Setari Cookie-uri

epilarea cu zahar

dragi doamne si domnishoare,doresc sa va intreb daca ati incercat sa va epliati folosind metoda zaharului topit su lamaie si apa.astept experientele voastre reusite sau nu.am citit pe un alt forum despre tema asta si sunt curioasa sa aflu pareri pro si contra.eu personal nu am incercat dar incerc in seara asta si va anunt cum a iesit.
elisa_me
Postat pe 17 Decembrie 2008 13:35
Cum a fost experimentul si daca a reusi.
Nu ai mai revenit.
Sotia mea este curioasa de reteta.
marianil
Postat pe 26 Decembrie 2008 12:51
am incercat azi dar nu mi a iesit.reteta este urmatoarea:200 gr zahar si cam 50 ml lamaie(zeama de la o lamaie medie).se pune la foc mic si se lasa sa dea in clocot.apoi trebuie sa se uite sa obtina o culoare ca cea a mierii de albine.apoi o lasa sa se raceasca.daca e prea moale se pune iar pe foc si se mai clocoteste.daca e prea tare se pune apa si se lasa sa dea in clocot de 2-3 ori.mie mi a iesit prea tare si am pus apa.si s a inchis prea mult la culoare.la unele persoane le a iesit aceasta reteta.merita incercata.astept sa mi spuneti daca sotiei i a iesit experimentul.
elisa_me
Postat pe 26 Decembrie 2008 18:28
De la: lahdo_amiy, la data 2008-12-26 20:27:56eu nu am incercat dar stiu ca exista de-a gata (de cumparat) mi-a zis o tipa....un borcan rotund cu niste foi de hartie panzata de jur imprejur.....cumperi borcanul, il pui pe calorifer pana se inmoaie compozitia apoi intinzi fasii pe picioare, aplici foitele de hartii deasupra si tragi....avantajul ar fi ca nu te frigi asa cum se intampla cu ceara

dar sa mor eu:(...am cautat prin magazine de-am inebunit borcan din ala cu zahar si hartii de jur imprejur si nu am gasit:((
mai caut...cand gasesc ma epilez si io cu asa ceva si va zic cum e...mi-a zis ca gasesc sigur la o anumita alimentara...astept sa deschida astia sa ma duc sa cumpar!!!...abea astept!



ai incercat si la THE BODY SHOP?.daca gasesti sa mi spui si mie de unde ai gasit(daca esti din buc).
elisa_me
Postat pe 27 Decembrie 2008 16:31
nu sunt din Bucuresti si la noi in oras au desfintat The Body Shop

Postat pe 28 Decembrie 2008 09:37
si eu auzit de epilare cu zahar insa stiu de la o prietena ca doare rau... de aia nici nu am incercat
_dulcik_
Postat pe 26 Februarie 2009 12:47
Epilarea cu zahar se realizeaza acum in salonul organic evergreen din Bucuresti. Trebuie sa incercati macar o data epilarea cu zahar profesionala pentru ca daca tehnica nu este executata corect riscati sa va rupeti pielea si firele de par, iar apoi veti spune ca nu este buna aceasta compozitie sau metoda. Promotii pana la sfarsitul anului ...
kudika084010
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:41
http://www.garbo.ro/articol/Frumusete/2279/Din-secretele-picioarelor-perfecte-epilarea-cu-zahar.html

kudika010808
Postat pe 16 Decembrie 2009 00:55
epilatul cu zahar este o tehnica foarte veche si este foarte benefica ptr piele .Nu arde ptr ca se utilizeaza rece nu irita ptr ca e naturala nu contine chimicale este facuta din zahar de trestie lamaie si apa.Eu sunt cosmeticiana si am invatat de curand aceasta practica de la o doamna draguta .Am inceput sa ma interesez de aceasta tehnica si am cunoscut o araboaica care ma invatat toate manevrele si tehnica de lucru ptr toate tipurile de par si piele.ma ivatat sa prepar singura ceara de zahar care necesita multa rabdare nu oreusesti din prima dar se poate pentru mai multe detalii astept intrebari.Eu practic epilatul cu zahar si la salonul care lucrez daca e cineva interesat sa lase un mesaj si va raspund cu drag la orice intrbare.O zi buna

