Setari Cookie-uri

Soacra acra caree impotriva...un sfat 2:D

Buna, am o relatie cu un baiat pe care il iubesc din tot sufletul si desi nu suntem impreuna decat de 6 luni vrem sa ne logodim. Problema e ca noi suntem din acelasi oras, insa eu sunt plecata la facultate in Alba si el e plecat in moldova cu parintii care au venit din strainatate. Desi nu l-au vazut de 6-7 ani decat in vacante, acum au pretentia ca el sa fie tot sub restrictiile lor. I-am cunoscut parintii si el pe mama mea, ai mei il iubesc mult insa mama sa nu e deacord cu relatia noastra de teama ca el vrea sa se mute de la tzara unde i-au facut casa, desi dorinta lui e clara de a sta la oras cum a stat o viata si sa fie cu mine.
Urmeaza acum sa merg la ai lui acasa in vacanta ca sa ne vedem, pt ca dorul e prea mare si oricum doreste sa vina sa ne mutam impreuna:)...vreau sa stiu cum as putea sa o clarific pe mama sa ca o eventuala distanta nu inseamna o despartire...
Problema mare cu mamele astea prea protectoare nu?

Oare gresim daca ne luam angajamentul logodnei?
dulseee
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:36
dulseee
Postat pe 27 Ianuarie 2009 20:17
DULSEE
nu cred ca ar trebui sa o convingi in vreun fel..cred ca ar trebui sa decida singur anumite aspecte din viata lui si sa nu asculte orbeste de parintii lui...esti sigura ca te iubeste pe cat de mult spune..?
SPOTYYY
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:53
nu iti mai face atatea probleme.cam toate soacrele sunt la fel.incearca sa te impaci cu ideea.
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:55
De la: dana_mv, la data 2009-01-28 17:55:59nu iti mai face atatea probleme.cam toate soacrele sunt la fel.incearca sa te impaci cu ideea.
,,,,,,,,,,,,,,,FALS!!!!!!!!!!NICI FRATII NU-S LA FEL! DARMITE,,SOACRELE,,!!RESPECTATI,,SI VE-TI FI RESPECTATE,,,IAR PESTE ANI,,SI VOI VE-TI ,,SOACRE!!
Rodri
Postat pe 10 Februarie 2009 23:21
De la: dana_mv, la data 2009-01-28 17:55:59nu iti mai face atatea probleme.cam toate soacrele sunt la fel.incearca sa te impaci cu ideea.
,,,,,,,,,,,,,,,FALS!!!!!!!!!!NICI FRATII NU-S LA FEL! DARMITE,,SOACRELE,,!!RESPECTATI,,SI VE-TI FI RESPECTATE,,,IAR PESTE ANI,,SI VOI VE-TI ,,SOACRE!!
Rodri
Postat pe 10 Februarie 2009 23:21
pai nu e pb de lamurit ci de a i se aduce la cunostinta ca fiul ei iubit vrea sa plece de acasa ( asta dk el si-o doreste) si acest lucru sa ii fie spus de el nu de catre tine.
si o data plecat nu are ce sa faca .. tb doar sa va bucurati de fiecare moment pe care il aveti impreuna.
flururas
Postat pe 10 Februarie 2009 23:58
De la: flururas, la data 2009-02-10 23:58:03pai nu e pb de lamurit ci de a i se aduce la cunostinta ca fiul ei iubit vrea sa plece de acasa ( asta dk el si-o doreste) si acest lucru sa ii fie spus de el nu de catre tine.
si o data plecat nu are ce sa faca .. tb doar sa va bucurati de fiecare moment pe care il aveti impreuna.
...............Parerea mea este ,ca ,,daca ,te iubeste,, o sa plece cu tine si-n paradis! Daca,, nu si lasa ,,mamica,, atunci sa stea cu ea! Cum scrie in ,biblie,, ve-i lasa mama si tata,, asa am lasat fiecare,, pe cei dragi si ne-am dus dupa cei m-ai dragi! Asta nu inseamna,ca , o sa si uite ,parintii,! Ai mei locuiesc de 9ani in, Spania, si venim noi la ei 4-5 luni anual,, sa le m-ai stresez pe nurori sa nu uite ca ,,au,,, SOACRA,,!!Eu ca soacra ,,va doresc,, sa fiti fericiti si ,,soacra sa fie la fel de rea ca mine!
