Setari Cookie-uri

Jurnal de slabire pentru fetele plinute

De la: DariaMih, la data 2013-01-31 22:45:20
De la: kudika_23042, la data 2012-12-08 17:33:34da chiar te-as ruga sa imi dai si mie acea dita :sml-love0064
Draguta, nu mai bine mergi la un nutritionist? El iti va da o dieta care sa te scape sigur sigur de kg in plus.
Mie mi-a dat si slim and fit si dieta si program de exercitii si nu mai cersesc diete pe forumuri unde orice nestiutor iti poate da diete care sa te dezechilibreze din punct de vedere metabolic.



Si pastilele au acelasi risc...
kudika226898
Postat pe 1 Februarie 2013 17:41
Buna fetelor! Ma numesc Gabriela, am 19 ani si as dori sa va impartasesc experienta mea..poate va ajuta.. Am 1.58 inaltime si la un moment dat ajunsesem la 75 de kilograme.. destul de grav.
Intr-o zi analizand faptul ca evitam sa mai ies, sa mai socializez (pentru ca prietenele mele erau slabe, aranjate.. nu ca mine cu haine largi care sa acopere volumul) m-am hotarat sa ies la alergat. Trei luni, in fiecare zi, ieseam in parc la alergat, imi puneam alarma sa sune dupa o ora din momentul in care incepeam sa alerg.(nu se punea incalzirea) Probabil si datorita faptului ca aveam o varsta "frageda" am ajuns la 55 de kilograme. De asemenea, am rugat-o pe mama sa nu mai imi faca prajituri, mancaruri in ulei...Si chiar si acum dupa 2 ani respect o dieta,(din obisnuinta actualmente) Mc Donald sau fast food existand doar de 2-3 ori pe an.Ce inseamna defapt dieta? Mancare fara sare, 2-3-4 pahare de ceai de menta neindulcit, cam 2-3 salate pe zi dar cu jum de lingura de ulei de masline si o lamaie,iaurturi cu bifidus essensis, si legume.Chiar si acum nu exista masa dupa 6 decat in cazurile deosebite. Acum, am 47 de kilograme dar nu am incetat sa ma duc la sala (DOAR aerobic si pilates o ora pe zi ) sa merg doar pe jos (exceptand zilele geroase sau ploioase) ba chiar am inceput sa practic cursuri de street-dance, patinaj si inot. Tot ce fac, fac cu placere si credeti-ma imi da o stare de BINE!!! Daca cineva, imi va urma exemplul, spuneti-mi si mie.. mi-ar placea sa stiu ca am fost de ajutor. A si apropo! Fara sport, dietele nu tin.. iar la pastile de slabit.. nici sa nu va ganditi... va distrug.Am incercat si am ramas cu maaari probleme de stomac. Din ce promiteau, am slabit doar 1 kg intr-o luna.. Va pup!
marryp21
Postat pe 19 Martie 2013 21:43
De la: BeautifulGirl, la data 2008-12-18 14:24:01Noi, cele mai plinute.... care avem de slabit peste 20 de kilograme... haideti sa ne adunam aici si sa impartasim sfaturi, cure de slabire, sa ne motivam una pe alta! Eu tot mi-am propus sa ma duc la sala, dar nu stiu unde... As vrea si sa tin o cura de slabire pana la Revelion, ca ma duc la o petrecere si nici nu mai stiu cum sa ma imbrac. Mentionez ca am 86 de kg... Sper ca mai sunt pe forum si alte fete mai plinute care vor sa slabeasca cu mine!!!! VA PUP!!!
Aura_Gabi_1
Postat pe 5 Aprilie 2013 11:40
Am 14 ani si am si eu probleme cu kg in plus am 167 cm si cintaresc 65 de kg as dori sa slabesc cu 15 kg,dar nu pot .Ma ocup cu sportul de 8 ani dar tot nu vad nici un efect.
Alina-Nina
Postat pe 7 Aprilie 2013 16:08
De la: Alina-Nina, la data 2013-04-07 16:08:14Am 14 ani si am si eu probleme cu kg in plus am 167 cm si cintaresc 65 de kg as dori sa slabesc cu 15 kg,dar nu pot .Ma ocup cu sportul de 8 ani dar tot nu vad nici un efect.



