Setari Cookie-uri

pentru cei care iubesc

Si nu ti s-a parut nimic nedrept si nelalocul lui, ca sa zic asa? Nu-mi zice, raspunsul este "nuuuu, pentru ca il iubeai". Acum ai de recuperat, si crede-ma ca asta cu iesitul in oras este un sfat bun si ca a-ti gasi prieteni acum ar trebui sa fie un target pentru tine. Altfel o sa cazi intr-o micuta depresie pentru ca ai investit asa de mult in el iar el crede ca relatia nu va rezista si prefera sa te lase in urma.
Nu mai renunta niciodata la nimic din ce-a fost inainte de aparitia unui tip in viata ta, nu mai renunta la ce este si la ce va fi daca nu iti face tie personal rau. Accepta si unele schimbari, nu zic sa nu fii flexibila , dar judeca mai intai.
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 14:17
da......nu am renuntat doar pt k il iubesc....ci pt k eram sigura ca va fi langa mine cand voi avea nevoie si k nu ma va lasa....dar din pacate mia demonstrat contrariul....si nu doar o data....ce mai pot face akum.....mai sunt 4 luni pana plek...vreau sa imi iau bacul....imi doresc sa ma oblig sa nu il mai caut.....vreau sa fiu linistita....of.......ms ca ma asculti jasmine,sincer,ms
just_me00
Postat pe 10 Mai 2009 14:22
Sinncer, tot ce trebuie sa faci acum este sa te ADUNI. Aflu ca mai ai si BAC de dat. Concentreazate pe BAC din moment ce el tot va pleca pentru ca ala e important si sigur in viata ta. Fa tot posibilul si opreste-te din visatul cu ochii deschisi, pentru ca Bac-ul si admiterea la facultate sunt mult mai importante decat iubitii care vin si pleaca din viata noastra. Pe bac si pe admitere mai departe iti cladesti bariera, asta ar trebui sa te preocupe acum cel mai mult. Le dai, le iei, si sa vezi facultate si viata! Sa vezi ca nici n-o sa mai conteze atunci ceea ce acum e o problema asa de mare pt. tine. asa ca eu zic ca pe asta ar trebui sa te concentrezi acum, nu pe plecarea lui X in tara Y.
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 14:29
tatal meu era grav bolnav in perioada cand mi-am dat eu BAC-ul. Invatam si plangeam. A trait numai cat sa vin si sa-i zic ca l-am luat si cu ce medie. Dupa 2 ore a murit. Nu are rost sa-ti zic ca nu puteam sa invat, ca aveam cosmare noaptea, ca citeam zeci de pagini cu gandul aiurea si trebuia sa ma intorc sa o iau de la inceput... Asa ca stiu ca o sa ai si tu gandul aiurea dar trebuie sa te mobilizezi. Sunt lucruri mult mai rele pe lume decat iubitii care ne intersecteaza viata la un moment dat.
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 14:32
da...asa e......asta trebuie sa fac...dar imi trebuie mai multa forta.....pt k am mai incercat dar cand ma cauta....of......
just_me00
Postat pe 10 Mai 2009 14:33
De la: Jasmine10, la data 2009-05-10 14:29:55Sinncer, tot ce trebuie sa faci acum este sa te ADUNI. Aflu ca mai ai si BAC de dat. Concentreazate pe BAC din moment ce el tot va pleca pentru ca ala e important si sigur in viata ta. Fa tot posibilul si opreste-te din visatul cu ochii deschisi, pentru ca Bac-ul si admiterea la facultate sunt mult mai importante decat iubitii care vin si pleaca din viata noastra. Pe bac si pe admitere mai departe iti cladesti bariera, asta ar trebui sa te preocupe acum cel mai mult. Le dai, le iei, si sa vezi facultate si viata! Sa vezi ca nici n-o sa mai conteze atunci ceea ce acum e o problema asa de mare pt. tine. asa ca eu zic ca pe asta ar trebui sa te concentrezi acum, nu pe plecarea lui X in tara Y.


