Setari Cookie-uri

Vreau sa slabesc repede pana de REVELION!!!

Neaparat neaparat trebuie sa dau jos 3 kg pana de Revelion, pt ca tocmai a venit mami acasa si mi-a adus o rochie frumoaaaaaaaaasa dar mi se vad shunkulitele de pe abdomen... ce ma fac, plssssss?!!
Red_Passion
Postat pe 18 Decembrie 2008 15:37
De la: Red_Passion, la data 2008-12-18 15:37:42Neaparat neaparat trebuie sa dau jos 3 kg pana de Revelion, pt ca tocmai a venit mami acasa si mi-a adus o rochie frumoaaaaaaaaasa dar mi se vad shunkulitele de pe abdomen... ce ma fac, plssssss?!!

pai uite cum fac eu k sa ma mentin. Pap mai putin dekt papam inainte cand aveam 60 kg iar acum am 54. numai pap prajit sau cel putin nu mereu... + apa mai multa si dupa 6 nimic sau un iaurt o fructa ceva..si crede ma nu fac sport si tot am slabit
alina_luminita
Postat pe 18 Decembrie 2008 15:52
De la: Red_Passion, la data 2008-12-18 15:37:42Neaparat neaparat trebuie sa dau jos 3 kg pana de Revelion, pt ca tocmai a venit mami acasa si mi-a adus o rochie frumoaaaaaaaaasa dar mi se vad shunkulitele de pe abdomen... ce ma fac, plssssss?!!


Nu manca dupa ora 6 si mergi mai mult pe jos!
Kathara
Postat pe 22 Decembrie 2008 16:52
buna dimineata tuturor; absolut intamplator am citit ce ati scris; eu lucrez in domeniu si va pot da cateva sfaturi, mai ales ca stiu cu ce va confruntati, si eu eram la fel cu 5 ani in urma, mancam f dezordonat, saream peste masa de seara(ziceam ca asa mai slabesc), micul dejun era f subtire, miscarea extrem de putina (stateam la calculator 10-12 ore pe zi si beam peste 1l de cafea la filtru tare). Rezultatul a fost in scurt timp 10kg surplus de greutate, nenumarate probleme de sanatate, constipatie, oboseala si nervozitate permanente.

Salvarea mea a fost o dieta care m-a ajutat sa ma disciplinez si a devenit un mod de viata de atunci. Treziti-va, nu exista pastila minune, nu exista regimuri magice cu care sa slabesti si sa ramai asa toata viata, trebuie sa faceti eforturi sa adoptati un regim de viata sanatos, iar cateva din principiile acestuia pot fi:

1. 3 mese pe zi(nu sariti peste micul dejun si nici peste masa de seara), cele 3 mese trebuie sa fie echilibrate si sa respecte neaparat necesarul organismului vostru de calorii si mai ales proteine (regimurile prezentate sunt per ansamblu ok pt o dieta de aprox 1200-1500kcal/zi, dar sunt f sarace dpdv al cantitatii de proteine, max 50g/zi, ceea ce duce la pierderea masei musculare, nu a tesutului adipos!!)
2. respectati prin orice metode vreti regimul hidric de 2,5l de apa plata pe zi( daca nu va place apa ca atare, puteti bea ceaiuri de plante, nu ceai negru sau verde)
3. faceti miscare cel putin 30-40 min de 3 ori pe saptamana ( aerobic, organizat, dans, plimbare, mers pe munte, orice, numai miscare sa fie)
4. renuntati cat mai repede la obiceiurile daunatoare (alcool, fumat, supraalimentare, etc)
5. diminuati stresul si odihniti-va suficient (cel putin 6-7 ore pe noapte)

Nu uitati, suntem ceea ce mancam, deci calitatea alimentelor e cruciala, consumati cu prioritate alimente propaspete, fructe si legume variate, din toate cele 7 grupe de culori, carne slaba, evitati prajelile, excesul de sare, zahar si grasimi. Din pacate alimentatia noastra e din ce in ce mai saraca in principii nutritive, iar nutritionistii recomanda suplimentarea alimentatiei cu ceea numim generic 'suplimenti de nutritie': multivitamine pt o nutritie completa si accelerarea metabolismului, acizi grasi Omega-3 pt protectia inimii si a sist cardiovascular, antioxidanti pt intarirea sist imunitar si protectia organismului impotriva poluarii si stresului, concentrate pe baza de fibre vegetale si aloe vera pt o buna digestie si evitarea constipatiei si lista poate continua.

