Setari Cookie-uri

eu n-am prieteni

asa ca nu-i multumesc nimanui.
BuzBuz
Postat pe 22 Decembrie 2008 12:55

BuzBuz toti avem prieteni... mai multi sau mai putini, dar tot sunt cativa... De ce esti suparata, de fapt? Ce s-a intamplat?
Dor_a
Postat pe 22 Decembrie 2008 13:24
De la: BuzBuz, la data 2008-12-22 12:55:58asa ca nu-i multumesc nimanui.
si nu ai vrea sa fiu eu prietenul tau ,,,,ma refer de suflet ,,,,ca sa plingem si sa ne bucuram inpreuna ,,,,prieteni sunt si ei buni la ceva
sarutama
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:08
Toata lumea are prieteni...mai multi sau mai putini, mai buni sau mai rai, mai apropiati sau mai distanti...unora le-as spune amici...altora, "cunostiinte"....deviza mea in ceea ce priveste prietenii este "putini, dar fideli"
Capul sus!Analizeaza situatia si incearca sa fii putin mai calda cu cei din jurul tau...vei vedea ca si ei se vor schimba in bine....
ramo_88
Postat pe 27 Ianuarie 2009 10:46
Eu am prieteni, putini dar adevarati, insa merg pe ideea ca "Nu exista prieteni, ci doar momente de prietenie!" totusi trebuie sa ai incredere in oameni, nu deplina, dar astfel incat sa poti sa ai momente de neuitat alaturi de cei care iti sun prieteni
dulseee
Postat pe 27 Ianuarie 2009 10:51
De la: sarutama, la data 2008-12-22 14:08:58
De la: BuzBuz, la data 2008-12-22 12:55:58asa ca nu-i multumesc nimanui.
si nu ai vrea sa fiu eu prietenul tau ,,,,ma refer de suflet ,,,,ca sa plingem si sa ne bucuram inpreuna ,,,,prieteni sunt si ei buni la ceva
SIDONIA69
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:39
e mai bine asa,nici eu nu am prieteni de asta m-a bazez pe fortele proprii desi de multe ori clachez asta e mergem inainte!!!!!!! cu sau fara prieteni
rudele f apropiate pot fi numiti prieteni ca in rest....numai.....
honeybrunette
Postat pe 13 Aprilie 2009 00:04
Mare paguba in ciuperci ...prietenii vin si pleaca ..piticii pe creier raman !
__LL__
Postat pe 13 Aprilie 2009 04:07
E frumoasa prietenia dintre doua persoane, insa uneori aceste relatii tind sa iti acapareze tot timpul, si cer foarte muta implicare pe toate planurile deoarece uneori prietenii pot devenii egoisti.......daca esti dispus sa iti imparti viata sociala si cea personala cu mai multe persoane...atunci e bine sa ai prieteni, daca nu pastreaza aceste relatii la rangul de "cunostinte".
Dolcys
Postat pe 13 Aprilie 2009 08:22
de fapt tu ai dreptate ,te nasti singur,mori singur..././././
hairlucifer0
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:30
De la: BuzBuz, la data 2008-12-22 12:55:58asa ca nu-i multumesc nimanui.
FIRAR POT SA FIU EU UNU DINTRE EI A POT
dontworibehapi
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:45
Incearaca sa fi mai sigura pe tine....ieshi la plimbare cu rolel...la disco...oriunde unde ai putea sa'ti faci prietenii...dak stai in casa shi te izolezi...credema k tot asa o sa ramai.Incearca sa vezi viata cu altii ochi.Shi eu am patit ceva de genu...aveam foarte multi prietenii...la care am renuntat din cauza prietenului meu actual,care este f gelos shi nu ma mai lasa sa ma intalnesc cu ei...acum am prietenii doar pe prietenii lui!Intra pe Chat shi vb cu lume de pe acolo...o sa vezi k o sa te simti mult mai bie;)Bafta!
baby_pusha
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:12
De la: BuzBuz, la data 2008-12-22 12:55:58asa ca nu-i multumesc nimanui.