Rodri
Postat pe 11 Februarie 2009 22:14
De la: marygeo, la data 2009-02-11 22:14:04
De la: flururas, la data 2009-02-10 23:58:03pai nu e pb de lamurit ci de a i se aduce la cunostinta ca fiul ei iubit vrea sa plece de acasa ( asta dk el si-o doreste) si acest lucru sa ii fie spus de el nu de catre tine.
si o data plecat nu are ce sa faca .. tb doar sa va bucurati de fiecare moment pe care il aveti impreuna.
...............Parerea mea este ,ca ,,daca ,te iubeste,, o sa plece cu tine si-n paradis! Daca,, nu si lasa ,,mamica,, atunci sa stea cu ea! Cum scrie in ,biblie,, ve-i lasa mama si tata,, asa am lasat fiecare,, pe cei dragi si ne-am dus dupa cei m-ai dragi! Asta nu inseamna,ca , o sa si uite ,parintii,! Ai mei locuiesc de 9ani in, Spania, si venim noi la ei 4-5 luni anual,, sa le m-ai stresez pe nurori sa nu uite ca ,,au,,, SOACRA,,!!Eu ca soacra ,,va doresc,, sa fiti fericiti si ,,soacra sa fie la fel de rea ca mine!


nu am zis sa isi uite parintii nici nu - mi trece prin cap asa ceva ( eu una tin enorm la parintii mei).. ci sa isi vada de viata lor pt ca fiecare tb sa isi formeze o familie cu persoana iubita si sa aiba o anumita libertate fata de parinti
sa isi ia ei singuri hotarariile.
si sa stii ca nimeni nu uita de soacra/ socru ci numai evita sa o intalneasca/sa vb de ea/el.
flururas
Postat pe 11 Februarie 2009 23:37
De la: marygeo, la data 2009-02-10 23:21:13
De la: dana_mv, la data 2009-01-28 17:55:59nu iti mai face atatea probleme.cam toate soacrele sunt la fel.incearca sa te impaci cu ideea.
,,,,,,,,,,,,,,,FALS!!!!!!!!!!NICI FRATII NU-S LA FEL! DARMITE,,SOACRELE,,!!RESPECTATI,,SI VE-TI FI RESPECTATE,,,IAR PESTE ANI,,SI VOI VE-TI ,,SOACRE!!
nu trebuia sa scrii de doua ori.nu sunt grea de cap.exista 10% soacre bune si atat.
dana_mv
Postat pe 12 Februarie 2009 16:57
De la: dana_mv, la data 2009-02-12 16:57:25
De la: marygeo, la data 2009-02-10 23:21:13
De la: dana_mv, la data 2009-01-28 17:55:59nu iti mai face atatea probleme.cam toate soacrele sunt la fel.incearca sa te impaci cu ideea.
,,,,,,,,,,,,,,,FALS!!!!!!!!!!NICI FRATII NU-S LA FEL! DARMITE,,SOACRELE,,!!RESPECTATI,,SI VE-TI FI RESPECTATE,,,IAR PESTE ANI,,SI VOI VE-TI ,,SOACRE!!
nu trebuia sa scrii de doua ori.nu sunt grea de cap.exista 10% soacre bune si atat.
