Setari Cookie-uri

durerea din suflet !!!!!!!!!!!!

BUNA! SUNT OANA SI VREAU SA VA CER SFATUL ... TREC PRINTR-UN DIVORT SI NU REUSESC SA MERG INAINTE...NU INTELEG MOTIVELE FOSTULUI MEU SOT , NU-L RECUNOSC CA PERSOANA SI AM TRAIT DESTUL TIMP IMPREUNA... 7 ANI SI SUNTEM CASATORITI ''CU ACTE ''DE 5 ANI.ERAM DUPA CUM SPUN PRIETENII UN ''CUPLU EXEMPLU'', NE INTELEGEAM SI SE VEDEA IUBIREA DINTRE NOI. DIN MARTIE NE-AM INTORS DEFINITIV ACASA(AM FOST PLECATI IN ITALIA TIMP DE 7 ANI) SI DE ATUNCI AU INCEPUT NEINTELEGERILE, CHIAR DDE LA O ZI LA ALTA AS PUTEA SPUNE. NU NEG CA NU AM AVUT NICIODATA O REL STRALUCITA CU SOCRII MEI EI FIIND DINTR-UN SAT DE MUNTE SI EU FIIND NASCUTA SI CRESCUTA IN ORAS, AU AVUT MEREU CA MOTIV DE REPROS ACEST LUCRU DAR, PAREA CA IN MARE PARTE FOSTUL MEU SOT REUSEA SA GESTIONEZE SIT.dar cand am venit acasa totul s-a schimbat,inclusiv atitudinea sotului meu, din ce in in ce mai irascibil , nu-i convenea nik asa ca in luna iulie mi-a spus ca ''cel mai bine divortam,, si atunci s-a prabusit lumea peste mine. motivele lui au fost dif, ca dragostea nu e suficienta intr-o rel, ca calc tricourile si le impaturesc si fac dungi si alte ipocrizii...in fine...ne-am despartit si acum trecem printr-un proces dureros in care pare ca nu a ramas nimic din omul dinainte.a devenit mincinos, ipocrit, avar si sincer el nu a fost niciodata asa...dar cel mai urat lucru a fost ca imediat a inceput sa se afiseze cu o tipa cunoscuta de moravuri usoare care are 19 ani si este si sora unei cumatre de-a noastre(el are 34) si pare sa nu mai aiba scrupule...se poate sa nu cunosti un om in 7 ani deloc, sa traiesti langa un total necunoscut sau poate muri dragostea de la o zi la alta...nu stiu.cred ca sunt prea multe intrebari dar daca anul trecut nu ceream Bunului Dumnezeu decat un copil ca sa fiu fericita si multumeam pt omul minunat care il aveam langa mine acum ma intreb langa cine am trait?...nu stiu....vreau sa gasesc forta sa merg mai departe, vreau sa-l uit asa cum a facut el...cum pot fi atat de insensibili barbatii ? de ce isi lasa o casnicie frumoasa pt o ... sau se simt bine ca la 34 de ani pot avea una de 19 chiar daca a putut-o avea oricine...poate nu m-am exprimat f bine dar sunt atat de confuza si din pacate inca ma mai doare sufletul... nu mai pot...nu vreau sa ma mai doara pt ca nu am facut altceva decat sa iubesc si sa respect persoana de langa mine.de ce, de ce?
luluana1681
Postat pe 14 Ianuarie 2009 20:36
De la: oana16stef, la data 2009-01-14 20:36:58BUNA! SUNT OANA SI VREAU SA VA CER SFATUL ... TREC PRINTR-UN DIVORT SI NU REUSESC SA MERG INAINTE...NU INTELEG MOTIVELE FOSTULUI MEU SOT , NU-L RECUNOSC CA PERSOANA SI AM TRAIT DESTUL TIMP IMPREUNA... 7 ANI SI SUNTEM CASATORITI ''CU ACTE ''DE 5 ANI.ERAM DUPA CUM SPUN PRIETENII UN ''CUPLU EXEMPLU'', NE INTELEGEAM SI SE VEDEA IUBIREA DINTRE NOI. DIN MARTIE NE-AM INTORS DEFINITIV ACASA(AM FOST PLECATI IN ITALIA TIMP DE 7 ANI) SI DE ATUNCI AU INCEPUT NEINTELEGERILE, CHIAR DDE LA O ZI LA ALTA AS PUTEA SPUNE. NU NEG CA NU AM AVUT NICIODATA O REL STRALUCITA CU SOCRII MEI EI FIIND DINTR-UN SAT DE MUNTE SI EU FIIND NASCUTA SI CRESCUTA IN ORAS, AU AVUT MEREU CA MOTIV DE REPROS ACEST LUCRU DAR, PAREA CA IN MARE PARTE FOSTUL MEU SOT REUSEA SA GESTIONEZE SIT.dar cand am venit acasa totul s-a schimbat,inclusiv atitudinea sotului meu, din ce in in ce mai irascibil , nu-i convenea nik asa ca in luna iulie mi-a spus ca ''cel mai bine divortam,, si atunci s-a prabusit lumea peste mine. motivele lui au fost dif, ca dragostea nu e suficienta intr-o rel, ca calc tricourile si le impaturesc si fac dungi si alte ipocrizii...in fine...ne-am despartit si acum trecem printr-un proces dureros in care pare ca nu a ramas nimic din omul dinainte.a devenit mincinos, ipocrit, avar si sincer el nu a fost niciodata asa...dar cel mai urat lucru a fost ca imediat a inceput sa se afiseze cu o tipa cunoscuta de moravuri usoare care are 19 ani si este si sora unei cumatre de-a noastre(el are 34) si pare sa nu mai aiba scrupule...se poate sa nu cunosti un om in 7 ani deloc, sa traiesti langa un total necunoscut sau poate muri dragostea de la o zi la alta...nu stiu.cred ca sunt prea multe intrebari dar daca anul trecut nu ceream Bunului Dumnezeu decat un copil ca sa fiu fericita si multumeam pt omul minunat care il aveam langa mine acum ma intreb langa cine am trait?...nu stiu....vreau sa gasesc forta sa merg mai departe, vreau sa-l uit asa cum a facut el...cum pot fi atat de insensibili barbatii ? de ce isi lasa o casnicie frumoasa pt o ... sau se simt bine ca la 34 de ani pot avea una de 19 chiar daca a putut-o avea oricine...poate nu m-am exprimat f bine dar sunt atat de confuza si din pacate inca ma mai doare sufletul... nu mai pot...nu vreau sa ma mai doara pt ca nu am facut altceva decat sa iubesc si sa respect persoana de langa mine.de ce, de ce?