am vrut sa zic "cariera" nu "bariera", lol
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 14:33
acum trebuie sa ies de pe forum, ca mai am un pic de treaba. Spor la invatat si sa aud numai de bine despre tine, ok?
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 14:35
ok ms mult....sper sa mai vb....spor la treaba...si imi pare rau pt tatal tau
just_me00
Postat pe 10 Mai 2009 14:38
exista ..dar se poate spulberea atunci cand intrevine neincrederea
roz5blue6lila7
Postat pe 10 Mai 2009 18:10
Deacord cu Jasmine10, exista dragoste la distanta , am o relatie cu cineva de 6 luni , ne despart vreo 700 km , fiecarae ara viata lui in orasul in care ne aflam , dar asta nu ne impiedica sa ne iubim , sa facem planuri de viitor , e clar ca pt a fi impreuna unul din noi trebuie sa se mute , doar ca sunt multe de rezolvat nu se poate intampla peste noapte , dar avem rabdare , incredere ....vb zilnic la telefon , pe mess , ne intalnim c-am odata pe luna , desi e foarte greu ...iubirea la distanta doare , atunci cand te pui seara singura in pat , inchizi ochii si ti-ai dori sa fie acolo cu tine , sa te tina in brate .........dar tot ceea ce simti in suflet e unic atunci cand iubirea e adevarata , sper sa reusim in cele din urma sa ne implinim visele .
kudika003930
Postat pe 10 Mai 2009 20:56
si eu sunt de acord ca atunci cand dragostea dintre 2 persoane este f mare depaseste orice frontiera si orice distanta... eu am stat numai o sapt departe de al meu si credeam ca mor fara el dar uite ca in viata asta din ce in ce mai grea ne confruntam cu situatii din astea cand mai trebuie sa facem si sacrificii
aliona_larisa
Postat pe 10 Mai 2009 20:59
Dupa parerea mea exista .dar unde e dragoste la distanta e si ft ft multa durere si stres si tristete ca nu il ai langa tine...am mai patit asta cand am stat unul intr un oras ,celalat in altul.mie mi-a fost ft greu,si lui la fel.chiar daca ne iubeam la fel de mult nu mai suportam distanta.
Vroiam s fim unul langa altul,sa ne atingem,sa ne vorbim fata in fata nu la tel,nu pe mess....cand vb la tel parca imi faceam mai mult rau...E mai BINE TOTUSI SA GASITI O SOLUTIE SA FITI IMPREUNA (DAR NU LA DISTANTA).TREBUIE SA EXISTE O SOLUTIE.SI VOI TREBUIE SA LUPTATI PT ASTA!!!!!!!!DACA TU POTI SA REZISTI ASA E BINE.EU UNA NU AM PUTUT...SI PANA LA URMA AM LUPTAT AMANDOI SA FIM UNUL LANGA ALTUL...NOAPTEA SA NE TINEM IN BRATE...SA NE TREZIM UNUL LANGA ALTUL.E FT IMPORTANT ASTA INTR O RELAATIE.
CAT POATE DURA O RELATIE LA DISTANTA?
O VIATA?
POATE O VIATA DE AMAR SI CHIN.
ema21
Postat pe 10 Mai 2009 21:21
Ai dreptate durerea e ffff mare ,, nu am zis ca e usor , dar vom lupta sa fim impreuna probabil ca eu voi fi cea care ma voi muta doar ca situatia e putin mai compicata si trebuie sa avem rabdare , cert e ca nu putem continua la infinit asa , clipele cand ne intalnim sunt de vis si am vrea sa oprim timpul in loc , dar nu ma intreba cum e adoua zi cand ne vedem pe web si vb , e cumplit , vrei sa intinzi mana si sa-l atingi , si .....nu poti , se rupe sufletul in tine in momentul acela , dar speram ca va fi bine si ca vom avea puterea sa trecem prin toata impreuna ,,,,asta e cu dragostea la distanta , dar nici sa renuntam doar pt cei 700 de km nu putem , RABDARE SI INCREDERE , celor care sunt in situatia asta , IUBIREA INVINGE daca e reala de ambele parti.
kudika003930
Postat pe 10 Mai 2009 22:37
Just me, am depasit situatia acum 11 ani, merci :) (in legatura cu tatal meu)
Pe 10 Mai (adica ieri, ca deja e... ieri la ora asta) aniversez un an de casnicie si nu scriu asta ca sa fiu felicitata. Totodata sunt 10 ani de cand sunt impreuna cu acest barbat. De ce va spun? Pentru ca a fost timp de un an de zile o relatie la distanta.Ne vedeam in fiecare weekend, lucra sambata la Bucuresti pana la pranz si venea seara la ora 18 la mine in oras. Apoi pleca in ziua urmatoare tot la ora 18. Nici macar nu aveam 24 de ore cu el pentru ca nu locuia la mine si abia daca aveam voie sa ies 3-4 ore din casa in acest rastimp. Nu stiu daca a lipsit vreo data sau de doua ori in tot acel an. Si eu mai faceam si o groaza de fite.... si asta in conditiile in care trenul era f. aglomerat si calatorea in picioare ore intregi. Asa a inceput si da, e dragoste si acum.
Jasmine10
Postat pe 11 Mai 2009 00:46
asta in seamna ca a fost el foarte puternic si tea dorit cu adevarat........ceea ce e foarte bine.....ma bucur pt tine....si...as fi vrut sa fie asa si la mine.....adik sa ramana dragostea dar asta e....se mai intampla ca intro relatie doar unul sa iubeasca iar celalalt........
just_me00
Postat pe 11 Mai 2009 16:41
exista dragostea la distanta doar atunci cand esti cu cineva de mult timp si acela pleaca in alta tara la munca pt cateva luni

