Setari Cookie-uri

o mint pentru ca e prea geloasa,e normal?

De la: gabriela2008, la data 2008-12-27 16:02:14Sunt cu o fata de 3 luni.Ea este extrem de geloasa,si eu ii ascund mai multe chestii..nu o insel sau ceva legat de chestia asta,dar e prea posesiva.Eu sunt o fire sociabila..mie imi place sa am prietene,prieteni,sa vorbesc,sa rad,sa ma distrez.
Ea nu suporta chestia asta,si de aceea eu ii ascund cand vorbesc cu vreo amica,sau vreun prieten.Consider,totusi ca nu e bine ce fac..dar nu reusesc sa o fac sa inteleaga ca imi doresc sa am si prieteni.Ea imi zice ca nu mai am nevoie de nimeni daca o am pe ea,dar eu nu sunt de acord.Am incercat sa ii spun,dar nu am cu cine discuta.Ori e ca ea...ori e ca ea..
Ce sa fac?O sa reusesc sa ma schimb?Ca nici nu vreau sa renunt la ea,ea ma iubeste mai mult decat o iubesc eu,si eu o iubesc foarte mult.
Plz help!Cum sa fac sa ma schimb?:((
.........si iubitul meu gacea la fel..dar acm are incredre si imi sune tot..dar nici eu nu mai sunt geloasa ca la inceput
dyana_dolly
Postat pe 12 Iulie 2009 13:30
De la: justasweetgirl, la data 2009-07-06 17:02:17n-ai inteles mha..nu am zis ca ieseam fara ea...nu-mi place sa ies fara ea,doar ca imi place sa umblu,sa ma distrez,sa iesim cu prietenii..chestii de-astea..nu a zis nimeni ca ma duceam fara ea sa ma intalnesc cu stiu eu cine...



mda...asa imi spunea si iubitul meu....acelasi lucru e si cu noi...suntem 2 poli opusi care se atrag desi avem si fff multe in comun...lui ii place sa "umble" iar mie "cu limite".e adevarat ca certurile duc la indepartare...si spuneai ca te-ai indepartat de ea....sa nu crezi ca ea nu simte aceleasi lucruri....si pe ea au indepartat-o...si sentimentele ei s-au schimbat...dar totul isi mai doreste relatia...asa suntem noi fetele...tragem mai tare "de par" orice relatie....dar sa-ti spun o chestie....si cu iesitul e o limita.....acum tu stii dk o depasesti sau nu....eu ma bucur la iubitul meu ca mai "trage de mine" sa iesim.....park imi mai optimizeaza viata.....cred ca si ei ii place asta la tine,dar probabil s-a atins limita aia....tu stii mai bine acum....dar o viata numai cu distractii...fara alt scop in ea,nu prea e viata....toata viata ta o sa stii numai sa te distrezi?o sa traiesti si o sa-ti faci o familie cu prietenii? iti zic un lucru sigur...cand deja va deveni o familie oficiala (cu sau fara acte) prietenii nu isi mai au chiar rostul la superlativ....se transforma in prieteni comuni cu aceleasi scopuri....cat sa simtit si noi ca suntem oameni.....in fine...o va deranja in continuare atata timp cat sunt si fete in jurul tau...si pe mine m-ar deranja dk as fi "exclusa"...bine tu zici ca vrei sa iesiti impreuna....dar probabil o obosesti cu atatea iesiri ale tale...sau probabil nu suporta pe x sau y cum zici tu....dar poate are dreptate?poate vede ca sunt oameni "de distractie" si ea crede ca te trag in jos,in directia opusa de ea...doar cand vei fi in pielea ei si viceversa va veti intelege...adik poate candva intr-o alta relatie cand rolurile se vor inversa....sau poate niciodata:(....eu zic ca ea asa cum e,isi doreste relatia asta mai mult decat tine..cred ca o iubesti...dar poate in inconstient nu vezi un viitor cu ea(cum vede ea cu tine), sau poate chiar nu ai planuri de viitor decat acela de a trai clipa....trebuie sa inteleg ca nu toti sunt ca tine....dk va iubiti mai incercati....desi eu zic ca deja relatia e o "haina tocita" care se va rupe.....dar dk haina va place....o veti purta in continuare....sper sa mai incercati...
camy_doll
Postat pe 12 Iulie 2009 18:28
De la: gabriela2008, la data 2008-12-27 16:02:14Sunt cu o fata de 3 luni.Ea este extrem de geloasa,si eu ii ascund mai multe chestii..nu o insel sau ceva legat de chestia asta,dar e prea posesiva.Eu sunt o fire sociabila..mie imi place sa am prietene,prieteni,sa vorbesc,sa rad,sa ma distrez.
Ea nu suporta chestia asta,si de aceea eu ii ascund cand vorbesc cu vreo amica,sau vreun prieten.Consider,totusi ca nu e bine ce fac..dar nu reusesc sa o fac sa inteleaga ca imi doresc sa am si prieteni.Ea imi zice ca nu mai am nevoie de nimeni daca o am pe ea,dar eu nu sunt de acord.Am incercat sa ii spun,dar nu am cu cine discuta.Ori e ca ea...ori e ca ea..
Ce sa fac?O sa reusesc sa ma schimb?Ca nici nu vreau sa renunt la ea,ea ma iubeste mai mult decat o iubesc eu,si eu o iubesc foarte mult.
Plz help!Cum sa fac sa ma schimb?:((

