Setari Cookie-uri

un vechi si bun prieten....acum amant...

Ne cunoastem de vreo 12 ani sau mai mult, nici nu-mi aduc aminte, de parca a fost tot timpul in viata mea, dar PRIETEN.Fregventam aceleasi locuri, un job comun, prieteni comuni, ne-am ajutat mult in tot felul de lucruri, ne cunosteam problemele, partenerii de atunci, discutam probleme...tot ce fac niste prieteni. Acum, eu sunt singura, el nu are o relatie serioasa pe undeva dar stiu ca are "amice", pe unele le-am si cunoscut de-a lungul timpului...tot timpul discutam, zicea ca nu e cea potrivita pt....
Incet, foarte incet, am inceput sa ne atingem, si fara cuvinte sau explicatii, de cateva luni suntem si amanti, dar nu vorbim niciodata despre asta, nu facem planuri sau ceva asemanator...nu stiu ce gandeste. La inceput am crezut ca e o chestie de moment pentru amandoi, o refulare sexuala dar am continuat din ce in ce mai patimas si cu dor. Problema e ca eu m-am indragostit si mi-e frica sa-i spun asta, lui, care era candva cel mai bun prieten. Mi-e frica sa-i spun, ca am gasit in el ce caut de o viata la un barbat, ca din toate relatiile mele el este cel mai.mai....ce mai, visul, omul langa care as trai .
Voi ce spuneti?... eu sunt depasita. Niciodata nu am crezut ca dupa o casnicie si o relatie lunga de 9 ani, sunt tot nepregatita...si frica este pt ca-mi dau seama ca niciodata nu am simtit asa, nici sentimental nici sexual, as putea zice ca e "marea dragoste"...........
maralupu
Postat pe 15 Decembrie 2008 20:51

Lasand la o parte marea greseala de a te fi culcat cu el,ar trebui sa vorbesti cu el.Poate vorbind cu el isi va da seama ori ca simte aelasi lucru pt. tine,ori ca nu esti ceea ce are nevoie intr-o relatie in toata puterea cuvantului.Daca o sa continui asa,risti sa treaca timpul si sa intalneasca o alta persoana care sa i se para potrivita pt. o relatie serioasa,si atunci te va indeparta fara prea multe cuvinte,cred eu,si nu ma refer doar din patul lui,ci si din viata.
Ar trebui sa fii un pic mai atenta si la felul in care se comporta cu tine,felul in care te priveste,nu atunci cand o faceti,ci inainte,dupa.Pt. ca o privire poate spune mai mult decat 1000 de cuvinte
Stilll_MeG
Postat pe 30 Decembrie 2008 16:25
Draga MeG, merci de msg, credeam ca nu citeste nimeni o poveste asa aiurea. :) in fine... Da, chestia cu discutatul e fff buna in teorie, dar pana la a o pune in practica ...
Acum ne vedem foarte rar....am AUZIT ca s-a despartit de cine era, nu mi-a spus nimic....nu stiu daca a fost chiar o greseala ca am facut dragoste cu el, a fost unul din acele momente inexplicabile din viata,pe care nu il regret nici o secunda, pt ca nici un barbat nu m-a privit ca el atunci, si nu ma refer la momentul acut..., comunicam despre asta in scris si atat, acolo e explozia sentimentelor, il simt ca nu vrea sa discutam,ca ii este si lui teama, nu uita ca il cunosc de multa vreme si ii stiu parerile, apucaturile...Ma gandesc la acea parere pe care o cultiva barbatii, cum ca cu o femeie nu poti fi si prieten si iubit, sau ca pierzi prietenia daca-ti devine amanta....nu stiu in care pasa se afla....dar eu nu concep ca barbatul de langa mine sa nu fie si cel mai bun prieten si el sa ma considere la fel...daca nu o va face, pacat , ar fi fost frumos ....si inseamna ca am pierdut un "amic" nu un prieten...
dar acum incerc sa ma bucur de seara asta si-ti doresc Un nou an fericit!
maralupu
Postat pe 31 Decembrie 2008 19:45
Din prietenie unde se ajunge periculoasa treaba
metal
Postat pe 31 Decembrie 2008 19:55
Uite..eu am o relatie cu cineva care mi-e prieten de 5 ani de zile aproape,si ne intelegem foarte bine.Am fost surprinsa cand mi-a spus ceea ce avea in cap,dar m-a ajutat sa imi dau seama ca niciodata nu mi-a fost indiferent,ci dimpotriva .Deci si eu mi-am asumat acelasi risc ca si tine,in cazul in care nu va merge bine intre noi.Sa pierd un prieten bun.
Dar gandindu-ma am realizat ca oricum s-ar fi dus totul la vale,din momentul in cre mi-a spus ceea ce isi doreste.Ne-am fi racit incet-incet,pana la un simplu salut .Deci nu mai ai nimic de pierdut,dupa cum vezi.Odata ce ati devenit amanti,oricum prietenia a cazut pe locul 2,stiu ce iti spun
Stilll_MeG
Postat pe 3 Ianuarie 2009 20:02
La multi ani!!!
Stilll_MeG
Postat pe 3 Ianuarie 2009 20:03
La multi ani!!!!! multa-multa bucurie in fiesce zi....

