Setari Cookie-uri

virginitatea e la moda

as vrea un sfat daca e la moda sa fii virgina si la 25 de ani sau e o aberatie cine poate da un sfat cum e cand .....?
elenuteza
Postat pe 26 Decembrie 2008 02:41
da, e o rusine pentru ca una din marile placeri este sexul
numai cine nu a facut habarnare ce a pierdut
09mlmiste
Postat pe 26 Decembrie 2008 02:44
09mlmiste
Postat pe 26 Decembrie 2008 02:46
trebuie sa incercam sa aflam....asa ca astept sa discutam fetele se trec repede,mai ales virginitatea.....te poti imbolnavi grav de hormonoturbare.Si sincer la astfel de simptome nu s-a gasit nici leac,nici doctor
Numai domnul meu medic ,pe care eu il respect f.mult are tratamentul cel mai adecvat unor astfel de manifestari
astept solicitarea dumneavoastra
09mlmiste
Postat pe 26 Decembrie 2008 02:52
si pe urma o sa pot sa am incredere k o sa fie bine si o sa fiu fericita sincera nu prea am incredere
elenuteza
Postat pe 26 Decembrie 2008 03:17
car sar afla in situatia mea ce ar face?
elenuteza
Postat pe 26 Decembrie 2008 03:19
De la: elenuteza, la data 2008-12-26 03:19:41car sar afla in situatia mea ce ar face?
elenuteza
Postat pe 26 Decembrie 2008 03:27
SI CE OBTII CU VIRGINITATEA?????? GASESTI UN BARBAT, TE IA DE NEVASTA SI MAI- MAI - MAI CE MULTE AI VAZUT IN VIATA!!SI DACA EL NU ESTE PERSOANA CARE O SA TE SATISFACA IN PAT ATUNCI CE AI SA FACI , O SAL INSELI???????LA 30 POATE AI SATI DAI SEAMA CUM AI GRESIT SI CE AI PIERDUT!!SEXUL ESTE IMPORTANT MAI ALES LA ASA VIRSTA , NOI AVEM TOTI NEVOIE DE EL. TU TREBUE SA CALCI PESTE BARIERA SI SA INCEPI VIATA SEXUALA CA SA ALEGI TU BARBATUL CU CARE AI SA TE SIMTI BINE O VIATA.DUPA STATISTICA MAJORITATEA DIVORTURILOR SUNT DIN CAUZA CA PArtenerii nu se simt bine impreuna. PRIMESTE SFATUL MEU!!!!!!!!!
duduniu
Postat pe 26 Decembrie 2008 16:21
De la: elenuteza, la data 2008-12-26 02:41:03as vrea un sfat daca e la moda sa fii virgina si la 25 de ani sau e o aberatie cine poate da un sfat cum e cand .....?


Cum adica la moda? Ori esti neatragatoare, ori esti cu nasul pe sus, ori stai numai prin casa ori esti de pe la tara - parerea mea!
Kathara
Postat pe 26 Decembrie 2008 17:28
Era la "moda" acum 21 de ani, dar are dreptate si duduniu nu rezolvi nimic daca esti virgina pana la varsta asta, nu stii ce pierzi .Eu iti zic din proprie experitenta ( eu am pierdut ocazia sa mai cunosc cu e altcineva si regret ) e mai bine sa cunosti mai multi barbati ca sa vezi daca esti compatibila cu ei in pat .Crezi ca daca esti virgina te respecta mai mult ? Poate la inceput, dar uita si tu ai de pierdut in toata situatia asta.Iar barbatii care cauta virgine sa se casatoreasca in ziua de azi , sa caute doar la gradinita , plus ca eu nu i- am inteles de unde pretentia asta ? Ei sa cunoasca mai multe femei , dar noi femeile nu .Atunci unde mai este egalitatea intre femei si barbatii. Asa ca e bine sa te gandesti la ce iti spunem , de fapt in final tu decizi, sa ramai virginain continuare ;)
alexia67
Postat pe 26 Decembrie 2008 17:42
De la: Deep_Bite, la data 2008-12-26 17:28:14
De la: elenuteza, la data 2008-12-26 02:41:03
Cum adica la moda? Ori esti neatragatoare!

Sa fim seriosi...uratenia nu duce la virginitate..ce, adica dupa tine toate uratele ar trebui sa fie virgine? Nu prea cred ca e asa. Probabil ca fie e foarte bisericoasa fata, fie efectiv inca nu a intalnit un barbat pe care sa-l iubeasca si care la randul lui sa o iubeasca astfel incat ea sa-i poata oferi virginitatea ei.

Iar pentru elena, initiatoarea subiectului:
1. spui ca ai 25 de ani..dar de ce la profilul tau scrie ca ai 23 de ani?
2. nu ai pus bine intrebarea pentru ca virginitatea in nici un caz nu e la moda in ziua de azi...eventual puteai intreba daca e o problema sa fii virgina la 25 de ani
tematoare
Postat pe 9 Ianuarie 2009 01:04
din punctul meu de vedere "virginitatea" nu este o moda, eu cred ca atunci cand esti tu pregatita sa faci pasul cel mare ai sa-ti dai seama ca nu este o moda ci pur si simplu ai gasit persoana langa care te simti in siguranta, care te iubeste, te respecta, etc. cei care au comentat acest subiect ca fiind o rusine sunt subiectivi, ei asta vad la o femeie si anume "sex", nu se gandesc la ce simtiti voi in acele momente. eu sunt barbat si am tot respectul pt tine. esti virgina pt ca nu ai gasit persoana potrivita, daca ai 25 de ani nu inseamna ca trebuie sa dai iama la barbati, stai linistita va venii soarele si pe strada ta si atunci ai sa fi multumita sa vezi ca nu te-ai grabit degeaba. bafta si nu lasa garda jos doar pt ca poate te tachineaza iubitul tau spunandu-ti ca vai esti prea batrana pt a fi virgina, daca face asta este clar ca el de fapt asta asteapta de la tine. daca te iubeste, asteapta pana vei fi pregatita. inca o data bafta.
ciuby_33
Postat pe 27 Ianuarie 2009 20:04
mda e putin aiurea la 25 de ani....dar k sa va contrazic pe unele dintre voi knd spuneti de compatibilitatea la pat...da este si asta necear,dar ce te faci knd esti compatibil DOAR la pat...si in rest nu te intelegi...sau invers...sau credeti k unu va ia de nevasta doar k stit sa va.....bine....aiurea.... in legatura cu sex ul mai comunici,mzai spui ce nu ti convine,se mai gasesc solutii...dar daca din alte p.d.v nu sunteti compatibili atunci sexul =0
SweetHappyButterfly
Postat pe 27 Ianuarie 2009 20:14
Draga mea am si eu aproape 25 de ani si sunt virgina....nu mi-e rusine chiar ma mandresc cu asta...Am prieten care si el e virgin....cand o sa ne casatorim o sa facem dragoste pentru ca asta spune Biblia si Dumnezeu cred ca ne va ajuta sa ne intelegem si in pat asa cum o facem in viata de zi cu zi....nu dispera fii mandra ca esti pura, curata....te pup
capalneananca
Postat pe 31 Ianuarie 2009 13:54
To be or not to be....virgin! Nimeni,oricat de multa s...experienta ar avea in domeniu nu ar putea rezolva dilema! Daca tu crezi ca iti poti lamuri sau ii poti lamuri niste aspecte de natura intima,nu te retine.Insa nu uita ca in urma acestei actiuni se pot ivi rezultate nedorite! TU sau EL sunteti pregatiti pentru acestea?
danmatache
Postat pe 31 Ianuarie 2009 14:14
De la: ciuby_33, la data 2009-01-27 20:04:17din punctul meu de vedere "virginitatea" nu este o moda, eu cred ca atunci cand esti tu pregatita sa faci pasul cel mare ai sa-ti dai seama ca nu este o moda ci pur si simplu ai gasit persoana langa care te simti in siguranta, care te iubeste, te respecta, etc. cei care au comentat acest subiect ca fiind o rusine sunt subiectivi, ei asta vad la o femeie si anume "sex", nu se gandesc la ce simtiti voi in acele momente. eu sunt barbat si am tot respectul pt tine. esti virgina pt ca nu ai gasit persoana potrivita, daca ai 25 de ani nu inseamna ca trebuie sa dai iama la barbati, stai linistita va venii soarele si pe strada ta si atunci ai sa fi multumita sa vezi ca nu te-ai grabit degeaba. bafta si nu lasa garda jos doar pt ca poate te tachineaza iubitul tau spunandu-ti ca vai esti prea batrana pt a fi virgina, daca face asta este clar ca el de fapt asta asteapta de la tine. daca te iubeste, asteapta pana vei fi pregatita. inca o data bafta.
Kamelia26
Postat pe 2 Februarie 2009 14:25
elena eu am doar 21 de ani nu am prea multa experienta dar pot sa-ti spun ca nu sexul e important sau daca e la moda sau nu virginitatea.. cel mai important e sa te simti tu pregatita sufleteste pentru a avea primul raport sexual si sa fi atenta sa fie o persoana care merita intradevar sa imparta cu tine o experienta atat de importanta... nu te grabi, ai rabdare si nu-ti va parea rau..........