Si care-i sportul? Mancat viteza?
kudika226898
Postat pe 8 Aprilie 2013 17:47
Daca ceva ma ocup cu dansurile si inotul
Alina-Nina
Postat pe 8 Aprilie 2013 19:00
De la: Alina-Nina, la data 2013-04-08 19:00:12Daca ceva ma ocup cu dansurile si inotul



Poate in vis...in realitate slabeai daca peacticai asa ceva...
kudika226898
Postat pe 9 Aprilie 2013 18:20
De la: Alina-Nina, la data 2013-04-08 19:00:12Daca ceva ma ocup cu dansurile si inotul



Pune mana pe un cm de croitorie si uite-te in oglinda. Muschiul cantareste mai mult ca slanina
Rotty_
Postat pe 9 Aprilie 2013 18:25
De la: Alina-Nina, la data 2013-04-08 19:00:12Daca ceva ma ocup cu dansurile si inotul



Atat dansul cat si inotul iti remodeleaza corpul,daca nu se observa nicio modificare a conformatiei tale,,prea multe nu sunt de spus!!Stiu ca inotul ajuta la cresterea in inaltime,tu,de cati ani te mentii la aceeasi inaltime?Dansul are aportul lui in reajustarea tinutei fizice,,,nu ne spui de influenta lui?????
kudika_15804
Postat pe 9 Aprilie 2013 19:02
scuze ca ma bag asa unde nu-mi fierbe oala dar vreau sa va incurajez daca iti plac dulciurile fati un fres de morcovi cu sfecla si sa vezi ce te indulcesti eu am slabit in 2 saptamani jumate 6 kg si 10 cm in talie sunt foarte bucuroasa mai trebuie sa dau jos 10 -9 am mancat salata si fructe si multa apa am 15 ani 170m si am avut75 de kg acum am 68-69 si sunt multumita plus ca vine vara trebuie sa arat bine va pup si va sustin :*
Todea_Tania_1
Postat pe 4 Mai 2013 14:05
eu am slabit usor si repede am 170m si am avut 75 de kg am slabit 6 in 2-3 sptamani cu mult sport fara paine paste legume fructe ceai fara zahar apa multa si mersul pe jos sau cu bicicleta am scapat de 10 cm in talie si sunt mandra mai am 10 kg dar le dau repede jos dar in primul rand trebuie sa ai si vointa va pup si multa bafta la slabit
Todea_Tania_1
Postat pe 4 Mai 2013 14:10
De la: kudika006087, la data 2009-04-28 11:49:13am si eu o intrebare fetelor....a folosit careva pastilele de slabit chinezesti Lida DaiDaiHua?care si ce stie despre ele?Ma intereseaza ce parere aveti...daca sunt bune....si daca da dupa cat timp se vad rezultatele?



postu-i veki dar pastilele sunt niste mari porcarii oricum... apa de ploaie la fel ca multe alte pastile pe care le-am probat "gratis".... toate-s vrajeli inclusiv reductil, slim nu stiu cum si fast burn... de la alea am facut si alergie ca aveau nu stiu ce ardei iute prin ele si trbuiau luate pe stomacul gol.... terminati cu tampeniile , pastilele, prafurile idio@te de la herbalife sau prenet .... vointa, sport si alimentatie sanatoasa vor da rezultate sigure.... nu imediat cum mi-as dori si eu ca si voi... dar asta e, nu bagi in tine ca un animal de toate ani de zile asteptand dupa aia sa slabesti in cateva zile... huh ?!


Roua_Deraway
Postat pe 4 Mai 2013 19:08
De la: Roua_Lindqvist, la data 2013-05-04 19:08:56
De la: kudika006087, la data 2009-04-28 11:49:13am si eu o intrebare fetelor....a folosit careva pastilele de slabit chinezesti Lida DaiDaiHua?care si ce stie despre ele?Ma intereseaza ce parere aveti...daca sunt bune....si daca da dupa cat timp se vad rezultatele?



