Setari Cookie-uri

pur si simplu nu inteleg.......

nu pot sa inteleg dc unele persoane cat ar manca nu pun nici 1 gram p ele iar eu dak mananc seara pe la 9 o pizza gen ( 2-3 felii ) sau la un fast food sau orice altceva se pune si e vizibil dupa 2 3 zile in plm m am saturat sa fiu la dieta de 1 an de zile..tre sa recunosc ca mananc si ce vreau nu mereu in cantitati moderate. Cunosc pers kre baga in ele seara ziua etc...de zici k e sf lumii :)) si sunt slabe de fel ( ma refer la fete) si nu pun nimic pe ele. Poate imi explik si mie cineva procedura asta.... si un sfat ar fi minunat :) pt k m am saturat sa ma abtin de la multe felurii de mancare, C pot sa zic cu mancatu' dupa 6 m am obisnuit:) tnx
alina_luminita
Postat pe 3 Ianuarie 2009 12:04
m am saturattttttt sa ma abtin de la "placerile vietii" k sa arat bine
alina_luminita
Postat pe 3 Ianuarie 2009 12:08
serios acum discutia despre silueta acum cand inca nu s-au terminat sarbatorile este neavenita.... in noi exista inca bestiile alea din epoca de piatra care vor sa se infrupte din tot ce contine cat mai multe calorii....nu sa fie schelete ambulante infometandu-se singure.

....serios vrei sa imi tai pofta de mancare???
eu sunt la cura de ingrasare...
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Ianuarie 2009 12:11
dar cat sport faci alina?

cat despre fetele care mananca tot ce vor si nu pun nik pe ele, e vorba si de metabolism, au arderi f intense
kitty_krieger
Postat pe 3 Ianuarie 2009 12:12
1 data pe sapt la aerobic...... hmmm sa inteleg k e vb de metabolismu meu lenes ... mersii pt rasp
alina_luminita
Postat pe 3 Ianuarie 2009 12:15
du-te cam de 3 ori pe saptamana, sa vezi diferenta
plus ca n-ar trebui sa-ti fie frica sa iti lucrezi muschii, caci cu cat ai mai multa masa musculara, cu atat arzi grasimile mai bine (chiar si cand nu faci sport)
kitty_krieger
Postat pe 3 Ianuarie 2009 12:20
E vorba de metabolism...si eu pana acu vreo 2 ani mancam orice si nu puneam un gram pe mine.....acu tre sa am grija ce si cat mananc ca imediat se pune...
Lexy87
Postat pe 23 Ianuarie 2009 01:33
Este vorba de metabolism. Incearca sa mananci cate putin si des iar seara ceva usor. Nu te compara cu alte persoane pentru ca doar pentru ca mananca tot ce vreau si sunt slabe nu inseamna ca sunt sanatoase sau lipsite de celulita.
Eu de exemplu slabesc mult pe fond emotional, cand totul imi merge bine se depune mancarea iar cand nu sunt tocmai fericita incep sa slabesc. Exista si mancatul pe fond emotional, a fost chiar un articol aici. Cu cat te gandesti mai mult la mancare sau la ce nu ar trebui sa mananci cu atat vrei sa mananci mai mult. Incearca sa nu te mai gandesti ci doar sa mananci atunci cand iti e foame iar intre roade la alune sau ceva de genul asta (desi multe persoane spun ca alunele ingrasa, sunt foarte bune pentru organism, mai ales pentru femei, ma refer la toate variatiile de alune, migdale, pistacio....)
kerigan_ro
Postat pe 5 Iunie 2009 06:58
Eu sunt unul din acele specimene mai rare.....mamanc oricat, orice , la orice ora si nu se prea pune nimic. daca exagerez totusi se pune putin pe burtica insa dau repede jos cu vreo doua abdomene. Nu trebuie neaparat sa fii la dieta, daca faci sport regulat chiar nu e necesar si te poti bucura din plin de viata.
lory08
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:42
De la: lory08, la data 2009-09-19 16:42:35Eu sunt unul din acele specimene mai rare.....mamanc oricat, orice , la orice ora si nu se prea pune nimic. daca exagerez totusi se pune putin pe burtica insa dau repede jos cu vreo doua abdomene. Nu trebuie neaparat sa fii la dieta, daca faci sport regulat chiar nu e necesar si te poti bucura din plin de viata.


