Setari Cookie-uri

Cafeneaua lui Femeie_Sabina

Buna,tuturor...eu as dori in Cafeneua mea sa ..dialogam despre Definitia iubirii!!!!Eu incep cu :Tu stii s-ascunzi in tine,ca intr-un tabernacol:!!!.........Va astept Pupici ........
Rossa_Bella
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:28
da nu prea stiu eu ce e dragostea nu am simtit-o bine niciodata numai in rau te pup

Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:38
tabernacol.ce e aia?

Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:39
Nu e vb de umblat,era vb ce intelegem noi prin definitia iubirii iubire ,drgaoste,SENTIMENTE......SI TOT CE TINE DE ASTA ETC.....
Rossa_Bella
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:41
ma luminasi...............eram derutata...........
si ce sa facem cu iubirea?

Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:43
alta cafenea

Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:47
Si nu era mai corect sa denumesti topicul altfel ? gen...sa vb despre iubire sau oricum altfel ...acu o sa te trezesti cu toate tzatzele ca incep sa vorbeasca despre cafea si se duce naibii subiectul tau preferat

dau search sa caut ce inseamna tabernacol sau ne zici tu ?
iris_4_ever
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:49
Lucia1971
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:49
Extazul si durerea,impreunare grava.tocami aceasta definitie vreau sa o aflu si ceva mai sus am sups ceva .......
Rossa_Bella
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:49
Da cineva o cafea ?
iris_4_ever
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:50
pai e un titlu elgant as zice eu........in maniera mea????!!!!!!
Rossa_Bella
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:52
tabernacol-regiune............ahaaaaaaaa..........10 pct pt mine...si o cafa d la iris

Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:52
ahhh...iubirea.............cum apare asa dispare..........precum stelele pe cer....acu le vezi...si maine nu........trebuie sa astepti pana vine seara..............

Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:55
eu ce pot sa spun ptr mine dragostea e lucru cel mai placut in viata ,dar asta depinde si de partener ca dak el nu iubeste la fel cum iubim noi femeile nu se mai poate numi dragoste pura;ci doar dragoste de la o singura fiinta ptr cealalta
DRAGOSTEA ptr mine ,inseamna totul si la bine si la rau si la necaz si la bucurii si la viata si la moarte adika asta inseamna totul in dragoste iar cuvantul TOTUL nu exista ptr multi
Eu va doresc sa va iubiti si sa stiim cu totii sa creem dragostea noi sa o definim noi sa o facem dupa placul nostru dar in bine si sa nu ajungem niciodata sa facem, din dragoste ura ca doar cei ce cu adevarat iubesc nu vor ajunge sa sa o transforme in ura

Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:56
Ai vocea clara ca o dimineata....!!!
Rossa_Bella
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:58
De la: Femeie_Sabina, la data 2009-01-07 17:52:11 pai e un titlu elgant as zice eu........in maniera mea????!!!!!!


Draga mea , personal subiectul mi se pare interesant , de aceea mi-am si permis sa-ti spun ca titlul nu este potrivit .

E de apreciat faptul ca nu vii sa ne aduci la cunostiinta nush ce problema grava de genul ...sunt maritata dar mi s-a pus pata pe colegul de servici care e si el insurat .....chiar imi place ideea ta.

Problema este ca pe parcurs o sa se piarda si cei care vad scris mare ,,cafenea'' or sa se rezume la ia cafeaua , da cafeaua ...mai pun si prajiturele pe farurioara daca vrei ....sau chiar o dau pe bere si alte alcooale intelegi ?
iris_4_ever
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:00
... fara ceata, ai vrut sa spui...
Lucia1971
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:00
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-07 17:50:07Da cineva o cafea ?

Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:01
Viata e frumoasa!Povestea de iubire dintre un el si o ea........
Rossa_Bella
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:09
De ce?....poveste de dragoste adevarata.De ce?
Rossa_Bella
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:19
O poveste copilareasca, dar plina de sentimente va este prezentata in cele ce urmeaza... De multe ori, traim cu senzatia ca "prima impresie conteaza"... si daca acea prima impresie este eronata? Daca este exact opusul parerii noastre despre celalalt? Sa exemplific...!!!!