Postat pe 12 Mai 2009 11:03
De la: r_girl, la data 2009-05-12 11:03:25exista dragostea la distanta doar atunci cand esti cu cineva de mult timp si acela pleaca in alta tara la munca pt cateva luni


crezi tu?
_dulcik_
Postat pe 12 Mai 2009 12:18
De la: r_girl, la data 2009-05-12 11:03:25exista dragostea la distanta doar atunci cand esti cu cineva de mult timp si acela pleaca in alta tara la munca pt cateva luni


Imi pare rau da-mi voie sa te contrazic , dragostea o gasesti in multe feluri ....depinde de felul fiecaruri om , eu sunt cu cineva de 6 luni , ne-am cunoscut pe internet , am vb 3 luni fara sa ne intalnim , vb zilnic la tel , in fiecare seara pe mess , ne vedeam pe web , prima intalnire a fost de vis , parca ne cunosteam de o viata , ne iubim si in continuare din ce in ce mai mult , ne intalnim c-am odata pe luna si ceea ce traim e unic , e greu cei drept , dar acolo unde exista iubire adevarata orice e posibil si speram ca intr-un viitor mai apropiat sau mai indepartat sa fim impreuna ...depinde foarte mult ca ambii sa simta acelasi lucru unul fata de celalalt , sunt multe de spus despre acest subiect , dar fiecare il priveste prin prisma a ceea ce traieste
kudika003930
Postat pe 12 Mai 2009 20:47
http://tinyurl.com/nucpdq