OF... E DUREROS CE SPUI TU ACOLO......
Fiecare are cite un necaz iin casnicie ..........stiu asa este nu poti sa-i intelegi pe unii barbati .....eu stiu un lucru un om care nui aproape de d-zeu cu gindul si cu multe rugagiuni e un om f slab , in mai multe pte de vedere.FI SIGURA ca acest om nu realizeaza multe are in cap prosti si ce mai stie el.O casnicie e ceva sfint trebuie dusa la capat cu usoare si grele .Lumea e jalnica in ziua de azi , decade total se distruge singura.ZICEAI ceva de parinti lui , pai atunci cum l-ar lasa sa aiba una cu atitia ani mai mica! Daca esti sigura ca are pe cineva si sa culcat si cu ea pai atunci eu zic sa o lasi balta , nu mai merita. Eu zic sa mergi si la preot sa-i spui sa vezi ce te sfatuieste . EU stiu ca daca unul din cuplu calca strimb, atunci casnicia religioasa se rupe in fata lui dumnezeu.
UITE iti scriu un proverb::"":CEL CARE VA RABDA PINA LA SF. ACELA SE VA MINTUI""
ROAGATE SI LASATE IN VOIA LUI D-ZEU, CU INCREDERE.
powere_of_love9
Postat pe 14 Ianuarie 2009 21:02
fruntea sus ,,nu esti singura femeie care divorteaza,viata merge inaine indiferent de ce se intampla,incearca sa te deconectezi de la socul initial si traieste-ti viata,el nu te merita ,undeva ,un barbat este pregatit sa te primeasca in viata lui
wdy
Postat pe 14 Ianuarie 2009 21:09
Draga de tine...nu am cuvinte,,,asa cum ziceai si tu acest om e un om fara scrupule, fara suflet, cel mai bine ar fi sa te rupi de el definitiv, stiu ca e greu, si usor pt cei care-ti dau sfaturi, dar un sut in fund e un pas inainte, totul e spre binele tau. Acum tot ce-ti mai ramane de facut este doar sa te gandesti la tine cum sa-ti refaci viata fara el, gandeste-te ca nu te merita si ca esti un siflet care nu a gresit cu nimic, ca el este cel vinovat .Aranjeaza-te mergi in oras, si mai ales fi inconjurata de prieteni pentru a nu te gandi la el, stai cat mai mult printre oameni dragi tie ca sa nu te simti singura si deprimata. In final vreau sa-ti doresc succes si capul sus , caci tu meriti sa ai capul sus , nu el. Eu una sunt langa tine daca mai ai nevoie de vreun sfat.
dibsi
Postat pe 14 Ianuarie 2009 21:11
ironia este ca fostul meu sot a parut in cei 7 ani si un om f credincios la genul ca postea, chiar poat negru miercurea si vinerea si socrii mei la fel, nu lipsesc o duminica de la biserica dar cand s-a pus problema divortului nu au mai avut nimic de spus.nu au facut nimic sa-l faca pe fiul lor sa se opreasca doar sa rationeze la ce face, ba chiar la prima slujba m-au si eliminat din pomelnicul familiei.si fosta mea soacra , cand am revazut-u dupa vreo doua luni la tribunal nu mi-a raspuns nici la buna ziua...cum pot fi unii oameni asa???? care mai sunt valorile morale?
luluana1681
Postat pe 14 Ianuarie 2009 22:59
multumesc pt raspunsuri si pt urari....nu credeam ca o sa-mi raspunda cineva si asa repede....in fine, noi femeile suntem altfel, solidare cu celelalte...ma bucur nespus ca am avut curajul sa scriu pe forum ...va multumesc!