scapa de ea, nu o sa ai nici o sansa sa o schimbi iti spun din experienta proprie amicii tai o sa ajunga "betivii tai" si amicele "tarfele alea" oricum cred ca e si destul de tanara, daca nu e asa, e si mai graz, una e sa dai vina pe imaturitate, alta e cand asa e felul ei de a fi, viata ta o sa fie un calvar
felixcat
Postat pe 12 Iulie 2009 23:12
ma scuzi dar fata ta are o problema.
toti avem prieteni si mai iesim.doar nu vrea sa te tina legat in casa[sau da ]
maya66
Postat pe 12 Iulie 2009 23:41
ea e mai mica cu 5 ani decat mine...poate e imaturitate....chiar nu stiu ce sa zic:-??
.....nu mai stiu ce sa cred,ce sa zic,ce sa hotarasc:-??
justasweetgirl
Postat pe 13 Iulie 2009 00:14
intre voi cred ca exista o diferenta de mentalitate,ea pare a fi mai puritana ... ce zodie este prietena?
mika_i
Postat pe 14 Iulie 2009 13:12
De la: justasweetgirl, la data 2009-07-13 00:14:21ea e mai mica cu 5 ani decat mine...poate e imaturitate....chiar nu stiu ce sa zic:-??
.....nu mai stiu ce sa cred,ce sa zic,ce sa hotarasc:-??

ma omule, nu fi prost, fa'ti curaj si pleaca, parca vad ca ea inca nu are nici 18 ani, nu gandeste matur, ea nu stie sa iubeasca, pt ca ea nu te iubeste, e obsedata de tine si sa te tina doar pt ea ca pe o jucarie sau pisica preferata :)) nu o sa ajungi sa te casatoresti cu ea, stai tu linistit si gandeste un pic practic.. are rost sa iti pierzi timpul cu certuri si nebuni? cand ai putea de fapt sa cunosti o alta fata care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu tine si sa fiti fericiti impreuna.
fi sincer cu tine, pana la urma tot o sa pui capat doar ca atunci o sa ai mai mult timp irosit degeaba.

@camy_doll "dar o viata numai cu distractii...fara alt scop in ea,nu prea e viata....toata viata ta o sa stii numai sa te distrezi?" macar citeste tot ce scrie inainte sa ii dai indicati pretioase, omul a spus ca i'a cerut sa renunte la viata lui personala inclusiv la cariera lui, nu cred ca se doar distreaza omul daca are o cariera.
felixcat
Postat pe 14 Iulie 2009 18:19
De la: mika_i, la data 2009-07-14 13:12:19intre voi cred ca exista o diferenta de mentalitate,ea pare a fi mai puritana ... ce zodie este prietena?

ea e sagetator..e extrem de gelooasa..e copilaroasa,,cred ca asta e singura explicatie..pentru ea e mai mult un sentiment d posesie,cand ai ceva,si iti place sa fie doar al tau,cam ceva de genul...:-??
greu...toata ziua
justasweetgirl
Postat pe 14 Iulie 2009 20:09
"Minciunile pot castiga cursa, insa maratonul este castigat de adevar!" M.J.

