Setari Cookie-uri

Am o oaresce problema

Salut voua!treaba sta in felul urmator: mi-am inceput viata sexuala acum cateva luni,mai bine de juma' de an, si tot de atunci am o problema..de fiecare data cand o facem am o durere la penetrare..nu in interior ci la intrare..si apoi de multe ori se intampla ca si pe parcursul partidei sa o simt.
Alta chestie care se intampla e ca daca schimbam pozitia eu uneori nu mai sunt uda cand incerca sa ma penetreze iar.
A mai patit careva treaba asta?
cream_alexis
Postat pe 4 Ianuarie 2009 21:30
De la: cream_alexis, la data 2009-01-04 21:30:17Salut voua!treaba sta in felul urmator: mi-am inceput viata sexuala acum cateva luni,mai bine de juma' de an, si tot de atunci am o problema..de fiecare data cand o facem am o durere la penetrare..nu in interior ci la intrare..si apoi de multe ori se intampla ca si pe parcursul partidei sa o simt.
Alta chestie care se intampla e ca daca schimbam pozitia eu uneori nu mai sunt uda cand incerca sa ma penetreze iar.
A mai patit careva treaba asta?

dap si eu am patit la fel cu timpul se va diminua durerea si nu o vei mai simti iar in legatura cu faptul ca nu te uzi mi sa intamplat si mie si inca mi se mai intampla uneori dar cred ca este in functie de el
ochelari
Postat pe 4 Ianuarie 2009 21:47
el e acelasi de atunci... si are destula rabdare cu mine...stie si ce face inclusiv cu limba
da' cu toate astea nu sesizez imbunatatiri prea mari din punctul asta de vedere..oi avea eu ceva? tu ai fost la un ginecolog ceva? ai intrebat o persoana avizata?
cream_alexis
Postat pe 4 Ianuarie 2009 21:51
nup nu am fost la ginecolog si pareri am cerut si am citit si am tras concluzia ca este normal ti am spus nici eu nu mi am inceput viatza sexuala demult timp doar de 9 luni nu prea pot sa cer pareri pt ca nu stie nimeni din familia mea sau prietene ca am facut asta (nasoala situatia uneori chiar simt nevoia sa vb despre asta) eu zic ca o se remedieze situatie poate ar fi mai bine daca nu stiu te implici 100%?
ochelari
Postat pe 4 Ianuarie 2009 22:16
inteleg ce zici pt ca si eu sunt cam in aceeasi situatie. la ginecolog nu am ajuns pana acum poate si pt ca ma gandesc totusi ca imi va da ceva tratament (nu neaparat pt problema asta) si imi va fi greu sa il iau stiind ca acasa e inamicu' public nr.1
eu zic totusi ca ma implic si ca sunt acolo ..sper totusi sa nu fie ceva mai grav de atat.
inca o intrebare..ai avut orgasm pana acum? nu clitoridian..ma refer la cel intern
cream_alexis
Postat pe 4 Ianuarie 2009 22:33
De la: cream_alexis, la data 2009-01-04 22:33:48inteleg ce zici pt ca si eu sunt cam in aceeasi situatie. la ginecolog nu am ajuns pana acum poate si pt ca ma gandesc totusi ca imi va da ceva tratament (nu neaparat pt problema asta) si imi va fi greu sa il iau stiind ca acasa e inamicu' public nr.1
eu zic totusi ca ma implic si ca sunt acolo ..sper totusi sa nu fie ceva mai grav de atat.
inca o intrebare..ai avut orgasm pana acum? nu clitoridian..ma refer la cel intern