luluana1681
Postat pe 14 Ianuarie 2009 23:03
de obicei asa te lovesc necazurile:cand crezi ca totul merge bine.asta te arunca intr-o stare de soc si incertitudine.incepi sa-ti pui intrebari:''de ce?'',''cu ce am gresit'',''ce s-a intamplat''...nu iti pune astfel de intrebari.tot ceea ce iti va spune sunt doar motive pt a justifica ceea ce a facut.asa sunt barbatii.nu merita sa suferi dupa ei.
dana_mv
Postat pe 14 Ianuarie 2009 23:10
cred ca e oribil dupa 7 ani sa vezi ca ti se intampla asa ceva
sa vezi ca nu mai e cine a fost si ca s-a schimbat si nu intelegi de ce..
din pacate.......
asta e........
trebuie sa inveti sa te pui pe tine pe 1 loc, si sa nu te mai raportezi la altii...cred ca asta e singura solutie
stii, un prof a zis azi ca trb sa avem "abilitatea de a renaste dupa fiecare infrangere" ...
nu ne putem lasa invinsi!
pt ca tu esti mai puternica ca el!
daca s-a cuplat cu una de 19 ...lasandu te pe tine....of am mai auzit chestii de astea...ca vor "prospaturi" de la o varsta...dar...trb sa mergi mai departe, nu ai incotro!! ...
morticia_adams
Postat pe 15 Ianuarie 2009 22:08
draga oana nu te mai gandi prea mult la ce a facut sotul tau si de ce pt ca iti faci rau cu mana ta si nu merita! crede-ma un barbat care se afiseaza asa repede cu o partida noua nu s-a gandit prea mult la tine. mai bine tine capul sus si fii mandra ca nu tu ai calcat stramb si mergi pe drumul tau! nimeni nu te va condamna. stii ca e vorba CE NU TE OMOARA TE FACE MAI PUTERNIC si inca una UN SUT IN F....D E UN PAS INAINTE. gandeste-te la ce ti-am zis acum si ai sa vezi ca am dreptate.
carmen_cipru
Postat pe 17 Ianuarie 2009 09:00
Draga iuliana , povestea ta imi este cunoscuta si cunoscind bine si psihologia , as spune ca el trece printr-o criza , el o sa-si dea seama de ceea ce a facut deoarece tipa de 19 anu nu are nevoie de ekl ci de banii pe care ia-ati argonisit in Italia de-a lungul anilor , chiar imi vine voma cind aud de astfel de barbati , nu au scrupule , si adica cum el crede ca parintii lor il vor primi cu smechera aceea , crde-ma , acum il intereseaza sexul si mai mult nimic el vrea sa se simta mascul , dar e o perioada scurta de timp , in curind el va cadea la genunchii tai si stii cum /? iti explic , cind se vor termina banii pentru fufa ceea , anume fufa se va gindi-- Vai , cind eu o sa am 25 el o sa aiba aproape 50 , si iata atunci o sa-l lase .
Iuliana am o vorba in rusa dar nu ai sa o intelegi dar incerc in romina sa-ti traduc : "Va veni timpul cind pina si catelele se vor tiri la picioarele mele " .
Fii tare , o sa te sustin in continuare.
Amaretta
Postat pe 19 Ianuarie 2009 14:39
Si sa-ti mai spun , multumeste Domnului ca nu i-ai facut un copil ,. totusi Dumnezeu tine cu tine , ca nu ti-a dat copilul atunci cind ti-l doreai.
Amaretta
Postat pe 19 Ianuarie 2009 14:42
De la: Amaretta, la data 2009-01-19 14:39:43"Va veni timpul cind pina si catelele se vor tiri la picioarele mele "quote]