In final, nu uitati ca organismul are o putere uimitoare de a se regenera, trebuie doar sa ne asiguram ca primeste combustibil de cea mai buna calitate printr-o nutritie corecta.

Pentru cei interesati de materiale informative specifice si recomandari concrete, personalizate pt necesitatile fiecarui organism, in aceasta perioada organizam la cabinetele noastre din Bucuresti, Iasi, Constanta si Braila evaluari de sanatate (gratuit!)
Detalii puteti primi copletand formularul de contact pe site-ul www.e-wellness.ro

Multa sanatate va doresc!

Postat pe 4 Ianuarie 2009 11:14
De ce sa nu bei ceai verde sau negru?!

Postat pe 4 Ianuarie 2009 11:20
De la: Roco, la data 2009-01-04 11:20:29De ce sa nu bei ceai verde sau negru?!


Se poate si asa, doar ca daca nu schimbi obiceiurile alimentare, nici o sansa sa te mentii pe termen lung, plus ca ai si niste dezavantaje:
ceaiul negru e fff tare, in anumite concentratii si cantitati, contine mai multa cofeina decat cafeaua, si daca ai pb cardiovasculare e total contraindicat, iar ceaiul verde pe langa efectul antioxidant e un bun laxativ si daca bei in cantitati industriale, efectul diuretic nu prea mai poate f controlat. De asemenea, si ceaiul verde are cofeina, iar cofeina e raspunzatoare printre altele si de decaliciferea oaselor, asa ca atentie si la lipsa de calciu! Eu acum 5 ani ajunsesem sa beau cam 4 cani pe zi de ceai chinezesc antiadipos, si imi distrusesem mucoasa intestinala, aveam diaree continuu. De slabit nu am slabit nici un gram cu ceai. Ceaiul e bun ca parte a unei diete, a unui regim general de viata, dar doar cu ceai nu se slabeste.

Sanatate!

Postat pe 4 Ianuarie 2009 19:01
Ma sincer 3 kg. pana de revelion nu mi se pare "repede" si nici mult, eu zic ca si cu 3 zile inainte de revelion daca manci putin si faci o ora de sport pe zi le dai jos imediat...sincer mi s-a parut ciudat si amuzant:)) eu zic ca-ti faci griji prea devreme, pana de revelion poti sa mai pui 10 kile pe tine,asa ca ai grija sa te mentii asa,si inainte cu vreo 3 saptamani de revelion sa dai astea 3 kile jos..parerea mea nu jignesc pe nimeni,doar mi se pare ciudat :D
Irisutza
Postat pe 3 Iunie 2009 13:19
cum am slabit 16 kg in 4 luni ! detalii pe slabesteurgent ro
wellness_coach
Postat pe 15 Iulie 2009 19:47
Am slabit 16 kg, si mai am in program 7 kg, cu toate ca am fost diagnosticata cu glanda tiroida si am luat tratament ptr galnda cu multi ani in urma ,acum sunt fericita ca am scapat de un mare dusman" kg in plus" multumesc Bunului Dumnezeu si sponsorului meu.Ptr cine doreste sa scape de kg in plus pana la revelion din orasul meu Buzau si nu numai, sa ma contacteze pe 0724245956/ sau 0769616612 sau 0743403331 sau tudorita_bucur@yahoo.com. mult succes tuturor, si sanatate celor care citesc acest mesaj si famiiliilor lor.
kudika080387
Postat pe 7 Noiembrie 2009 07:38
wow..Deci am o problema la fel ca majoritatea fetelor care sunt pe acest site...Deci nu stiu cum sa dau kilogramele jos..am 13 ani si am 1.53 si vreo 55 kg..sunt printre cele mai grase fete din clasa..va rog ajutati-ma nu mai suport toate insultele si nu mai suport sa ma uit in oglinda si mno...:))..in fine..vreau ceva sa slabesc foarte repede ..insa nu aparate..ci diete sau orice...insa nu cu un buget asa de mare...nu imi permit chiar foarte mult..va rog dati raspunsuri urgent...imediat termin clasa a7a si vreau sa arat si eu ca cele de varsta mea:(...Help!!!
Andra_______________
Postat pe 10 Februarie 2010 23:58
De la: Andra_______________, la data 2010-02-10 23:58:43wow..Deci am o problema la fel ca majoritatea fetelor care sunt pe acest site...Deci nu stiu cum sa dau kilogramele jos..am 13 ani si am 1.53 si vreo 55 kg..sunt printre cele mai grase fete din clasa..va rog ajutati-ma nu mai suport toate insultele si nu mai suport sa ma uit in oglinda si mno...:))..in fine..vreau ceva sa slabesc foarte repede ..insa nu aparate..ci diete sau orice...insa nu cu un buget asa de mare...nu imi permit chiar foarte mult..va rog dati raspunsuri urgent...imediat termin clasa a7a si vreau sa arat si eu ca cele de varsta mea:(...Help!!!

