Setari Cookie-uri

oare sa-l cred?

Incerc sa va prezint situatia pe scurt. Suntem de un am jumate impreuna, locuim de un an impreuna, e cu 4 ani mai mic decat mine si minciuneste uneori cand chiar nu e necesar. de o vreme incoace am un feeling ciudat ca ar avea pe cineva. Iese in oras fara sa imi spuna, ar fi un exemplu. Am fost plecata timp de 3 saptamani si cand m-am intors mi-a spus cu zambetul pe buze ca il cauta o tipa, si ca insista si mi-a aratat mesajele de la ea. Ok, ati spune ca e un baiat bun ca imi spune adevarul. Bine, dar este oare posibil ca el sa imi prezinte varianta lui, si sa ma joace cum vrea el, cu cartile (oarecum) pe fata? Cand ii mai spun ca se pricepe la minciuni, imi spune foarte mandru (nu exagerez) ca el chiar este un maestru al minciunilor. Sincer, doresc sa aud si parerile barbatilor de aici. Ce sa cred? Cum sa-l judec? Sincer, nu am chef sa imi pierd timpul cu o cauza pierduta si as vrea sa dau inainte, nu sa stagnez.
Multumesc.
lollitta
Postat pe 16 Decembrie 2008 20:09
Sfatul meu este sa il lasi sa copilareasca, si sa iti cauti pe cineva care chiar stie ce vrea. Cu el nu vei face o casa. Si, decat sa suferi in continuare, fie il iei si aveti o discutie serioasa, calma, in care vrei sau nu, trebuie sa aflii de ce procedeaza asa, ce nu faci tu si unde crede el ca gresesti de se vede si cu altele. Apoi iti iei singura o decizie. Nu te lasa calcata in picioare, ca barbati gasesti. Si cu timpul asta nu te mai intalnesti, te asigur.

Postat pe 17 Decembrie 2008 15:10
Da, ai dreptate. Din pacate azi am avut cea mai prosta zi din viata mea, in care increderea mea a fost suplberata cu totul. Am aflat ca ma si fura. L-am lasat. Nu stiu cum o sa trec peste, dar am sa trec cumva. va multumesc.
ursuletulmeu
Postat pe 17 Decembrie 2008 17:40
Eu l-as crede ca e mare mincinos daca el chiar se lauda cu treaba asta .....nu-s multi care sa ajunga sa se laude cu minciuna iar cand dai peste unul ca el ...io zic sa fugi .
Ma rog , vad ca deja ai fugit , bine ai facut
iris_4_ever
Postat pe 17 Decembrie 2008 20:38
la ce bun sa-l crezi?asa cum iti arata tie ca este baiat bun si iti spune totul,asa poate ca procedeaza si cu ea.nu il crede.
dana_mv
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:25
lasa-ma sa ghicesc , e geaman ?
mikkki18
Postat pe 9 Februarie 2009 02:29
Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea ,nu pizmuieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul.”
butterfly_sound_of_love
Postat pe 26 Februarie 2009 12:28
lasa-ma sa ghicesc , e geaman ?

lacrasar
Postat pe 26 Februarie 2009 17:21
De la: mikkki18, la data 2009-02-09 02:29:59lasa-ma sa ghicesc , e geaman ?



A rezolvat Sherlock problema !

Postat pe 26 Februarie 2009 17:24
De la: nico_dana2006, la data 2009-02-26 12:28:57Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea ,nu pizmuieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul.”

pentru dragoste nu exista definitie exista doar franturi care sa o defineasca dar mai e una dragostea trebuie sa fie uniforma si sa fie impartasita, atunci knd nu este impartasita mai bn se termina totul pt k cu cat continui cu atat te afunzi mai mult in nisipuri miscatoare
yumy
Postat pe 28 Februarie 2009 13:03
atunci cand un barbat spune ca il cauta o femeie inseamna ca e ceva mai mult intre ei poate chiar el a cautat-o la inceput ...
everything_for_you
Postat pe 28 Martie 2009 11:41
daca ti-a zis ca e maestru in arta minciunilor nu l-ai intrebat daca te-a mintit cand era impreuna?caci pp ca te alinta,iti spunea cuvinte dulci.alea erau minciuni?
roscatika23
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:58
NU, e leu.
lollitta
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:04
cel mai simplu ar fi sa porti o discutie serioasa cu el sa-i prezinti nelamuririle tale...sa stii si tu ce ai de facut, asta daca se poate discuta serios cu el, eventual sperie`l putin poate asta va rezolva
priest
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:12
De la: priest, la data 2009-04-02 13:12:16cel mai simplu ar fi sa porti o discutie serioasa cu el sa-i prezinti nelamuririle tale...sa stii si tu ce ai de facut, asta daca se poate discuta serios cu el, eventual sperie`l putin poate asta va rezolva