,,,,,,,,,SCUZE,DRAGA! Din gresala, am trimis ! N-a fost,,cu nici o ,,intentie! Realitatea ete ca, mereu s-a facut ,un zid intre ,,nurori si soacre! Eu am 2 nurori, una este, maghiara din orasul meu, s-au cunoscut in ,,Spania si ,,cealalta-i din ,,Cuba.Am avut si noi ,,,probleme de acomodare,,cu nora din oras, dar ,,ne-am rezolvat ,problemele,!In mare. Ce ma deranjeaza ca, uita de unele mici ,, lucruri,aniversari si,, nu-i place sa ,,ofere,, Sa primeasca,,,Da,, sa ofere ,,putin,, nu! Si face ,,mari diferente la cadouri intre mine si mama ei,,desi ,,lucreaza,;; numai;; fiul meu! Puneti-va-n locul meu si judecati, v-ar place sa va faca asa ceva??!! La nepoate de 6ani i-am oferit un inel de aur de ziua ei de 2.5grame, din aur si-o bratara din argint,si multe altele1 La nepot iar pe 6XII, a avut 3 ani,la nora,,, destule, la fiu m-ai putin,, si eu de ziua mea pe 23XII, am primit o cutie bomboane ,,Rosche,, ,,, o floare si ,,gata! Azi e aniversarea casatoriei,37ani, n-a sunat! Fiul este pe tir, dus in Gemania,,deci sunt niste ,,nimicuri,, pe care noi le bagam in seama!Ofer de toate din toata inima, i-mi doresc,, putin! Fff, putin. Suntem in Spania ,la fiul cel mic din 24,01, nici nu suna ,nu intra pe net si ,,,este acasa! Copiii-s la gradinita de la ,9 -a 14,,Asa ca ne deranjeaza,, unele ,,lucruri,,marunte, ca nu suntem ,bagati in seama! Dumnezeu, n-a lucrat m-ai mult pe mame decat pe soacre ,,iar noi suntem,,mama cuiva!Nu este vorba ,de-a fi ,,absurda,! Dar vrem si noi sa facem parte din viata lor! Ca doar ne-am chinuit sa-i crestem sa-i educam,,,, Ve-ti zice ca ,,ne-am facut,,datoria! De parinti,,da, dar ,,de ce sa fim eliminati din sufletul lor??! Va doresc,,numai bine,,sa fi-ti fericite,,,sa locuiti ,,singuri,,sa va iubeasca,,soacrele ,,si voi pe ele!
Rodri
Postat pe 13 Februarie 2009 22:56
imi pare rau pt tine Marygeo,dar la mine a fost altfel.eu mergeam la ea cu cadouri si flori,iar ea nu isi "amintea"niciodata ca e ziua mea.nici macar un "la multi ani!".si asta ani de zile.ce crezi?eu cum m-am simtit?m-ai ales ca i-am vb mereu frumos si am respectato mereu.asa e bine?
dana_mv
Postat pe 13 Februarie 2009 23:02
De la: dana_mv, la data 2009-02-13 23:02:56imi pare rau pt tine Marygeo,dar la mine a fost altfel.eu mergeam la ea cu cadouri si flori,iar ea nu isi "amintea"niciodata ca e ziua mea.nici macar un "la multi ani!".si asta ani de zile.ce crezi?eu cum m-am simtit?m-ai ales ca i-am vb mereu frumos si am respectato mereu.asa e bine?


Tu te-ai comportat frumos cu ea, de ce sa regreti ?

Postat pe 13 Februarie 2009 23:06
De la: Georgia99, la data 2009-02-13 23:06:46
De la: dana_mv, la data 2009-02-13 23:02:56imi pare rau pt tine Marygeo,dar la mine a fost altfel.eu mergeam la ea cu cadouri si flori,iar ea nu isi "amintea"niciodata ca e ziua mea.nici macar un "la multi ani!".si asta ani de zile.ce crezi?eu cum m-am simtit?m-ai ales ca i-am vb mereu frumos si am respectato mereu.asa e bine?


Tu te-ai comportat frumos cu ea, de ce sa regreti ?
dar nu regret nimic.