jessus ce va stresati, cls 7, oricum mai cresti si nu se va vedea sau poate vei si slabi. si o propozitie nu se incepe cu "DECI"
clau19
Postat pe 11 Februarie 2010 00:03
clau nu cred ca aici suntem la lectii de limba romana..fiecare face greseli...si nu cred ca sunt singura fata care vrea sa slabeasca la 13 ani..ok?dak sunt in clasa a 7a e problema mea si cred ca daca ai lasat comentarii pe acest topic ar fi fost mai bine sa lasi pentru a ma ajuta...
Andra_______________
Postat pe 12 Februarie 2010 23:59
Uite sa iti povestesc si experienta mea si poate te ajuta cumva.

Sa stii ca in general nu sunt de acord cu niciun fel de medicamente, etc si merg pe ideea de echilibru, dieta, sanatate, natural, sport. Eu am fost plecata un an la masterat in Franta si acolo mi-au fost recomandate de o colega din Belgia care le incercase si ea niste tablete de slabit pe baza de ingrediente naturale XL-S.Se iau inainte de masa si absorb grasimea si colesterolul din mancare. Am tinut 2 luni acest obicei si am ajuns sa slabesc 7 kg fara niciun fel de efort. Am fost foarte incantata, dar plecand din Belgia nu am mai putut sa tin cura. Oricum de curand am aflat ca au fost aduse si in Romania.

Chiar o kudika de pe acest forum mi-a trimis linkul din Romania al pastilelor de slabit: www.xl-s.ro

A inceput si o prietena de-ale mele sa le ia si de vreo 10 zile a slabit 2 kg, deci mi se pare incet uniform si frumos. Evident dupa 2 luni abia numaram si vedem care sunt rezultatele. Va tin la curent
dana_romos
Postat pe 15 Februarie 2010 15:12
dana mersi pt sfat..dar sincer nu prea vreau sa ma indop cu pastile...vreau ceva natural..o dieta care sa aiba efect sau ceva...nu pastile si tot felul de produse teleshopping:-??mersi oricum...sper ca vei reveni cu sfaturi utile
Andra_______________
Postat pe 18 Februarie 2010 22:03
Vin sarbatoriile si bineinteles muuulta mancare. Cum faceti fata :)?
RoxyRoxx
Postat pe 9 Decembrie 2013 20:57
De la: Andra_______________, la data 2010-02-18 22:03:45dana mersi pt sfat..dar sincer nu prea vreau sa ma indop cu pastile...vreau ceva natural..o dieta care sa aiba efect sau ceva...nu pastile si tot felul de produse teleshopping:-??mersi oricum...sper ca vei reveni cu sfaturi utile


Sa stii ca doar pastilele au un efect in care chiar taie senzatia de foame . Si cu cat sunt bazate pe ingredinete naturale este si mai bine.Eu iau LemoSilhouette , poti sa te documentezi putin daca doresti
RoxyRoxx
Postat pe 9 Decembrie 2013 20:58
De la: RoxyRoxx, la data 2013-12-09 20:57:31Vin sarbatoriile si bineinteles muuulta mancare. Cum faceti fata :)?


Mancam cu masura si nu gatim decat atat cat este nevoie. Si, desigur, plimbarile vor fi si atunci la ordinea zilei. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Decembrie 2013 07:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
altele 4 De la: just_laura 3 Iunie 2009 18:36
HELP!!! Vreau sa slabesc! 7 De la: kudika476015 9 Aprilie 2014 22:14
digestie 4 De la: kudika_931679 4 Octombrie 2013 18:54
Vreau sa slabesc:(( 11 De la: Catterpiller 10 Decembrie 2013 07:06
aratam extraordinar cu miscare, dieta si tratamente corporale 44 De la: unni_ka 10 Decembrie 2009 10:28