Setari Cookie-uri

poate dura o iubire inte un arab si o romanca?

buna,am intrat pe acest forum din intamplare si am vazut ca sunt multe femeii deschise si gata sa si dea cu parerea ,de accea am indraznit si eu sa va intreb;eu am o relatie de mai bn de trei ani cu un arab tunisian care loc in fr de cand avea doua luni,ne am cunosc aici in fr si nu dupamult tmp am fost impreuna,insa eu vn regulat in rom stateam si cate 3.4luni,el a vn o sg data in ro,eu am fost pl in tunisia de doua ori;
in fr ne vd aproape zilnic,(nu loc impreuna),insa datorita faptului ca lucreaza f mult si tmp ui liber este f putin eu nu sunt multumit de tmp acordat si ii reprosez ca nu ma iubeste,ca nu i pasa de mn.....si in cele din urma urmam prin a nu vb catva zile s au sapt chiar;
ac sunt in fr din nou insa n i am sp ,nu st ce sa fac?il iubesc este o pers deosebita insa lipsa de comunicare si felul lui ma pun pe ganduri;mi e greu sa iau o decizie de aceea va rog pe voi sa mi sp parerea vs ;va multumesc;
daniellap
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:20
Nu, te foloseste pentru sex si pe urma se insoara cu una de-a lui "necurva" si musulmana.
Kathara
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:22
Dupa numele de la avatar i-mi dau seama ca esti destul de implicata in aceasta relatie,asta in cazul in care spui adevarul,,,,,,,,,,parerea mea,daca-mi este permis ,este ca poate rezista aceasta relatie , conditia sinegvanon,este ca tu sa DEVII MUSULMANCA,ALTFEL VEI AVEA O EXISTENTA DESTUL DE AGITATA
wdy
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:32
iti multumesc,asa este sunt implicata in ac relatie si nu am nici un motiv sa mint,altfel nu as fi scris;
daniellap
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:39
eu sunt casatorita de 14 ani cu un arab si,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
wdy
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:40
De la: wdy, la data 2009-01-21 11:40:33eu sunt casatorita de 14 ani cu un arab si,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
mirela_halle
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:59
buna scuze wdy nu stiu unde am apasat si sa preluat ultimu mesaj al tau cu toate ca eu am scris alt mesaj sory
mirela_halle
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:21
Parerea mea e ca daca nu este de la inceput comunicare atunci cei-i sa faci peste 10 ani Sfatul meu ar fi sa nu te casatoresti cu un musulman nu pentru ca am ceva cu ei dar mereu apar divergente si mai ales cind apar copii asta bine inteles daca nu renunti la religia ta dar daca devi musulmanca atunci e mai binisor .E mai greu tu ai o alta mentalitate care este diferita de a lui Afi bine sa deschizi bine ochi
mirela_halle
Postat pe 23 Ianuarie 2009 23:35
Buna.eu sunt casatorita cu un arab iar eu sunt jumi juma .Sunt casatorita cu un arab de 4 ani.Depinde de fiecare barbat in parte .nu toti arabi sunt LA FEL.
shakirra_shakirra
Postat pe 28 Ianuarie 2009 00:09
De la: Maryna86, la data 2009-01-28 03:03:56
De la: shakirra_shakirra, la data 2009-01-28 00:09:23Buna.eu sunt casatorita cu un arab iar eu sunt jumi juma .Sunt casatorita cu un arab de 4 ani.Depinde de fiecare barbat in parte .nu toti arabi sunt LA FEL.




da, ai dreptate nu toti arabi sunt la fel ;) eu ies cu arabi de multe ori,unele au si sotii, asta este viata, buna rea :))


Cum adica iesi?
Kathara
Postat pe 28 Ianuarie 2009 23:55
Bine iubire, vad ca deja a inceput sa te indoctrineze .. maine-poimante ta vad cu baticu-n cap, insala. Faci ce vrei, ca la urma urmei tu le tragi, nu noi.
Kathara
Postat pe 31 Ianuarie 2009 11:03
De la: daniellap, la data 2009-01-31 11:20:32ma rog daca asta e parerea dvs eu o respect,deoarece incerc sa inteleg pe fiec om in parte chiar si pe acel care nu are dreptate ,asa consider eu ca ar fi mai bn ,povestea cu baticul nu ma ingrijoreaza deloc,in primul rand , daca as vrea sa acc as acc daca nu nu ,insa nu e cazul ,nu poarta baticuri cumnatele si surorile si o sa mi de a mie?


