Setari Cookie-uri

Ceaiul si tinctura de soc...

Buna fetelor, vreau sa va intreb daca stitidespre efectele ceaiului si a tincturii de soc...astept sa vad parerile voastre ca m-as apuca si eu de o astfel de cura...cica scade pofta de mancare...dar...stiti cum este...pana nu incerci sau pana nu intrebi pe cineva...Multumesc antitipat!!!
Onuta05
Postat pe 11 Decembrie 2008 13:49
sint o batrinica ...iti pot spune ca am testat ceaiul de soc si da rezultate bune insa e bine sa-l folosesti iarna pt. ca transpiri abundent.Dupa sarbatori este ideal ca esti ghiftuit de toate...Rezultate bune da in caz de gripa cu febra -3 flori de soc la o cana de 250ml-infuzie.Este posibil ca persoanele care nu transpira sa elimine prin urinare ....pt slabit poti bea 3 cani pe zi nu mai mult ca te deshidratezi...SUCCES

Postat pe 24 Decembrie 2008 13:54
La folosit si o prietena de a mea si intreadevar a slabit cu tincrura de soc,,,scapi si de celulita!!!!
Asa k apucate fara teama, succes!!!!
kinezoaik
Postat pe 30 Decembrie 2008 07:44
La un moment dat am incercat si eu dieta cu tinctura de soc, insa nu m-am putut tine de ea intrucat nu avea un program al meselor bine stabilit. Daca nu ma insel, se bea tinctura diluata in apa, o cana aprox. inainte de fiecare masa, prin urmare trebuie bine stabilite mesele. Acum as putea sa il tin si cred ca voi incerca din nou aceasta dieta...mult spor tuturor!
oda_tzac
Postat pe 31 Decembrie 2008 10:34
buna
am auzit ca pentru slabit ar fi bune pastilele Super Slim stie cineva unde se gasesc?
Va doresc tuturor un an nou cu sanatate,si bucurii
ceoceosan
Postat pe 5 Ianuarie 2009 10:49
NU cu super slim. asta daca nu cumva intentionezi sa-ti dai metabolismul peste cap.
monamitarca
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:14
Au! Eu eram hotarata sa-mi caut super slim ca am citit eu cum ca ar fi bune,mersi de sfat
ceoceosan
Postat pe 5 Ianuarie 2009 16:13
Am incercat si eu cu Super Slim si nu am simtit mai nimic, cu toata dieta care am tinut-o.Stiu ca socul este sudorific, deci este posibil sa mearga daca esti perseverenta; cred ca o sa incerc si eu! BAFTA!
elena61
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:37
Tinctura din fructe de soc
-Pentru obezitate si boli de piele se va face se va face o cura de 30 zile in doze progresive de la 1 la 7 lingurite zilnic.
In insuficienta reno- urinara se ia 1lingurita de 3-4ori pe zi diluand tinctura in apa.

Pentru tulburarile hormonale se ia 12 lingurita diluata in 12 pahar apa,dimineata ,inainte de masa si seara.
Pentru fibron uterin ,chist ovarian ,mastoza se i-au 50 picaturi de 3(trei) ori pe zi/ se asociaza cu extract de muguri de zmeur.
In constipatie cronica si acuta se i-au 1-3 linguri diluate intr-o cana cu apa ,la ora 18.
Pentru alergie se i-a o lingura de tinctura diluata intr-un pahar cu apa de 3 ori pe zi pe stomacul gol.
In cancer se i-au 1-2 linguri pe zi diluate in apa.

Indicatii-Actiune antifebril,antiseptic intestinal,depurativ foarte puternic,diuretic foarte puternic,laxativ (in doze mici),hipotensiv mediu-slab,purgativ puternic(in doze medii-mari),stimuleaza refacerea epiteliului renal.
Se recomanda in obezitate ,ingrasare,acnee,psoriazis,sclerodermie,dermatoza alergica,boli de piele rebele la alte forme de tratament,insuficienta reno-urinara,tulburari hormonale ..ce apar in urma tratamentului cu anticonceptionale,corticoizi,constipatie cronoca si acuta inclusiv formele rebele ce apar la tratamentele clasice,reumatism,reumatism degenerativ,guta,alergie indiferent de tipul de antigen in toxicatii diverse adjuvant si profilactic in cancer,tulburari psihice diverse.