kudika323884
Postat pe 1 Octombrie 2010 10:56
De la: kudika323884, la data 2010-10-01 10:56:54epilatul cu zahar este o tehnica foarte veche si este foarte benefica ptr piele .Nu arde ptr ca se utilizeaza rece nu irita ptr ca e naturala nu contine chimicale este facuta din zahar de trestie lamaie si apa.Eu sunt cosmeticiana si am invatat de curand aceasta practica de la o doamna draguta .Am inceput sa ma interesez de aceasta tehnica si am cunoscut o araboaica care ma invatat toate manevrele si tehnica de lucru ptr toate tipurile de par si piele.ma ivatat sa prepar singura ceara de zahar care necesita multa rabdare nu oreusesti din prima dar se poate pentru mai multe detalii astept intrebari.Eu practic epilatul cu zahar si la salonul care lucrez daca e cineva interesat sa lase un mesaj si va raspund cu drag la orice intrbare.O zi buna



foate interesanta aceasta metoda..nu stiam dea..cred ca acasa e cam greud e pus in practica..
criss84
Postat pe 2 Octombrie 2010 15:00
Epilatul cu zahar an primul rand e foarte sanatos nu irita nu arde durerea e mai redusa comparativ cu celelalte mrtode nu faci furunculoza nu mai creste pe sub piele
kudika323884
Postat pe 18 Octombrie 2010 12:06
EPILATUL CU ZAHAR E O METODA MAI SANATOASA DECAT CELELELTE METODE , E MAI PUTIN DUREROASA NU IRITA NU ARDE NU RUPE PIELEA SE POATE APLICA PE TOATE TIPURILE DE PIELE INCLUSIV PE VARICE CAPILARE DILATATE GRAVIDUTELE SE POT EPILA FARA PROBLEME PTR CA NU E TOXICA E COMPLECT NATURALA, DAR E FOARTE GREU DE EXECUTAT. AN SALOANE NU SE PRACTICA PTR CA E MAI SCUMP SI MAI GREU DE EXECUTAT SI DUREAZA MAI MULT DECAT CELELALTE METODE .UN SALON CARE FACE ASA CEVA SE NUMESTE MIKA SI E PE STRADA CLUCERULUI NR 36 SECTOR 1 BUCURESTI E UN SALON MIC COCHET LA O CURTE TE SIMTI FOARTE BINE CINE VREA SA ANCERCE SA MEARGA ACOLO EU AM FOST SI AM FOST FOARTE MULTUMITA ANCERCATI CA MERITA
kudika323884
Postat pe 18 Octombrie 2010 12:30
De la: kudika323884, la data 2010-10-18 12:06:54Epilatul cu zahar an primul rand e foarte sanatos nu irita nu arde durerea e mai redusa comparativ cu celelalte mrtode nu faci furunculoza nu mai creste pe sub piele


Pai nu mai mergeti la toate jegoasele...auzi, sa faci furunculoza...
kudika226898
Postat pe 18 Octombrie 2010 18:21
De la: criss84, la data 2010-10-02 15:00:24
De la: kudika323884, la data 2010-10-01 10:56:54epilatul cu zahar este o tehnica foarte veche si este foarte benefica ptr piele .Nu arde ptr ca se utilizeaza rece nu irita ptr ca e naturala nu contine chimicale este facuta din zahar de trestie lamaie si apa.Eu sunt cosmeticiana si am invatat de curand aceasta practica de la o doamna draguta .Am inceput sa ma interesez de aceasta tehnica si am cunoscut o araboaica care ma invatat toate manevrele si tehnica de lucru ptr toate tipurile de par si piele.ma ivatat sa prepar singura ceara de zahar care necesita multa rabdare nu oreusesti din prima dar se poate pentru mai multe detalii astept intrebari.Eu practic epilatul cu zahar si la salonul care lucrez daca e cineva interesat sa lase un mesaj si va raspund cu drag la orice intrbare.O zi buna