postu-i veki dar pastilele sunt niste mari porcarii oricum... apa de ploaie la fel ca multe alte pastile pe care le-am probat "gratis".... toate-s vrajeli inclusiv reductil, slim nu stiu cum si fast burn... de la alea am facut si alergie ca aveau nu stiu ce ardei iute prin ele si trbuiau luate pe stomacul gol.... terminati cu tampeniile , pastilele, prafurile idio@te de la herbalife sau prenet .... vointa, sport si alimentatie sanatoasa vor da rezultate sigure.... nu imediat cum mi-as dori si eu ca si voi... dar asta e, nu bagi in tine ca un animal de toate ani de zile asteptand dupa aia sa slabesti in cateva zile... huh ?!





kudika226898
Postat pe 5 Mai 2013 08:31
buna, eu sunt noua pe aceasta pagina si am citit toate comentariile fvoastre si sunt prfect de acord. Eu sunt o fata de la tara de 14 ani si am foarte mari probleme cu grasimea de pe abdomen si solduri mai ales,nu prea fac sport dar as vrea sa-mi recomandati si mie ceva. Mereu cand ma uit in oginda la burta mea si vad cat de grasa sunt imi vine sa plang(am 52 kg) sunt o mare gurmanda si u pot sa stau multa vreme fara mancare. Recunosc ca am incercat sa ma infometez dar nu am reusit.nu am prea multe conditii si posibilitati fiind la tara si mereu duma ce mananc imi vine foame repede la sala nu pot sa merg, bicicleta nu am deci ce dumnezeu trebuie sa mai fac sa nu mai vad grasimea asta in oglinda in fiecare zi? sunt disperata,va rog ajutatima
Cory_Kiss_1
Postat pe 14 Mai 2013 18:51
Buna fetelor,
Eu am 25 ani si in urma cu 2 saptamani si jumatate cand m-am urcat pe cantar dupa mult timp(cam 1 an de zile) am observat ca am 80kg...m-am hotarat sa slabesc si am recurs in prima instanta la o dieta de 1 saptamana avand in vedere ca venea pastele....cura este cea cu ciorba de varza pe care o gasiti pe toate site-urile sincer pentru stilul meu de viata s-a potrivit foarte bine...am reusit intr-o saptamana cu aceasta dieta si putin sport(tenis de camp, alergare usoara) sa slabesc 3 kg pana in paste...de paste am reusit sa ma mentin la greutatea avuta ceea ce m-a bucurat foarte tare...acum tin iar cura insa nu una anume...una care am pliato eu din ce am citit de pe site-uri si chestii...am renuntat de tot la grasimi, dulciuri si fainoase de orice fel...consum salate in mare parte, lactate cu 0 sau maxim 1,5% grasime fie iaurt, branza sau lapte, fructe(in general mere verzi) si 1 sau de 2 ori pe saptamana mananc pui sau vita la una din mese...pentru mine se potriveste perfect...deasemenea am inceput sa fac si inot de 2 ori pe sapt, mai exact sa iau cursuri si ies din bazin dupa 2-3 ore stoarsa...saptamana trecuta am slabit 2 kg astfel..ma cantaresc 1 data pe saptamana pentru a ma motiva si observa si diferentele...pana acum sunt multumita...luni urmeaza iar sa ma cantaresc...vreau sa ajung pe la 65-68kg...avand in vedere k am 1.72m si constitutie mai robusta de fel... prea slaba nu am fost niciodata insa nu am tinut regim niciodata si sa ma hotarasc serios sa slabesc...dar acum sunt destul de determinata...plus ca observ si eu diferenta si imi place ce vad...
Va urez succes tuturor celor care vreti sa slabiti!!!
bibistorocel
Postat pe 17 Mai 2013 15:38
Buna!In primul rand fa-ti un program in care sa-ti aranjezi bine mesele zilnice! mananca de cel putin 3 ori pe zi . nu uita sa consumi legume, fructe , piept de pui! sunt cele mai sanatoase intr-o dieta! Cel mai important nu te infometa!
Marius_Costin_1
Postat pe 29 Mai 2013 11:15
eu,de cand m-am inscris pe Kudika slabesc zilnic...insantaneu 1000 de grame...
Lora16
Postat pe 30 Mai 2013 06:15
De la: Lora16, la data 2013-05-30 06:15:17eu,de cand m-am inscris pe Kudika slabesc zilnic...insantaneu 1000 de grame...