nu vrei sa vb mai bine pe mess?
ochelari
Postat pe 4 Ianuarie 2009 22:40
da-mi un mesaj cu id-ul
cream_alexis
Postat pe 4 Ianuarie 2009 22:47
nimeni nu mai stie nimic legat de treburi d'astia?
cream_alexis
Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:24
Cheia este sexul oral practicat mai mult timp.Daca se da numai de doua ori cu limba o femeie nu ajunge sa se incalzeasca.Eu am obiceiul sa dau cu limba mai mult pentru ca numai asa dispar si durerile si usturimea.La fel se intampla si la barbati daca nu sunt excitati sexul devine dureros.
Baiat_Rezervat
Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:35
hmmm.. nu asta e o problema adica... nu e zgarcit din punctu' asta de vedere..chiar deloc!! el saracu' isi da toata silinta, tocmai d-aia ma gandesc totusi ca ar fi problema la mine undeva..
cream_alexis
Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:39
De la: cream_alexis, la data 2009-01-04 23:39:49hmmm.. nu asta e o problema adica... nu e zgarcit din punctu' asta de vedere..chiar deloc!! el saracu' isi da toata silinta, tocmai d-aia ma gandesc totusi ca ar fi problema la mine undeva..

....hai sa facem ceva......fata...fa o rezervare la domnul REZERVAT........
nico1234
Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:43
nu pot ca e rezervat :))
cream_alexis
Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:48
unele femei se excita mai repde altele mai incet ca si durata de timp.Fiecare femeie are tabloul hormonal diferit.Poate ca isi da silinta dar nu a ajuns sa o faca asa de mult ca durata de timp incat sa te excite pe tine.
Baiat_Rezervat
Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:50
sincer ma indoiesc..ca sincer.. prima data oricine da vina pe celalalt nu admite ca el ar gresi cumva...da' lui nu am ce sa ii reprosez..si d'asta zic in continuare ca mi-e sa nu fie ceva la mine..sa nu existe vreo boala ceva de care sa nu stiu.
cream_alexis
Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:52
O alta cauza ar fi ca esti la inceput si nu prea te-ai descoperit pe tine la ce anume iti doresti de la sex.Spun asta ca poate inainte de ati incepe viata sexuala te masturbai cu degetul si poate te-ai obinuit asa.Este totusi o diferenta de la deget la limba pentru ca limba este mai fina si mai umeda ca si degetul.Spun asta din ce am observat si ce am studiat despre femei.
Baiat_Rezervat
Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:58
ma masturbam cu dusul ,niciodata nu imi introdusesem ceva in vagin...deci ar putea fi si asta
cream_alexis
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:11
Cu siguranta ca ar putea fi.In primele dati cand facem sex eu nu gaseam nici o placere in vaginul partenerei din cauza ca m-am obisnuit cu mana sa ma masturbez si sunt foarte diferite senzatiile pana si gandirea este alta in timpul sexului.Cred ca masturbarea este de vina.Cred ca senzatile sunt diferite la deget si nu sunt aceleasi ca si cu dusul si tot asa.exista femei care se masturbeaza cu hartie igienica fina sau cu ciorapii collanti de pe ele.Senzatiile cred ca difera in functie de cum este excitat clitorisul.
Baiat_Rezervat
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:19
n-am cum sa contrazic dar ma gandesc totusi ca au trecut cateva luni bune... cateva partide bune si eu tot nada de nada..sa nu zic de faptu' ca nici orgasm nu am avut
cream_alexis
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:32
Poate preferi dusul sau degetul ca sunt mai la indemana si mai sigure si cei drept acestea excita la maxim.Si eu am patit la inceput din cauza prejudecatilor si a stresului partenerei nu prea aveam chef sa ma deschid la maximum.Exista o diferenta in a face sex cu un om sau a te masturba.Majoritatea prefera masturbarea pentru ca nu ii stie nimeni.In schimb daca esti cu cineva ceilalti din jur te judeca si incepi sa iti faci complexe.Cred ca oricat ai incerca si ai evita nu poti scapa de gura lumii.
Baiat_Rezervat
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:42
da mai.. la asta ma gandeam si eu la inceput, ca n-are cum sa mearga ca pe roate, dar acum parca imi vine sa ma ingrijorez asa un pic cand au trecut atatea luni de zile si noi din punctu' asta de vedere nu avansam deloc parca.
cream_alexis
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:52
Poate ar trebuii sa consulti un ginecolog.
Baiat_Rezervat
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:54
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-05 00:54:56Poate ar trebuii sa consulti un ginecolog.