foate interesanta aceasta metoda..nu stiam dea..cred ca acasa e cam greud e pus in practica..
kudika348070
Postat pe 4 Ianuarie 2011 13:18
merge... mie mi-a mers... desi mi-a iesit cam lipìcoasa :D cred ca asa si trebuia
kudika371874
Postat pe 26 Februarie 2011 20:16
e foarte simpla , mie mi-a iesit din prima pt. intrebari scrieti aici pe forum astept curiozitatile voastre.
kudika_Vanessa
Postat pe 16 Iulie 2011 19:50
nu tiau aparut iritatii sau puncte rosii/maro ?
kudika418634
Postat pe 13 August 2011 22:14
imi spui si mie reteta? pls :*
kudika442406
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:02
De la: elisa_me, la data 2008-12-26 18:28:22am incercat azi dar nu mi a iesit.reteta este urmatoarea:200 gr zahar si cam 50 ml lamaie(zeama de la o lamaie medie).se pune la foc mic si se lasa sa dea in clocot.apoi trebuie sa se uite sa obtina o culoare ca cea a mierii de albine.apoi o lasa sa se raceasca.daca e prea moale se pune iar pe foc si se mai clocoteste.daca e prea tare se pune apa si se lasa sa dea in clocot de 2-3 ori.mie mi a iesit prea tare si am pus apa.si s a inchis prea mult la culoare.la unele persoane le a iesit aceasta reteta.merita incercata.astept sa mi spuneti daca sotiei i a iesit experimentul.

hai fi serioasa.. .asta-i buna...cu zaharul
Fulg-de-nea
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:07
De la: kudika418634, la data 2011-08-13 22:14:57 nu tiau aparut iritatii sau puncte rosii/maro ?

de ce. ..tu ai folosit metoda...esti rosie toata este? ...mai fetelor...credule mai sinteti?
Fulg-de-nea
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:09
De la: elisa_me, la data 2008-12-17 13:35:56dragi doamne si domnishoare,doresc sa va intreb daca ati incercat sa va epliati folosind metoda zaharului topit su lamaie si apa.astept experientele voastre reusite sau nu.am citit pe un alt forum despre tema asta si sunt curioasa sa aflu pareri pro si contra.eu personal nu am incercat dar incerc in seara asta si va anunt cum a iesit.
mai trebuie si bicarbonat de sodiu si sare de lamaie
Indiana_Jones
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:12
De la: kudika323884, la data 2010-10-18 12:30:50EPILATUL CU ZAHAR E O METODA MAI SANATOASA DECAT CELELELTE METODE , E MAI PUTIN DUREROASA NU IRITA NU ARDE NU RUPE PIELEA SE POATE APLICA PE TOATE TIPURILE DE PIELE INCLUSIV PE VARICE CAPILARE DILATATE GRAVIDUTELE SE POT EPILA FARA PROBLEME PTR CA NU E TOXICA E COMPLECT NATURALA, DAR E FOARTE GREU DE EXECUTAT. AN SALOANE NU SE PRACTICA PTR CA E MAI SCUMP SI MAI GREU DE EXECUTAT SI DUREAZA MAI MULT DECAT CELELALTE METODE .UN SALON CARE FACE ASA CEVA SE NUMESTE MIKA SI E PE STRADA CLUCERULUI NR 36 SECTOR 1 BUCURESTI E UN SALON MIC COCHET LA O CURTE TE SIMTI FOARTE BINE CINE VREA SA ANCERCE SA MEARGA ACOLO EU AM FOST SI AM FOST FOARTE MULTUMITA ANCERCATI CA MERITA


Cat ai platit pt acest epilat... epilat lung sau ... zi detalii ca parca ma intereseaza.
Cer_instelat
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:24
AN SALOANE,SA ANCERCE,ANCERCATI =suna frantiuzeshte...e francez salonul ???
Indiana_Jones
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pt mamici 5 De la: etinc3lle 4 Septembrie 2009 08:47
castiga si tu un LAPTOP DELL PE : 1 De la: aipu_georgeta 23 Februarie 2010 18:01
produse cosmetice organice la preturi accesibile 9 De la: maria1980maria 29 Aprilie 2010 18:59
Exista trucuri pentru bronzul natural? 39 De la: Gothlady 7 August 2013 09:01
IMPOTRIVA CELULITEI ULEI DE PAPRIKA 22 De la: rendo 11 Noiembrie 2009 10:01