Ei, parerea mea o sti. Mult succes in alegerile pe care le vei face!
Kathara
Postat pe 31 Ianuarie 2009 11:27
De la: daniellap, la data 2009-01-21 11:20:40buna,am intrat pe acest forum din intamplare si am vazut ca sunt multe femeii deschise si gata sa si dea cu parerea ,de accea am indraznit si eu sa va intreb;eu am o relatie de mai bn de trei ani cu un arab tunisian care loc in fr de cand avea doua luni,ne am cunosc aici in fr si nu dupamult tmp am fost impreuna,insa eu vn regulat in rom stateam si cate 3.4luni,el a vn o sg data in ro,eu am fost pl in tunisia de doua ori;
in fr ne vd aproape zilnic,(nu loc impreuna),insa datorita faptului ca lucreaza f mult si tmp ui liber este f putin eu nu sunt multumit de tmp acordat si ii reprosez ca nu ma iubeste,ca nu i pasa de mn.....si in cele din urma urmam prin a nu vb catva zile s au sapt chiar;
ac sunt in fr din nou insa n i am sp ,nu st ce sa fac?il iubesc este o pers deosebita insa lipsa de comunicare si felul lui ma pun pe ganduri;mi e greu sa iau o decizie de aceea va rog pe voi sa mi sp parerea vs ;va multumesc;



da arabu ce are.....nu e tot om,daca va intelegeti,va iubiti..etc......''''''''casa de piatra''''''''''''''''
nirvana_cukramel
Postat pe 8 Februarie 2009 00:32
buna danielle,

griji la arabi, ca in religia lor pot avea 4 sotii ,cunostinta la prietenul meu e arab casatorit dar .......el spune k ii permite religia sa aiba mai multe...femei (isi face de cap la locu de munca cu altele )
enykogombar
Postat pe 8 Februarie 2009 00:51
De la: enykogombar, la data 2009-02-08 00:51:25buna danielle,

griji la arabi, ca in religia lor pot avea 4 sotii ,cunostinta la prietenul meu e arab casatorit dar .......el spune k ii permite religia sa aiba mai multe...femei (isi face de cap la locu de munca cu altele )



Deci, ca tot veni vb de cele 4 sotii...Profetul Mohammed a avut 4 sotii pentru a da un exemplu credinciosilor, dar asta nu e un MUST pentru musulmani, ci este doar o alternativa in cazurile urmatoare: daca prima nevasta nu iti poate oferi un copil, o iei pe a doua. Daca nevasta este bolnava si nu-si poate indeplini datoriile de nevasta, religia ii permita sa o aiba pe a doua, si asa mai departe;. Dar nu este o moda, nimeni nu te obliga sa faci asta, si chiar daca alegi s-o faci sunt multe conditii de indeplinit: trebuie sa dovedesti ca veniturile iti permit sa le intretii pe toate cele 4, toate au aceleasi drepturi, daca ii faci cadou uneia trebuie sa iei de fapt cadoul inmultit cu 4...samd. Din ceea ce vad in jurul meu, nu se mai practica asta decat de cei fff indoctrinati, sau care au trait asa de cand se stiu...Sheikul evident ca o face,pt ca are cu ce...si pentru ca le trebuie cat mai multi urmasi. Dar tineretul refuza ideea. Daca tatal arabului respectiv a avut 4 sotii, si el va fi inclinat catre acelasi lucru. DAR, este ceva de mult apus...
mrskattousa
Postat pe 8 Februarie 2009 01:33
De la: mrskattousa, la data 2009-02-08 01:33:48
De la: enykogombar, la data 2009-02-08 00:51:25buna danielle,

griji la arabi, ca in religia lor pot avea 4 sotii ,cunostinta la prietenul meu e arab casatorit dar .......el spune k ii permite religia sa aiba mai multe...femei (isi face de cap la locu de munca cu altele )