Dar iubita mea, tu iti doresti sa ai prieteni si nu poti, iti plangi de mila, sau esti foarte mltumita cu tine insati....nu prea e clar ce vrea sa insemne acest topic al tau..
Care sunt de fapt raspunsurile dorite de tine????
Dolcys
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:03
PRIETENI SUNT UN ECHILIBRU AN VIATA DAR MAI TARZIU ATI VEI DA SEAMA CA NUMERITA SA AI PREA MULTI CA DAUNEAZ SANATATI,STRES,SUPARARE.MAI BINE CEI VIRTUALI PA.
kudika033469
Postat pe 20 Iunie 2009 21:31
Stiu sentimentul nici eu nu am prea multi dar nu-i bai noroc ca am un frate ca altfel tare singura as fi pe lumea asta, nu neaparat din cauza lor'' prietenilor'' cat din cauza mea, dar mai bine putini si buni .
Apropo daca vrei sa mergi in weekend la mare hai cu mine dar plec de joi seara mi-am luat liber de la servici sa stau si eu macar 3 zile, si vezi ca mergem low cost,cu personalul ,la cort in vama,si prin mangalia,( daca vrei conditi hotel, restaurant treaba ta dar te duci singura :P,) o sa fim vreo 3 insi sau mai multi , inca mai caut insa toti sunt cu treaba weekendul asta. Daca esti interesata lasa un id de mes sau un nr de tel si te sun. PS ca sa ai prieteni trebuie sa cunosti cati mai multi oameni nu toti iti pot fi prieteni cauta-i pe cei cu interese comune, si valori comune. Alt PS ca sa fi prietena mea nu trebuie sa fi fitoasa sau falsa in rest accepti defectele si calitatile oamenilor pt ca toti avem .
luminita_dy
Postat pe 29 Iulie 2009 10:54
Fii deschisa si dispusa sa dai tu mai mult de la inceput si vei vedea ca oamenii au nevoie sa fie intelesi si ajutati... Iti urez noroc si sa iti gasesti prieteni cu care sa te potrivesti!
anda1979
Postat pe 29 Iulie 2009 12:00
in ziua de azi nu exista prieteni adevarati doar cei care au nevoie de tine,amici mai merge,nu prea poti avea incredere in nimeni,rudele sunt singurele care nu-ti vor raul,si aici ma refer la cele apropiate nu stiu poate e mai bine sa ai prieteni virtuali,ca te simti mai bine canddiscuti cu oameni necunoscuti
myloryflory
Postat pe 29 Iulie 2009 15:35
SINCERA S FIU inteleg situatia ta! pt k nici eu nu am prieteni...in trecut am avut multi,insa acum majoritatea ''s-au ajuns'' si abia daca mai spun buna p strada!
ANNYBLONDY
Postat pe 29 Iulie 2009 16:57
e bine sa ai prieteni.....
poate eu sunt una din alea care s-au ajuns...dupa parerea unora care si-au schimbat modul de a gandi dupa ce s-au casatorit...am pierdut multi prieteni...de unii mi-a parut rau ...de altii...mi-a fost indiferent..dar au venit altii si altii....nu duc lipsa de prieteni..nicidecum.
ancaaurora_busu
Postat pe 29 Iulie 2009 17:55
Nici eu nu am prieteni. Toti m-au dezamagit la un moment dat. Poate ca si eu am dezamagit la randul meu...
laviy2005
Postat pe 30 Iulie 2009 14:41
vorba lu' altcineva "exista doar momente de prietenie". Nici eu nu mai am prieteni acum, dar trece timpul si te obisnuiesti. asa m-am apropiat mai mult de neamuri. am ramas fara prieteni dupa ce m-am despartit de prietenul meu, avand aceeasi gasca, iar dupa ce ne-am despartit si-a gasit pe cineva tot din aceeasi gasca :(
needles_and_pins
Postat pe 1 August 2009 15:51
va rog frumos sa ma scoatetzi ji pe mine din starea in care ma aflu....va rog mult...care nu vrea sa ma ajute sa isi bata joc le spun de acum k nam nevoie de critici ci de un sfat...as vrea si eu sa am prieteni...cu toate ca sunt foarte sociabila cu toata lomea si in momentul in care simt ca am ajuns sa am incredere intro persoana ofer tot dar nimeni pana acum nu mia apreciat eforturile....as vrea sa am ji eu o prietena cu care sa vorbesc orice....sa ma bazez pe ea oricand in orice situatie....sa fim impreuna oriunde...si oricand.... ma simt foarte prost pt ca eu am un prieten cu care stau aproape in permanenta si nu am ji eu o prietena pe care sa ma bazez in cazul in care nu as mai fi cu acest baiat as ramne singura....fara nicio prietena...vreau sa stiu si eu cum sa reactionez atunci cand simt ca am o prietena adevarta pt ca eu in general ofer totul dar pana la urma raman fara nimic....singurul meu prieten este iubitul meu....pe care nu as vrea sa ma bazez daca neam desparti....ajutatzima ji pe mine cu un sfat va rog mult.... sunt foarte derutata de ce nu am prietene...cu ce gresesc???
clauditza17
Postat pe 14 Noiembrie 2009 23:52
Si eu trec prin ceva asemanator. De cand sunt cu prietenul meu parca toate prietenele mele(desi nu am prea multe) s-au indepartat de mine, asta cred ca din cauza ca daca ieseam in oras cu ele, prietenul meu se plangea ca nu-i acord prea mult atentie. Asa ca imi concentrasem intreaga atentie asupra lui. Acum ne-am despartit dupa 2 ani jumate si simt ca nu mai am prieteni deloc. Am incercat sa raiau legatura cu vechile prietene dar parca nu mai e la fel, motiveaza ca nu au timp. Daca vrei sa mai vb, id-ul meu de mess este: andra_butterfly83. sper sa te mai pot ajuta cu sfaturi.
kudika088223
Postat pe 30 Noiembrie 2009 18:18
greierash_is_back
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:10
De la: kudika088223, la data 2009-11-30 18:18:01Si eu trec prin ceva asemanator. De cand sunt cu prietenul meu parca toate prietenele mele(desi nu am prea multe) s-au indepartat de mine, asta cred ca din cauza ca daca ieseam in oras cu ele, prietenul meu se plangea ca nu-i acord prea mult atentie. Asa ca imi concentrasem intreaga atentie asupra lui. Acum ne-am despartit dupa 2 ani jumate si simt ca nu mai am prieteni deloc. Am incercat sa raiau legatura cu vechile prietene dar parca nu mai e la fel, motiveaza ca nu au timp. Daca vrei sa mai vb, id-ul meu de mess este: andra_butterfly83. sper sa te mai pot ajuta cu sfaturi.

Ce sfaturi vrei tu sa dai? Cum am reusit eu sa-mi pierd prietenii?
miss_darine
Postat pe 1 Decembrie 2009 22:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hello 3 De la: Abi1Kate 18 Aprilie 2011 12:01
de ce nu se schimba mentalitatea la roman?!?!?? 89 De la: ladyOscar 5 Iulie 2009 22:24
melodia preferata 36 De la: l_diana_c 15 Aprilie 2009 22:31
despre alocatia pentru cresterea copilului 2 De la: Cassey 26 Decembrie 2008 13:02
cum sa imi gasesc parintii???? 126 De la: Andrutza89 17 Octombrie 2018 23:56