Setari Cookie-uri

Cum scap de senzatia continua de foame?

Imi poate spune cineva cum pot sa scap de senzatia de foame?
Stau toata ziua la birou si parca imi e foame in continuu, am pachetelul cu salata care o mananc intre ora 12- 12.30 dar in rest nu stiu ce sa fac, beau f multa apa in cele 8 h la birou , cam 2 l de apa plata dar foamea tot ramane...
mia200000
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:36
daca nu trece cu apa....caci asta voiam sa-ti recomad , incearca un pahar de lapte
dar mananci cam putin sa stii, ar mai trebui sa mai ai vreo 2 gustari
kitty_krieger
Postat pe 26 Ianuarie 2009 14:17
asezoneaza salata pe care o maninci cu porumb,oua fierte ,ton in suc propriu,zeama de lamiie si eventual citeva crutoane de piine prajita! ai sa vezi ca dispare senzatia de foame pentru citeva ore bune!........ca sa nu te plictisesti de gust alterneaza cu salatele s-au foloseste piept de pui fript ,fiert. mai poti folosi uneori jambon (tot de pui) s-au creveti!
FRANNNCE
Postat pe 26 Ianuarie 2009 14:38
SLABESTI FARA REGIM,DIETA, EXERCITII SAU REACTII ADVERSE intre 5-7kg in urma folosirii tratamentului pentru slabit DESERT PLANT.id: desert.plant

tu incearca sa-ti doresti,noi te ajutam!
desert_plant
Postat pe 31 Ianuarie 2009 07:02
bea apa :D
blue07scorpion
Postat pe 1 Februarie 2009 13:14
De la: mia200000, la data 2009-01-26 13:36:21Imi poate spune cineva cum pot sa scap de senzatia de foame?
Stau toata ziua la birou si parca imi e foame in continuu, am pachetelul cu salata care o mananc intre ora 12- 12.30 dar in rest nu stiu ce sa fac, beau f multa apa in cele 8 h la birou , cam 2 l de apa plata dar foamea tot ramane...


In loc sa manaci odata pe zi mananca de 5-6 ori si vei scapa de senzatie.

Un sandwich la 7-8 dimineata , altul la 11....si tot asa ...incearca sa-i dai stomacului sa rumege de mai multe ori pe zi si cand o face sa aiba ce anume.

Asa scapi si de senzatia de foame si de eventuala gastrita care te paste !
iris_4_ever
Postat pe 1 Februarie 2009 14:15
bea multa apa !!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 1 Februarie 2009 14:18
mananca putin si des!
lavynya_79
Postat pe 1 Februarie 2009 14:19
apa nu tine de foame doar te baloneaza dar o masa sau doua pe zi sunt prea putine....
lavynya_79
Postat pe 1 Februarie 2009 14:21

Postat pe 1 Februarie 2009 14:25
Autosugestie...
Asta nu cred ca e foame, e chestia aia cu"as manca ceva" desi nu iti este foame...o am si eu dar o ignor...
Daca iti este chiar foame, incearca sa mai mananci ceva pe langa salata, o bucata de carne fiarta sau fripta, stiu si eu...
Am auzit despre Crom, cum ca ar reduce pofta de dulce...dar nu stiu cat e de bun, nu l-am incercat (si nici nu am de gand, am destula ambitie)
Incearca sa mananci un fruct, ceva, daca nu poti ignora foamea...
ramo_88
Postat pe 2 Februarie 2009 16:20
la fel sunt si eu.tot timpul as mai manca ceva.mai ales acum, ca incerc din rasputeri sa renunt la fumat.si mie mi s/a spus sa beau apa.dar, sa nu radeti, de la atata baut de apa mi s/a facut rau, daca va vine sa credeti.In schimb am inceput sa mamanc foarte multe fructe, in special mandarine/.
mirelamuresan
Postat pe 2 Februarie 2009 17:05
apa apa si iar apa, pana ai senzatia k esti full..eu una asa am facut...
alina_luminita
Postat pe 2 Februarie 2009 17:14
eu pe fond de stres, tigari, apa multa, am slabit mult in ultima vreme. M-am cantarit azi si am 49 kg la 1.60, sunt bine, imi permit sa imi iau un meniu de crispy strips

Postat pe 2 Februarie 2009 17:16
De la: Hefe, la data 2009-02-02 17:16:32eu pe fond de stres, tigari, apa multa, am slabit mult in ultima vreme. M-am cantarit azi si am 49 kg la 1.60, sunt bine, imi permit sa imi iau un meniu de crispy strips


eu dak mai scap asa odata pe luna un meniu crispy ala ar fi si primu si ultimu meu pranz cina mic de jun:)))))))
alina_luminita
Postat pe 3 Februarie 2009 17:08
bea ceai sau apa calda dk poti ...mananca ceriale sau / si morcovi .... cunosc senzatiaaaaa e groaznica .. dar cu ceai cald se mai potoleste si e si mai sanatos..
kaolite
Postat pe 4 Februarie 2009 00:30
aaa cauta sa mananci alimente ce au CALORII NEGATIVE si de ce mananci de ce slabesti .. cauta pe net mai multe ....chiar dau rezultate !!!!!!!! si nu te infometa prea tare ca stresezi organismul si apoi te vei ingrasa mai tare ia o treptat si bine . fa ti un regim din alimente sanatoase si cu aceste calorii negative vei slabi mancand . este genial!!!!!!!1
kaolite
Postat pe 4 Februarie 2009 00:34
nu imi voi scrie numai parerea ci si voi recomanda pentru toate acele d-re si doamne interesate de a slabi INTR-UN MOD NATURAL.slabeste intre 5-7kg in urma folosirii tratamentului pentr slabit DESERT PLANT.(..fara regim,fara exercitii,fara complicatii de orice natura si fara ca la sfarsitul tratamentului sa se instaleze acel yo-yo-un fel de bau-bau (si pe buna dreptate a celor care folosesc).pentru mai multe informatii folositi id: desert.plant
desert_plant
Postat pe 4 Februarie 2009 16:18
De la: mia200000, la data 2009-01-26 13:36:21Imi poate spune cineva cum pot sa scap de senzatia de foame?
Stau toata ziua la birou si parca imi e foame in continuu, am pachetelul cu salata care o mananc intre ora 12- 12.30 dar in rest nu stiu ce sa fac, beau f multa apa in cele 8 h la birou , cam 2 l de apa plata dar foamea tot ramane...