Deci, ca tot veni vb de cele 4 sotii...Profetul Mohammed a avut 4 sotii pentru a da un exemplu credinciosilor, dar asta nu e un MUST pentru musulmani, ci este doar o alternativa in cazurile urmatoare: daca prima nevasta nu iti poate oferi un copil, o iei pe a doua. Daca nevasta este bolnava si nu-si poate indeplini datoriile de nevasta, religia ii permita sa o aiba pe a doua, si asa mai departe;. Dar nu este o moda, nimeni nu te obliga sa faci asta, si chiar daca alegi s-o faci sunt multe conditii de indeplinit: trebuie sa dovedesti ca veniturile iti permit sa le intretii pe toate cele 4, toate au aceleasi drepturi, daca ii faci cadou uneia trebuie sa iei de fapt cadoul inmultit cu 4...samd. Din ceea ce vad in jurul meu, nu se mai practica asta decat de cei fff indoctrinati, sau care au trait asa de cand se stiu...Sheikul evident ca o face,pt ca are cu ce...si pentru ca le trebuie cat mai multi urmasi. Dar tineretul refuza ideea. Daca tatal arabului respectiv a avut 4 sotii, si el va fi inclinat catre acelasi lucru. DAR, este ceva de mult apus...


Mda .. vad ca pe tine nu te deranjeaza ideea.

Oricum, stii cum se traduce modern faza cu sotiile?

Cam asa:

De la: enykogombar, la data 2009-02-08 00:51:25buna danielle,

griji la arabi, ca in religia lor pot avea 4 sotii ,cunostinta la prietenul meu e arab casatorit dar .......el spune k ii permite religia sa aiba mai multe...femei (isi face de cap la locu de munca cu altele )


~~~~

Toti musulmanii arabi pe care i-am cunoscut vreodata s-au dat la mine serios, desi multi erau insurati su cu copii. De ce? Pentru ca religia le spune ca femeia este o fiinta inferioara si ei au dreptul la mai multe.

Oricum, in the end, multi isi merita destinul.
Kathara
Postat pe 8 Februarie 2009 10:50
De la: Kathara, la data 2009-02-08 10:50:22Oricum, in the end, multi isi merita destinul.


Corect. Cel mai bun raspuns de pe aici

Multe persoane si-o fac cu mana lor si dupa aia se plang pe aici

metal
Postat pe 8 Februarie 2009 11:02
De la: metal, la data 2009-02-08 11:02:50
De la: Kathara, la data 2009-02-08 10:50:22Oricum, in the end, multi isi merita destinul.


Corect. Cel mai bun raspuns de pe aici

Multe persoane si-o fac cu mana lor si dupa aia se plang pe aici



Metal,te supara ceva ???

ella_c
Postat pe 8 Februarie 2009 11:07
De la: ella_c, la data 2009-02-08 11:07:54Metal,te supara ceva ???



Acum nu dar in general ma deranjeaza ipocrizia oamenlior
metal
Postat pe 8 Februarie 2009 11:10
multumesc pt raspunsurile date
daniellap
Postat pe 21 Februarie 2009 04:35
buna,am citit ce ai scris,si ....nu cred ca este normal ceea ce face....parerea mea e ca pierzi timpul cu el,ca te agati de niste iluzii....imi pare tare rau sa ti spun,dar nu cred ca te iubeste,cred ca e genul care doreste sa fie liber,sa nu aibe nici o responsabilitate.si eu sunt cu un musulman de 3 ani,dar noi stam impreuna de la 4 luni.si cred ca fiecare om munceste ,asta nu e un motiv ca nu sta cu tine..parerea mea..ai grija de tine si nu te lasa mintita.
amirah_gh
Postat pe 21 Februarie 2009 13:47
De la: Maryna86, la data 2009-01-28 03:03:56
De la: shakirra_shakirra, la data 2009-01-28 00:09:23Buna.eu sunt casatorita cu un arab iar eu sunt jumi juma .Sunt casatorita cu un arab de 4 ani.Depinde de fiecare barbat in parte .nu toti arabi sunt LA FEL.




da, ai dreptate nu toti arabi sunt la fel ;) eu ies cu arabi de multe ori,unele au si sotii, asta este viata, buna rea :))
si mai si zici???? pai din cauza unor fete ca tine ne facem de ras,..
amirah_gh
Postat pe 21 Februarie 2009 13:59
poate merge nu vad dc nu ar functiona...
_dulcik_
Postat pe 28 Aprilie 2009 23:49
De la: Kathara, la data 2009-01-31 11:27:15
De la: daniellap, la data 2009-01-31 11:20:32ma rog daca asta e parerea dvs eu o respect,deoarece incerc sa inteleg pe fiec om in parte chiar si pe acel care nu are dreptate ,asa consider eu ca ar fi mai bn ,povestea cu baticul nu ma ingrijoreaza deloc,in primul rand , daca as vrea sa acc as acc daca nu nu ,insa nu e cazul ,nu poarta baticuri cumnatele si surorile si o sa mi de a mie?


Ei, parerea mea o sti. Mult succes in alegerile pe care le vei face!


*stii.
Kathara
Postat pe 29 Aprilie 2009 00:08
De la: _dulcik_, la data 2009-04-28 23:49:51poate merge nu vad dc nu ar functiona...
probabil ca merge sau nu merge sunt prea multe conceptii la arabi despre femei nu stiu si una si alta pana nu incerci nu stii :D
yumy
Postat pe 29 Aprilie 2009 07:11
De la: yumalai, la data 2009-04-29 07:11:45
De la: _dulcik_, la data 2009-04-28 23:49:51poate merge nu vad dc nu ar functiona...
probabil ca merge sau nu merge sunt prea multe conceptii la arabi despre femei nu stiu si una si alta pana nu incerci nu stii :D


exact mai bine risti si castigi... eu mereu am riscat si de cele mai multe ori s-a meritat... decat sa regreti pe urma ca nu ai facut pasul ala mai bine risti
_dulcik_
Postat pe 2 Mai 2009 00:44
Si eu am cunoscut un arab din Tunisia si vorbesc cu el de cateva luni bune si chiar nu stiu daca se merita sa-mi fac iluzii sau nu. Eu i-am spus de la-nceput ca sunt crestina si ca nu vreau sa-mi schimb religia niciodata iar el mi-a spus ca e de acord cu asta si ca nu-l deranjeaza religia mea si mi-a spus ca el are mai multe cunostinte ce apartin altor religii si ca nu-l deranjeaza cu absolut nimic. El deja m-a cerut de sotie aici pe facebook iar eu am acceptat. De cand vorbesc cu el sincer mie mi se pare ca are un suflet bun numai pana il supara cineva cu ceva ca atunci isi iese din minti. Voi ce sfat imi dati? Sa continui relatia cu el sau nu? Va multumesc mult!