kudika226898
Postat pe 30 Mai 2013 20:27
Eu am slabit mergand la nutritionist, care mi-a prescris o dieta, am si trisat un pic cu pastile de slabit. Dupa ce am slabit cam 13 kg in 2 luni, am mers cu analizele la nutritionist,caruia i-am zis si de pastile, mi-a zis ca pot sa continui sa le iau, dar mi-a modificat dieta.
kudika_7869
Postat pe 8 Iunie 2013 18:15
De asemenea mai recomand si dieta Dukan, am o prietena care a slabit 16 kg in 3-4 luni si continua sa o tina. Nu face miscare, dar nici eu nu ma pot lauda cu sportul, am inceput sa alerg de maxim o luna si nu merge grozav
kudika_7869
Postat pe 8 Iunie 2013 18:50
De la: kudika_7869, la data 2013-06-08 18:50:15De asemenea mai recomand si dieta Dukan, am o prietena care a slabit 16 kg in 3-4 luni si continua sa o tina. Nu face miscare, dar nici eu nu ma pot lauda cu sportul, am inceput sa alerg de maxim o luna si nu merge grozav


Prietena ta a luat-o pe aratura...
kudika226898
Postat pe 9 Iunie 2013 16:00
De la: kudika226898, la data 2013-06-09 16:00:07
De la: kudika_7869, la data 2013-06-08 18:50:15De asemenea mai recomand si dieta Dukan, am o prietena care a slabit 16 kg in 3-4 luni si continua sa o tina. Nu face miscare, dar nici eu nu ma pot lauda cu sportul, am inceput sa alerg de maxim o luna si nu merge grozav


Prietena ta a luat-o pe aratura...


Lasa ca-i tii isonul!
kudika_32792
Postat pe 9 Iunie 2013 16:27
De la: kudika_32792, la data 2013-06-09 16:27:32
De la: kudika226898, la data 2013-06-09 16:00:07
De la: kudika_7869, la data 2013-06-08 18:50:15De asemenea mai recomand si dieta Dukan, am o prietena care a slabit 16 kg in 3-4 luni si continua sa o tina. Nu face miscare, dar nici eu nu ma pot lauda cu sportul, am inceput sa alerg de maxim o luna si nu merge grozav


Prietena ta a luat-o pe aratura...


Lasa ca-i tii isonul!


Nici de frica....
kudika226898
Postat pe 10 Iunie 2013 16:32
De la: kudika226898, la data 2013-06-10 16:32:40
De la: kudika_32792, la data 2013-06-09 16:27:32
De la: kudika226898, la data 2013-06-09 16:00:07
De la: kudika_7869, la data 2013-06-08 18:50:15De asemenea mai recomand si dieta Dukan, am o prietena care a slabit 16 kg in 3-4 luni si continua sa o tina. Nu face miscare, dar nici eu nu ma pot lauda cu sportul, am inceput sa alerg de maxim o luna si nu merge grozav


Prietena ta a luat-o pe aratura...


Lasa ca-i tii isonul!


Nici de frica....