infometarea asta poate duce la probleme mari cu stomacul...asa k incearca la o ora doua dupa masa sau inainte de masa sa mananci un fruct...regimul asta prin infometare nu e recomandat:( ideea de putin si des e buna. si fructele intre mese sunt recomandate plus k sunt sanatoase
auralia
Postat pe 10 Februarie 2009 16:02
apa..apa si iar apa ...plus autocontrol cit despre medicamente....vedeti ce urmari au asupra ficatului...inclusiv cele pe baza de plante!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 10 Februarie 2009 16:05
apa..apa si iar apa ...plus autocontrol cit despre medicamente....vedeti ce urmari au asupra ficatului...inclusiv cele pe baza de plante!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 10 Februarie 2009 16:05
De la: hefe, la data 2009-02-02 17:16:32eu pe fond de stres, tigari, apa multa, am slabit mult in ultima vreme. M-am cantarit azi si am 49 kg la 1.60, sunt bine, imi permit sa imi iau un meniu de crispy strips

In mod oficios o spun: te urasc
Dor_a
Postat pe 10 Februarie 2009 16:10
De la: hefe, la data 2009-02-02 17:16:32eu pe fond de stres, tigari, apa multa, am slabit mult in ultima vreme. M-am cantarit azi si am 49 kg la 1.60, sunt bine, imi permit sa imi iau un meniu de crispy strips



si io tot pe fond nervos in fiecare sesiune scap de toate kg ce le pun pe mine in tot semestru:)))
auralia
Postat pe 10 Februarie 2009 16:14
ia un iaurtel pe la 10 si unul pe la ora 15.30-16 si vei vedea ca nu vei mai avea acea senzatie de foame...in cateva zile se va reglementa totul si dupa o luna vei constata ca ai si slabit cateva kg....daca ai putea sa dau organismului o masa la 3 ore in timpul zilei nu ai mai avea nicio pb....nici cu senzatia nici cu mentinerea greutatii
silviu_m74
Postat pe 25 Februarie 2009 18:30
De la: lavynya_79, la data 2009-02-01 14:19:05mananca putin si des!

si incearca sa incalzesti haleala inainte:)
daca vrei ceva rece, ciupeste cate un pic din fiecare aliment.
sau rontaie niste cereale
bea ceva cald inainte de gustare
ecce_cortex
Postat pe 1 Martie 2009 19:07
pai incearca niste batoane, un suc de fructe... sau poate chiar un fruct
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 18:50
Senzatia de foame are multe cauze - fiecare om ca el. E f. posibil ca la tine, care zici ca te apuca foamea la birou cand stai (dar nu faci efort fizic) sa fie o stare de STRESS (se stie dar nu se stie ce este stresul). Efortul intelectual pe care il depui il elimini prin deplasarea energiei respective la nivelul tubului digestiv care incepe sa functioneze si cere de mancare ( e greu de inteles). Ar fi bine sa poti sa tratezi munca ta lejer, ca pe o joaca, sa te gandesti la altele, sa ai hobbyuri, sa te misti pe scaun cand stai, ca stressul tau sa se elimine altfel (fizic prin miscare sau printr-o stare de veselie, etc). E greu de inteles dar ar fi bine sa te cunosti si sa ajungi sa te coordonezi. Poti sa te duci si la un psiholog si sa-i spui si aceste lucruri. Nu vreau sa sperii dar in felul asta in timp pot apare probleme diverse.
ema_rice
Postat pe 12 Martie 2009 20:35
salut,nu sunt tare experta in toate astea dar vreau sa dau un mic sfat ,i-ati la serviciu fructe poti sa papi toata ziua ca din fructe cred ca iti potoleste foamea si nu pui nimik la burta,bafta
mere_lica
Postat pe 12 Martie 2009 20:40
recomand tratamentul pentru slabit DESERT PLANT.Sper sa fie pentru fiecare dintre voi o bucurie cu efect de implinire a siluetei mult dorite!pt mai multe informatii si detalii nu ezitati (..desi poate primavara cere o plimbare..)sa intrati pe messenger id: desert.plant
desert_plant
Postat pe 13 Martie 2009 09:41
reclama... manaca si tu fructe...
_dulcik_
Postat pe 13 Martie 2009 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 6 De la: teiubescccccc 2 Martie 2014 01:20
CASTIGA 3 SIROPURI FYT FORM CU CARE A SLABIT MAMA NATURA 1 De la: kudika381475 5 Aprilie 2011 10:55
ab rocket 5 De la: Ronnie_Coleman 17 Iulie 2009 20:28
Retete 10 De la: _dulcik_ 24 Februarie 2009 21:39
Cik tot diete.. 7 De la: costina_irimia 4 Decembrie 2013 21:35