Rossa_Bella
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:21
Totusi , nu ai putea da si traducerea ?

Ca in ritmul asta sigur o dam pe cafele


Hai , fetili ...bagati repede definitia iubirii sa vaz si io cum sta treaba cu iubirea
iris_4_ever
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:22
fetelor dar ce va e asa greu sa definiti dragostea femeia sabina nu va zis sa scrieti ca ea va cerut sa descrieti semnificatia dragostei cu vorbele voastre ci nu poem sau sau roman vad ca nu intelegeti ce va intrebat nu stiti ce e aia dragoste puneti niste intrebari de ziceti ca acum sunteti venite vreti sa definiti dragostea pai o definiti cum stiti

Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:30
Cel mai dulce cadou - poveste de dragoste adevarata "Daca ingerii au aripi spre a se cufunda in vazduh,eu am aripi spre a zbura mereu spre tine,sa-ti veghez si tristeti si bucurii,si orice clipa,si daca ti-e dor de mine trebuie doar sa inchizi ochii si voi fi mereu acolo...in adierea unui vant

Rossa_Bella
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:34
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-07 18:22:40Totusi , nu ai putea da si traducerea ?

Ca in ritmul asta sigur o dam pe cafele


Hai , fetili ...bagati repede definitia iubirii sa vaz si io cum sta treaba cu iubirea


tu ai dretate dar cine da startu ,,,,,,cineva din public ,,ceva ,,,o manuta ridicata ceva ?????nimic ,,??????????
sarutama
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:34
De la: papatya, la data 2009-01-07 18:30:32fetelor dar ce va e asa greu sa definiti dragostea femeia sabina nu va zis sa scrieti ca ea va cerut sa descrieti semnificatia dragostei cu vorbele voastre ci nu poem sau sau roman vad ca nu intelegeti ce va intrebat nu stiti ce e aia dragoste puneti niste intrebari de ziceti ca acum sunteti venite vreti sa definiti dragostea pai o definiti cum stiti



Problema e ca ...suntem timide , si chiar proaste ca nu intelegem de vrea autoarea topicului de la noi

Happy now ?
iris_4_ever
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:37
Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire... Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul... Iubirea trebuie invatata, incercata si experimentata... prima atingere nu reprezinta niciodata expresia ei desavarsita... O iubire

Rossa_Bella
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:41
Raspunsuri: Iata cum profesori de diferite materii au ales sa raspunda la aceasta intrebare in metode diferite. Profesor de algebra: Un sarut este infininate pentru ca doi nu se imparte la nimic. Profesor de geometrie: Un sarut este distanta dintre patru buze. Profesor de fizica: Un saru

Rossa_Bella
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:43
sa incepem asa:cafeneaua sabinei sau lui sabina?! pai e a lui,e a ei ca nu mai inteleg nimic fetelor!!! cit despre iubire sabinuta..incearca ceva live si dupa mai discutam
shosho
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:43
De la: Femeie_Sabina, la data 2009-01-07 18:34:00 Cel mai dulce cadou - poveste de dragoste adevarata "Daca ingerii au aripi spre a se cufunda in vazduh,eu am aripi spre a zbura mereu spre tine,sa-ti veghez si tristeti si bucurii,si orice clipa,si daca ti-e dor de mine trebuie doar sa inchizi ochii si voi fi mereu acolo...in adierea unui vant




ei asa da ,,,numa ca eu daca inchid ochi vad stele verzi si alea oare vin spre mine ???????au aripi?
sarutama
Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
castigati cu...mai nimic 2 De la: monaram 23 Iunie 2009 19:48
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=mihaela88&id_user=5350 da-ti un vot 4 De la: kudika365993 11 Februarie 2011 00:19
ajutor 4 De la: candy25 28 Octombrie 2009 19:09
pitiriazis rozat gilbert!!!! 1 De la: kudika345628 29 Decembrie 2010 19:15
Cafenea pentru andreea_n_x si alte certarete (ca sa-mi lase topicul in pace) 28 De la: one_size 5 Martie 2010 12:07