Setari Cookie-uri

Urmeaza sa intalnesc pe cineva de pe net

Buna fetelor.
Am si eu o problema sa spun.Nu pare asa de grav dar am emotii f mari:)
Il cunosc de o luna de zile, suntem in tari diferite si va veni in curand sa ma viziteze.Va sta la hotel dar va fi in alt oras deci voi sta cu el .
SImt ca ne placem...ne gandim cumva si la viitor desi eu incerc sa raman in prezent.
Am tot auzit vorbindu-se despre subiectul"sex la prima intalnire"si ca unii barbati ar gandi cam aiurea.Oare daca as face dragoste cu el ar fi ceva gresit?stiu ca sunt o tampenie ce am spus acum...doar ca din cauza emotiilor nu pot gandi rational:)
Sau nu conteaza cand o vom face....eu sper sa fim impreuna si dupa aia si sa gasim o solutie in legatura cu distanta...

Noi suntem amandoi cu varste trecute de 26 de ani dar ma simt ca la 17.

Va multumesc
aromadecafea
Postat pe 10 Ianuarie 2009 01:53
Va cunoasteti de o luna...sa-ti spun o poveste: si eu m-am intalnit cu cineva de pe net cu care vorbisem 2 luni verzi si uscate si imi dadea impresia ca e ft kinky baiatul, credeam ca o sa iasa scantei din prima si, cum eu nu vroiam, mi-am adus alt prieten care statea ca bodyguarzii la 10 m distanta. M-a surprins prin sensibilitatea lui excesiva si nici macar nu a adus vorba de sex. Evident ca am fost impreuna dar numai o saptamana pentru ca incepuse sa ma sufoce si deja folosea santajul sentimental. Asta a fost acum 3 luni jumate si tot e obsedat de mine, sper ca de data asta am scapat de el
Intrebare: daca la tine se intampla invers?
ablazancadar
Postat pe 10 Ianuarie 2009 02:10
Noi nu am vb despre sex.
Am adus in discutie dar nu mult si am vb in general ...Nu voi face o obsesie din asta normal doar ca sunt f entuziasmata:)
Sper sa nu fiu dezamagita sau el de mine.

aromadecafea
Postat pe 10 Ianuarie 2009 02:14
Eu am intalnit in viata reala pe cineva de pe net si mi-a schimbat mult viata in bine. Nu risti, nu castigi.
Kathara
Postat pe 10 Ianuarie 2009 02:22
Si totusi risti cam multe. Imi cer iertare daca te supar in vreun fel, dar eu zic sa te detasezi un pic o bucata de timp si sa analizezi la rece situatia. Stiu care e treaba cu entuziasmul si de aceea iti recomand sa te ancorezi bine in realitate si ia aminte ca va intalniti intr-un hotel dintr-un oras necunoscut. Spun numai sa ai spatele acoperit, pentru ca se pot intampla multe. A, si inca ceva - nu pune suflet din prima. Afla ce fel de om e si la ce e dispus sa renunte pentru tine in cazul in care veti fi impreuna...ai spus ca e strain - se va muta el pentru tine sau esti dispusa sa mergi tu dupa el? Cat de predispusa esti la sacrificiu si ce vrei de fapt de la el. Toate cele bune. Somnic usor!
ablazancadar
Postat pe 10 Ianuarie 2009 02:30
Nu este strain el
Este tot roman, vom fi in tara mea doar ca nu in orasul meu ci vom merge in capitala. la juma de ora distanta de mine.
Nu stiu daca va putea cineva renunta la viata lui ....nici eu si nici el.Mai bine stau detasata si sa incerc sa nu ma implic mai mult.asta pare cel mai greu:)
Va multumesc mult
aromadecafea
Postat pe 10 Ianuarie 2009 12:03
am o prietena care si-a cunoscut pe net iubitul, dar nu au vb doar o luna, si cam un an..desi erau in romania amandoi la vreo 700km..si au vb pe net si la telefon aproape un an,apoi s-au intalnit si sunt impreuna de 2 ani jumate. eu spun ca depinde si de noroc.
DeeaCatalina
Postat pe 10 Ianuarie 2009 13:25
De la: DeeaCatalina, la data 2009-01-10 13:25:12am o prietena care si-a cunoscut pe net iubitul, dar nu au vb doar o luna, ci cam un an..desi erau in romania amandoi la vreo 700km..si au vb pe net si la telefon aproape un an,apoi s-au intalnit si sunt impreuna de 2 ani jumate. eu spun ca depinde si de noroc.
DeeaCatalina
Postat pe 10 Ianuarie 2009 13:25
Buna fetelor..
m-am intors cu vesti....hm..nu prea stiu ce sa cred sunt f derutata.
Eu stiam de la el de la inceputul discutiei noastre cand eram amici si vorbeam ca amici ca el nu are relatie dar ca a stat1 an cu o fata, ea acum este cu altu dar se mai intalnesc unoeri pt sex...
L-am sunat duminica...s-a auzit o voce de fata, si am vb pe net...in urmatoarele minute.I-am spus de voce si mi-a spus ca era fosta lui...
Nu am spus nimic, el a plecat din tara acum ca lucreaza o sapt in afara tarii vine in weekend acasa doar.
Oricum azi m-a apelat respectiva care nu este romanca si mi-a spus sa ii las iubitul in pace sa nu il mai sun.
Ca este cu el de 2 ani ca locuiesc impreuna.
Si i-am spus ca mai intai vreau sa vb cu el..a inceput sa ma injure sa ma ameninte...si mi-a spus ca de ce sa vb cu el?i-am spus ca vreau sa ii dau sms sa vad daca e adevarat
si s-a luat de mine a spus ca eu mint ca sa nu ii mai dau sms sa nu sun...nimic de genu asta
Ca imi va demonstra ea ca el nu va mai vb cu mine...Si a cam inceput sa vb urat sa imi spuna sa incetez cu discutia...
Voi ce credeti...?
aromadecafea
Postat pe 14 Ianuarie 2009 03:05
andreea ..ti-am urmarit povestioara ..ce pot sa iti spun ..unul din ei minte, ori el ..in legatura cu "doar prietenie pentu sex" ori ea cu "santem impreuna de 2 ani si locuim impreuna". Scenarii se pot face multe iar adevarul e undeva la mijloc ..asha ca eu iti spun sa te gandesti la tine in primul rand si la siguranta ta si daca u meriti sa fii prinsa undeva la mijloc intre ce 2. pupici.
orhydeea
Postat pe 14 Ianuarie 2009 19:52
Totul s-a terminat inainte de a incepe....din pacate...