am priceput...m-a bucur pt tine of, o sa trebuiasca sa am discutia, nu?
maralupu
Postat pe 4 Ianuarie 2009 17:17
Of,of...da
Tine-ma la curent
Stilll_MeG
Postat pe 5 Ianuarie 2009 01:04

chiar ca OFF! discutia....ne-am vb sa ne intalnim la el la birou..ne-am uitat ca prostii unul la altul, am rontait vreo 20 de bomboane si ne-am balbait, amandoi nu am fost in stare sa spun mai mult de cateva cuvinte monosilabice nici la prima intalnire nu am fost asa...dar el ce naiba are, i-a mancat pisica limba??? se uita buimac la mine si vb ceva fara sens iar eu am creierul inghetat...nu am stiut sa raspund la intrebarea daca vreau o cafea, pur si simplu nu am stiut!
maralupu
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:11
Hmmm..nu mai inteleg nimic...dar poate ar fi fost mai bine sa fie ceva spontan,si nu .."hai sa ne intalnim ca tre' sa vb ceva" .Si totusi? ..nu a fost nimic in afar' de cuvintele alea monosilabice?
Stilll_MeG
Postat pe 6 Ianuarie 2009 01:27

pana la urma - daca vrei mai mult de atat - trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa discuti cu el
nu cred ca vrei ca relatia voastra sa ramana la stadiul asta
daca ramane asa, pierzi pe mai multe fronturi, cred ca intelegi asta

eu am patit-o de 2 ori, si de fiecare data am stat de vb cu prietena respectiva, si acum suntem prieteni in continuare, partea cealalta nu a mers

Bafta si.....stati de vorba
Este necesar

_fantoma_
Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:01
Pai vas,asta incerc sa fac si eo...sa o conving ca asa-i cel mai bine..
Stilll_MeG
Postat pe 7 Ianuarie 2009 00:10
si eu sunt de parere ca trebuie sai spui ce sentimente ai dar cu pasi foarte mici si cu prudenta ...sa nul sperii prea tare poate nu se asteapta ca tu sa al doresti nu numai ca prieten dar si ca omul cu care vrei sati petreci restul vietii.....fi atenta la reactia lui....poate ai este si lui frica de tine ...poate tiar spune mai multe .....sau poate nu vrea sasi complice viata cu tine si nu stie cum sati spuna sa nu te supere ....tu totusi trebuie sa aflii cu orice risc ...nu poti sa amani asta la nesfarsit ....e ca o boala netratata...devine mai periculoasa ...se agraveaza cu trecerea timpului
erikahd2008
Postat pe 19 Februarie 2009 10:02
Pentru Mara
Cred ca indicat ar fi sa discuti cu el si sa dai pe fata toate sentimentele tale pentru el,sa-i spui practic cum te simti alaturi de el.Daca va cunoasteti foarte bine, dupa atatia ani de amicitie,este un lucru pozitiv si chiar un atu in a aborda acest subiect.Daca il simti foarte atras si apropiat de tine....nu vad nici un impediment.Un barbat adevarat nu fuge de discutii deschise si nici de responsabilitati.
Succes si tine-ma la curent!
rammstein
Postat pe 26 Februarie 2009 09:28
"Nu poate exista prietenie autenticã între un bãrbat ºi o femeie decât dupã ce au fãcut sex.” citat de Mircea Eliade

daca relatia se raceste de tot inseamna ca nu au fost decat amici si nu prieteni ... niste amici care nu se pot impaca cu gandul sa devina prieteni si sa uite ce au facut si ce au simtit..pentru ca nu poti uita sentimente care persista si in prezent..insa le poti ignora mult mai usor daca te indepartezi de persoana respectiva, ceea ce doare de foarte multe ori
ori el nu vrea relatie serioasa momentan... ori ii este si lui frica sa nu te piarda ca prietena ..ori alt motiv pe care eu nu am de unde sa-l stiu
parerea mea e ca asa cum discutati inainte cate luna si-n stele, asa trebuie sa discutati si acum doar ca de data asta strict despre relatia dintre voi doi
Sn0wflak3
Postat pe 5 Martie 2009 13:57
Nu stiam de acest citat dar imi place.
Nu am vb inca cu el, am ales sa mai astept pt ca din "micile" noastre intalniri au inceput sa apara lucruri noi, despre noi, pe care nu le cunosteam si care nu trebuiesc fortate, parerea mea. Mai pe scurt, nu s-a racit nimic ci am inceput sa ne cunostem alfel acum... si mai placut.....
maralupu
Postat pe 5 Martie 2009 21:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Kitaro 10 De la: Alexandra09 16 Martie 2009 16:17
filme bune . 117 De la: Fusun_ge 28 Martie 2014 09:58
Tyson Beckford - il iubesc la nebunie.... de ce nu apar si prin romania specimene din astea? 6 De la: Cassey 25 Decembrie 2008 21:47
Ce simtit cand va priviti in oglinda? 116 De la: 27 Iunie 2013 17:21
Ce m-a impresionat.... 456 De la: rondina 6 August 2015 09:12