of, doamne... ce sa discute cu el? e tanar... shi mereu va cauta pers de varsta lui.... io nu cred k exista sanse de reushite pt aceasta relatie.... mai ales cand el recunoaste k e un rege in ale minciunilor
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:21
well atunci sa-si caute altu mai putin copil care nu se lauda a fi regele minciunicilor :)
priest
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:26
ursuletulmeu imi pare rau :-( ce urat ! stai lini important e sa te iubesti pe tine, banii furati o sa se intoarca la tine poti sa fii sigura
sab628
Postat pe 8 Aprilie 2009 18:23
in general instinctul unei femei e cel bun :D eu sunt super geloasa recunosc dar rar gresesc cand simt k una se da la al meu ! in concluzie, poate ai dreptate ! cu tot respectul, mai e si prost sa se laude k e mincinos, deci, un mincinos prost ! penibil :D si complexat, de aia se si lauda ! mai mare lauda e sa fii sincer ! sun-o si tu pe tipa aia spune-i k vrei un menaje a trois acum k ai aflat k face sex si cu ea....vezi ce se intampla !
sab628
Postat pe 8 Aprilie 2009 18:26
mai sunt femei care cauta barbatii si asta nu inseamna ca sunt neaparat amante, dar daca ai indoieli...nu stiu daca ti-ar zice adevarul, common, nu e regele minciunilor? apropos o asemenea persoana NU e de incredere !
sab628
Postat pe 8 Aprilie 2009 18:27
eu sunt regele minciunilor ! ce fraier ! scuze dar e hilar si penibil, m-as strica de ras la un asemenea barbat :))))))))))) scuze :D
sab628
Postat pe 8 Aprilie 2009 18:29
De la: sab628, la data 2009-04-08 18:29:04eu sunt regele minciunilor ! ce fraier ! scuze dar e hilar si penibil, m-as strica de ras la un asemenea barbat :))))))))))) scuze :D



sa se ia de mana cu primul meu prieten ca si ala era un mincinos de prima clasa.dar fostul meu nu mi-a zis ca e maestrul minciunilor.dar stiti ce se zice:ca sa iti iasa o minciuna trebuie ca cel care minte sa creada ca macar jumate din ce minte e adevarat.adica pana si el credea ce o mintea pe ea.sunt fel si fel de oameni.
roscatika23
Postat pe 9 Aprilie 2009 19:13
De la: lollitta, la data 2008-12-16 20:09:51Incerc sa va prezint situatia pe scurt. Suntem de un am jumate impreuna, locuim de un an impreuna, e cu 4 ani mai mic decat mine si minciuneste uneori cand chiar nu e necesar. de o vreme incoace am un feeling ciudat ca ar avea pe cineva. Iese in oras fara sa imi spuna, ar fi un exemplu. Am fost plecata timp de 3 saptamani si cand m-am intors mi-a spus cu zambetul pe buze ca il cauta o tipa, si ca insista si mi-a aratat mesajele de la ea. Ok, ati spune ca e un baiat bun ca imi spune adevarul. Bine, dar este oare posibil ca el sa imi prezinte varianta lui, si sa ma joace cum vrea el, cu cartile (oarecum) pe fata? Cand ii mai spun ca se pricepe la minciuni, imi spune foarte mandru (nu exagerez) ca el chiar este un maestru al minciunilor. Sincer, doresc sa aud si parerile barbatilor de aici. Ce sa cred? Cum sa-l judec? Sincer, nu am chef sa imi pierd timpul cu o cauza pierduta si as vrea sa dau inainte, nu sa stagnez.
Multumesc.


incredibil! aproape ca eram sa te cred o persoana citita, desteapta etc... cand colo... citesc postul asta tu, aia care sareai de c*r in sus, stii ca stai cu un mincinos (pt ca el a recunoscut asta), iti arata mesaje primite de la o tipa (doar aia nu l-a cautat insistent asa de nebuna, ca se plictisea si prietenul tau era singurul disponibil) si pui intrebari de genul "ce sa fac? sa mai stau cu el?"
adina_black
Postat pe 21 Noiembrie 2009 00:05
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:43
De la: lollitta, la data 2008-12-16 20:09:51Incerc sa va prezint situatia pe scurt. Suntem de un am jumate impreuna, locuim de un an impreuna, e cu 4 ani mai mic decat mine si minciuneste uneori cand chiar nu e necesar. de o vreme incoace am un feeling ciudat ca ar avea pe cineva. Iese in oras fara sa imi spuna, ar fi un exemplu. Am fost plecata timp de 3 saptamani si cand m-am intors mi-a spus cu zambetul pe buze ca il cauta o tipa, si ca insista si mi-a aratat mesajele de la ea. Ok, ati spune ca e un baiat bun ca imi spune adevarul. Bine, dar este oare posibil ca el sa imi prezinte varianta lui, si sa ma joace cum vrea el, cu cartile (oarecum) pe fata? Cand ii mai spun ca se pricepe la minciuni, imi spune foarte mandru (nu exagerez) ca el chiar este un maestru al minciunilor. Sincer, doresc sa aud si parerile barbatilor de aici. Ce sa cred? Cum sa-l judec? Sincer, nu am chef sa imi pierd timpul cu o cauza pierduta si as vrea sa dau inainte, nu sa stagnez.
Multumesc.