.....ii va spune toate astea si va cere si bani.....
nico1234
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:58
de asta mi-era oarecum frica...bine nu in sensul ca mi-ar fi frica de ginecolog ci de faptul ca ajung destul de greu sa imi fac o programare si apoi cand va gasi o anexita mai mult ca sigur, pastilele pe care va trebui sa le iau imi vor face probleme acasa ...mama e un pic fixista si traditionalista...
d'asta intrebam pe aici sa vad ce alte posibilitati ar mai fi
cream_alexis
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:58
cred ca ar trebuii sa renunti la masturbare ca eu am incercat sa fac asta si imi venea cheful de sex foarte mult.Frigida nu esti pentru ca ai chef de sex din moment ce te masturbezi.Acum se ridica urmatoarea intrebare cand iti bagi degetul si te masturbezi ai aceleasi probleme
ca si cand ai face sex?
Baiat_Rezervat
Postat pe 5 Ianuarie 2009 01:09
de cand am inceput sa fac sex nu mai am apelat la masturbare decat foaaaaaaaaarte rar..si asa cum am zis..folosesc dusul deci nu ma pot pronunta.
cream_alexis
Postat pe 5 Ianuarie 2009 01:24
si cum e cu dusul e placut poti sa ne zici si noua
adi23_2006
Postat pe 5 Ianuarie 2009 01:27
durerea aceea poate sa apara si de la dezvirginare incompleta in functie de forma pe care o are himenul.Poate fi o problema chirgicala si atunci chiar ca ar trebuii sa mergi la ginecolog.Normal mai apar dureri dar cand se face sex oral normal ar fi trebuit sa dispara orice durere si sa fii mai tot timpul uda.lipsa umezelii se poate datora si datorita durerii pe care o ai la inceput.
Baiat_Rezervat
Postat pe 5 Ianuarie 2009 01:31
De la: adi23_2006, la data 2009-01-05 01:27:07si cum e cu dusul e placut poti sa ne zici si noua


de ce? oi fi fata si ai ramas in pana de idei?
oricum e un topic deschis pe tema asta daca esti chiar atat de interesat
cream_alexis
Postat pe 5 Ianuarie 2009 01:35
zimi si mie unde e te rog
adi23_2006
Postat pe 5 Ianuarie 2009 01:38
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-05 01:31:10durerea aceea poate sa apara si de la dezvirginare incompleta in functie de forma pe care o are himenul.Poate fi o problema chirgicala si atunci chiar ca ar trebuii sa mergi la ginecolog.Normal mai apar dureri dar cand se face sex oral normal ar fi trebuit sa dispara orice durere si sa fii mai tot timpul uda.lipsa umezelii se poate datora si datorita durerii pe care o ai la inceput.


uite o treaba la care nu m-am gandit.. adevaru' e ca nu mi-a curs pic de sange la dezvirginare si am zis ca deh se mai intampla si d'astea..poate oi avea himen elastic..poate s-o fi rupt cu alta ocazie
cream_alexis
Postat pe 5 Ianuarie 2009 01:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
virginitatea 103 De la: mickyyo_parintele 15 Mai 2009 16:45
se gandeste la tine si se masturbeaza 160 De la: Lucia38 27 Iulie 2009 12:30
Cineva? 18 De la: kudika353412 17 Iulie 2011 17:10
intrebare pt baieti ,barbati sau fete 10 De la: felixcat 30 Iulie 2009 17:02
ce se intampla?? 12 De la: arpydia 14 Septembrie 2010 10:38