Setari Cookie-uri

Pentru iubitorii de folk:)

Haideti sa ne amintim de frumoasele piese din Cenaclul Flacara, dar si de cele mai noi, ce spuneti?
kristinaCT
Postat pe 2 Ianuarie 2009 22:58
Vad ca nu prea sunt cei care gusta un astfel de gen muzical...Pacat! Eu cred ca cei care au iubit macar odata in viata ar trebui sa aiba incluse in preferintele lor, macar cateva piese!
kristinaCT
Postat pe 2 Ianuarie 2009 23:10
Mda..
Se pare ca din punctul asta de vedere sunt o "ciudata"
kristinaCT
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:56
De la: kristinaCT, la data 2009-01-30 16:56:27Mda..
Se pare ca din punctul asta de vedere sunt o "ciudata"


Nu esti o ciudata, dar, din pacate, utilizatorii acestui site sunt mult mai interesati de discutii in contradictoriu, sau de emiterea unor opinii personale pe diverse teme referitoare la sex.
Imi place folk-ul si stiu sigur ca nu sunt singura! Iubesc metafora... si consider ca niciun alt gen muzical nu ajunge mai usor la sufletul omului asa cum o face folk-ul.
M-am indragostit pe muzica folk, am iubit pe muzica folk si tot folk-ul mi-a fost aproape si cand am suferit! Pot spune ca ma pierd cand ma regasesc in muzica folk! :)
Am deschis discutia... sper sa-mi urmeze si altii exemplul!
Felicitari pentru topic!
fataverde
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:54
Sa fu sincera, prefer folclorul. Un Calus, o Ciuleandra, o doina ..

Uitati aici ce n-a vazut vestul:

http://www.youtube.com/watch?v=wo8zPYtcE8U&feature=related
Kathara
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:28
De la: Kathara, la data 2009-01-31 23:28:50Sa fu sincera, prefer folclorul. Un Calus, o Ciuleandra, o doina ..

Uitati aici ce n-a vazut vestul:

http://www.youtube.com/watch?v=wo8zPYtcE8U&feature=related


Da... gusturile nu se discuta! Nu am nimic impotriva folclorului, dar ai ascultat vreodata Alifantis? sau Zoia Alecu? sau Maria Magdalena Danaila? Tatiana Stepa? Baniciu? Nica Zaharia?... si am o lista impresionanta...
Nu ma pot decide ce sa-ti recomand pentru inceput: "carari de maci" a Zoiei Alecu, sau "ce mai faci?" a Mariei Magdalena Danaila, sau "Ceasornicarul" lui Baniciu, sau.... sunt multe...
Incepe cu ceva, n-o sa te mai opresti!
fataverde
Postat pe 1 Februarie 2009 01:27
Eu una cel putin recunosc nu am auzit de nici unu din cei insirati acolo... promit sa ma documentez...doar de alifantis am auzit in rest.... si asta ca l-am vazut odata cand a avut concert....
_dulcik_
Postat pe 15 Februarie 2009 12:15
Dulcik, cauta macar cateva balade de a lui Hrusca. De el sigur ai auzit...
Si nu ai sa fii dezamagita!
kristinaCT
Postat pe 10 Martie 2009 11:03
heheeei, sunt aici! si`s mica tare si`mi place folkul tare mult!
ascult alifantis, pasarea colibri, emeric imre, momentan sunt part time folk
sper sa-ti placa http://www.youtube.com/watch?v=CnWvcr5roXY :)

Postat pe 21 Iulie 2009 05:34
Recomand melodia "Ninsoare de adio" cantata de Vanghele Gogu. E extraordinara, am auzit-o prima data la un prieten si de atunci o ascult aproape non-stop. Am incercat sa gasesc mai multe melodii de ale lui, dar nu am avut prea mult succes...
bemilia
Postat pe 21 Iulie 2009 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
-----Muzica----- 51 De la: kudika_nikole 18 Mai 2013 19:21
e grav... 194 De la: just_heaven 22 Februarie 2010 15:25
despre imaginea rockerilor 32 De la: rockk 29 Ianuarie 2011 14:11
Peninsula (Tg. Mures) 4 De la: Gabrielalala 19 August 2010 01:51
Ascultati hip-hop sau rap?Merita sa ascultati! 1 De la: Bila_de_la_romanesti 8 Februarie 2012 15:03