Vineri a vb cu mine toata ziua aproape..dupa care am vazut ca sta invizibile, cand l-am apelat mi-a spus ca si eu am stat!!!
Aseara am mai incercat sa vb cu el sa vad ce se intampla..si a fost f dur cu mine si rece..a spus ca l-am mintit, ca el vorbea cu mine si eu stateam invizibile...si dupa aia ca am iesit de pe net cu totul...
Si ca el nu a stat niciodata asa...ca el a verificat cu buddy spy etc.Eu nici macar nu eram pe net atunci..dar el nu ma crede
Spune ca am mintit si ca nu accepta asta....ca stiam ca nu imi va ierta minciuna!!!
Si sa imi caut pe altcineva si sa il sterg din lista.i-am mai dat mesaje...email...l-am apelat de pe alt id..i-am explicat ca si buddy spy da gres...nimic nu il convinge..Nici macar nu imi raspunde.
Ma simt asa de rau desi stiu ca nu e un motiv puternic dar nu mai stiu ce sa fac mai ales ca nu am nici o vina.
Poate ca se poarta asa ca si eu l-am acuzat pe el ca minte si etc....
Sau poate el nu mai simte nimic..nu vrea sa se vada cu mine...sunt o mie de intrebari fara un raspuns.
Nu stiu cauza reala....oare sa se fi suparat din cauza la o minciuna pe care crede el???
Ca NU AM mintit:(
Ce mai pot face in situatia asta?Ah el e si zodia gemeni...
aromadecafea
Postat pe 19 Ianuarie 2009 19:29
Andreeutza .."intalnirile cu cei pe net" sunt foarte complicate si pline de capcane, trebuie sa "citesti " foarte bine printre randuri, uneori gresesti alteori nu ..parerea mea (din ceea ce ai spus pana acum) e ca nu a avut vreodata de gand sa se intalneasca cu tine, si a ales drumul lasitatii(cam cum fac majoritatea barbatilor) si doar nu era prost sa spuna "stii am gresit , poate ne-am primit cu intalnirea si e mai bine sa renuntam" si incearca acum sa de-a vina pe tine. Nu meriti un altfel de om ..nici macar ptr o intalnirea la o cafea ..meriti ceva mai mult, nu te cunosc aha cum nu il cunosc nici pe el .. dar eu cred ca meriti ceva mai mult de atat. Nu-ti mai bate capul si nu te mai framanta pentru cineva care nu merita. pupici
orhydeea
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:52
cauta motiv sa-ti dea papucii...evident, sa fii tu cea vinovata...nu merita! treci peste!

