ce faci cand nu esti multumit de nimik din viata ta???

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
Fosta membra Kudika.ro
eu cred k e cu probleme sincer cred k are peste 3 deci e cu mari probleme numa sa l prind si e vai de curu lui
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
De la: ciquy, la data 2009-01-27 19:46:51eu cred k e cu probleme sincer cred k are peste 3 deci e cu mari probleme numa sa l prind si e vai de curu lui
pai daca are 3,mai da-i si tu inca pe atatea.stii tu,da-i destula funie si se va spanzura singur.ca ce e prea mult strica.
Daca e visare,viata se duce,cel putin sa fie o visare dulce!
mirelacm Avatarul lui mirelacm

884 mesaje

ma fac ca nu observ, merg mai departe dand vina pe altii...
"nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine" g.g. marquez
ela24 Avatarul lui ela24

6 mesaje
Oras: focsani

mai...sati sa inteleg si io...va cunoasteti de 2 ani, va intalniti doar pt a face sex si acum te-ai indragostit de el...? si mai inteleg din spusele tale ca se mai intalneste si cu altcineva...
pai..., stii ce as face eu? ias marturisi sentimentele mele fata de el si lasi lasa sa decida singur...!!! ai incercat ?...poate merge....bafta!!!:-*
Fosta membra Kudika.ro
cand nimic nu merge bine in viata ta,fa schimbari radicale,schimb-o cu totul.
Fosta membra Kudika.ro
De la: ciquy, la data 2009-01-24 19:51:54cred k topicul spune tot...astept pareri.. :(

Daca vrei sa auzi ca schimb ceva,ei bine nu! Nu schimb nimic...ma cert cu toata lumea si astept sa treaca "criza"...Am noroc ,sunt o fire vesela...trece repede.

Imi este tare frica de schimbare.
Placerea se poate sprijini pe iluzie, fericirea insa se intemeiaza pe adevar. (Chamfort )
Fosta membra Kudika.ro
Un barbat cu o femeie este ...nespus de singur,numai daca nu o iubeste.....
Daca o iubeste....ESTE UN BARBAT IMPLINIT !!!!!!
Fosta membra Kudika.ro
De la: TEODORRD, la data 2009-02-10 12:03:21Un barbat cu o femeie este ...nespus de singur,numai daca nu o iubeste.....
Daca o iubeste....ESTE UN BARBAT IMPLINIT !!!!!!
e valabila si reciproca.
flururas Avatarul lui flururas

116 mesaje
Oras: brasov

pai.. in astfel de situatie .. stau cuminte in casa pana imi trece sau ma duc sa dau o raita pe la magazine ,din doua , una tot functioneaza.
Fosta membra Kudika.ro
Daca este o zi in care simt ca nimic nu imi iese cum vreau eu,.........nu fac nimic,stau si incerc sa vad,daca am gresit ceva,unde am gresit,si ce pot face sa trec peste aceasta zi......
Dupa un somn bun,ma trezesc cu pofta de viata..
Fosta membra Kudika.ro
cand nu esti multumut de nimic din viata ta,ai face sa mergi repejor la un psihiatru sa-ti faci un control amanuntit,cu siguranta ai mari probleme la mansarda...
www.4life-romania.ro
alittlewoman Avatarul lui alittlewoman

15 mesaje

incerci sa schimbi ceva.
Fosta membra Kudika.ro
astepti ziua de maine ...
Banshee on duty! Beware :)
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1400 mesaje

"Ce faci cand nu esti multumit de nimik din viata ta???"
Situatia asta nu exista !
(nu vorbim de cazuri cu defecte majore la bibilica)
Fosta membra Kudika.ro
De la: wdy, la data 2009-01-24 19:56:09mergi la cumparaturi

la asta m-am gandit si eu!!!!!!doar ca ai fost mai rapida.....si as mai zice ceva:megi la sala.fa sport.
_dulcik_ Avatarul lui _dulcik_

