Setari Cookie-uri

Leu - Varsator, a mai avut cineva, a mai experimentat cineva?

Ce parere aveti?
Libeloo
Postat pe 19 Decembrie 2008 17:04
De la: Prisa, la data 2008-12-19 17:04:50Ce parere aveti?

Postat pe 20 Decembrie 2008 01:24
DA,AM O RELATIE SI VREAU SA SPUN CA MA INTELEG FOARTE BINE ,NE COMPLETAM UNUL PE CELALALT
NE IUBIM FOARTE MULT,NE RESPECTAM SI NE AJUTAM RECIPROC

Postat pe 20 Decembrie 2008 01:26
And ...
Am cunoscut si eu un Varsator. Leul si Varsatorul? Slabe sanse.
Leul asteapta laude, dar Varsatorul e rece si cere libertate: nu e obisnuit sa isi laude partenerul / partenera, lucru pe care il deranjeaza incredibil de mult pe nativul Leu.
Prefera originalitatea la partenerul sau, dar nu face complimente. Si eu sunt Leu, asa ca va spun exact din proprie experienta :))

Postat pe 22 Decembrie 2008 12:59
si eu sunt leu si iubitul meu este varsator si vreau sa spun k ne intelegem ff bine , ne respectam , ne completam unul pe celalalt ...ne iubim si nu facem nimik unul fara celalalt ..parerea mea este k depinde de caracterul fiecaruia ..eu una am langa mine un varsator romantic , care stie sa faca complimente frumoase ..asa ca relatia leu-varsator in cazul meu este ff buna din toate punctele de vedere
mary_bruneta
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:11
oameni buni,nu stiu ce tot aveti cu zodiile astea...eu sunt leu si am avut relatii cu baieti din toate zodiile cu care cik sunt leii compatibili si nu a tinut...pe bune acum nu conteaza zodia,conteaza cum va merge voua....nu vedeti k a aparut un nou zodiac si da totul peste cap asa k lasati o mai molae cu zodiile sunt o tampenie!!!!!!!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:15
LEU , VARSATOR SAU PESTE ! DACA STIE SA IUBEASCA ,DACA E BARBAT ADEVARAT CE-MI PASA ?

Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:48
E situatia mea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ea e varsator si eu leu.SUNTEM CASATORITI DE 16 ANI.E adevarat ca ea e mai rece ,mai dura ,cu picioarele pe pamant,eu recunosc ........ca un leu..mai orgolios ,mai capos......dar sar scantei in toate partile,in toate situattiile ...in toate pozitiile....
cristinelss
Postat pe 12 Martie 2009 11:21
De la: Prisa, la data 2008-12-19 17:04:50Ce parere aveti?


nu conteaza zodia...conteaza caracterul,inima,sufletul,dorinta lui de a fi langa tine,respectul.
TOTI SSUNTEM DIFERITI.nimeni in universul asta nu seamana cu nimeni.
insa...ne putem completa,ajuta,iubi respecta,indiferent de zodie.Totul sta in puterea noastra de a gandi,daca vom gandi ca ..uite in horoscop spune ca suntem incompatibili,si ca nu ne potrivim,incepem sa credem ,mintea noastra receptioneaza acest mesaj negetiv,va atrage numai evenimente negastive in viata noastra si ajungem sa dam dreptate horoscopului!
eii...asha nu merge! exista o lege a atractiei...Dumnezeu ne da ceea ce ne dorim...daca ne gandim la lucruri rele,de lucruri rele o sa avem parte si reciproca este valabila.

eu am o relatie cu un varssator,de aproape 2 ani....NU am nimic de reprosat
jamilla
Postat pe 12 Martie 2009 12:56
De la: cristinelss, la data 2009-03-12 11:21:31E situatia mea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ea e varsator si eu leu.SUNTEM CASATORITI DE 16 ANI.E adevarat ca ea e mai rece ,mai dura ,cu picioarele pe pamant,eu recunosc ........ca un leu..mai orgolios ,mai capos......dar sar scantei in toate partile,in toate situattiile ...in toate pozitiile....



bine spus! asa si la mine! eu varsator si el leu, si e chiar aceeasi situatie!!

Postat pe 12 Martie 2009 13:22
Mai bine singur decit o relatie leu-varsator. Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika002217
Postat pe 12 Martie 2009 15:45
Mai bine singur decat combinatia asta. Nu te uita inapoi,fuuuuugiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika002217
Postat pe 12 Martie 2009 15:47
din vasta mea experienta de a vizita gradina zoologica,iti spun ca un leu nu va sta langa un varsat
fugiii,ca ,cina vei fi
just_heaven
Postat pe 12 Martie 2009 15:50
De la: Prisa, la data 2008-12-19 17:04:50Ce parere aveti?


Leul si Varsatorul se afla fata in fata pe zodiac, la 180 grade, deci se completeaza reciproc. Fiecare gaseste in celalalt ceea ce-i lipseste lui. Relatia are toate sansele sa mearga, dar aveti grija ca din prieteni puteti deveni si dusmani.
milica_albulescu
Postat pe 12 Martie 2009 16:24
... cel putin este un experiment care a meritat un log in... Sunt o varsatoare, am cutreierat lumea asta in lung si in lat, si de fiecare data m-am intors la acelasi Leu. M-a primit de fiecare data in regatul lui, de 14 ani. Anul acesta ar trebui sa facem pasul decisiv, dar nu se stie cat de mare e dorinta mea de libertate. Ascendentul meu e in Leu, iar ascendentul lui e aproape de varsator.
kudika002258
Postat pe 12 Martie 2009 20:41
Depinde foarte mult de varsta pe care o aveti si de cat timp dureaza relatia! Daca abia sunteti la inceput! veti avea o perioada grea de trecut cam la 4-5 luni de la inceputul relatiei, daca treceti de ea sunt sanse mari de casatorie. In general se completeaza perfect, isi gichesc unul celuilalt gandurile si entuziasmul leului si determinarea sa trezesc din amorteala varsatorul, care, regasind confortul si siguranta in intimitatea acestei relatii devine partenerul ideal! Mult succes
InDark
Postat pe 12 Martie 2009 21:43
Eu am avut o relatie de 4 ani cu un varsator... a fost foarte frumos, mai ales in sex
Pinna
Postat pe 19 Martie 2009 13:32
Si eu sunt in aceeasi situatie, numai ca suntem la inceput...tinem enorm unul la celalalt, desi Leul meu nu mi-a spus niciodata clar ca ma iubeste, faptele lui imi dovedesc asta. Mi se par totusi un pic nehotarati...nu comunica tocmai bine...si cred ca in timp Leii se pot lasa "antrenati" de Varsatori. Apreciaza originalitatea si inventivitatea Varsatorilor...si nu cred ca ar fi rau ca Varsatoarele sa ii ia de mana si sa ii conduca si la altar decat sa astepte mult si bine acest lucru din partea bietilor Lei !
raluca_1980
Postat pe 19 Martie 2009 16:45
De la: raluca_1980, la data 2009-03-19 16:45:42Si eu sunt in aceeasi situatie, numai ca suntem la inceput...tinem enorm unul la celalalt, desi Leul meu nu mi-a spus niciodata clar ca ma iubeste, faptele lui imi dovedesc asta. Mi se par totusi un pic nehotarati...nu comunica tocmai bine...si cred ca in timp Leii se pot lasa "antrenati" de Varsatori. Apreciaza originalitatea si inventivitatea Varsatorilor...si nu cred ca ar fi rau ca Varsatoarele sa ii ia de mana si sa ii conduca si la altar decat sa astepte mult si bine acest lucru din partea bietilor Lei !

Leii nu se lasa niciodata "antrenati" de nimeni! Ei fac doar ce considera ei k e bine.
Pinna
Postat pe 21 Martie 2009 10:36
teoria spune ca cele doua zodii sunt compatibile..
pratica.. la fel :D cel putin in cazul meu, am un fost prieten varsator, ne intelegeam foarte bine, chiar pot spune ca e relatia pe care o regret cel mai mult nu pentru ca am tinut cel mai mult al si pentru ce eram asa cum vroiam eu :-?? lasa de el, nu avea orgoliu care sa se loveasca cap in cap cu al meu, avea un pic de gelozie care sincer flateaza leii ;p era realist ,cu capul pe umeri, ma respecta si asa mai departe
BiuL
Postat pe 1 Aprilie 2009 20:14
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:55
nuuuu va merge... cel mai indicat ar fi sa va despartiti.. nu va potriviti deloc
Diavolyta_
Postat pe 20 Aprilie 2009 19:44
eu o contrazic pe diavolitza....nu te mai lua dupa zodii.....conteaza caracterul,personalitatea si sa va intelegeti bine..... si suntem impreuna de mult timp,eu varsatoare el leu daca iti place tipul si crezi ca merita nu are sens sa cedezi doar din cauza zodiei
Purpurika
Postat pe 14 Mai 2009 12:47
Relatia pe termen lung leu-varsator este excelenta, din toate punctele de vedere.
GabrielaP
Postat pe 14 Mai 2009 21:40
Multumesc tuturor pentru "Sharingul" de experiente si opinii, doar ca la mine relatia a fost acum vreo 4 ani, dar din nu stiu ce motiv, ramane una din cele mai intense pe care le-am trait pana acum. Atarna mereu de adolescenta si magia vremurilor care au trecut. Va multumesc!
Libeloo
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:13
Eu sunt Leu si el e Varsator. Eu am fost toata viata o aventuriera si am fost in relatii cu toate zodiile,dar niciodata cu Varsatorul. Cred ca am salvat cel mai bun pentru sfarsit sau poate ca toti Varsatorii mi-au fost prieteni buni,cei mai buni. Asa a fost si cu el,intai am fost prieteni, ne-am gasit si ajutat in cele mai naspa perioade din viata, el isi pierduse tatal si eu am aflat ca cel cu care trebuia sa ma casatoresc in 3 luni se culcase cu o minora virgina in aproape de coma alcoolica.

Ne-am ascultat unul pe celalalt si ne-am ajutat mult si nici nu ne-am dat seama cand ne-am indragostit.

Singura problema la aceasta combinatie e ca Leul vrea atentie si Varsatorul libertate. Asa ca ne-am zis "cat timp tu imi vei oferi atentie, eu iti voi oferi libertate si viceversa" si asa a fost.

Suntem de 6 ani impreuna, de 3 casatoriti.
E cel mai bun amant pe care l-am avut, ne facem toate placerile in pat, niciodata nu a devenit monoton, desi la inceput el nu dorea asa mult sex ca mine,pentru ca asa sunt Varsatorii, ei sunt mai cerebrali si sufletisti, dar incetul cu incetul s-a mulat dupa mine,ne-am intalnit undeva la mijloc.

E cel mai bun prieten al meu, ii spun toate prostiile, inclusiv cand imi mai atrag privirea alti barbati, asa face si el, si am observat ca atunci cand ne spunem ,ne si dispare interesul fata de alte persoane.

Cat am fost insarcinata a fost un erou, nu m-am simtit nic o clipa neglijata, atat de tandru, atat de atent. In fiecare zi imi facea masaj, imi dadea cu ulei special pe burtica (nu am pic de vergeturi), s-a lasat de fumat cat am fost insarcinata si am alaptat ca sa nu-mi fie mie mai greu,ca si eu ma lasasem, m-a ajutat sa-mi recapat silueta dupa sarcina, am 55 kg si 1,72.

Cand l-am cunoscut era groaznic de neglijent si dezordonat, dar nu i-am impus nimic, cu rabdare l-am facut cel mai curat si ordonat barbat, iar el m-a facut o persoana mai calma, mai buna.

E un tata excelent, a impartit tot cu mine,toate grijile si treburile prin casa, in primele luni el ii schimba scutecele pt ca eu eram foarte slabita. El i-a citit si l-a facut pe Sebi al nostru sa isi zica primul cuvant la doar 7luni "tata" si tot el l-a tinut de manuta pana a facut primul pas.

Cand suntem noi doi,ne privim,sarutam si mangaiem ca si cum suntem la inceput si ne spunem toate dulcegariile de pe lume,nu ne mai saturam.

Noi zicem ca aceasta combinatie e "CEI CE SE PRIVESC IN OCHI O VIATA INTREAGA"
EmaAqua
Postat pe 12 Septembrie 2013 16:35
De la: cristinelss, la data 2009-03-12 11:21:31E situatia mea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ea e varsator si eu leu.SUNTEM CASATORITI DE 16 ANI.E adevarat ca ea e mai rece ,mai dura ,cu picioarele pe pamant,eu recunosc ........ca un leu..mai orgolios ,mai capos......dar sar scantei in toate partile,in toate situattiile ...in toate pozitiile....

increzutule
maria-ioana
Postat pe 12 Septembrie 2013 18:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leoaica el peste? 18 De la: kudika023896 16 Septembrie 2009 16:42
ce sa fac cu viata mea 3 De la: kudika077113 13 Noiembrie 2009 20:02
buna 2 De la: yumalai 27 Decembrie 2009 16:33
femeia pesti (10.martie 1984), barbatul gemeni (19.iunie 1982) 13 De la: kudika_1034339 17 Octombrie 2018 13:06
eu gemeni ,el sagetator ...merge??? 11 De la: kitu_athena 8 Iulie 2009 18:23