Setari Cookie-uri

sa stim sa ne despartim frumos de cei sau cele care le am iubit

cind o relatie de iubire se incheie din diferite motive,eu pastrez amintirile frumoase petrecute impreuna si fac pace in sufletul meu,urmarind sa accept situatia.Cu cit imi explic sau mi se explica mai bine motivele despartirii cu atit ma pot detasa mai mult de relatie.La ultima relatie am pus tot sufletul si toata iubirea sa mearga bine,dar si el trebuia sa faca la fel.El nu a crezut ca ne mai poate ajuta ceva si mai bine a acceptat probabil avansurile alteia pt ca ne am despartit f brusc,de tot,desi ne cerasem de mai multe ori si mi spussese ca ne despartim,dar ne impacam mereu.Doar ca nu ne potrivim si nu putem comunica nu era deloc ceva constructiv.Acum ma doare ca nici macar nu mai vorbeste cu mine,desi el,fiind geaman dorea discutii de ore intregi.ma doare ca nu mi primeste un cadou de craciun pretextind ca sta 24 h cu noua lui iubita si nici nu mi deschide si se face ca nu e acasa.i am reprosat de ce ii este frica sa mi o prezinte si m a injurat.Mi e dor de el,mi e dor sa l mai vad din cind in cind,rar.MA doare nici nu si doreste sa raminem macar prieteni.Ma doare ca ma trateaza ca si cum as avea numai un vagin,desi am si alte parti,si suflet si spirit.Ma doare ca neaga ca m a iubit vreodata,desi stim amindoi ca au existat momente sublime de iubire.Am auzit ca toate momentele in care iubim sau primim iubire ramin in vesnicie ale noastre.De aceea mie mi ar fi fost mai usor sa fie si desparirea ca intre doi oameni care se respecta si sau iubit cindva,insa acum au ales sa mearga separat pe drumul vietii.Ce ma sfatuiti sa fac,Era un om deosebit,de caracter,care de abia acum l am auzit injurindu ma si tratindu ma cu indiferenta.Cu alti barbati m am impacat chiar dupa o vreme de despartire
cpasculescu
Postat pe 11 Ianuarie 2009 18:05
De la: cpasculescu, la data 2009-01-11 18:05:33cind o relatie de iubire se incheie din diferite motive,eu pastrez amintirile frumoase petrecute impreuna si fac pace in sufletul meu,urmarind sa accept situatia.Cu cit imi explic sau mi se explica mai bine motivele despartirii cu atit ma pot detasa mai mult de relatie.La ultima relatie am pus tot sufletul si toata iubirea sa mearga bine,dar si el trebuia sa faca la fel.El nu a crezut ca ne mai poate ajuta ceva si mai bine a acceptat probabil avansurile alteia pt ca ne am despartit f brusc,de tot,desi ne cerasem de mai multe ori si mi spussese ca ne despartim,dar ne impacam mereu.Doar ca nu ne potrivim si nu putem comunica nu era deloc ceva constructiv.Acum ma doare ca nici macar nu mai vorbeste cu mine,desi el,fiind geaman dorea discutii de ore intregi.ma doare ca nu mi primeste un cadou de craciun pretextind ca sta 24 h cu noua lui iubita si nici nu mi deschide si se face ca nu e acasa.i am reprosat de ce ii este frica sa mi o prezinte si m a injurat.Mi e dor de el,mi e dor sa l mai vad din cind in cind,rar.MA doare nici nu si doreste sa raminem macar prieteni.Ma doare ca ma trateaza ca si cum as avea numai un vagin,desi am si alte parti,si suflet si spirit.Ma doare ca neaga ca m a iubit vreodata,desi stim amindoi ca au existat momente sublime de iubire.Am auzit ca toate momentele in care iubim sau primim iubire ramin in vesnicie ale noastre.De aceea mie mi ar fi fost mai usor sa fie si desparirea ca intre doi oameni care se respecta si sau iubit cindva,insa acum au ales sa mearga separat pe drumul vietii.Ce ma sfatuiti sa fac,Era un om deosebit,de caracter,care de abia acum l am auzit injurindu ma si tratindu ma cu indiferenta.Cu alti barbati m am impacat chiar dupa o vreme de despartire
buna!!! si eu am trecut prin aceste lucruri,stiu cum este si te compatimesc!!! urmeazami vb si ai sa vezi ca am dreptate!!! cand il vezi ope strada evital,nu te uita la el,nu mai incerca sa vb cu el!!! gata punct sa terminat si pt tine!!! iar dupa aproximativ 1-2 se va intoarce roata!!! o sa isi de seama pt greseala facut...o sa aiba nevoie sa se regaseasca in tine...!!! un barbat ce a avut o relatie de luga durata si sa terminat la primul necaz sau cearta cu actuala,vrea sa se duc la refugiul lui stabil din trecut. el singur va dori sa stie de tine,sa iti auda vocea sa stie ca totul va trece si eventual o posibila iertare si impacare!!! te pup si imi pare rau pt tine!!!
oanafish2006
Postat pe 11 Ianuarie 2009 18:56
de cate ori dai ochii cu el trateaza-l cu indiferenta .Nu inteleg cum e posibil dupa o poveste de iubire sa ajunga sa te injure....nasol rau....si, cauta-ti pe cineva aproape

