Setari Cookie-uri

2 sufletele

Buna,sa nu va suparati pe mine ca intervin cu ceva ce nu tine de acest topic dar nu am de ales.2 sufletele au nevoie de voi.Am gasit pe strada 2 pisicute(un motanel si o pisicuta) pe care le-am luat acasa pt. a le salva viata.Pisoiul Cius era bolnavior si f. slab,asa ca l-am luat la mine si l-am ingrijit cu multa dragoste.Pisicuta Neagra a fost si ea gasita in spatele unei masini,era atat de mica incat a trebuit sa-i dau sa manance cu pipeta.I-am crescut mari pe amandoi,sunt sanatosi si curati,iar pisicuta Neagra a fost si castrata.Din nefericire din cauza unor probleme financiare nu mai pot sa stau cu chirie si nu am unde sa le iau cu mine.Am gasit sa le dau undeva la tara dar va dati seama pisicute de apartament ,crescute la caldurica si adapost sa se trezeasca deodata afara.Nu au sanse prea mari.De aceea inca incerc sa le gasesc stapani iubitori care sa aiba grija de ele.Daca vreti sa le vedeti uitati-va la albumul "Cius si Neagra" de la pozele mele.
Scuze inca o data si sper sa le gasesc stapani !!

diana1981
Postat pe 22 Ianuarie 2009 19:30
imi plac toate animalele....pisicile cel mai mult...imi pare rau ca nu te pot ajuta, am 4 pisici :))...te pup si fa ce ai inceput ca faci un bine :*
ioanaeu20
Postat pe 8 Mai 2009 01:07
sper ca ai gasit pana acum niste stapani pentru pisicutze
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 01:08
N-am gasit .Le-am dat la tara la bunica sotului meu care iubeste tare mult pisicutele si le-a mers bine pana cand un caine a intrat la ei in curte si a muscat-o pe pisicuta Neagra si a murit.Mi-a parut super rau cand am auzit dar ce era sa-i fac.Asta i-a fost soarta ,chiar cu cateva zile inainte sa se intample sotul meu a visat ca era un caine cu Neagra in gura si uite ca s-a indeplinit visul.Pacat de ea ca era o pisicuta cuminte si iubitoare si o mai si castrasem dar n-a avut noroc. Asta e! Macar cat a fost la mine a fost fericita si mai ales iubita!!
diana1981
Postat pe 8 Mai 2009 23:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce m-a impresionat.... 456 De la: rondina 6 August 2015 09:12
VOT pentru BRÂNCUªI 3 De la: Dor_a 25 Martie 2009 14:30
filme bune . 117 De la: Fusun_ge 28 Martie 2014 09:58
2 sufletele 4 De la: diana1981 8 Mai 2009 23:07
Tyson Beckford - il iubesc la nebunie.... de ce nu apar si prin romania specimene din astea? 6 De la: Cassey 25 Decembrie 2008 21:47