eu mananc cat vreau si la 2 noapte daca mie foame si nu s pune nik am 45 d kg si am 17 ani
dulcyka
Postat pe 19 Septembrie 2009 19:04
De la: dulcyka, la data 2009-09-19 19:04:30
De la: lory08, la data 2009-09-19 16:42:35Eu sunt unul din acele specimene mai rare.....mamanc oricat, orice , la orice ora si nu se prea pune nimic. daca exagerez totusi se pune putin pe burtica insa dau repede jos cu vreo doua abdomene. Nu trebuie neaparat sa fii la dieta, daca faci sport regulat chiar nu e necesar si te poti bucura din plin de viata.


eu mananc cat vreau si la 2 noapte daca mie foame si nu s pune nik am 45 d kg si am 17 ani


Sper sa poti spune acelasi lucru la 25-26 de ani ca si eu la varsta ta eram slaba si nu se punea nimik.
Ele_ely
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:15
mda...citesc tot felul de comentarii si sfaturi despre cum sa slabesti in timp ce mai iau inca o lingurita din imensa prajitura de langa mine cu cat ma gandesc mai mult ca vreau sa slabesc, cu atat mananc mai mult!
ps: e de mult trecut de ora 6, sigur se pune
pynky_naughty
Postat pe 20 Septembrie 2009 01:44
De la: Ele_ely, la data 2009-09-19 21:15:55
De la: dulcyka, la data 2009-09-19 19:04:30
De la: lory08, la data 2009-09-19 16:42:35Eu sunt unul din acele specimene mai rare.....mamanc oricat, orice , la orice ora si nu se prea pune nimic. daca exagerez totusi se pune putin pe burtica insa dau repede jos cu vreo doua abdomene. Nu trebuie neaparat sa fii la dieta, daca faci sport regulat chiar nu e necesar si te poti bucura din plin de viata.


eu mananc cat vreau si la 2 noapte daca mie foame si nu s pune nik am 45 d kg si am 17 ani


Sper sa poti spune acelasi lucru la 25-26 de ani ca si eu la varsta ta eram slaba si nu se punea nimik.



same here...de la o varsta mai precis 21 ...a inceput si la mine sa se puna...deci cu grija
ionelaela
Postat pe 20 Septembrie 2009 02:51
De la: alina_luminita, la data 2009-01-03 12:04:31nu pot sa inteleg dc unele persoane cat ar manca nu pun nici 1 gram p ele iar eu dak mananc seara pe la 9 o pizza gen ( 2-3 felii ) sau la un fast food sau orice altceva se pune si e vizibil dupa 2 3 zile in plm m am saturat sa fiu la dieta de 1 an de zile..tre sa recunosc ca mananc si ce vreau nu mereu in cantitati moderate. Cunosc pers kre baga in ele seara ziua etc...de zici k e sf lumii :)) si sunt slabe de fel ( ma refer la fete) si nu pun nimic pe ele. Poate imi explik si mie cineva procedura asta.... si un sfat ar fi minunat :) pt k m am saturat sa ma abtin de la multe felurii de mancare, C pot sa zic cu mancatu' dupa 6 m am obisnuit:) tnx



