Setari Cookie-uri

manelistul Salam pe acelasi cd cu Amy Winehouse


am citit recent pe newsreport cum ca Salam a spart topurile internationale ..ıar melodia "vreau sa-mi impart viata cu tine, doar cu tine, tu cu mine, of, iubirea mea.”bla bla s-au auzit la cea de-a patra gala a emisiunii big brother Spania...uh..si ca melodia lui de dor sı jale se afla pe un cd cu amy whinehouse shaggy sı rihanna.etc..mie una mi se pare jalnic..nu vreau sa fiu rautacioasa poate unora din voi va plac manelele..asa ca nu ma injurati:D:D..eu le urasc si nu stiu cred ca mai mult ne facem de ras decat castigam audienta :d nu buna reputatie poate prin alte tari nu s-au tradus versurile inca:D:D..wow salam poate o sa castige si bılboard..premiile latine sau care era emisiunea aia la ei..cred ca si-a castıgat niste dusmani (sorinel the golden kid..adrian the wonder kid..and master gutza coada de maimutza)..
midi_junkiex
Postat pe 28 Decembrie 2008 17:53
De la: midi_junkiex, la data 2008-12-28 17:53:34
am citit recent pe newsreport cum ca Salam a spart topurile internationale ..ıar melodia "vreau sa-mi impart viata cu tine, doar cu tine, tu cu mine, of, iubirea mea.”bla bla s-au auzit la cea de-a patra gala a emisiunii big brother Spania...uh..si ca melodia lui de dor sı jale se afla pe un cd cu amy whinehouse shaggy sı rihanna.etc..mie una mi se pare jalnic..nu vreau sa fiu rautacioasa poate unora din voi va plac manelele..asa ca nu ma injurati:D:D..eu le urasc si nu stiu cred ca mai mult ne facem de ras decat castigam audienta :d nu buna reputatie poate prin alte tari nu s-au tradus versurile inca:D:D..wow salam poate o sa castige si bılboard..premiile latine sau care era emisiunea aia la ei..cred ca si-a castıgat niste dusmani (sorinel the golden kid..adrian the wonder kid..and master gutza coada de maimutza)..


Nu cred ca e asa de grav. Manelele sun tin primul rand vulgare din cauza vocabularului care, la o adica, ramane necunoscut strainilor. Evident, muzica e un kitch pentru ca imita un stil consacrat, mani (un tip de cantec de dragoste), dar cum nu cred ca vestul poate face comparatiea, iar nu e draculasa de negru (ca sa zic asa). Si poate daca vad un tigan cu succes o lasa si eu mai moale cu acuzele de discriminare.

In rest, trist, ingrozitor de trist.
Kathara
Postat pe 28 Decembrie 2008 18:06
Mda, strainii reactioneaza pozitiv la manele... Si eu am ramas holbata acum niste ani cand am auzit un "gurist" intr-un restaurant cantand o manea (desi nu stia romana... bolborosea si el ce i se parea ca suna). Cat despre kitch... Hai sa fim seriosi, ca nici pe Amy a lor n-o da nimeni ca exemplu de eleganta... Asa ca, de! El cu "valoarea", "banii", "dusmanii" lui (nu-mi mai vin alte cuvinte obligatorii intr-o manea care se respecta), ea cu fata ei de vrajitoare in noaptea Sabatului
Dor_a
Postat pe 28 Decembrie 2008 19:05
dap nici saraca amy nu e cine stie ce desi are vre-o 3 melodii dragute dar de cand isi baga prin vene a ajuns rau de tot pacat de ea..am vazut-o intr-un concert abia se tinea pe picioare si cu o voce ragusita..si totusi destula lume la concert:D:D
midi_junkiex
Postat pe 28 Decembrie 2008 19:16
Stii cum e Midi...publicul se simte mai aproape de "idolii" pacatosi, cate unii (cei care fac la fel) se simt identificati cu artistul, cumva se simt aprobati...
Si, da! cam trei melodii ok are si Amy... Oricum, mie teama mi-e ca e doar un zvon faza asta... Adica cea cu Salam si Amy... Oricum, ca gluma e belea!
Dor_a
Postat pe 28 Decembrie 2008 19:27
hehe tot ce e posibil poate o fi aruncat cu euro fara numar fara numar de la mine pt tine..si s-a tiparit articolu.. nu m-ar mira treaba asta..dar daca stau bine asa sa ma gandesc..spania hm .Big brother..nimic totusi asa iesit din comun.a ajuns si el ceva mai ''important decat ceilalti manelari de langa el go go salamy
midi_junkiex
Postat pe 29 Decembrie 2008 13:35
glumesc..:D
midi_junkiex
Postat pe 29 Decembrie 2008 13:36
Nu, ca asta e haioasa! Go, salamy
Dor_a
Postat pe 29 Decembrie 2008 13:40
Asta e chiar tare :))
_dulcik_
Postat pe 15 Februarie 2009 12:13
Am dat intamplator peste topicul asta.. si nu l-am putut rata. Salam in Spania??? OMG!! Nu lipseste de la niciun carnaval.. nicio fiesta care se respecta. Ba mai mult, sunt acele reclame la TV cu .. Vrei sa il ai ca ton de apel pe X sau Y? Suna la nr de tel... si descaraca melodia.. bla bla bla. Huge succes!!! E comparat uneori cu stilul Flamenco. Nu ma intrebati de ce!
Melodia(¿) "Tu cu mine" a fost tema genericului emisiunii Gran hermano (Big brother)... E de apreciat ca se canta in romana . Si ca e considerat roman si nu tigan. Whatever!

ps. apropo de salam in Spania!! Aveti idee cat de dor imi poate fi de salamul de vara sau parizer?
rashela
Postat pe 19 Martie 2009 06:51
De la: rashela, la data 2009-03-19 06:51:24Am dat intamplator peste topicul asta.. si nu l-am putut rata. Salam in Spania??? OMG!! Nu lipseste de la niciun carnaval.. nicio fiesta care se respecta. Ba mai mult, sunt acele reclame la TV cu .. Vrei sa il ai ca ton de apel pe X sau Y? Suna la nr de tel... si descaraca melodia.. bla bla bla. Huge succes!!! E comparat uneori cu stilul Flamenco. Nu ma intrebati de ce!
Melodia(¿) "Tu cu mine" a fost tema genericului emisiunii Gran hermano (Big brother)... E de apreciat ca se canta in romana . Si ca e considerat roman si nu tigan. Whatever!

ps. apropo de salam in Spania!! Aveti idee cat de dor imi poate fi de salamul de vara sau parizer?


Asta chiar buna... mare solist salam asta
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 23:40
Pentru mine Amy Winehouse=Florin Salam.Asa ca mi se rupe daca apar sau nu pe acelasi album

Postat pe 29 Iunie 2009 18:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concert Bon Jovi 4 De la: OanaTrifu 8 Iulie 2011 12:21
Adina Chis 1 De la: kudika069208 17 Septembrie 2009 13:46
Niste detalii .... informatii ?! 1 De la: kudika311196 4 Aprilie 2011 13:34
videoclipuri 1 De la: kudika312548 8 August 2010 13:30
va place muzica rock? 268 De la: zinaceabunasinebuna 2 Februarie 2012 18:18