mmar_cella
Postat pe 11 Iulie 2009 20:50
.............hmm!!!...nu cred ca exista dragoste la distanta......poate ..prietenie.....poate...nevoia de a nu fi singur cand esti departe....sau..poate....lasa sa fie acolo.....ca nu se stie!!!
elena_adina34
Postat pe 2 August 2009 16:17
Dragostea la distanta exista,insa depinde de cat de intense sunt sentimentele.Eu am cunoscut acum 1 an pe cineva pe net...La inceput nu imi imaginam o relatie cu el.Era tipul cu care puteam vorbi orice,care ma facea sa rad,si caruia ii povesteam ca m-am indragostit de un alt tip...In momentul cand am decis sa ma vad cu celalalt tip(cunoscut tot pe net:D),tipul cu care vorbeam orice mi-a marturisit ca e indragostit de mine...Insa nu l-am luat in serios...M-am vazut cu celalalt tip si am realizat ca nu era ceea ce cautam...Apoi am intrat iar pe net,sa ii povestesc celui care ma asculta mereu,si pana la urma am decis sa ne vedem...Din "tipul cu care puteam vorbi orice"s-a transformat in "tipul fara de care nu mai pot trai":D.Acum locuim impreuna,avem planuri de viitor si suntem mai fericiti ca niciodata.Maine facem 6 luni de cand locuim impreuna:).Iar timpul petrecut departe unul de celalalt de cand ne-am vazut si pana ne-am mutat impreuna nu a reusit sa ne desparta...
Iar inainte sa fiu cu el am avut o relatie de aproape 2 ani.Eram aproape tot timpul impreuna.Ziua...noaptea...Iar cand nu eram impreuna,cateva ore cand poate mai mergea si el acasa,ne vedeam tot timpul la web.Si totusi...in perioada cand a fost cu mine a mai avut alte 2 tipe:)...Cand avea timp?NU stiu...
Asa ca nu conteaza daca esti aproape sau esti la distanta,atata timp cat exista dragoste adevarata,respect si incredere.Si cum a mai spus cineva: conteaza si sa vrei ceva serios ca sa reziste si la distanta:)
Kittty_kat
Postat pe 4 August 2009 19:07
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/28105/Relatiile-la-distanta.html
Aphrodite
Postat pe 21 Septembrie 2009 23:47
relatii la distanta?da.....posibil...dar nu pentru foarte mult timp...pana la urma, daca iti doresti cu adevarat sa fii impreuna cu cineva, se realizeaza....
mkdisk
Postat pe 13 Octombrie 2009 09:37
Nu cred in relatiile la distanta ci doar in solutii de a fi impreuna in tara sau in strainantate,ca dureaza o luna de la plecarea unuia pana reuseste sa-l ia si pe celalalt dupa el,nu e distanta e doar o sansa de a face lucrurile sa continue,altfel eu una nu cred,desi vad multi sustinatori,cum nu cred nici in dragoste la prima vedere ci doar in chimie,atractie fizicace sau feeling puternic.Si vb din proprie experienta,relatie de 2 ani cu data nunti stabilita el a plecat 3 luni si sa dus de rapa totul(nu distanta e vinovatul ci clipa de respiro ,cand iti dai seama ca acei ani i-ai trait exclusiv pt altul cate-ai neglijat,ca ai uitat ce inseamna sa traiesti pt tine,ce inseamna sa fi egoist,ce insemni tu)
Ele_ely
Postat pe 13 Octombrie 2009 14:10
eu cred k exista dragoste la distanta doar k eu nu sunt persoanaa sa puna in aplicare acest lucru. sau probabil...dragostea la distanta nu mai e dragoste. cum ai putea sta departe de o pers care o iubesti? de fapt...nush ce mai e o relatie la distanta..poate doar obisnuinta
dya_mik
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:56
inseamna ca traiesti o frumoasa poveste de dragoste.norocul tau.dar nu toata lumea are parte de asa ceva.
desideria
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:31
inseamna ca traiesti o frumoasa poveste de dragoste.norocul tau.dar nu toata lumea are parte de asa ceva.
desideria
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:31
timpul si distanta pot stinge iubirile mici, dar le fac sa creasca pe cele mari
Bambi89
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Suferinta este cauzata de destin sau de propria noastra persoana? 13 De la: SweetHappyButterfly 12 Martie 2009 18:45
Relatia cu Dumnezeu 175 De la: lety17 19 Septembrie 2009 19:00
va rog ajutati'ma 3 De la: kudika421339 23 August 2011 11:43
Romantismul 104 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 16:17
Compromisuri 4 De la: erikahd2008 11 Februarie 2009 15:24