Setari Cookie-uri

demachere mascara lash architect l'oreal

Mi-am cumparat de curand un mascara lash architect carbon gloss l'oreal si il folosesc foarte rar pentru ca imi este greu sa il mai indepartez de pe gene. Am incercat sa ma demachez cu lapte Doina (preferatul meu), dar nu da nici unrezultat, ba mai mult imi irit pielea din jurul ochilor tot insistand cu discul demachant. M-am plans unei prietene ca nu ma pot demachia cum trebuie, iar de Craciun mi-a facut cadou un demachant scump (Galenic), care ar fi trebuit sa ma scape de problema. Din pacate nu a fost asa, drept urmare nu mai folosesc acest mascara pana cand nu gasesc un produs de demachere eficient. Poare cineva sa imi recomande o lotiune demachianta eficienta? Va multumesc
gabitza_s2005
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:09
cu apa si sapun ai incercat? Dupa care sa-ti pai cu crema?
lil_devil
Postat pe 28 Ianuarie 2009 00:25
incearca cu demachian pt produse whaterproof... oricare contine si ulei, adik e bifazic ar trebui sa functioneze si pt mascara ta
uca
Postat pe 1 Februarie 2009 02:40
De la: gabitza_s2005, la data 2009-01-18 18:09:47Mi-am cumparat de curand un mascara lash architect carbon gloss l'oreal si il folosesc foarte rar pentru ca imi este greu sa il mai indepartez de pe gene. Am incercat sa ma demachez cu lapte Doina (preferatul meu), dar nu da nici unrezultat, ba mai mult imi irit pielea din jurul ochilor tot insistand cu discul demachant. M-am plans unei prietene ca nu ma pot demachia cum trebuie, iar de Craciun mi-a facut cadou un demachant scump (Galenic), care ar fi trebuit sa ma scape de problema. Din pacate nu a fost asa, drept urmare nu mai folosesc acest mascara pana cand nu gasesc un produs de demachere eficient. Poare cineva sa imi recomande o lotiune demachianta eficienta? Va multumesc


incearca servetele demachiante sau daca nu chiar servetele pampers sunt foarte bune..eu mereu ma demachiez cu ele
Mirah
Postat pe 5 Februarie 2009 19:49
exista un astfel de demachiant la Mary Kay- produs american.costa in jur de 16 dolari si te va tine aproximativ un an de zile.Acest produs mi-l comand de la o prietena din Republica Moldova. Daca te intereseaza ma poti contacta. eu folosesc numai aceste produse de aprx. 5 ani. sant f. multumita de ele.
kudika058096
Postat pe 12 August 2009 07:52
Solutia este sa renuti la rimelul respectiv...arunca-l. Iti spun ca am avut si eu unul lafel si nu reuseam sa-l scot nici cu demachiant pentru waterproof. Singurul efect va fi iti vei rupe multe gene incercand ca te demachiezi si prin urmare vor deveni mult mai rare. Poti incerca Lash Architect normal, nu pe cel cu scris albastru (carbon gloss). Este super, e singurul rimel care imi place si care iese invingator si daca-l compari cu marci de renume ca Lancome sau Helena Rubinstein
ingerasmic
Postat pe 12 August 2009 16:27
am avut si eu rimelul asta si bineinteles aceeasi problema. singurul demachiant care il indeparta foarte repede era unul profesional de la l'orèal. mie mi-l aducea cineva din afara dar sunt convinsa k il gasiti si in saloane...
coookye
Postat pe 12 August 2009 19:57
De la: gabitza_s2005, la data 2009-01-18 18:09:47Mi-am cumparat de curand un mascara lash architect carbon gloss l'oreal si il folosesc foarte rar pentru ca imi este greu sa il mai indepartez de pe gene. Am incercat sa ma demachez cu lapte Doina (preferatul meu), dar nu da nici unrezultat, ba mai mult imi irit pielea din jurul ochilor tot insistand cu discul demachant. M-am plans unei prietene ca nu ma pot demachia cum trebuie, iar de Craciun mi-a facut cadou un demachant scump (Galenic), care ar fi trebuit sa ma scape de problema. Din pacate nu a fost asa, drept urmare nu mai folosesc acest mascara pana cand nu gasesc un produs de demachere eficient. Poare cineva sa imi recomande o lotiune demachianta eficienta? Va multumesc


Am avut si eu acest rimel, in urma cu vreo 6 ani, si nu prea m-a multumit, din acelasi motiv, precum cel enuntat de tine, il dadeam foarte greu jos de pe gene, desi foloseam un demachiant special pentru ochi. Intr-un final, am aflat ca trebuia sa folosesc un demachiant pe baza de ulei ca sa pot scoate acel rimel, dar, respectivul demanchiant imi stresa ochii, asa ca, intre a folosi un demanchiant care-mi irita ochii si a nu folosi rimelul cu pricina, ca sa nu mai am probleme cu demachiatul, ghici ce varianta am ales...

De atunci m-am lecuit cu mascara rezistenta la apa. Nu-i de mine. Prefer un rimel obisnuit.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 25 Februarie 2014 18:26
Pentru toate rimelurile reziste la apa, aveti nevoie sa va demachiati cu un demachiant pentru ochi pe baza de ulei si alcool, dar daca aveti ochii sensibili, asa ca mine, e posibil sa va treziti cu usturimi ale ochilor, uscaciune a lor etc, asa ca, un lucru bun ar fi sa nu folositi rimelul rezistent la apa, daca aveti ochii sensibili.

Rimelul obisnuit, cel nerezistent la apa, e mult mai usor de scos de pe gene, atunci cand va demachiati, si e destul de rezistent peste zi, in ciuda faptului ca s-ar spune ca nu ar fi rezistent la apa.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 25 Februarie 2014 18:30
*rezistente
Viorica_Ecaterina
Postat pe 25 Februarie 2014 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lista alba a produselor cumparate 42 De la: 19 Iulie 2016 10:37
make-up 3 De la: Carina_Valentina_1 9 Iulie 2016 19:20
L'AMOUR PASSION sau CLUBUL INIMILOR ZDROBITE 173 De la: Nolwenn 16 Octombrie 2009 14:03
Estée Lauder .. 16 De la: inna_grace 15 Octombrie 2010 17:48
pareri 5 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 03:10