Ce vrea sa insemne fraza asta?

Postat pe 19 Ianuarie 2009 14:44
De la: Roco, la data 2009-01-19 14:44:44
De la: Amaretta, la data 2009-01-19 14:39:43"Va veni timpul cind pina si catelele se vor tiri la picioarele mele "quote]


Ce vrea sa insemne fraza asta?

nu ti-am scris tie, cine are nevoie o sa intaleaga
Amaretta
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:38
De la: luluana1681, la data 2009-01-14 20:36:58BUNA! SUNT OANA SI VREAU SA VA CER SFATUL ... TREC PRINTR-UN DIVORT SI NU REUSESC SA MERG INAINTE...NU INTELEG MOTIVELE FOSTULUI MEU SOT , NU-L RECUNOSC CA PERSOANA SI AM TRAIT DESTUL TIMP IMPREUNA... 7 ANI SI SUNTEM CASATORITI ''CU ACTE ''DE 5 ANI.ERAM DUPA CUM SPUN PRIETENII UN ''CUPLU  EXEMPLU'', NE INTELEGEAM SI SE VEDEA IUBIREA DINTRE NOI. DIN MARTIE NE-AM INTORS DEFINITIV ACASA(AM FOST PLECATI IN ITALIA TIMP DE 7 ANI) SI DE ATUNCI AU INCEPUT NEINTELEGERILE, CHIAR DDE LA O ZI LA ALTA AS PUTEA SPUNE. NU NEG CA NU AM AVUT NICIODATA O REL STRALUCITA CU SOCRII MEI EI FIIND DINTR-UN SAT DE MUNTE SI EU FIIND NASCUTA SI CRESCUTA IN ORAS, AU AVUT MEREU CA MOTIV DE REPROS ACEST LUCRU DAR, PAREA CA IN MARE PARTE FOSTUL MEU SOT REUSEA SA GESTIONEZE SIT.dar  cand am venit acasa totul s-a schimbat,inclusiv atitudinea sotului meu, din ce in in ce mai irascibil , nu-i convenea nik asa ca in luna iulie mi-a spus ca ''cel mai bine divortam,, si atunci s-a prabusit lumea peste mine. motivele lui au fost dif, ca dragostea nu e suficienta intr-o rel, ca calc tricourile si le impaturesc si fac dungi si alte ipocrizii...in fine...ne-am despartit si acum trecem printr-un proces dureros in care pare ca nu a ramas nimic din omul dinainte.a devenit mincinos, ipocrit, avar si sincer el nu a fost niciodata asa...dar cel mai urat lucru a fost ca imediat a inceput sa se afiseze cu o tipa cunoscuta de moravuri usoare care are 19 ani si este si sora unei cumatre de-a noastre(el are 34) si pare sa nu mai aiba scrupule...se poate sa nu cunosti un om in 7 ani deloc, sa traiesti langa un total necunoscut sau poate muri dragostea de la o zi la alta...nu stiu.cred ca sunt prea multe intrebari dar daca anul trecut nu ceream Bunului Dumnezeu decat un copil ca sa fiu fericita si multumeam pt omul minunat care il aveam langa mine acum ma intreb langa cine am trait?...nu stiu....vreau sa gasesc forta sa merg mai departe, vreau sa-l uit asa cum a facut el...cum pot fi atat de insensibili barbatii ? de ce isi lasa o casnicie frumoasa pt o ... sau se simt bine ca la 34 de ani pot avea una de 19 chiar daca a putut-o avea oricine...poate nu m-am exprimat f bine dar sunt atat de confuza si din pacate inca ma mai doare sufletul... nu mai pot...nu vreau sa ma mai doara pt ca nu am facut altceva decat sa iubesc si sa respect persoana de langa mine.de ce, de ce?
Buna!O casnicie frumoasa zici? Poate asa ai vazut-o tu, cu sigurantza pt el nu a fost asa de sa ajuns aici.Lasa-l ! Nu te mai gandi al el ! Sigur o sa gasesti pe cinva care sa fe pe aceeasi lungime de unda cu tine.Cat despre el.. hmm.. ce sa zic.. probabil ca trece prin criza barbatului de varsta mijlocie - sa izcem asa - si vrea sa isi dovedeasca lui k inca mai poate cuceri si as amai departe---- si cand o sa sa i treaca o sa intorca in genunchi la tine. Asa ca tu incerca sa fi tare, sa crezi in tine si sa faci lucruri care sa te construiasca si atunci cand va veni la tine, sa nu-l mai primesti ca sa stie ce a pierdut!
Pupicei si bafta!
emilia84
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:48
De la: Amaretta, la data 2009-01-19 17:38:50
De la: Roco, la data 2009-01-19 14:44:44
De la: Amaretta, la data 2009-01-19 14:39:43"Va veni timpul cind pina si catelele se vor tiri la picioarele mele "quote]