dana_mv
Postat pe 13 Februarie 2009 23:08
Dana, ai ;;dreptate;;Ar trebui sa te respecte si,,,sa va fac ,,viata usoara,,!Pt, ca amandoua ,,il iubiti pe el! Ea ,,fiind ,mama, il iubeste tu,, sotia il iubesti!,,,,,,Stii, a sunat fiul aseara,, ca vine azi ,,la pescuit, ,aici,,sa plece cu.. tatt-so si frates-o, apoi s-a razgandit,, ca s-a culcat tarziu1 Distanta intre ei,, cei 2 fii ete de 90km, am crezut ca,,, a renuntat sa plece la pescuit si v-a veni aici la fratele lui, ca ,,doar pe 13,,a fost aniversarea de ,,37ani de casnicie, a noastra! Noi am fost la ei,, de ziua nepotului,, 6XII, de revelion a facut ,,crize,,ca n-am vrut sa plec la ei(am plecat,,,sa nu faca circ)am stat la ei pana n 24,01, cand am venit aici la fiul cel mic,,in ,Guadalajara,, nora a plecat la un curs de ,,Tay -Cy, ceva ca ,,yoga, am ramas noi, acasa cu fiul, am pregatit ,,supa, cum le place lor, am facut piept pane, cartofi natur,, 2 torturi,,,,,,,si,, astept,,,,astept,, este ora 14,, aici,, n-a venit,nimeni,,, peste 2 ore vom iesi putin prin imprejurimi.Cand are,, aniversari in familia ei,,este ,,prezenta,, si atunci sa nu ma ,,doara,,??! Nu stiu cum ,,a reusit,, sa-l indobitoceasca, pe el, ca ,,executa, numai ce dirijeaza ea! Nu stiu pana cand! Am venit in Spania pt, ei,, am venit pt, tatal lor care este bolnav, a suferit, 2 infarcturi, cerebrale, voiam sa-l vad pe el ,,fericit,,pt, ca murea de dorul nepotilor, acum vb, m-ai rar ca si cand eram in tara! Au internet dar nu intra sa vb, cu nepotii! IS NISTE ,,LUCRURI ,MARUNTE,, CARE ,,DOR TARE! E tare greu, sa intri, 30minute sa vb, cu nepotii, dar asta este,, ne consolam,, cu ce avem, aici avem ,,toata iubirea lor! De Sf, Valentin, au luat tort,, mi-au luat trandafiri o sa pun pozele sa le vedeti,cand le descarca fiul,,si nora asta este din,,,Cuba,, nu romanca-unguroaica! Stii,deja,, m-am consolat si relatia mea cu ei,,de si -s nepotii, este ,,distanta,, si rece! Parca,,nici ,nu mi-e dor de ei(cred ca,,,de ciuda,,)Asta este! PT, EA,,EXISTA,,DOAR ,,FAMILIA EI! FAMILIA LUI ===OOOO SI ATUNCI,, L-A CE SA-I DERANJAM??!! Eu nu vreau ,,,iubire fortata,,! Nu ma iubesc,,, treaba lor,,ca peste ani,,,vor fi-n locul meu si poate ,,o sa le faca si lor la fel,,,copiii,, treaba lor!
Rodri
Postat pe 15 Februarie 2009 15:11
de ce te indoiesti de tine? trebuie sa ai incredere in decizile tale! asa unt parintii se cred stapani absoluti ! sa stea ei in casa aia, sa o vanda , se descurca, nu e treaba ta !
sab628
Postat pe 17 Martie 2009 09:32
Salut!Am trecut si eu prin ceva asemanator dar pana la urma neam casatorit.Important este sa fiti siguri amandoi k asta va doriti cu adevarat si pana la urma o sa inteleaga si parintii.Si cu soacra sa fi mereu draguta si sa incerci sa te imprietenesti cu ea;adica sa o suni din cand in cand sa o intrebi de sanatate,sa nu uiti de ziua ei de nastere si cand mergi pe la ea fai cate un mic cadou ceva dragut ce sti ca ii place si pana la urma o sa fie ok.AAA si nu fa diferente intre parintii tai si ai lui si cand o sa stati impreuna stati siguri fara parinti si fara socri.Multa dragoste in continuare si numai bine!pupici
acular22
Postat pe 18 Martie 2009 22:29
Nu stiu daca asa sunt toate mamele de baieti, insa si pe mine ma innebuneste a mea.....Eu zic, din propria experienta, sa nu-ti pese prea mult de ea si daca el te iubeste intr-adevar o sa ia initiativa si o sa-si vada de viata lui.Nu trebuie sa-l presezi prea mult, oricum maica-sa o sa aiba intotdeauna castig de cauza.Orice ai spune va fi intors impotriva ta si barbatii comunica foarte mult cu mamele lor, asa ca tot tu vei fi pusa intr-o postura proasta.Mergi la ei la tara, comporta-te normal, fi tu insati si ai sa vezi ca va fi ok.Si pe el lasa-l sa se decida....
biaflorence
Postat pe 2 Aprilie 2009 12:10
pana la urma contati doar voi 2, putin conteaza ce vrea maica-sa, atata timp cat el va vrea sa fie cu tine va fi cu tine, asta in cazul in care nu e genul care poate fi manipulat.