Postat pe 20 Ianuarie 2009 23:48
De la: andreea_michele, la data 2009-01-19 19:29:22Totul s-a terminat inainte de a incepe....din pacate...

Vineri a vb cu mine toata ziua aproape..dupa care am vazut ca sta invizibile, cand l-am apelat mi-a spus ca si eu am stat!!!
Aseara am mai incercat sa vb cu el sa vad ce se intampla..si a fost f dur cu mine si rece..a spus ca l-am mintit, ca el vorbea cu mine si eu stateam invizibile...si dupa aia ca am iesit de pe net cu totul...
Si ca el nu a stat niciodata asa...ca el a verificat cu buddy spy etc.Eu nici macar nu eram pe net atunci..dar el nu ma crede
Spune ca am mintit si ca nu accepta asta....ca stiam ca nu imi va ierta minciuna!!!
Si sa imi caut pe altcineva si sa il sterg din lista.i-am mai dat mesaje...email...l-am apelat de pe alt id..i-am explicat ca si buddy spy da gres...nimic nu il convinge..Nici macar nu imi raspunde.
Ma simt asa de rau desi stiu ca nu e un motiv puternic dar nu mai stiu ce sa fac mai ales ca nu am nici o vina.
Poate ca se poarta asa ca si eu l-am acuzat pe el ca minte si etc....
Sau poate el nu mai simte nimic..nu vrea sa se vada cu mine...sunt o mie de intrebari fara un raspuns.
Nu stiu cauza reala....oare sa se fi suparat din cauza la o minciuna pe care crede el???
Ca NU AM mintit:(
Ce mai pot face in situatia asta?Ah el e si zodia gemeni...


Ma scuzi dar .....sa dea naiba daca ma pot abtine : tu esti mai prostuta de felul tau asa sau doar te prefaci aici ?

Uite , un pupic ca sa ma scuzi pentru iesirea de mai devreme

Nu ai nici un motiv pentru care TIE sa-ti para rau ca tipul are senzatia ca l-ai mintit si chiar daca ai fi facut-o nu se compara cu minciuna lui.

In primul rand ca e un idiot si pentru idioti chiar nu ai de ce suferi ...e idiot pentru ca daca stia ca sta cu FOSTA cu care si-o mai pune din cand in cand desi locuiesc impreuna doar de doi ani nu trebuia sa-ti dea numarul de telefon si cu asta am spus totul !

In al doilea rand suferi pentru un necunoscut ? hai , vino repede sa ne spui ca ai glumit ca altfel incep sa cred ca s-a intors lumea pe dos !
iris_4_ever
Postat pe 21 Ianuarie 2009 00:17
Vai de noi!!! Asa suntem noi, femeile. Ne punem o multime de intrebari care nu isi mai au rostul in anumite situatii. E clar ca nu merita o fata sincera si sensibila ca tine. Dar asa sunt MAREA MAJORITATE a barbatilor. E foarte greu sa gasesti un barbat care sa te iubeasca asa cum meriti si tocmai din acest motiv trebuie sa il testezi bine inainte. Iti spun din proprie experienta. Daca ar fi fost cineva care sa imi spuna lucrurile astea la timpul potrivit as fi evitat multe suferinte. Si oricum ar fi, nimeni nu merita sa suferi pt el. Sunt atatea lucruri frumoase pe care le poti face in viata. Concenteaza-te asupra lor si vei uita dezamagirile. E clar ca tipul asta vrea sa scape de tine. Daca vrei un sfat eu iti spun sa nu il mai cauti. Cu cat vei insista mai mult, cu atat il vei infuria si il vei indeparta mai repede. Daca intr-adevar vrea sa fie cu tine, te va cauta el. Atata timp cat stie ca simti ceva pt el si totusi nu da niciun semn, situatia e clara.
Cat despre barbatii cunoscuti pe net, nu iti pot spune decat ca trebuie sa fii extrem de rezervata. Am cunoscut si eu, candva, 3 tipi pe net. Cu primii 2 am iesit in oras de vreo 2 ori iar cu ultimul am avut o relatie deosebita. A durat 3 luni. Nu am mai trait cu nimeni ce am trai cu el. E un om minunat. Mult timp am sperat ca vom fi iar impreuna. Nu a fost sa fie. Dar asta e alta poveste.
ada26
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:13
N-am citit raspunsurile, am sa raspund la topic:
Care-i problema ca "de pe net"? Geme lumea de cupluri care asa un inceput!
Sa fie intr-un ceas bun!
Dor_a
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:37
draga Dora trebuia sa fi citit! in cazul lor nu a tinut!
in fine! cred ca acum ti-ai dat seama draga Andreea ca nu merita! te-a mintit si fiinca l-ai prins s-a dat la fund... a vrut sa se dea la "fundul" tau, dar nu a tinut. asa ca a fugit ca un las fiinca l-ati prins amandoua cu minciunica! din pacate asa sunt mai toti barbatii! obisnuieste-te cu ideea si mergi mai departe. mai are balta peste!
PS. nu mai cauta pe internet tipi de treaba ca nu prea ai sanse sa gasesti ceva serios! ti-o spun din proprie experienta... daca vrei aventuri da!
missalexandra
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:50
De la: andreea_michele, la data 2009-01-19 19:29:22Totul s-a terminat inainte de a incepe....din pacate...