Ce vrea sa insemne fraza asta?

nu ti-am scris tie, cine are nevoie o sa intaleaga

Femeie, asta e un forum. E o chestie publica, ca calendarul.
Daca vrei sa-i dai un sfat personal, da-i mesaj privat.

Dar daca dai citate carora TU nu le intelegi sensul, esti de ciambauamba !
Varza latra, caravana pace.

Postat pe 20 Ianuarie 2009 18:08
uite cum facem , tot public iti ceri scuze sau nahui tu de duci in bila , crede-ma ca inteleg tot ce scriu si daca te incep eu a te caracteriza , nu ai sa te crezi mascul multi ani inainte.
Amaretta
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:11
In primul rand...fostul tau sot e un "jeg" si o sa-l pedepseasca Dumnezeu pt.ce a facut....doar oare tu nu i-ai gresit cu nimic?? trebuie sa fii puternica si fii SIGURA ca vei fii fericita dupa o perioada de grea suferinta...dupa ploaie, rasare soarele INTOTDEAUNA! AI GRIJA DE TINE!!!
mgaspar
Postat pe 23 Februarie 2009 10:41
buna oana!! imi pare rau pt tot ceea ce ti se intampla ...inteleg perfect prin ce treci....daca doresti sa vorbim mai multe si sa castigi o prietena adevarata ....iti las id-ul meu .......ingerasdlc.....incerca sa nu te mai gandesti la el si sa ai puterea sa mergi mai departe, pt ca nu se merita sa versi o lacrima....pt nici un barbat !!
ingerasdlc_yahoo_com
Postat pe 23 Martie 2009 12:56
Se pare ca ai gasit usor motivul racelii sotului tau .este un ipocrit care nu a meritat increderea ta si nu trebuie sa suferi ,nu are rost .Priveste in fata cu mandriie pentru ca nu tu ai tradat el a fost ca un caine cu nasul in fundul catelelor .Nu este o mul de care ai nevoie .Primul pas :calmeaza-te si cauta o relaxare in a citi romane sau plimba-te, cauta o alta distractie .Fostul e un smeche de doua parale .UITA-L

si
kudika416720
Postat pe 4 August 2011 18:49
De la: kudika416720, la data 2011-08-04 18:49:09 Se pare ca ai gasit usor motivul racelii sotului tau .este un ipocrit care nu a meritat increderea ta si nu trebuie sa suferi ,nu are rost .Priveste in fata cu mandriie pentru ca nu tu ai tradat el a fost ca un caine cu nasul in fundul catelelor .Nu este o mul de care ai nevoie .Primul pas :calmeaza-te si cauta o relaxare in a citi romane sau plimba-te, cauta o alta distractie .Fostul e un smeche de doua parale .UITA-L

si


Cred ca l-a uitat dupa 2 ani
Barbie30_
Postat pe 4 August 2011 21:47
De la: Barbie30_, la data 2011-08-04 21:47:34
De la: kudika416720, la data 2011-08-04 18:49:09 Se pare ca ai gasit usor motivul racelii sotului tau .este un ipocrit care nu a meritat increderea ta si nu trebuie sa suferi ,nu are rost .Priveste in fata cu mandriie pentru ca nu tu ai tradat el a fost ca un caine cu nasul in fundul catelelor .Nu este o mul de care ai nevoie .Primul pas :calmeaza-te si cauta o relaxare in a citi romane sau plimba-te, cauta o alta distractie .Fostul e un smeche de doua parale .UITA-L

si


Cred ca l-a uitat dupa 2 ani

steffy91
Postat pe 4 August 2011 23:57
Parinti mei au fost casatoriti timp d la 17 ani si au divortat..prin 1998-`99 si-au deschis un magazin alimentar la inceput ksniceiei lor in `92 knd m-am nascut eu nu aveau dekt ksa atat mama nici makr nu stia sa fak manacare..au angajat fel si fel d vanzatoare..dar prin 2006 au deci sa angajeze o nepoata d a mamei mai mare decat mn cu max 5 ani..au inceput certurile f aprinse intre ei,cu violenta tot..eu am fost cea kre ia spus mamei k o inseala ptr k i-am citit msj, p tata il vedeam 3h/zi din 24..intre timp am aflat k acea fata kre km f usuratik p kre au consumat-o km toti ptietenii mei (p unii a vrut tata sa-i bata din kuza ei..:)))mai am un frate kre implineste 10 anisori..probabil si u vei afla multe escapade intre timp ..dak asa a facut acum cred k asa a facut mereu..si mama tot in timpul divortuui a aflat multee..eu tata ink mai traieste cu acea ft kre e deoseama cu iubitul meu,23 ani..sunt impreuna km 5(adik d 5 stim noi)..iar el are 43..c pot spune din punct d vedere financiar statea si sta destul d bn..tocmai d aia sta si aia cu el
kudika324283
Postat pe 5 August 2011 00:37
aaa am uitat sa specific k mama a 3 ani asa aiurea..k poate s schimba 3 a incerkt sa-si salveze ksnicia..dar si-a facut numai rau
kudika324283
Postat pe 5 August 2011 00:44
De la: steffy91, la data 2011-08-04 23:57:07
De la: Barbie30_, la data 2011-08-04 21:47:34
De la: kudika416720, la data 2011-08-04 18:49:09 Se pare ca ai gasit usor motivul racelii sotului tau .este un ipocrit care nu a meritat increderea ta si nu trebuie sa suferi ,nu are rost .Priveste in fata cu mandriie pentru ca nu tu ai tradat el a fost ca un caine cu nasul in fundul catelelor .Nu este o mul de care ai nevoie .Primul pas :calmeaza-te si cauta o relaxare in a citi romane sau plimba-te, cauta o alta distractie .Fostul e un smeche de doua parale .UITA-L

si


Cred ca l-a uitat dupa 2 ani


Cunosc pe cineva care a divortat dupa 12 ani; divortul s-a pronuntat in strainatate, iar sotii au impartit agoniseala acestor ani - adica vreo 75.000 euro fiecare. Sotul, care se considera inselat si "jefuit" dupa divort, are un singur scop: sa se razbune!
...Iti doresc sa iti gasesti linistea si vei stii ce sa faci cu viata ta - nu-ti pierde energia si timpul cautand raspunsuri la fapte ce n-au justificare decat in firea umana.
maimai_no1
Postat pe 9 August 2011 01:27
Acum, dupa doi ani ti-ai revenit? S-a terminat divortul? asteptam noutati de la tine si mai ales sa stim ca esti bine. O zi frumoasa!
kudika410734
Postat pe 31 August 2011 13:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credeti ca cel ce merita nu ne va face sa plangem? 20 De la: dulcineeaXXX 16 Mai 2010 16:36
ce cadou sa iau pentru un botez? va rog un sfat! 8 De la: a_ale 30 Decembrie 2008 16:39
ganduri... 8 De la: patriciaconsuela 11 Iunie 2009 15:33
Relatie tata - fiica... 44 De la: Mayyyyana 15 Mai 2013 10:44
Ma simt expirata 99 De la: Eleodor 5 Iunie 2014 23:29