Vãd cum tot mai multe dintre voi apeleazã la sfaturile mele,lucru care mã bucurã nespus,dar mã ºi sperie totodatã, pentru cã ele creeazã dependenþã.Inventatorul minciunii a fost Adam când i-a spus Evei: "Tu nu poþi sã faci aºa mult ca mine,ci fã doar atât cât ai putere." Fals!Voi puteþi face mai mult!Mergi mai departe, nu te plafona în minciunã.Lasã-te cãlãuzitã de forþa ta interioarã ºi mori cu demnitate, singurã cu Queen, pisica ta.Lasã însã kudika ON cu avatarul pisicii în primplan, sã putem trage cu toþii învãþãminte de la Femeia care ai fost tu.În inimile noastre vei rãmâne Cea care a dat înainte!
misoginu
Postat pe 15 Februarie 2010 14:14
topicul asta e de-o vesnicie, de ce mai postati?
freakbabe
Postat pe 15 Februarie 2010 14:20
De la: freakbabe, la data 2010-02-15 14:20:35topicul asta e de-o vesnicie, de ce mai postati?

din pliktiseala
yumy
Postat pe 15 Februarie 2010 14:21
De la: freakbabe, la data 2010-02-15 14:20:35topicul asta e de-o vesnicie, de ce mai postati?


Ca sã se bucure de învãþãturile mele, nu e evident?
misoginu
Postat pe 16 Februarie 2010 12:05
De la: misoginu, la data 2010-02-16 12:05:11
De la: freakbabe, la data 2010-02-15 14:20:35topicul asta e de-o vesnicie, de ce mai postati?


Ca sã se bucure de învãþãturile mele, nu e evident?
\

tu esti misogin?...sau doar numele seamana?
iulia069834
Postat pe 16 Februarie 2010 12:07
De la: freakbabe, la data 2010-02-15 14:20:35topicul asta e de-o vesnicie, de ce mai postati?

de cele mai multe ori...
roz5blue6lila7
Postat pe 16 Februarie 2010 12:08
De la: adina_black, la data 2009-11-21 00:05:09
De la: lollitta, la data 2008-12-16 20:09:51Incerc sa va prezint situatia pe scurt. Suntem de un am jumate impreuna, locuim de un an impreuna, e cu 4 ani mai mic decat mine si minciuneste uneori cand chiar nu e necesar. de o vreme incoace am un feeling ciudat ca ar avea pe cineva. Iese in oras fara sa imi spuna, ar fi un exemplu. Am fost plecata timp de 3 saptamani si cand m-am intors mi-a spus cu zambetul pe buze ca il cauta o tipa, si ca insista si mi-a aratat mesajele de la ea. Ok, ati spune ca e un baiat bun ca imi spune adevarul. Bine, dar este oare posibil ca el sa imi prezinte varianta lui, si sa ma joace cum vrea el, cu cartile (oarecum) pe fata? Cand ii mai spun ca se pricepe la minciuni, imi spune foarte mandru (nu exagerez) ca el chiar este un maestru al minciunilor. Sincer, doresc sa aud si parerile barbatilor de aici. Ce sa cred? Cum sa-l judec? Sincer, nu am chef sa imi pierd timpul cu o cauza pierduta si as vrea sa dau inainte, nu sa stagnez.
Multumesc.


incredibil! aproape ca eram sa te cred o persoana citita, desteapta etc... cand colo... citesc postul asta tu, aia care sareai de c*r in sus, stii ca stai cu un mincinos (pt ca el a recunoscut asta), iti arata mesaje primite de la o tipa (doar aia nu l-a cautat insistent asa de nebuna, ca se plictisea si prietenul tau era singurul disponibil) si pui intrebari de genul "ce sa fac? sa mai stau cu el?"


Vai demine, te si uitasem. Da, tu aia desteapta.......Imi dai sfaturi......:) Nice!
lollitta
Postat pe 20 Februarie 2010 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
super nasol 9 De la: 21 Octombrie 2013 12:21
Taut & taur=cine da o parere???? 4 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:02
Gelozia-"boala incurabila" 41 De la: 30 Martie 2015 20:47
Va rog sa-mi dati si mie un sfat :(( 33 De la: misoginu 15 Februarie 2010 12:25
Gelozia boala grea... 14 De la: aris2000 20 Octombrie 2013 11:52