Spune-i adevarul intotdeauna. Poate este geloasa pentru ca simte ca ii ascunzi ceva! Incearca sa o incluzi intotdeauna in programul tau ca sa vada ca lucrurile sunt ok si ca nu are de ce sa isi faca griji.

Explica-i ca nimeni nu poate traii fara viata sociala si ca trebuie sa se maturizeze si sa aiba incredere in tine pentru ca sufocandu-te te va pierde!

Daca o iubesti cu adevarat ai rabdare cu ea si spune-i ca trebuie sa lucrati in echipa si sa va schimbati amandoi. Tu ii acorzi ei mai multa atentie si ea te lasa sa respiri!
Succes!
martie02
Postat pe 28 Iulie 2009 00:17
am aflat dintr-o carte de comunicare ca s-au identificat 6 tipuri principale de dragoste.desi toti le percem intiutiv,aici sunt f bine incadrate.iata care sunt:

1.LUDUS: este felul de iubi al celor care trateaza dragostea drept un joc.Ei se indragostesc frecvent ,dar fie nu doresc,fie nu izbutesc sa se ataseze mai profund preferand sa"zboare din floare in floare".sunt acei barbati inconstanti sau acele femei frivole care isi procura o anumita satisfactie de orgoliu personal din a acumula cuceriri rapide,adica legaturi superficiale(..)

2. STORGE: termen grecesc al carui inteles se apropie de cel al cuvantului romanesc tandrete.dragostea de tip storge se aseamana mai mult cu prietenia.ea se naste incet si evolueaza treptat,partenerii devenind tot mai legati unul de altul pe masura trecerii timpului.are la baza respectul reciproc(..)

3.MANIA (unde poate se inacdreaza si prietana ta, intr-o anumita masura) : este o dragoste obsesiva,in care accesele pasionale alterneaza cu crizele de gelozie nascute din teama de a pierde iubirea partenerului.Mania ii caract pe oamenii care nu au suficienta incredere in ei insisi,respectul lor de sine depinzand de cat de mult sunt iubiti de partenar/a.acestia traiesc terorizati de ideea ca obiectul dragostei lor lor va descoperi mai devreme sau mai tarziu,pe altcineva mai demn de a fi iubit decat ei insisi (..)

4.PRAGMA: cel care intelege astfel dragostea se afla in cautarea unei relatii care ,intr-un fel sau altul, sa il ajute in viata.iubirea de acest gen nu trebuie confundata cu intentia explicita de a contracta o casnicie din initeres, deaorece in al doilea caz sentimentul lipseste.pragma este insa iubire si ea presupune un atasament sincer fata de partener,dar constient sau nu,perechea se alege dintre pers a caror companie poate oferi anumite avantaje(de prestigiu,statut personal,comoditate,orgoliu) (..)

5.EROS : interesul celui care iubeste se indreapta prioritar catre calitatile fizice ale pers iubite .. f des intalnita :)

si 6. AGAPE: total altruista si dispusa la orice sacrificiu,aceasta dragoste nu urmareste nici macar rasplata reciprocitatii. "Dragostea indelung rabda,dragostea este binevoitoare.Dragostea nu se poarta cu necuviinta,nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandeste raul. Nu se bucura de nedreptate, ci se bucura de adevar Toate le sustine, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda"
statornica si de nezdruncinat in pofida oricarei evidente, o asemenea dragoste nu se stinge niciodata.
unii ar califica-o drept irationala.. dsr modelul acestui tip de iubire este unul transcendent iar teologia crestinia il plaseaza in sanul divinitatii.

cam atat cu teoria,cam multa oricum
e de la sine inteles ca f rar se intampla ca feul de a iubi al unei persoane se incadreaza perfect intr-una din categ de mai sus,si exista combinatii diferit dozate
dc aveti feluri diferite de a iubi,explica-i iubitei ca dc nu intelege cum functionaza iubirea la fiecare din voi, si nu isi da seama ca iubirea ei este "incomoda" si te obliga sa nu mai fii tu insuti,in scurt timp,inevitabil, vei ceda...si pleci pe campii cu floricele :)
nu vreau sa par didactica dar acum cateva zile si eu mi-am dat seama de mania mea
si sper sa depasesc modul asta ...limitat,dupa parearea mea
mika_i
Postat pe 29 Iulie 2009 23:47
De la: mika_i, la data 2009-07-29 23:47:34am aflat dintr-o carte de comunicare ca s-au identificat 6 tipuri principale de dragoste.desi toti le percem intiutiv,aici sunt f bine incadrate.iata care sunt:

1.LUDUS: este felul de iubi al celor care trateaza dragostea drept un joc.Ei se indragostesc frecvent ,dar fie nu doresc,fie nu izbutesc sa se ataseze mai profund preferand sa"zboare din floare in floare".sunt acei barbati inconstanti sau acele femei frivole care isi procura o anumita satisfactie de orgoliu personal din a acumula cuceriri rapide,adica legaturi superficiale(..)