4147 mesaje
Oras: constanta

cand nu sunt multumita de ceva simplu... nu ma mai gandesc la acel lucru... nu totul e roz in viatza
Fosta membra Kudika.ro
uitati ce fac multi cand nu sunt multumiti de ceva in viata lor : www.solutiidecriza.com
urmariti cu atentie filmuletul din mijlocul paginii
www.4life-romania.ro
Fosta membra Kudika.ro
De la: silviu_m74, la data 2009-03-25 20:21:05uitati ce fac multi cand nu sunt multumiti de ceva in viata lor : www.solutiidecriza.com
urmariti cu atentie filmuletul din mijlocul paginii
www.4life-romania.ro
Fosta membra Kudika.ro
Sisule ,,,ce topic e asta muica ??? Ramasei cracanata ...
Banshee on duty! Beware :)
Fosta membra Kudika.ro
buna dimineata
Ofer consultanta in carti si TAROT. Nu vreau sa stiu detalii despre dvs. ca apoi sa spuneti ca m-am inspirat! Daca sunteti interesata, lasati un mail pe *** cassey.cassey20@yahoo.com *** si va voi contacta cat se poate de repede. REFERINTE despre mine, gasiti pe cafeneaua de pe link: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey/Cafeneaua-lui-Cassey-pagina-6.html O saptamana frumoasa!
nelyda_yo Avatarul lui nelyda_yo

11 mesaje

eu sunt de parere k fiecare trece la un moment dat prin stari de genul acesta,ideea este sa fim multumiti mai intai de noi k persoana sa ne apreciem calitatile iar defectele sa incercam sa le transformam in puncte forte,viata nu e intotdeauna roz,deci zambim si mergem mai departe...;)
Fosta membra Kudika.ro
how the f.u.c.k. did you get to be borned so stupid!!!!
Fosta membra Kudika.ro
..ce faci cand te simti singur?...cauta-L pe Domnul in rugaciune ori citeste psalmul 23..;) sa stii ca functioneaza..:D
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika311509, la data 2010-08-04 11:50:35..ce faci cand te simti singur?...cauta-L pe Domnul in rugaciune ori citeste psalmul 23..;) sa stii ca functioneaza..:D

Si prietenii de unde ii ia,din psalmul 23?
"Mi-a luat toata viata sa inteleg ca nu trebuie sa inteleg totul"-Rene Coty
Fosta membra Kudika.ro
da la cei mai trebuie prieteni, daca vorbeste cu domnu. sau mai vazut din astea care care v.besc cu icoanele. parca astia se numesc "iconari" .
Doamne fereste-ne de ispite. Iar daca tot am cazut in ele, macar nu ne deranja!
Fosta membra Kudika.ro
De la: kyru, la data 2010-08-04 12:06:18da la cei mai trebuie prieteni, daca vorbeste cu domnu. sau mai vazut din astea care care v.besc cu icoanele. parca astia se numesc "iconari" .

Corect!Din pacate unii nu inteleg ca Domnul nu ne-a lasat ca sa vorbim doar cu el!
"Mi-a luat toata viata sa inteleg ca nu trebuie sa inteleg totul"-Rene Coty
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika311509, la data 2010-08-04 11:50:35..ce faci cand te simti singur?...cauta-L pe Domnul in rugaciune ori citeste psalmul 23..;) sa stii ca functioneaza..:D

asta imi aduce aminte de o vecina de la mine din bloc..care-i credincioasa nevoie mare..in afara de faptul ca se cearta cu toata lumea si urla si tipa...zice ca la ea in casa locuieste domnul Isus si nici un barbat nu poate sa ii calce pragul ca e pacat!
si din cand in cand i se mai arata dumnezeu pardon domnul isus si ii mai zice ca administratia ne fura..si alte chestii!
Fosta membra Kudika.ro
De la: Barbie30, la data 2010-08-04 12:10:30
De la: kyru, la data 2010-08-04 12:06:18da la cei mai trebuie prieteni, daca vorbeste cu domnu. sau mai vazut din astea care care v.besc cu icoanele. parca astia se numesc "iconari" .

Corect!Din pacate unii nu inteleg ca Domnul nu ne-a lasat ca sa vorbim doar cu el!

Problema este ca, aceste persoane, chiar asteapta minuni sa se petreaca in urma rugaciunilor, iar daca totusi minunea nu se intampla, cad in depresii. Am cunoscut un caz foarte dramatic. Din pacate, biserica este de-o asa idiotenie, inumana, incat nu-i explica celui cu IQ modest, ce inseamna a fii credincios si ce inseamna a fii habotnic. Pentru ca acea persoana sa nu-si puna toate sperantele intr-o rugaciune, fara a interveni cu vointa lui, asupra starii de fapt.
Doamne fereste-ne de ispite. Iar daca tot am cazut in ele, macar nu ne deranja!
ameelia Avatarul lui ameelia

121 mesaje
Oras: bucuresti

si mie mi se intampla uneori,dar ma rezolv cu o sedinta de cumparaturi,o rasfatare la salon ,o mini-excursie intr-un loc frumos sau o cutie maaare de inghetata si un film cu happy-end.la mine merge de minune,ma simt grozav dupa!
Pagini: << 1 2 Sari la pagina: