Setari Cookie-uri

nuantator...avantaje si dezavantaje .:)

as dori ca fetele care si'au mai facut parul cu nuantator sa imi spuna cam care ar fi avantajele si dezavantajele nuantatorului ,cam cat dureaza si daca eu fiind blonda cu ochi caprui ....s'ar potrivi sa ma fac roscata cu nuantator ...pt as vrea o schimbare dar nu p termen lung..de aceea as vrea sa incerc nuantatorul...ce parere avetzi???.:)

Postat pe 26 Decembrie 2008 22:14
Eu sunt foarte multumita de nuantator. La inceput mi s-a parut o prostie sa iti faci parul cu nuantator dar cand mi-a propus coafeza mea am acceptat! Sincer cred ca este cea mai buna alegere pe care o poti face. Nu contine amoniac si nu iti strica parul. Se poate aplica o data sau de ori pe luna, depinde de cat de des te speli pe cap. Nuantatorul este de la Wella. Nu iti pot garanta aceleasi rezultate de la alte firme deoarece nu le-am incercat! Sper sa-mi trimiti o poza daca te hotarasti se te vopsesti cu nuantator!
keyna_380
Postat pe 30 Decembrie 2008 17:08
eu sunt blonda cu ochii verzi si am vrut sa fiu un gri cenusiu si m-am facut cu nunatator ,dar de la blond la roscat e diferenta mare.Singurul avantaj e ca se duce repede de pe par si eu am revenit la culoarea mea initiala
nor_pufos
Postat pe 30 Decembrie 2008 17:12
De la: nor_pufos, la data 2008-12-30 17:12:33eu sunt blonda cu ochii verzi si am vrut sa fiu un gri cenusiu si m-am facut cu nunatator ,dar de la blond la roscat e diferenta mare.Singurul avantaj e ca se duce repede de pe par si eu am revenit la culoarea mea initiala


Se duce in functie de spalari. Sunt nuantatoare care rezista si la 34 de spalari! Dar sunt si cele care nu rezista decat pana la prima spalare. trebuie sa-ti intrebi coafeza sau cineva care lucreaza in coafor si iti poate face rost de ceva profesional de la Wella
keyna_380
Postat pe 30 Decembrie 2008 18:02
De la: verona_380, la data 2008-12-30 18:02:14
De la: nor_pufos, la data 2008-12-30 17:12:33eu sunt blonda cu ochii verzi si am vrut sa fiu un gri cenusiu si m-am facut cu nunatator ,dar de la blond la roscat e diferenta mare.Singurul avantaj e ca se duce repede de pe par si eu am revenit la culoarea mea initiala


Se duce in functie de spalari. Sunt nuantatoare care rezista si la 34 de spalari! Dar sunt si cele care nu rezista decat pana la prima spalare. trebuie sa-ti intrebi coafeza sau cineva care lucreaza in coafor si iti poate face rost de ceva profesional de la Wella
eu am ales un nuantator care nu rezista mult.am vrut a fiu asa de ziua mea.Imi place culoarea mea si nu as vrea sa o schimb,a fost un moft de moment
nor_pufos
Postat pe 30 Decembrie 2008 18:10
whatever, nuantatorul se foloseste cand vrei sa-ti deschizi culoarea parului cu un ton sau sa ti-o inchizi cu un ton... nu cu mai multe...s-ar putea sa nu-ti iasa nimic asa. Am folosit mai demult sampon colorant (din cate stiu e diferit de nuantator, ma scuzati daca ma insel ) eram blonda inchis si m-am facut roscata aprins, a iesit f frumos si m-a tinut vreo 2 luni, dar asta era acum vreo 10 ani, nu stiu daca se mai gaseste marca respectiva.
kitty_krieger
Postat pe 30 Decembrie 2008 18:24
...si eu sunt blonda inchisa ....spre saten ....de asta am zis k poate ar merge un roscat dar nu chiar aprins ...:)

Postat pe 30 Decembrie 2008 19:42
Roscatul iese greu din par din cate stiu eu; o prietena de-a mea se facea cu palette sampon nuantator si la un moment dat a renuntat pt ca vroia sa ii iasa din par.Nu se mai vedea pe par culoarea pe care o avea dar cand si-a facut suvite blonde i-au iesit de fapt portocalii.
beanna
Postat pe 11 Ianuarie 2009 22:42
buna...ati putea sa`mi spuneti si mie daca este cumva nuantator albastru ...astept raspuns:D

Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:15
din cate stiu eu nu este asa cv.."nuantator albastru"....dar in caz de esti blonda sau cv de genu exista un sampon care face parul muov cu tenta de albastru:D

Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:18
am shi yo o problema..sunt satena inchis shi mi.am facut varfurile roscate..dar un roscatt mai tipator..shi am probleme la scoala..ce as putea face?sa ma fac cu nuantator?
crazy_girl6268
Postat pe 20 Februarie 2009 21:29
Poi si ce ai folosit?(la nuantator ma refer )
kudika407044
Postat pe 7 Iunie 2011 17:57
nuantatorul ascunde si firele albe? ce nuantator imi recomandati?
Luci_Blaga_1
Postat pe 2 August 2012 05:07
Daca vrei sa-ti acoperi firele de par albe pentru o perioada mai lunga de timp ar fi bine daca ai folosi o vopsea de par permanenta si nu un nuantator. Nuantatorul iese dupa cateva spalari de par, pe cand vopseaua pentru par e mult mai rezistenta in timp.
kudika_10817
Postat pe 2 August 2012 10:44
si eu sunt blonda cu ochii caprui si credema cu parul rosu ti'ar sta excelent de bine.. si se duce dupa 7 spalari:)
Sugus_De_Portocale_1
Postat pe 19 Septembrie 2012 20:12
Eu am parul castaniu inchis, ochi caprui-roscat si tenul masliniu.. as vrea sa-l deschid cu nuantator spre un ciocolatiu deschis. Ce nuanta recomandati?
Roxana_Huiban_1
Postat pe 30 Iunie 2013 23:04
Nuantatorul arde parul?
kudika_959122
Postat pe 27 Martie 2014 19:48
depinde de par
INTELIGENTUL-
Postat pe 27 Martie 2014 20:08
ceau! eu momentan sunt vopsita blond auriu si as vrea sa trec la o culoare mai inchisa( saten inchis) dar as vrea sa ma fac eu singura acasa nu la salon. ce imi recomandati?
Nopcea_Alexandra_1
Postat pe 10 Iunie 2014 21:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o sa raman chealaaa! 98 De la: ramo77 6 Decembrie 2016 13:41
permanent 3 De la: kudika016376 3 Mai 2009 17:48
Produse pentru protectie termica 8 De la: aricel 10 Iunie 2009 12:20
Ajutor!M-am decolorat si revopsit si mia iesit roscat! :(( 5 De la: Minnie_Angel 16 Octombrie 2013 20:02
Vopsirea parului 10 De la: OnutzaDaSauNu 16 Octombrie 2013 20:01