andrutaelamri
Postat pe 21 Mai 2016 14:29
De la: Andruta_Alexa_Mehmet_1, la data 2016-05-21 14:29:12Si eu am cunoscut un arab din Tunisia si vorbesc cu el de cateva luni bune si chiar nu stiu daca se merita sa-mi fac iluzii sau nu. Eu i-am spus de la-nceput ca sunt crestina si ca nu vreau sa-mi schimb religia niciodata iar el mi-a spus ca e de acord cu asta si ca nu-l deranjeaza religia mea si mi-a spus ca el are mai multe cunostinte ce apartin altor religii si ca nu-l deranjeaza cu absolut nimic. El deja m-a cerut de sotie aici pe facebook iar eu am acceptat. De cand vorbesc cu el sincer mie mi se pare ca are un suflet bun numai pana il supara cineva cu ceva ca atunci isi iese din minti. Voi ce sfat imi dati? Sa continui relatia cu el sau nu? Va multumesc mult!


Cerere in casatorie pe facebook!? Cat timp ati petrecut impreuna, unul langa celalalt? De cand populez facebook-ul si eu am primit propuneri destul de indraznete, dar in urma discutiilor am realizat ca toti oamenii sunt diferiti in viata reala. Nu e ok sa accepti ceva de la un strain care ti se pare tie 'simpatic' in mediul virtual. Poate e mai bine sa fii ceva mai rezervata si vezi ce-si doreste el de la tine, de fapt.
Darius_
Postat pe 21 Mai 2016 19:09
De la: Andruta_Alexa_Mehmet_1, la data 2016-05-21 14:29:12Si eu am cunoscut un arab din Tunisia si vorbesc cu el de cateva luni bune si chiar nu stiu daca se merita sa-mi fac iluzii sau nu. Eu i-am spus de la-nceput ca sunt crestina si ca nu vreau sa-mi schimb religia niciodata iar el mi-a spus ca e de acord cu asta si ca nu-l deranjeaza religia mea si mi-a spus ca el are mai multe cunostinte ce apartin altor religii si ca nu-l deranjeaza cu absolut nimic. El deja m-a cerut de sotie aici pe facebook iar eu am acceptat. De cand vorbesc cu el sincer mie mi se pare ca are un suflet bun numai pana il supara cineva cu ceva ca atunci isi iese din minti. Voi ce sfat imi dati? Sa continui relatia cu el sau nu? Va multumesc mult!
ha,fi serioasa,accepta l tu de barbat ca sa vezi ce ti mai accepta el crestinatatea ta dupa aia din parti
kudika_991915
Postat pe 21 Mai 2016 20:15
De la: Andruta_Alexa_Mehmet_1, la data 2016-05-21 14:29:12Si eu am cunoscut un arab din Tunisia si vorbesc cu el de cateva luni bune si chiar nu stiu daca se merita sa-mi fac iluzii sau nu. Eu i-am spus de la-nceput ca sunt crestina si ca nu vreau sa-mi schimb religia niciodata iar el mi-a spus ca e de acord cu asta si ca nu-l deranjeaza religia mea si mi-a spus ca el are mai multe cunostinte ce apartin altor religii si ca nu-l deranjeaza cu absolut nimic. El deja m-a cerut de sotie aici pe facebook iar eu am acceptat. De cand vorbesc cu el sincer mie mi se pare ca are un suflet bun numai pana il supara cineva cu ceva ca atunci isi iese din minti. Voi ce sfat imi dati? Sa continui relatia cu el sau nu? Va multumesc mult!



Andruta , cati ani ai ? Te-a cerut de sotie pe fb
Modul lui de abordare virtuala :) si neuronii tai naivi si creduli .....
Incheie orice convorbire cu el , relatia asta a ta virtuala e o mare gogoasa iluzorie .
Pune-ti mintea la contributie , traieste-ti viata in real ! Nu mai exista barbati in Romania si esti nevoita sa-ti gasesti un gogosar virtual din tunesia ? Sau nu exista nici acolo femei ...te inseli amarnic !
Ai grija de tine !Nu religia si faptul ca este de o alta nationalitate este de judecat , ci maniera lui de a gasi naive ...e cu un mare semn al intrebarii si destul de evident :D
kudika_988778
Postat pe 22 Mai 2016 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 22 De la: _oktober_ 27 Iulie 2009 23:00
hainele de piele 20 De la: albe_beea 21 August 2009 10:18
este masturbarea o problema? 7 De la: di_cristina 31 August 2009 00:11
ce fac? 16 De la: Barbie30 10 Iulie 2010 11:49
Deci....? 54 De la: yumalai 26 Septembrie 2009 16:56