Intotdeauna inainte cereti neaparat sfatul medicului dvs ! Un regim corespunzator va ajuta cel mai bine si nu uitati totusi ca mancarea inseamna viata!
Angelyka
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:13
Imi cer scuze,s-a facut o greseala la tulburari hormonale se i-au 1-2 (una-max.doua)lingurita ,diluat in 1/2(jum). pahar cu apa.
Angelyka
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:21
Si au rezutat ? Mi s-a spus ca am sindrmul ovarelor polichistice , sunt speriata .
pamelia
Postat pe 9 Ianuarie 2009 14:01
am sa incerc si eu ms

Postat pe 12 Ianuarie 2009 19:31
sa stii ca e foarte bun ... numai ca mie cel putin nu prea mi-a placut ceaiul are un gust ciudat
_dulcik_
Postat pe 25 Februarie 2009 21:59
Ceaiul de soc este foarte bun la cura de slabire,taie pofta de mancare si rezultatele se vad in timp,dar trebuie sa te ti de el sa bei cam 2-3 cani de ceai pe zi,timp de 4-5 saptamani ,ultima cana sa fie inainte de culcare... poti pune si lamaie ii schimba gustul...
miha_973
Postat pe 24 Martie 2009 16:52
Pai eu nu beau apa mai deloc si beau 2-3-4 cani pe zii oricum de ceai, de orice fel... am auzit de tinctura de soc diluata, care se ia treptat in prima zii o lingurita..pana la 7 lingurite diluate in paharul cu apa.Am o prietena care e foarte multumita ca bea de cateva zile...nu a ajuns la 7 ..si deja se vad rezultate.As incerca si eu ..mai ales ca ultimele 2 luni am facut sala iar luna asta..cu sarbatorile...am ramas fara finante ..spor la infrumusetat fetelor...asa..inainte de plaja...am uitat sa specific ca are un gust ff uratel tinctura...noi ii zicem "otravat de slabit":P
Cherry_bob
Postat pe 27 Aprilie 2009 12:37
De la: Angelyka, la data 2009-01-05 19:21:31 Imi cer scuze,s-a facut o greseala la tulburari hormonale se i-au 1-2 (una-max.doua)lingurita ,diluat in 1/2(jum). pahar cu apa.
poi si daca o iau pentru slabit in cat timp ajung io cu tinctura asta sa dau jos 25,30 de kg ca mai am si probleme ovariene
afrodytza
Postat pe 3 Mai 2009 14:40
De la: MeDeeaA_BeLLa, la data 2009-04-27 14:48:35Eu am incercat si tinctura de ienupar. Fiind un diuretic este foarte eficient in curele de slabit ;) si are mai multe avantaje nu numai un diuretic...e bun si pt amenoree, acnee si multe altele.
este ieftin (5-10 lei depinde de firma)si se gaseste in orice farmacie. Cititi prospectul pt a va convinge
Multa sanatate!
si cum se ia aceasta tinctura ca ma intereseaza si pentru slabit si pentru amenoree ?
afrodytza
Postat pe 3 Mai 2009 14:44
Eu am auzit ca socul slabeste inima.Este adevarat,a mai auzit cineva?Si inca o intrebare:am citit ca la ceai se folosesc flori uscate;daca sunt proaspete are ceva?