Si eu sunt in aceasi situatie...am facut balet vreme de 18 ani si mii-am oprit brusc , am depus kateva kg, dar acum chiar am ajuns sa cred ca la mine si paharul de apa se depune...
Faci parte din categoria fetelor Endomorfe, daca nu tii un regim de viata echilibrat si abuzezi, risti sa devii obeza (doamne fereste).
La endomorfe grasimea tinde sa se depoziteze in partea superioara a corpului (sini, brate) dar si pe cea inferioara (fund,solduri, picioare) in cazul unora din endomorfe, kg se depun pe abdomen. Alarmeaza te daca ai burtica, grasimea de pe burta afecteaza direct inima. Efectele unei burtici maricele sunt multiple si urate, mergand de la hipertensiune pana la diabet si alte nenorociri. Fci parte din grupul de femei care trebuie eaparat sa tina o dieta echilibrata din toate punctele de vedere daca nu vor sa ia propotii "serioase"
Cele mai bune exercitii pt tine sunt cele cardio si cu greutaati usoare. Prioritatea este topirea grasimii, asa ca alergatul pe banda sau in parc, aerobicul si mai ales tae-bo sunt pt tine "litera de lege". NU TE ATINGE DE GANTERE MARI PANA CAND NU AI SCAPAT DE KG IN PLUS, MUSCHII SE VOR DEZVOLTA SUB GRASIME SI VEI ARATA DIZGRATIOS. In primele luni dee tratament fa numai cardio-cat mai des pe saptamana, de 5 ori pe saptamana.
Nu te amari, ai cele mai frumoase forme (sani, fund) bea cat mai multa apa pt a detoxifia organismul, evita grasimile cat mai mult, limiteaza te la alune crude si ulei de masline. Carbohidratii trebuie sa provina din fructe, cereale, orez, rosu sau brun. Mananca neaparat de 5-6 ori pe zii in cantitati mici pt a nu infuleca totul la o masa
Aphrodite
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:59
Depinde de metabolism.................o zi pe sapt la aerobic.....este ffff putin.Incearca cel putin trei zile.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:38
De la: Ele_ely, la data 2009-09-19 21:15:55
De la: dulcyka, la data 2009-09-19 19:04:30
De la: lory08, la data 2009-09-19 16:42:35Eu sunt unul din acele specimene mai rare.....mamanc oricat, orice , la orice ora si nu se prea pune nimic. daca exagerez totusi se pune putin pe burtica insa dau repede jos cu vreo doua abdomene. Nu trebuie neaparat sa fii la dieta, daca faci sport regulat chiar nu e necesar si te poti bucura din plin de viata.


eu mananc cat vreau si la 2 noapte daca mie foame si nu s pune nik am 45 d kg si am 17 ani


Sper sa poti spune acelasi lucru la 25-26 de ani ca si eu la varsta ta eram slaba si nu se punea nimik.


si c acuma esti grasa??
dulcyka
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:20
De la: dulcyka, la data 2009-09-20 19:20:13
De la: Ele_ely, la data 2009-09-19 21:15:55
De la: dulcyka, la data 2009-09-19 19:04:30
De la: lory08, la data 2009-09-19 16:42:35Eu sunt unul din acele specimene mai rare.....mamanc oricat, orice , la orice ora si nu se prea pune nimic. daca exagerez totusi se pune putin pe burtica insa dau repede jos cu vreo doua abdomene. Nu trebuie neaparat sa fii la dieta, daca faci sport regulat chiar nu e necesar si te poti bucura din plin de viata.


eu mananc cat vreau si la 2 noapte daca mie foame si nu s pune nik am 45 d kg si am 17 ani


Sper sa poti spune acelasi lucru la 25-26 de ani ca si eu la varsta ta eram slaba si nu se punea nimik.


si c acuma esti grasa??


Nu sunt grasa ca am grija ce mananc,si cat mananc,caci in trecut am ajuns si la 73 de kg si asta dupa 21 de ani incolo,la o inaltine de 1,70,acu am 61 si imi e bn asa,bineinteles ,nu am un corp de model,am imperfectiuni,ca orice femeie.
Ele_ely
Postat pe 25 Septembrie 2009 22:29
De la: Ele_ely, la data 2009-09-25 22:29:27
De la: dulcyka, la data 2009-09-20 19:20:13
De la: Ele_ely, la data 2009-09-19 21:15:55
De la: dulcyka, la data 2009-09-19 19:04:30
De la: lory08, la data 2009-09-19 16:42:35Eu sunt unul din acele specimene mai rare.....mamanc oricat, orice , la orice ora si nu se prea pune nimic. daca exagerez totusi se pune putin pe burtica insa dau repede jos cu vreo doua abdomene. Nu trebuie neaparat sa fii la dieta, daca faci sport regulat chiar nu e necesar si te poti bucura din plin de viata.


eu mananc cat vreau si la 2 noapte daca mie foame si nu s pune nik am 45 d kg si am 17 ani


Sper sa poti spune acelasi lucru la 25-26 de ani ca si eu la varsta ta eram slaba si nu se punea nimik.


si c acuma esti grasa??


