UN BARBAT DA EU AM AMICI BARBATI DAR STII U ESENTIAL SA SE POATA AVEA O PRIETENIE ESTE BINE K FATA SA RAMANA DISTANTA DOAR ASA INSA CUM NU STIM MULTE ALTE CAZURI
horry
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:12
parerea mea, din cazut meu este ca nu exista prietenie intre "fosti" cand vorbeam cu vre-un fost nu incercau decat sa se impace cu mine aratandu-mi ca imi pot fi prieteni, acum dupa o relatie de 3 ani si multa iubire cand m-am despartit de fostul am decis sa ramanem prieteni, ca na, aceleasi motive, dupa cate au fost intre noi, cum sa nu ramanem prieteni si in felul asta am ramas prieteni pana ne-am impacat si uite asa mi-am lasat si eu baiatul cu care eram iar el fata, Nu crede-ti ca exista prietenia asta, sau cine stie in ce cazuri, dar rare
iubi7a_lui
Postat pe 27 Octombrie 2009 01:07
Alexandra,credema,ca si eu sunt enervata la culme pe fosta lui iubita,sunt cu iubitul meu de 1 an si 3 luni si fosta tot ii sa mesaje,o data l-a sunat la 12 noaptea sa il cheme la ea ca sa faca sex cu ea,deci,ce sa mai zic,nu ii mai dau atentie desii ma mai deranjeaza,eu zic sa nu te mai stresezi f tare decat daca se si vede cu ea singur,atunci poate iti poti pune intrebari.Sper sa rezolvi problema.
anngelina26
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:44
si mie mi s-a intamplat asa...in primele luni il cautau fostele iubite la telefon..dar i-am zis clar ca ma deranjeaza...ne tot certam din cauza asta...i-am zis k daca contiuna sa tina legatura cu ele..eu o sa retrag...era sa ne departim din cauza asta...dar le-a sunat si le-a zis ca pe mine ma deranjeaza fazele astea si vad ca....acum nu mai primeste tel....eu zic sa-i zici ca te deranjeaza chestia asta...daca tine la tine va tine cont ce ce l-ai rugat,,,dar ii zici frumos fara cearta...
mady_puppy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 23:23
deea_elena...mi-a placut sfatul tau
mady_puppy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 23:25
De la: missalexandra, la data 2008-12-08 15:50:46am si eu nevoie de un sfat! fosta iubita a actualului meu iubit il cauta in continuare. ca prieten cica! sunt eu paranoica sau ea il vrea inapoi acum dupa ce relatia cu cel pentru care l-a parasit s-a destramat?! cine mai are o astfel de problema, va rog sa-mi scrie! am mai trecut prin asta odata si nu mai cred ca poate exista o relatie de pura amicitie intre un barbat si o femeie. spuneti-mi daca gresesc! o zi buna tuturor.


O relatie intre un barbat si o femeie poate dura relativ putin timp, de cele mai multe ori..se intampla ca unul din ei sa se indragosteasca de celalat..dar aici vorbim totusi de fosti iubiti deci eu una sincer cred putin in amicitia asta..
Sfatul meu e sa incerci sa vb cu prietenul tau, sa-i explici ca te deranjeaza acest lucru iar daca el te va intelege sunt sigura ca va rupe orice legatura cu tipa asta care face parte din trecut..in acest moment tu esti prezentul si de ce nu poate si viitorul..in concluzie incearca si tu sa nu o mai lasi sa se infiltreze in relatia voastra pentru ca asa apar certurile si uneori chiar si despartirile...
Deci ..fii tare si exprima-ti punctul de vedere!
Daisy_amorina
Postat pe 13 Noiembrie 2009 12:12
stiu senzatia8-|
fosta inca il cauta si am vb cu ea fara ca el sa stie(sa rezolvam pe cale amiabila)... ea a zis ca va inceta...apoi a inceput sa il faca nesimtit ca de ce mi'a spus el mie ca ea a vb cu el:|
...el mi'a spus sa am icnredere in el dar eram tot paranoica pentru ca stiam ca inca il mai cauta.
solutia mea a fost sa ii spun lui sa nu imi mai zica nimic sa isi stearga arhiva cu ea de la mess. se pare ca functioneaza. ma ajuta sa trec psihic peste. si din cate am inteles de curand ei nu mai vorbesc...
vanillla
Postat pe 13 Noiembrie 2009 22:19
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:43
De la: missalexandra, la data 2008-12-08 15:50:46am si eu nevoie de un sfat! fosta iubita a actualului meu iubit il cauta in continuare. ca prieten cica! sunt eu paranoica sau ea il vrea inapoi acum dupa ce relatia cu cel pentru care l-a parasit s-a destramat?! cine mai are o astfel de problema, va rog sa-mi scrie! am mai trecut prin asta odata si nu mai cred ca poate exista o relatie de pura amicitie intre un barbat si o femeie. spuneti-mi daca gresesc! o zi buna tuturor.


Te înºeli desigur.Aproape toþi actorii de filme xxx sunt amici între ei.Fii mai atentã...
misoginu
Postat pe 15 Februarie 2010 14:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cred ca sunt...geloasa:( 10 De la: AlexandraDAlly 3 Octombrie 2009 11:12
CREDETI IN PUTEREA GANDULUI ? 40 De la: catalina69 3 Decembrie 2009 11:54
M-a inselat sotia.Ce sa fac? 2 De la: kudika_1036145 29 Decembrie 2019 19:38
Probleme... 2 De la: MikeLuk 14 Septembrie 2013 13:24
Ma tradat desi eram nedespartite 29 De la: GeEoRgI436744 2 Septembrie 2014 15:20