Minti!
kudika_32792
Postat pe 10 Iunie 2013 19:14
Daca vrei sa slabesti rapid si fara efort, eu iti recomand un institut de estetica medicala, unde sa faci remodelare corporala. Se numeste Goskin, este in zona Victoriei. Au mai multe pachete de slabire, printre care masaj endermologic vacuum, drenaj limfatic si lipoliza.
Bijuterii-Fashion
Postat pe 11 Iunie 2013 16:31
As vrea sa povestesc si eu cum am reusit sa slabesc vreo 17 kilograme. Parintii mei au murit cand eu aveam 137 de kilograme. Ar fi fost groaznic pentru mine daca dupa moartea lor eu as fi castigat in greutate, pentru ca nu m-as mai fi putut ridica din pat si nu ar fi existat nimeni care sa aiba grija de mine. Am slabit fara sa vreau din ratiuni financiare si din comoditate. Nu aveam suficienti bani incat sa mananc zilnic la fast-food si nu prea eram obisnuita sa imi fac singura mancare. Asa ca am sarit o gramada de mese pentru ca eram prea obosita si nu aveam rabdare sa mai stau la aragaz sa imi fac de mancare. Am incercat sa economisesc bani la mancare si sa imi insel foamea, sa mananc doar pana in momentul in care imi disparea senzatia acuta de foame. Cu vremea senzatia de foame a devenit din ce in ce mai rara. Reuseam sa inlocuiesc masa de pranz cu un pahar de suc carbogazos sau sa mananc la cina un iaurt si o felie de paine. Mi-am dat seama ca daca mananc tot ce cumparasem si era in frigider a doua zi nu voi mai avea bani sa imi cumpar alta mancare si senzatia de foame relativa pe care o simteam in ajun a doua zi ar fi fost obiectiva si chinuitoare. Asa ca am inceput sa economisesc mancare. Cu timpul am ajuns sa mananc din ce in ce mai putin si de multe ori am aruncat mancarea pentru ca nu mai pot manca ca inainte (cred ca mi s-a micsorat stomacul) . Cheltuiesc 300 ron pe luna cu mancarea pentru mine. Astazi m-am cantarit si cantarul imi arata 118 kg.
kudika_31836
Postat pe 17 August 2013 15:20
va spun eu o dieta superba pentru fetele care nu prea mananca care nu prea au pofta de mancare! 3 zile fructe , 3 zile legume si 3 zile carne fiarta de pui !!! si 4 litri de apa pe zi !!! si exercitii jumate de ora in fiecare zi , eu fac 200 de abdomene , 200 de genoflexiuni si ceva pentru solduri 250 pe zi !!!
kudika_939935
Postat pe 29 Octombrie 2013 22:49
Fetelor, ma bucur ca am dat de voi aici, eu toata viata am fost mai plina, si am tinut diete peste diete, cel mai mult am slabit 17 kg, care dupa un anumit timp s-au pus la loc...Acum vreau sa incerc ceva nou, si nu o dieta luate de pe net, ci una facuta de mine, fara grasimi, doar carne usoara, doar anumite alimente..insa in principal trebuie avute 3 mese pe zi obligatoriu, eu o sa incep cu micul dejun la ora 10, la ora 13 pranzul, la 16 gustare- un fruct, iar la 19 cina. Nu va luati si nu credeti in tot felul de medicamente de slabit, gen Herbalife, am incercat si eu, si mi-am omorat ficatul. Ca sport m-am decis ca in fiecare zi sa urc si sa cobor scarile la bloc, stiti cum e, nu merge dieta fara sport.
Vreau sa slabesc minim 20 de kg, desi as fi fericita daca as reusi 30, sper sa ma sustineti si sa ma incurajati, cel mai greu e sa tii o dieta singur.
karine10
Postat pe 30 Octombrie 2013 03:33
Tin dieta Dukan din luna mai, singura dieta incercata vreodata, pana in prezent am un minus de16 kg,le-am slabit in 2;luni si jumatate, si ma declar incantata, multumita si fericita.Analizele mi-au iesit super ok, deci pe mine asta m-a atras si asta o tin.
Nu e indicata persoanelor care au probleme cu rinichii.
Evidence
Postat pe 31 Octombrie 2013 00:11
De la: kudika_939709, la data 2013-10-31 00:11:39Tin dieta Dukan din luna mai, singura dieta incercata vreodata, pana in prezent am un minus de16 kg,le-am slabit in 2;luni si jumatate, si ma declar incantata, multumita si fericita.Analizele mi-au iesit super ok, deci pe mine asta m-a atras si asta o tin.
Nu e indicata persoanelor care au probleme cu rinichii.



Te trezisi si tu aberand pe aici...
kudika226898
Postat pe 31 Octombrie 2013 16:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRIETENIA este doar un cuvant 21 De la: ralu_zar 6 Mai 2009 23:41
Va rog,,,,,,, ajutati-l pe, Vladut, 11 De la: copacelul 2 Mai 2009 22:02
Silueta sau cat de mult iti doresti sa te recunosti ca femeie 3 De la: dea_odeen 24 Noiembrie 2010 00:55
REDUCTIL!!! 5 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:32
Vreau sa plec in grecia prin work and travel eurolife ce parere aveti?? 2 De la: an3mary19 21 Februarie 2013 12:56