2. STORGE: termen grecesc al carui inteles se apropie de cel al cuvantului romanesc tandrete.dragostea de tip storge se aseamana mai mult cu prietenia.ea se naste incet si evolueaza treptat,partenerii devenind tot mai legati unul de altul pe masura trecerii timpului.are la baza respectul reciproc(..)

3.MANIA (unde poate se inacdreaza si prietana ta, intr-o anumita masura) : este o dragoste obsesiva,in care accesele pasionale alterneaza cu crizele de gelozie nascute din teama de a pierde iubirea partenerului.Mania ii caract pe oamenii care nu au suficienta incredere in ei insisi,respectul lor de sine depinzand de cat de mult sunt iubiti de partenar/a.acestia traiesc terorizati de ideea ca obiectul dragostei lor lor va descoperi mai devreme sau mai tarziu,pe altcineva mai demn de a fi iubit decat ei insisi (..)

4.PRAGMA: cel care intelege astfel dragostea se afla in cautarea unei relatii care ,intr-un fel sau altul, sa il ajute in viata.iubirea de acest gen nu trebuie confundata cu intentia explicita de a contracta o casnicie din initeres, deaorece in al doilea caz sentimentul lipseste.pragma este insa iubire si ea presupune un atasament sincer fata de partener,dar constient sau nu,perechea se alege dintre pers a caror companie poate oferi anumite avantaje(de prestigiu,statut personal,comoditate,orgoliu) (..)

5.EROS : interesul celui care iubeste se indreapta prioritar catre calitatile fizice ale pers iubite .. f des intalnita :)

si 6. AGAPE: total altruista si dispusa la orice sacrificiu,aceasta dragoste nu urmareste nici macar rasplata reciprocitatii. "Dragostea indelung rabda,dragostea este binevoitoare.Dragostea nu se poarta cu necuviinta,nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandeste raul. Nu se bucura de nedreptate, ci se bucura de adevar Toate le sustine, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda"
statornica si de nezdruncinat in pofida oricarei evidente, o asemenea dragoste nu se stinge niciodata.
unii ar califica-o drept irationala.. dsr modelul acestui tip de iubire este unul transcendent iar teologia crestinia il plaseaza in sanul divinitatii.

cam atat cu teoria,cam multa oricum
e de la sine inteles ca f rar se intampla ca feul de a iubi al unei persoane se incadreaza perfect intr-una din categ de mai sus,si exista combinatii diferit dozate
dc aveti feluri diferite de a iubi,explica-i iubitei ca dc nu intelege cum functionaza iubirea la fiecare din voi, si nu isi da seama ca iubirea ei este "incomoda" si te obliga sa nu mai fii tu insuti,in scurt timp,inevitabil, vei ceda...si pleci pe campii cu floricele :)
nu vreau sa par didactica dar acum cateva zile si eu mi-am dat seama de mania mea
si sper sa depasesc modul asta ...limitat,dupa parearea mea


hmmm...f. interesant!
martie02
Postat pe 30 Iulie 2009 19:38
auzi mey felixcat eu am citi fff bine inainte...ai dreptate si tu pe o parte...dar nu mai da sfaturi asa radicale ca nu esti in masura....probabil dk ai fi in situatia opusa ai da alt rasp...el stie ce simte pt ea si etc...deci...din cate vad si tu esti genul "party boy":)) ce simplu sa dai sfaturi sa scape de ea si etc...sunt chiar curioasa...cati anisori ai,cata experienta?....dk ea are un "alt" mod de a iubi nu treb sa arunci cu pietre si sa-i spui sa "scape de ea" sa te citez,de park ar fi un obiect sau o persoana anormala si rea...deci mai incet cu sfaturile....si eu cred ca relatia se va stinge de la sine....se va consuma in mod dureros(depinde cat se iubesc ei).....dar asta nu inseamna ca ea nu l-a iubit sau invers
camy_doll
Postat pe 5 August 2009 21:25
De la: mika_i, la data 2009-07-29 23:47:34am aflat dintr-o carte de comunicare ca s-au identificat 6 tipuri principale de dragoste.desi toti le percem intiutiv,aici sunt f bine incadrate.iata care sunt:

