Ceasul un instrument de masură a timpului sau un obiect de fiță?

Voteaza:

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Această intrebare mi-am pus-o in urma cu ceva timp cand de curand imi cumparasem un ceas,in primul rând bănuiesc că ar fi trebuit sa ma uit după firmă.....da nici gând eu m-am uitat cât e de mare ce culoare are si la cu totul alte detalii decât firma ,si nu sunt singura.Am observat mai nou că plin internetul de replici proaste la branduri celebre cum ar fi celebrul brand D&G...de care nu se poate sa nu fi auzit o persoana macar o dată! mai ales cei care fregventați clubul Bamboo,parerea mea e ca decat sa imi iau un ceas facke cu firma cat casa mai bine imi iau unu ieftin si draguț fara firme si figuri,iar daca vreau unu de firma imi strang bani si imi achiziționez unul k-lumea(parerea mea).
Dar să revenim ... oare mai există oamneii care ar da bani grei ca să și achizitioneze un ceas bun?voi dupa ce crieri va luați cand urmează să va achiziționați un ceas?

P.S imi permit sa recomand un site de ceasuri originale la un preț foarte buna time-experts.ro (astept parerile voastre)
Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

De la: time_experts, la data 2009-01-09 13:37:03Această intrebare mi-am pus-o in urma cu ceva timp cand de curand imi cumparasem un ceas,in primul rând bănuiesc că ar fi trebuit sa ma uit după firmă.....da nici gând eu m-am uitat cât e de mare ce culoare are si la cu totul alte detalii decât firma ,si nu sunt singura.Am observat mai nou că plin internetul de replici proaste la branduri celebre cum ar fi celebrul brand D&G...de care nu se poate sa nu fi auzit o persoana macar o dată! mai ales cei care fregventați clubul Bamboo,parerea mea e ca decat sa imi iau un ceas facke cu firma cat casa mai bine imi iau unu ieftin si draguț fara firme si figuri,iar daca vreau unu de firma imi strang bani si imi achiziționez unul k-lumea(parerea mea).

Dar să revenim ... oare mai există oamneii care ar da bani grei ca să și achizitioneze un ceas bun?voi dupa ce criterii va luați cand urmează să va achiziționați un ceas?

P.S imi permit sa recomand un site de ceasuri originale la un preț foarte bun time-experts.ro (astept parerile voastre)
Greenie Avatarul lui Greenie

204 mesaje
Oras: bucuresti

fetelor, avem un magazin NOU online, pls check this out!
poate gasiti ceva care sa va incante ochiI!!

alexandrinasmemories.blogspot.com/

http://avonromania.blogspot.com
Fosta membra Kudika.ro
Da, cu siguranta ca sunt persoane care isi achizitioneaza ceasuri originale, fie pt ca sunt pasionati de asa ceva, fie pt ca se gandesc: Numai bogatii isi permit lucruri ieftine. Eu n-as purta fake-uri, pt ca se vede de la o posta cat sunt de prost facute si cat de grosolan arata. Am un singur ceas Chanel, iar pentru zilele obisnuite port Tissot. Preferatul meu e cumparat din singapore, si a costat cam 1200 euro. Asta e...daca imi place, imi place. Cat despre adeptii fake-urilor, inseamna ca strang bani o luna intreaga ca sa se afiseze cu o copie intr-o noapte la Bamboo...bafta lor!
I have an angel on my shoulder, but a devil in my hand ;)
Fosta membra Kudika.ro
nu port ceas.....

de obicei ,din principiu si pt ca sunt femeie si am o scuza sa ajung tarziu la intalniri....

you can kiss my kitty ass
Fosta membra Kudika.ro
nici gand sa-mi cumpar ceas de la alta firma decat specializata pe ceasuri...adica D&G, Guess toate astea ma lasa rece
eu visez la un tag heuer
in prezent am un timex, care, pe langa faptul ca a fost acceptabil ca pret, este foarte aratos si are o gramada de functii
Politicienii sunt precum scutecele: trebuie schimbati des si din aceleasi motive
_dulcik_ Avatarul lui _dulcik_

4147 mesaje
Oras: constanta

Pai, parerea mea este ca ceasul este un obiect util atat ca accesoriu cat si ca obiect de masura a timpului. Bineinteles de cand cu telefoanele mobile ... s-a cam dus utilitatea ceasului la mana, acesta devenind numai un accesoriu pe care il pui la mana doar pentru a=l arata celorlalti nu pentru ca ai avea nevoie intradevar de el
kudika051526 Avatarul lui kudika051526

122 mesaje

www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
poker_shark Avatarul lui poker_shark

64 mesaje

In ultima vreme ceasurile nu mai reprezinta o utilitate in a afla cat este ora ci un accesoriu nelipsit din pacate telefoanele(si acelea foarte scumpe) au deja indicator orar deci la ce ne mai trebuie un ceas sa ne uitam la ora? Un exemplu pentru care ceasul este fitza: undeva in Piata Unirii,am intrebat un grup de tineri cat este ora...s au chinuit putin sa citeasca de pe ceas...in fine,au renuntat si s au uitat pe telefoane. NICI MACAR NU MAI STIU SA CITEASCA ORA DE PE UN CEAS. Acum ca vine vorba de TM-uri sau branduri, o marca dragutza si nu foarte scumpa este FOSSIL( asta daca vreti intr adevar ceva original,accesibil ca pret si calitativ). In rest ce sa mai zic...de alte marci s a mai discutat
Nu-l intrebati pe Dumnezeu de ce a creat tigrul, multumiti-i ca nu i-a dat si aripi!
rashela Avatarul lui rashela

3663 mesaje

Nu stiu cand am purtat ultima data un ceas la mana. Sa tot fie vreo 10 ani.
Anul trecut mi s-a facut cadou un ceas... Intrucat a trebuit sa stau o perioada in aceeasi casa cu persoana respectiva, l-am pus la mana... ca asa-i frumos.
Da de unde! Scoteam mobilul din geanta sa ma uit cat e ceasul. Si, desigur, nici nu-l feream de lovituri sau de apa...
Nu cred ca m-as putea (re)obisnui cu un ceas.
I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it.