priest
Postat pe 2 Aprilie 2009 12:46
daca e baiatu mamaicutei... slabe sanse de reushita
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:29
BUNA! INTELEG FFFF BINE PRIN CE TRECI! am avut un prieten cu care am stat 3 ani;la inceput am locuit singuri doi ani,insa dupa aceea vazand k el nu putea s stea departe de parintzii lui, am decis sa locuim impreuna cu ei,chiar dak aveam posibilitatea s stam singuri in alt oras. in prima luna se comporta foarte bine cu mine,si vazand k o ajut mereu,a inceput s pretinda s fac aceste lucruri. pretindea de la mine din ce in ce mai mult...incepusem s nu mai am timp pt mine.am vrut s fie bine...aveam 19 ani...eram foarte departe de parintzii mei...ashi fi vrut s pot vorbi cu ea despre multe lucruri..vroiam s ma apropii de ea,insa niciodata nu mi-a dat voie...in loc s ma intzeleaga,batea multe apropo-uri la adresa mea si am si surprinso de multe ori k vorbea urat despre mine. ea,vazand k eu nu reactzionez in nici un fel,a inceput s ma "intzepe"direct.ATAT I-A TREBUIT!! intr-adevar am avut multe noptzi gri in acea casa,dar intr-o zi am pus punct...mai ales k fostul meu prieten nu intervenea nciodata...imi spune k pot sa-i spun ce vreau k nu-l intereseaza,chiar dak e mama lui.un timp am ignorat-o,am sictirit-o,am jicnit-o de fatza cu musafirii (bineintzeles k ea o incepea..nu avea limite,dar nici eu nu ma lasam mai prejos),pana intr-o zi cand m-am saturat si l-am pus s aleaga:s stea cu parintii lui sau cu mine....si a ales bineintzeles s ramana ci ei!!! deeeci....99%din soacre sunt demne de IGNORAT!!!! MERITA SA STEA IN UMBRA!!!!! SI-O FAC CU MANA LOR!!!! PAREREA MEA... aqma...vezi si tu...poate la tine-i mai bine...dar nu merita s te sacrifici!!!crede-ma. ar fi prea comod pentru el..pwp si ai grija ce faci..




Postat pe 5 Aprilie 2009 19:35
De la: biaflorence, la data 2009-04-02 12:10:04Nu stiu daca asa sunt toate mamele de baieti, insa si pe mine ma innebuneste a mea.....Eu zic, din propria experienta, sa nu-ti pese prea mult de ea si daca el te iubeste intr-adevar o sa ia initiativa si o sa-si vada de viata lui.Nu trebuie sa-l presezi prea mult, oricum maica-sa o sa aiba intotdeauna castig de cauza.Orice ai spune va fi intors impotriva ta si barbatii comunica foarte mult cu mamele lor, asa ca tot tu vei fi pusa intr-o postura proasta.Mergi la ei la tara, comporta-te normal, fi tu insati si ai sa vezi ca va fi ok.Si pe el lasa-l sa se decida....
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Draga mea! Iarta-ma, dar te contrazic! Aici depinde de el! Daca;o iubeste cu adevarat pe , Dana, va alege iubirea, iar Dana sa fie ,smechera, sa zica, ce zic ei si sa faca cum doreste! Sfatul meu este ,,,,sa stea tinerii ,,,singuri, pt. ca fara sa vrei cand stai cu ,fiul sau fiica, al tau are ,dreptate, chiar daca n-are, pt, al tau te doare m-ai mult! Suntem in Spania din decembrie,stam la fiu cel mic de ;3 luni, nu se cearta dar au avut cate discutii si,,,ma manca limba sa ma bag,! Dar nu m-am bagat si nici nu l-am influientat pe el, doar i-am spus ,sa nu-i aud cat stau la ei, certandu-se! Nu va puneti, iubitii, iubitele, sa aleaga intre ,voi , si mamele lor! Iubirea pt, mama e una, pt, sot e alta si pt, copii, iarasi alta!Sunt ,,3 iubiri diferite si nici una-unul din voi nu -l puneti pe celalat,, sa aleaga,, pt, ca e ,,ffff, greu sa fii ,la mijloc! V-O SPUN DIN ,EXPERIENTA PROPRIE, DE ACEEA NU MA BAG , IN PROBLEMELE LOR!!! Sa se descurce pt, ca si ma descurc ,singura, de peste 37ani de casnicie si au fost si bune si rele! Nu este mare lucru sa va respectati soacrele! Eu am avut socru ,recasatorit, mama lui a murit cand , sotul avea ,13ani,am locuit cu ei in casa la sat, 4ani si am fi m-ai stat daca ,eu, i-mi gaseam serviciu acolo si va spun sincer, pe socru, Dumnezeu sa-l ierte, l-am iubit mai mult decat pe tata! Cu ..lelea. sotia lui ne-am inteles bine! Am plecat la ,mama, pt. ca;m-am recalificat, si m-am dus sa muncesc intr-o fabrica de confectii, si stiti cat am rezistat acasa la ,mama,?!! De la ,,Craciun. la Pasti! Cu tata n-am avut probleme, mama era ,,buba,, iar ei ,mijloc, trebuia sa ,,pup ,,dosul cat la mama cat la sot si ,,,saturandu-ma de ,,,pupat, mi-am luat copiii, sotul si-am plecat la oras unde munceam la, Baia-Mare,,, in chirie, copiii , la crea si camin, noi la munca si ne-am crescut copiii cum am vrut si cum am putut, apoi am primit apartament de la el , apoi am cerut eu de la serviciu, altul mai bun, l-am cumparat si suntem, socri, avem nepoti si nu vrem sa le facem celor 2 baieti,,scarba, cum am avut eu!! Va doresc la toti la toate fericire pace iubire si sa aveti parte de,, UN PASTE FERICIT!!! PUPICI DE LA O SOACRA!!!!!!
Rodri
Postat pe 6 Aprilie 2009 19:11
:) aveti dreptate...din pacate nu am o soacra care sa ma iubeasca, dar ce conteaza e ca ma iubeste el si acum ne mutam impreuna, desi asta o sa genereze un scandal...:) ne-am logodit si gata:P
dulseee
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:56
Va multumesc tuturor pentru pareri si sfaturi:) mi-ati dat un surplus de putere si incredere in mine. Eu nu tin sa fie rau, sper doar ca pana la urma sa inteleaga ca ne iubim sincer si ca, chiar daca avem numa 20 de ani putem sa ne luam decizile noastre....pana la urma socrela mea s-a maritat la 16 ani...de ce sa ne judece pe noi? Cand isi va da seama ca il fac fericit va fi mai mult decat bine primita la noi in casa:X va pup pe toate si mii de multumiri
dulseee
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:06
eu cand o sa am soacra dracu o sa o ia !!!!!!!!!!!!!!!!!
sab628
Postat pe 8 Aprilie 2009 18:12
Fetelor! Fiti destepte! V-am scris! ZIiceti ca ,,ele, faceti ca voi! Si nu uitati, peste ani si voi ve-ti ,,Soacre, si n-o sa va placa sa nu fiti respectate! Pupici la toata lumea si sa auzim ca,, sunteti cu totii ,,Fericiti,, ca viata-i tare scurta si cand ve-ti fi ,,soacre. o sa regretati ca n-ati profitat de frumusetea vietii! Maria
Rodri
Postat pe 9 Aprilie 2009 20:17
problema nu e ca nu respectam, doar ca nu ne incadram in standardele lor...unele sunt prea exigente. Mi-as fi dorit sa am o soacra cum e mama pt nora ei :) dar nu se poate...oricum respectu e pt oamenii mai invarsta exista mereu si afectiunea la fel. Cand va fi gata sa accepte ca ne iubim, va fi mai mult decat bine primita si iubita in casa noastra :) noroc pe nurorile tale...Va doresc tuturor o soacra buna:P dar ce e mai important un barbat care sa va iubeasca :X
dulseee
Postat pe 10 Aprilie 2009 19:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prima intalnire...dupa luni de convorbiri...cu sau fara sex? 23 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 22:00
ROMANU BOLNAV DE CAP HANDICAP DE GRADU 10? 5 De la: anastasia_m 2 Iunie 2010 21:00
Exclusiv 4 ladies:barbati in uniforma?:) 74 De la: MIS0GIN 29 Septembrie 2009 20:37
putin ajutor...? 58 De la: erykah 8 Noiembrie 2010 16:48
cum sa o agatz? 34 De la: papusik_bad 15 Iunie 2009 05:02