1.LUDUS: este felul de iubi al celor care trateaza dragostea drept un joc.Ei se indragostesc frecvent ,dar fie nu doresc,fie nu izbutesc sa se ataseze mai profund preferand sa"zboare din floare in floare".sunt acei barbati inconstanti sau acele femei frivole care isi procura o anumita satisfactie de orgoliu personal din a acumula cuceriri rapide,adica legaturi superficiale(..)

2. STORGE: termen grecesc al carui inteles se apropie de cel al cuvantului romanesc tandrete.dragostea de tip storge se aseamana mai mult cu prietenia.ea se naste incet si evolueaza treptat,partenerii devenind tot mai legati unul de altul pe masura trecerii timpului.are la baza respectul reciproc(..)

3.MANIA (unde poate se inacdreaza si prietana ta, intr-o anumita masura) : este o dragoste obsesiva,in care accesele pasionale alterneaza cu crizele de gelozie nascute din teama de a pierde iubirea partenerului.Mania ii caract pe oamenii care nu au suficienta incredere in ei insisi,respectul lor de sine depinzand de cat de mult sunt iubiti de partenar/a.acestia traiesc terorizati de ideea ca obiectul dragostei lor lor va descoperi mai devreme sau mai tarziu,pe altcineva mai demn de a fi iubit decat ei insisi (..)

4.PRAGMA: cel care intelege astfel dragostea se afla in cautarea unei relatii care ,intr-un fel sau altul, sa il ajute in viata.iubirea de acest gen nu trebuie confundata cu intentia explicita de a contracta o casnicie din initeres, deaorece in al doilea caz sentimentul lipseste.pragma este insa iubire si ea presupune un atasament sincer fata de partener,dar constient sau nu,perechea se alege dintre pers a caror companie poate oferi anumite avantaje(de prestigiu,statut personal,comoditate,orgoliu) (..)

5.EROS : interesul celui care iubeste se indreapta prioritar catre calitatile fizice ale pers iubite .. f des intalnita :)

si 6. AGAPE: total altruista si dispusa la orice sacrificiu,aceasta dragoste nu urmareste nici macar rasplata reciprocitatii. "Dragostea indelung rabda,dragostea este binevoitoare.Dragostea nu se poarta cu necuviinta,nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandeste raul. Nu se bucura de nedreptate, ci se bucura de adevar Toate le sustine, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda"
statornica si de nezdruncinat in pofida oricarei evidente, o asemenea dragoste nu se stinge niciodata.
unii ar califica-o drept irationala.. dsr modelul acestui tip de iubire este unul transcendent iar teologia crestinia il plaseaza in sanul divinitatii.

cam atat cu teoria,cam multa oricum
e de la sine inteles ca f rar se intampla ca feul de a iubi al unei persoane se incadreaza perfect intr-una din categ de mai sus,si exista combinatii diferit dozate
dc aveti feluri diferite de a iubi,explica-i iubitei ca dc nu intelege cum functionaza iubirea la fiecare din voi, si nu isi da seama ca iubirea ei este "incomoda" si te obliga sa nu mai fii tu insuti,in scurt timp,inevitabil, vei ceda...si pleci pe campii cu floricele :)
nu vreau sa par didactica dar acum cateva zile si eu mi-am dat seama de mania mea
si sper sa depasesc modul asta ...limitat,dupa parearea mea