Postat pe 2 Februarie 2009 17:35
Da bine..tu sigur esti pocaita (si nu o spun ca pe o jicnire).... este normal sa gandesti asa pentru ca astea sunt principiile dupa care ai fost crescuta si indrumata, este un stil de viata al vostru, avand in vedere faptul k faceti parte dintr/o minoritate religioasa. Cat despre domnisoara de 25 de ani virgina...bravo tie si stai linistita... toate la timpul lor..nu dispera..
alexa_sandu
Postat pe 11 Februarie 2009 19:47
De la: capalneananca, la data 2009-01-31 13:54:26Draga mea am si eu aproape 25 de ani si sunt virgina....nu mi-e rusine chiar ma mandresc cu asta...Am prieten care si el e virgin....cand o sa ne casatorim o sa facem dragoste pentru ca asta spune Biblia si Dumnezeu cred ca ne va ajuta sa ne intelegem si in pat asa cum o facem in viata de zi cu zi....nu dispera fii mandra ca esti pura, curata....te pup



cum adik VIRGINITATEA E LA MODA...?? de park ai zice k sezonul sta sunt la moda esarfele....auzi,de unde pot sa mi ACHIZITIONEZ SI EU VIRGINITATEA ASTA AAA??? o gasesc la mall???la ce brand??si vezi k nu accept decat de firma,adik originala sa fie.... hai k am glumit destul...ce ai mai fata,adik daca una nu e virgina insemnak nu e curata si pura,adik noi nu ne spalam????doamne fereste....si pr tau e virgin,poi la ce i a trrebuit sa stea virgin...daca nu s a uitat niciuna la el deh saracu om.... si ce mai astepti???sari pe el,ii faci si lui un bine,si tie la fel!!!!!!aolo dpamne doamne..... maine poimaine deschide si al tau un topik ku SOTIA E VIRGINA!!!!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 11 Februarie 2009 21:01
f tare daca esti virgina si la varsta asta ..bv tie
gya282007_yahoo_com
Postat pe 11 Februarie 2009 21:03
De la: bianca_ciprian89, la data 2009-02-11 21:03:28f tare daca esti virgina si la varsta asta ..bv tie



DA DAR PE MINE M AMUZAT CE A ZIS TIPA DE DINAINTE K SI PRIETENUL EI E VIRGIN...SARACU OM...
SweetHappyButterfly
Postat pe 11 Februarie 2009 21:06
Doamne...multi oameni cu probleme...fiecare e liber sa faca ce vrea...dc vrea sa isi inceapa viata sexuala la 15 sau la 25 de ani e strict problema lui,daca greseste cu ceva tot el plateste...face ceea ce simte si ceea ce vrea...
S-a ajuns in asemenea hal incat se cere sfatul pe forum daca e bine sau nu...vad ca se gasesc multi oameni "sfatosi"
happy_face
Postat pe 11 Februarie 2009 21:08
De la: elenuteza, la data 2008-12-26 02:41:03as vrea un sfat daca e la moda sa fii virgina si la 25 de ani sau e o aberatie cine poate da un sfat cum e cand .....?


cine stabileste tendintele ? majoritatea? tonul majoritar poate fi doar orientativ, nu un sablon de urmat in viata.

de ce sa asculti vocea poporului, cand poti face cu viata ta ce vrei tu?

n-ar fi bine sa renunti la virginitate pt asa-zisele tendinte. fa ce iti dicteaza inima, nu mahalaua

Postat pe 11 Februarie 2009 21:11
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-11 21:06:58
De la: bianca_ciprian89, la data 2009-02-11 21:03:28f tare daca esti virgina si la varsta asta ..bv tie



DA DAR PE MINE M AMUZAT CE A ZIS TIPA DE DINAINTE K SI PRIETENUL EI E VIRGIN...SARACU OM...