Vineri a vb cu mine toata ziua aproape..dupa care am vazut ca sta invizibile, cand l-am apelat mi-a spus ca si eu am stat!!!
Aseara am mai incercat sa vb cu el sa vad ce se intampla..si a fost f dur cu mine si rece..a spus ca l-am mintit, ca el vorbea cu mine si eu stateam invizibile...si dupa aia ca am iesit de pe net cu totul...
Si ca el nu a stat niciodata asa...ca el a verificat cu buddy spy etc.Eu nici macar nu eram pe net atunci..dar el nu ma crede
Spune ca am mintit si ca nu accepta asta....ca stiam ca nu imi va ierta minciuna!!!
Si sa imi caut pe altcineva si sa il sterg din lista.i-am mai dat mesaje...email...l-am apelat de pe alt id..i-am explicat ca si buddy spy da gres...nimic nu il convinge..Nici macar nu imi raspunde.
Ma simt asa de rau desi stiu ca nu e un motiv puternic dar nu mai stiu ce sa fac mai ales ca nu am nici o vina.
Poate ca se poarta asa ca si eu l-am acuzat pe el ca minte si etc....
Sau poate el nu mai simte nimic..nu vrea sa se vada cu mine...sunt o mie de intrebari fara un raspuns.
Nu stiu cauza reala....oare sa se fi suparat din cauza la o minciuna pe care crede el???
Ca NU AM mintit:(
Ce mai pot face in situatia asta?Ah el e si zodia gemeni...



Asa sunt oamenii , imi pare rau ca trebuie sa ti-o spun dar in societatea zilelor noastre trebuie sa pui raul inainte si sa te astepti numai la porcarii ...macar sa te surprinda in mod placut prin fapte si apoi sa-ti spui''uite ma ce vaca am fost ca m-am asteptat numai la rele''!
DOAR FAMILIA TE VA SUSTINE MEREU(desi si aici sunt semne de intrebare), restul sunt STRAINI !!!!Trateaza-i ca atare pana la proba contrarie si daca merita efortul primeste-i in sufletul tau daca nu, asa a fost sa fie!
Eu nu stiu daca as incepe o relatie cu cineva pe care l-am cunoscut pe net ...poate doar sa ma atraga foarte mult si sa-mi placa la nebunie ....nu mai zic ca daca accept sa ma vad cu cineva necunoscut acesta mi-a captat atentia pozitiv si chiar simt un feedback extraordinar, mi s-a intamplat 1 data sau de 2 ori in toata existenta mea dar sunt oameni deosebiti si unul dintre ei inca nu l-am descoperit in totalitate !De-abia astept :)!
Te pup si sa ai grija cui ii incredintezi sentimentele tale cele mai sincere si mai curate !
__LL__
Postat pe 20 Februarie 2009 01:13
Relatiile incepute pe net pot merge foarte bine dar se pot termina si foarte prost.Fiecare cu norocul lui.Eu una m-am fript .Am stat impreuna 1 an am parea totul minunat si dintr-o data s-a indragostit de alta si mi-a spus foarte senin ca probabil nu il cunosteam suficient de aceea am ramas surprinsa.Deci cum am spus fiecare cu norocul lui.
iulia75__
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 5 De la: kudika_9446 9 Iunie 2012 08:50
mi-e greu sa fac primul pas 19 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 21:03
Intalnirea cu un baiat manierat 2 De la: kudika_12958 18 August 2012 10:03
Sa merg sau sa nu merg. help!!! 27 De la: Eva32 31 Iulie 2011 01:12
Vreau un amant de culoare din Bucuresti 44 De la: kudika_955567 1 Noiembrie 2014 17:34