Postat pe 4 Mai 2009 09:45
Ai ales un titlu foarte bun pentru topic,numai ca din pacate nu toti stiu sa se desparta frumos de persoana pe care spun ca au iubit-o...insa ma gandesc ca devreme ce s-a petrecut o despartire asa urata consider ca aceea persoana demult nu mai iubea.Eu am trecut printr-o despartire foarte urata si am fost umilita tocmai de cel pe care l-am iubit enorm,am renuntat la multe ca sa fim impreuna si....pana la urma am realizat ce fel de om este.Nu mai are rost sa relatez tot ce s-a petrecut,nu-mi vine sa cred ca mi-a putut face asa ceva..practic ramasesem pe drumuri.Te simti folosit si umilit,dar pe el nu-l intereseaza sau l-a interesat catusi de putin.
Nu regret ca l-am iubit enorm ,au fost momente foarte frumoase pe care le-am avut impreuna( cel putin pentru mine) si stiu ca am facut tot ce mi-a stat in putinta sa lupt pentru aceasta relatie( dar nu si el).Cu toate astea ma doare modul in care el a ales sa se desparta de mine,un mod brutal si josnic.Tocmai el,cel pe care l-am iubit,fiind primul din viata mea.Macar acum stiu ce fel de om este....un om care a fugit de responsabilitati,cautand diferite motive,un om las carea preferat sa fuga decat sa lupte alaturi de mine...nu a fost un om rau,dar modul lui de a se desparti spune totul despre el.
Trebuie sa invatam din toate experientele vietii si sa mergem mai departe,cu toate ca durerea ramane.
Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa mergi mai departe si sa-ti vezi de viata....crezi ca lui ii pasa de tine?Nu,isi traieste viata mai departe in nepasarea ca a ranit un suflet.Asa ca nu are rost sa-i plangi urmele...el nu plange dupa tine,asa cum sunt convinsa ca si in cazul meu ca este la fel.Acesti oameni nu s-a maturizat inca si probabil nu-si vor da seama niciodata de greseala pe care au facut-o.
Asa ca trebuie sa mergem mai departe ,sa speram la mai bine,sa apreciem ceea ce avem(sanatatea e un lucru f important) si sa zambim ,chiar daca in suflet mai purtam aceea durere.
Numai bine
onuta81
Postat pe 4 Mai 2009 11:43
Ii mai faci cadouri de craciun?????????? Fata mea...viata e atat de scurta...daca nu te mai vrea...asta e...tre sa accepti si sa mergi mai departe.Nu stiu cat de frumos te poti desparti de cineva...oricum daca nu te doare pe tine despartire il doare pe celalalt si nu te poti desparti frumos...Despartirile nu au cum sa fie frumoase...Poate o sa mai existe o prietenie intre voi dar trebuie sa lasi timpul sa treaca...ca ranile sa se vindece...si atunci cand nu te vei mai gandi ca ati mai putea fi vreodata impreuna...
camelusha83
Postat pe 4 Mai 2009 13:51
cand despartirea se face de comun acord, puteti ramane prieteni. sau cand la mijloc exista copii, atunci chiar trebuie sa se faca frumos .
kudika007815
Postat pe 4 Mai 2009 18:17
cand despartirea se face de comun acord, puteti ramane prieteni. sau cand la mijloc exista copii, atunci chiar trebuie sa se faca frumos .
kudika007815
Postat pe 4 Mai 2009 18:17
Foarte frumoasa ideea, dar trebuie sa si poti face asta. In general unul sufera mai mult decat celalat; o singura chestie insa se poate face oricum: sa nu-l vorbesti de rau si sa nu-i doresti raul dupa ce s-a termiant.
Kathara
Postat pe 4 Mai 2009 18:22
la mine nu prea merge cu prietenia dupa o relatie...dar cel putin respectul si sa fie loc de un salut nu strica.nicidecum cadouri si chaturi despre noile "achizitii" :))
iulices
Postat pe 4 Mai 2009 18:28
Foarte tare asta...el te injura si tie ti-e dor de el, culmea mai ii faci si cadouri pe care le refuza...sincer acum nu gandesti prea rational, e normal dupa o despartiere pe care tu nu o doreai sa fii asa, acum esti vulnerabila. Nu vreau sa fiu rea, dar ce mai cauti tu la usa lui, de ce vrei sa-i cunosti prietena???
In loc sa-ti vezi de viata ta, sa te gandesti la viitorul tau, tu te umilesti in fata lui, poate nu-ti dai seama dar asta faci:TE UMILESTI!!!
Si ce om deosebit si de caracter este el???Un om deosebit nu injura o persoana langa care a trait niste clipe deosebite dupa cum spui tu, un om deosebit accepta cand ii se ofera un cadou, macar din bun-simt...nu este nici un om deosebit, este un mare nesimtit, care acum isi arata adevarata fatza...
Eu zic sa nu mai te gandesti la nici un moment petrecut cu el, sa accepti ideea ca s-a terminat si mai ales sa fii sigura ca nu te merita, ca meriti pe cineva mai bun...te pup si ai grija de tine, nu mai fii asa fraiera...
deea_elena
Postat pe 13 Mai 2009 15:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa fiu rece cu el? 2 De la: serady 17 Martie 2009 01:00
O romanca, un italian, un roman in spania, 10 De la: greierash 5 Iulie 2009 00:16
ce faci sascapi de frica? 2 De la: olimpia_iason 28 Martie 2010 21:40
Se merita ca "din iubire" sa te culci cu EL 70 De la: Trixibell 9 August 2009 16:11
totu despre Racii..!:X 21 De la: TIGRA 25 Februarie 2011 11:40