Nu sunt grasa ca am grija ce mananc,si cat mananc,caci in trecut am ajuns si la 73 de kg si asta dupa 21 de ani incolo,la o inaltine de 1,70,acu am 61 si imi e bn asa,bineinteles ,nu am un corp de model,am imperfectiuni,ca orice femeie.



mai este pan atunci
asa ca acuma ma bucur de cum arat
dulcyka
Postat pe 13 Octombrie 2009 15:43
eu sunt genul care mananc orice,oricat si la orice ora si tot nu se vede...eu ma ingras foarte greu....e din cauza metabolismului....nu toate fetele il au la fel...
FLORY_DULCIK
Postat pe 27 Noiembrie 2009 19:49
toata viata am mancat ca o balena si eram un ardei tar nu depuneam nimc iar acum cand am inceput sa mai adaug imi pare rau asa ca incercati sa aveti o viata echilibrata tot timpul
GYPSI
Postat pe 27 Noiembrie 2009 19:53
BUNA!

Sunt Klaudia si am bucuria sa va anunt ca am realizat un film de prezentare al unei ingenioase metode de a prelua un stil de viata cu care sa va mentineti suplu, sanatos si mai ales, intr-o stare de spirit exceptionala, pe termen lung!
Comandand acest DVD,care costa doar 15lei si trimitand adresa dumneavoastra la: 0752466003 sau pe e-mail: klaudia_style@yahoo.com ,puteti intra,oricand si in legatura cu mine,sa va impartasesc din aceasta experienta extraordinara,care mie mi-a schimbat viata cu adevarat!
VA MULTUMESC SI VA DORESC,DE SARBATORI, CELE MAI FRUMOASE GANDURI DE SANATATE, ARMONIE SI PROSPERITATE !


kudika090014
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:05
De la: kudika090014, la data 2009-12-06 10:05:32BUNA!

Sunt Klaudia si am bucuria sa va anunt ca am realizat un film de prezentare al unei ingenioase metode de a prelua un stil de viata cu care sa va mentineti suplu, sanatos si mai ales, intr-o stare de spirit exceptionala, pe termen lung!
Comandand acest DVD,care costa doar 15lei si trimitand adresa dumneavoastra la: 0752466003 sau pe e-mail: klaudia_style@yahoo.com ,puteti intra,oricand si in legatura cu mine,sa va impartasesc din aceasta experienta extraordinara,care mie mi-a schimbat viata cu adevarat!
VA MULTUMESC SI VA DORESC,DE SARBATORI, CELE MAI FRUMOASE GANDURI DE SANATATE, ARMONIE SI PROSPERITATE !



Ai si sfaturi pe gratis? Sau esti adepta "ce-i pe gratis nu-i bun de nimic"?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:23
hehehe....yo mananc cat vreau si ce vreau ca nu se pune aproape deloc pe mine....mananc foate multa paine, paste , si beau bere cat incape ....pfffffiuu asta da viata
freakbabe
Postat pe 24 Decembrie 2009 03:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cel mai bun medic estetician- de rinoplastie 6 De la: kudika_1001649 30 Martie 2016 15:20
frumusetea- atuu sau povarã? 48 De la: Cherry_bob 22 August 2014 17:00
intrebare... 22 De la: naddya18 22 Septembrie 2009 16:48
genele false 15 De la: geneperfecte 21 Septembrie 2009 13:10
Pirce 1 De la: trycon 3 Septembrie 2010 00:26