Postat pe 3 Iunie 2009 15:56
Buna!Sunt noua pe forum dar azi voi merge sa cumpar tinctura de soc si exact peste 7 zile voi posta un mic rezultat daca exista! Va pup!
kudika039152
Postat pe 16 Iunie 2009 14:46
De la: kudika039152, la data 2009-06-16 14:46:30Buna!Sunt noua pe forum dar azi voi merge sa cumpar tinctura de soc si exact peste 7 zile voi posta un mic rezultat daca exista! Va pup!
ai mai incercat tinctura de soc???
baby_jacks3187
Postat pe 2 Septembrie 2009 19:01
sora mea foloseste de ani de zile tinctura de soc inainte de masa si a slabit inca din prima luna, iar acum se mentine.
Bea o lingura de tinctura de soc inainte de masa cu 30 min.
................................................................................................................................................................
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=4&art=10 - castiga parfumul tau Coco Chanel
danatisianu
Postat pe 2 Septembrie 2009 19:32
AM LUAT EU SI NU ARE EFECT DELOC DAK ESTE LUAT SINGUR,TREBUIE ASOCIAT CU MAI MULTE PASTILE DE SLABIT.SI DUPA CE INTRERUPI TRATAMENTUL PUI DUBLU KG
LORY_SANDY
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:48
Buna am 25 de an am probleme cu inima si am 60 de kg si 1.60 si vreau sa slabesc 10 kg .Am spus sa incerc si eu tintura de soc..am deja 4 zile dar ma simt excelent si incepe sa se vada
Mananc doar lapte si iaurt cu paine graham de 4 zile si ma simt ok.Dar iau am 3 mese pe zii si ultima masa e la ora 17 ,iar la ora 18 iau tinctura de sos .Sa vedem mai tarziu ce va urma.Momentan este ok
alexandrina1984
Postat pe 2 Noiembrie 2009 12:27
nu se bea inainte de fiecare masa:|.... se bea odata pe zi...cel mai indicat este seara ...sa ziceam ca mananci si dupaia o bei diluata cu apa(neaparat_ este cel mai usor sa o bei seara ...nu ai cum sa o uitit...e ca si cand uiti sa bei apa.. o recomand cu caldura. tin cura asta de 1 sapt si am slabit 2 kg. o recomand cu caldura
kudika068741
Postat pe 23 Martie 2010 18:56
hmmm...eu zic sa incerci cu tinctura..este naturala si chiar da rezultate..am f multe prietene care au incercat pastilele...si era cat pe ce sa fac si eu prostia...au pus kg in plus dupa ce s.au lasat ....iar una dintre ele s.a imbolnavit de inima...si pana nu am aflat asta nu m.am lasat..vroiam cu orice pret sa iau si eu pastilele astea" minune" mergi pe cura asta cu soc...vezi vedea rezultate mai mult ca sigur.eu deja o tin de 1 sapt si am slabit 2 kg
kudika068741
Postat pe 23 Martie 2010 18:59
buna fetelor...as vrea si eu sa slabesc am baut ceaiuri dar de la un timp nu isi mai fac efectu ...sfatuiti-ma si pe mine
symy_ni
Postat pe 20 Mai 2010 17:04
De la: kudika068741, la data 2010-03-23 18:56:56nu se bea inainte de fiecare masa:|.... se bea odata pe zi...cel mai indicat este seara ...sa ziceam ca mananci si dupaia o bei diluata cu apa(neaparat_ este cel mai usor sa o bei seara ...nu ai cum sa o uitit...e ca si cand uiti sa bei apa.. o recomand cu caldura. tin cura asta de 1 sapt si am slabit 2 kg. o recomand cu caldura


La mine e a doua zi ma simt bine.....am auzit k prima zi se pune intr-un pahar cu apa o lingurita de tintura de soc in a doua zi se pune 2lingurite pana la 7 apoi tot 7...voi ce ziceti?
symy_ni
Postat pe 20 Mai 2010 18:06
eu iau elixir din fructe de soc de doua saptamani si am slabit aproape 5 kg. si gustul nu e chiar asa rau. se putea si mai rau. spor la slabit
myra905
Postat pe 29 Mai 2010 18:20
nu stiu de unde ai scos-o ca socul ataca inima?
danuta_6953
Postat pe 17 Februarie 2011 12:49

nu ataca inima ce legatura are una cu alta?
danuta_6953
Postat pe 17 Februarie 2011 12:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pastilute pt slabit.... 27 De la: Ronnie_Coleman 12 Noiembrie 2009 22:05
stef 33 De la: thadoogback 5 Noiembrie 2010 16:48
Paine dietetica? 13 De la: Artemis25 30 Noiembrie 2013 11:12
produse herbalife 8 De la: mika_24 2 Octombrie 2018 00:18
Cum slabim? 166 De la: 24 Februarie 2014 19:46