Foarte tare categorisirea asta, sunt si eu curioasa cum se numeste cartea? Pentru ca am nevoie sa citesc asa ceva, sa ma inteleg pe mine si pe iubitul meu. Nu de alta, dar ii fac zile fripte pentru ca sunt extrem de geloasa si posesiva dupa ce am avut o relatie de 6 ani, si chiar si dupa 2 ani de cand ne-am despartit aflu chestii noi despre el, si cum am fost "cea mai fraiera" ca am stat cu el
Furnicutzaaa
Postat pe 12 August 2009 20:54
...Sii acum constientizez ca ii fac foarte mult rau actualului meu iubit, sunt PARANOICA!! Si oriunde mergem am impresia ca se uita la femeile care arata mai bine si ca pe mine nu ma mai place. Ca sa nu mai spun ca am facut celulita, ori eu niciodata nu ama vut asa ceva, si a observat si el si mi-a sugerat, cat de finut a putut el, ca ar fi bine pentru mine sa merg la sala, iar eu am interpretat ca nu il mai atrag si azi dimineata am facut o criza de nervi si am inceput sa plang si sa ii spun toate aceste lucruri, si desi mi-a spus ca ma iubeste enorm si ca nu se uita dupa femei si ca celulita se vindeca si ca tptul va fi ok, mi-a spus de asemenea ca il deranjeaza sa il acuz pe nedrept. Si are dreptate, si vreau sa ma vindec, pentru ca DA am o problema mare!!
Furnicutzaaa
Postat pe 12 August 2009 21:01
De la: Furnicutzaaa, la data 2009-08-12 21:01:06...Sii acum constientizez ca ii fac foarte mult rau actualului meu iubit, sunt PARANOICA!! Si oriunde mergem am impresia ca se uita la femeile care arata mai bine si ca pe mine nu ma mai place. Ca sa nu mai spun ca am facut celulita, ori eu niciodata nu ama vut asa ceva, si a observat si el si mi-a sugerat, cat de finut a putut el, ca ar fi bine pentru mine sa merg la sala, iar eu am interpretat ca nu il mai atrag si azi dimineata am facut o criza de nervi si am inceput sa plang si sa ii spun toate aceste lucruri, si desi mi-a spus ca ma iubeste enorm si ca nu se uita dupa femei si ca celulita se vindeca si ca tptul va fi ok, mi-a spus de asemenea ca il deranjeaza sa il acuz pe nedrept. Si are dreptate, si vreau sa ma vindec, pentru ca DA am o problema mare!!

pai e clar ca exagerezi...pe bune...incearca sa fii mai realista,daca se uita la altele ramane cu uitatul,si in fond daca ar fi sa te insele,inseamna ca nu e pentru tine...ca nu e de tine..dar eu iti spun din punctul lui de vedere,ca e foarte stresant sa te innebuneasca cineva si sa te acuze non-stop ca ai ceva cu aia,cu ailalta,ca am vazut cum te uitai dupa aia si tot asa....
daca el zice ca te iubeste,asa e,dragostea nu sta in aspectul fizic,in fond,te iubeste asa cum esti tu
eu m-am despartit de a mea..imi pare rau,inca o mai iubesc,si ea pe mine..dar am hotarat ce era mai bine pt aman2...despartirea..eu nu am mai suportat atatea crize din nimic...
stiu ca daca va fi sa mai fiu cu ea,voi fi...nu am inceput alta relatie pentru ca nu pot,avem 2 luni si ceva de cand ne-am despartit,si in jur de o saptamana de cand nu mai vb deloc....:( e aiurea,ii simt lipsa...dar asta e,ajungi la un moment in viata cand..desi iubesti si esti iubit,te desparti de persoama aia...
multumesc de sfaturi,chiar mi-au fost de ajutor
justasweetgirl
Postat pe 18 August 2009 12:20
dragul meu...ai inceput gresit ...deja omiti sa-i spui lucruri de teama....o minti ..de teama...tu esti barbat...vorbeste-i deschis pana intelege....universul nu este format din EL si EA...socializarea este importanta......isteriile deranjeaza...are frustrari probabil ....altfel ar accepta sa fii tu multumit...poate te-ar insoti sa-ti cunoasca prietenii....
pacifista
Postat pe 25 August 2009 16:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gelozia este o boala? 13 De la: gulden_regep 17 Aprilie 2010 11:02
Geloasa sau pur si simplu...e altceva? 7 De la: Codrynna 20 Octombrie 2013 18:18
ce faceti daca aflati din greseala ca iubitul/iubita are o adresa de mail alta decat cea oficiala?si despre care voi nu stiati si nu v-a spus? 31 De la: fatuk_me 31 Iulie 2009 18:11
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 4 De la: valicica101 16 Iulie 2009 23:41
Care este masca cea mai potrivita:Gelozie,orgoliu sau lipsa educatiei?? 108 De la: maimai_no1 21 Septembrie 2011 00:28