DA a fost tare faza k cei doi virginei, saracu baiat aiurea....bine daca sunteti pocaitii e problema voastra...dar pierdeti multe...si dak tu esti pura si curata...inseamna k restu suntem jegosi?aolooo trebuie sa ma spal de 4 ori pe zi akuma :(
App de virginitate,nush cati dintre voi a vazut stirea aia akum ceva timp...cu baba la 72 de ani virgina?si care a fost violata de unu de 22 de ani park....
Oricum fiecare are dreptul la alegere...daca vrei sa stai virgina pana la 50 de ani e treaba ta,nu are nimeni dreptul sa iti impuna altceva...cand esti pregatita,si vrei sa o faci...se va intampla.. si nu as considera virginitatea o "moda"
BogdanPaul
Postat pe 13 Februarie 2009 07:00
De la: elenuteza, la data 2008-12-26 02:41:03as vrea un sfat daca e la moda sa fii virgina si la 25 de ani sau e o aberatie cine poate da un sfat cum e cand .....?

Nu cred ca moda conteaza in aceasta "materie"....Cum e "cand" ? - cel mai mare organ sexual e...creierul....deci depinde de tine sa fie "cumva"...Dar tu nu ti-ai gasit un prieten, un barbat care sa te atraga pana la varsta asta ? sau ai vrut sa "te pastrezi" intentionat pana la casatorie ? sau ce ?
ocs
Postat pe 4 Martie 2009 14:01
of o alta virgina la o varsta si mai inaintata... da dc te pastrezi atat?nu stii ce pierzi
_dulcik_
Postat pe 12 Mai 2009 12:00
elenutezooo pan' la urma ce'ai facut?? mai esti la moda sau nu???
Diavolyta_
Postat pe 13 Mai 2009 17:32
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-13 17:32:49elenutezooo pan' la urma ce'ai facut?? mai esti la moda sau nu???



... si tu ce ai cistigat EFECTIV ? ... poti enumera cu ce ai EVOLUAT ? ... eu nu prea vad dar insisti sa rizi ca tuta de altele ... ce sa spun aparu experta ... in afara ca ai invat sa minti si sa inseli, sa iei pastile fara sa fii bolnava, si ai impresia ca sexul ti-ai deschis ochii ... asupra CE ? ... mammmaaaa, v-ati molisit de la ''vedetele'' de trei lei din romaniaca ... usurel fetelor ca pe columbeanu l-a luat alta ...
marco918
Postat pe 12 Iunie 2009 01:36
draga elenuteza, consider foarte interesant ca ai apucat varsta de 25 de ani virgina...insa ma intreb cum ai reusit...eu am doar 18 si nu mai sunt virgina de jumatate de an...de ce? pt k am gasit baiatul potrivit care merita!~ stau si ma gandesc ca tu poate nu l-ai gasit inca si de asta nu ai facut pasul? asa o fi? sau ai u alte motive?...oricum la moda nu cred ca e...la urma urmei daca exista iubirea adev nu prea mai cont...PAREREA MEA ...poate k si eu daca nu gaseam un baiat care sa merite....eram virgina pana la 25 ...oricum felicitarile mele...cred ca a fost nevoie de cv efort din partea ta
ZuZu24
Postat pe 24 Iunie 2009 13:25
De la: elenuteza, la data 2008-12-26 02:41:03as vrea un sfat daca e la moda sa fii virgina si la 25 de ani sau e o aberatie cine poate da un sfat cum e cand .....?

Termenul de "la moda" nu se potriveste intr-un asemenea context, pentru ca virginitatea nu este o haina sau un pantof. Varsta la care ai primul contact sexual difera de la om la om, si nu este un pas pe care trebuie sa-l faci de gura anturajului, faci acest pas atunci cand simti ca ai gasit omul potrivit. Eu, de exemplu, am 18 ani si nu mai sunt virgina de la 16. Prima oara este putin mai aiurea, pentru ca esti rusinoasa fata de partener. Dup-aia nu-ti mai e rusine fata de el.
Recunosc, nu prea am mai intalnit cazuri de genul tau. Oricum, e un lucru bun si te felicit.
Frankie_Zuzu
Postat pe 2 Iulie 2009 17:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
operatie pe col- dr bogdan panaite sp militar buc-va rog ajutati-ma cele care il stiti 11 De la: doar_anonima 21 Ianuarie 2016 02:49
Vaccinarea fetelor de 11 ani...pro sau contra?! Argumente, va rog!... 26 De la: ana_34 24 Septembrie 2010 13:43
Radioterapie si histerectomie totala 9 De la: kudika_958270 18 Martie 2014 13:00
Cancr de ovar 3 De la: Fusun_ge 28 Februarie 2013 08:03
Tratament cu ovule 1 De la: kudika_966084 22 Mai 2014 17:48