Setari Cookie-uri

fosta iubita a actualului iubit

Clar ca nu exista relatie de "prietenie" intre doi fosti iubiti...Undeva acolo ramane macar amintirea, care, cateodata poate sa nasca si altceva...Iar genul de amicitii dupa o recenta despartire seamana cu..o eventuala impacare din partea unuia, iar daca si celalalt implicat de curand intr-o noua relatie il ajuta, "sustinand" aceasta prieteni e calr, o cauza pierduta. Eu va spun din experienta sa nu faceti niciodata greseala sa povestiti actualului ceva din experienta trecuta, cu atat mai putin in detaliu, pt ca ce va urma...hmmm. Mai ales daca este o fire geloasa. Si cum spune o vorba...mortii cu mortii, fostii cu fostii...Cred ca barbatul care pastreaza o legatura cu fosta nu te respecta pe tine, iar daca face asta si tu ai taria de carcater, fa-i la fel, cu siguranta se va lecui.
uratzica
Postat pe 25 Februarie 2010 12:55
De la: uratzica, la data 2010-02-25 12:55:08Clar ca nu exista relatie de "prietenie" intre doi fosti iubiti...Undeva acolo ramane macar amintirea, care, cateodata poate sa nasca si altceva...Iar genul de amicitii dupa o recenta despartire seamana cu..o eventuala impacare din partea unuia, iar daca si celalalt implicat de curand intr-o noua relatie il ajuta, "sustinand" aceasta prieteni e calr, o cauza pierduta. Eu va spun din experienta sa nu faceti niciodata greseala sa povestiti actualului ceva din experienta trecuta, cu atat mai putin in detaliu, pt ca ce va urma...hmmm. Mai ales daca este o fire geloasa. Si cum spune o vorba...mortii cu mortii, fostii cu fostii...Cred ca barbatul care pastreaza o legatura cu fosta nu te respecta pe tine, iar daca face asta si tu ai taria de carcater, fa-i la fel, cu siguranta se va lecui.
nici eu nu sunt de acord sa fiu prietena cu fostul iubit...pentru ca mereu vor reveni amintirile de cand eram iubiti si de aici e un pas pana la despartire..si eu am avut unul divortat care mereu tinea legatura cu fosta nevasta si mi-am dat seama ca el a divortat doar pe hartie...pentru ca fosta nevasta il primea mereu de cate ori se certa el cu mine...iar mie asta nu imi convenea si i-am spus ca dacamai continua prietenia cu fosta lui nevasta eu ma retrag din aceasta murdarie a divortatilor......
kudika029282
Postat pe 18 Martie 2010 21:12
Dar tu trebuie sa vorbesti cu el ,sa ii spui ca nu ti se pare normal asa ceva,el este de acord?
pufosica
Postat pe 21 Mai 2010 07:30
De la: pufosica, la data 2010-05-21 07:30:08Dar tu trebuie sa vorbesti cu el ,sa ii spui ca nu ti se pare normal asa ceva,el este de acord?
am vorbit cu el si i-am spus in fata ca nu mi se pare normal ca el sa tina legatura cu fosta nevasta dupa divort ba mai mult sa umble cu ea sa o plimbe cu masina sa mearga impreuna in excursii si sa isi faca vizite unul altuia...ba mai mult sa faca si sex dupa divort...iar el mi-a raspuns ca face ce vrea pentru ca nu este legat de nici o femeie si are dreptul sa umble cu cine vrea pana cand e singur..de asta ce parere aveti..?
kudika029282
Postat pe 21 Mai 2010 19:28
De la: kudika029282, la data 2010-05-21 19:28:38
De la: pufosica, la data 2010-05-21 07:30:08Dar tu trebuie sa vorbesti cu el ,sa ii spui ca nu ti se pare normal asa ceva,el este de acord?
am vorbit cu el si i-am spus in fata ca nu mi se pare normal ca el sa tina legatura cu fosta nevasta dupa divort ba mai mult sa umble cu ea sa o plimbe cu masina sa mearga impreuna in excursii si sa isi faca vizite unul altuia...ba mai mult sa faca si sex dupa divort...iar el mi-a raspuns ca face ce vrea pentru ca nu este legat de nici o femeie si are dreptul sa umble cu cine vrea pana cand e singur..de asta ce parere aveti..?



e sincer pana in maduva oaselor!!!!!!

e singurrrr.........asa trebuie sa intelegi
anastasia_m
Postat pe 21 Mai 2010 20:33
De la: anastasia_m, la data 2010-05-21 20:33:03
De la: kudika029282, la data 2010-05-21 19:28:38
De la: pufosica, la data 2010-05-21 07:30:08Dar tu trebuie sa vorbesti cu el ,sa ii spui ca nu ti se pare normal asa ceva,el este de acord?
am vorbit cu el si i-am spus in fata ca nu mi se pare normal ca el sa tina legatura cu fosta nevasta dupa divort ba mai mult sa umble cu ea sa o plimbe cu masina sa mearga impreuna in excursii si sa isi faca vizite unul altuia...ba mai mult sa faca si sex dupa divort...iar el mi-a raspuns ca face ce vrea pentru ca nu este legat de nici o femeie si are dreptul sa umble cu cine vrea pana cand e singur..de asta ce parere aveti..?



e sincer pana in maduva oaselor!!!!!!

e singurrrr.........asa trebuie sa intelegi
pai normal ca a fost sincer pana in maduva oaselor din moment ce eu l-am vazut cu ochii mei cum o ducea la el acasa pe fosta lui nevasta asa ca nu mai putea minti...lui i se pare foarte normal sa umble de la una alta si sa schimbe mereu femeile ca doar e divortat...si nu mai e legat de nici una
kudika029282
Postat pe 22 Mai 2010 10:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa fac:(:(:( 23 De la: Lisssa 11 Noiembrie 2010 08:17
gelozia... surorii mai mici 22 De la: paula27 16 Martie 2009 08:11
Va cer ajutor 2 De la: valy90 19 Octombrie 2010 16:06
Chiloti buni,purtati degeaba 28 De la: broscoiu 30 Decembrie 2012 21:17
Ce sa mai fac? 21 De la: Byu-Bianca 31 Octombrie 2013 17:06