Setari Cookie-uri

Concurs: Kudika premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

Ziua Indragostitilor bate la usa iar tu nu ai nici idei si nici finante pentru un cadou adecvat? Pe vreme de criza, Kudika iti premiaza dragostea!

Kudika si Charm.ro premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

Ce trebuie sa faci?

Tot ce trebuie sa faci este sa postezi in acest topic de pe forum declaratia ta de dragoste pentru iubitul tau. Cea mai deosebita declaratie de dragoste este premiata cu un cadou... pentru el.

Ce poti castiga?

Un set SALVATORE FERRAGAMO Incanto Essential pentru el: apa de parfum si gel de dus

Concursul se desfasoara in perioada 28 ian - 5 feb 2009.

Castigatoarea va fi anuntata pe email si in cadrul acestui topic din forum in termen de 3 zile de la finalizarea concursului.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

Premiul este oferit de www.charm.ro. Premiul nu poate fi schimbat in bani sau cu alte produse.
concursKudika
Postat pe 27 Ianuarie 2009 22:03
De la: concursKudika, la data 2009-01-27 22:03:32Ziua Indragostitilor bate la usa iar tu nu ai nici idei si nici finante pentru un cadou adecvat? Pe vreme de criza, Kudika iti premiaza dragostea!

Kudika si Charm.ro premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

Ce trebuie sa faci?

Tot ce trebuie sa faci este sa postezi in acest topic de pe forum declaratia ta de dragoste pentru iubitul tau. Cea mai deosebita declaratie de dragoste este premiata cu un cadou... pentru el.

Ce poti castiga?

Un set SALVATORE FERRAGAMO Incanto Essential pentru el: apa de parfum si gel de dus

Concursul se desfasoara in perioada 28 ian - 5 feb 200.

Castigatoarea va fi anuntata pe email si in cadrul acestui topic din forum in termen de 3 zile de la finalizarea concursului.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

Premiul este oferit de www.charm.ro. Premiul nu poate fi schimbat in bani sau cu alte produse.
. Anul 200? Ce freumos ca ai rectificat mesajul
Succes la concurs
Full_Metal_Jacket
Postat pe 27 Ianuarie 2009 22:14
imi e lene sa compun alta si daca premiul se da pe la 2000 toamna atunci fac si eu copy paste de pe blogul meu...

deci asta este declaratia mea pt... eh pt cine altul decat pt Romeo ...afurisitul...

De ce?????

De ce ma faci sa sufar cu fiecare respiratie ??? de ce ma faci sa ma indoiesc de mine cu fiecare pas pe care il fac?

De ce vrei sa ma subjugi cu fiecare privire pe care mi-o arunci de parca mi-ai arunca un colt de paine ?????

Te-am iubit , te-am adorat , uneori te-am venerat, si tot nu a fost de ajuns . As fi vrut sa te pot uita dar nu ma lasa sufletul , as vrea sa pot sa ma iert pentru toate greselile pe care le-am facut , dar nu imi mai amintesc ce anume am gresit , mi-ar place sa cred ca pot sa iert greseala ta, am facut-o deja . si acum, cand in sfarsit am gasit puterea de a merge mai departe , mi-am intors capul sa vad ce mai faci.

Te-am vazut cazut , te-am vazut suferind , ti-am vazut lacrimile sufletului siroind pe obrajii inimii pe care eu am adorat-o, si mi-am intors din nou privirea inainte, hotarata sa nu ma las impresionata de lacrimile tale , tot asa cum pe tine nu te-au impresionat lacrimile mele tacute ,suferinde.

Dar nu ma lasa sufletul , prea mult te iubesc in continuare, prea adanca e cicatricea iubirii pe care nu ai stiut s-o pretuiesti, prea mult ma dor lacrimile tale. Si m-am intors, si te-am ridicat din nou asa cum numai eu stiu sa o fac pentru tine, nu imi pare rau , pentru ca iubirea mea pentru tine e mai presus de ratiune, mai presus de jigniri ,mai presus de durere , nu regret nici un moment petrecut in compania ta, nu regret nici un zambet nici o privire ,nu regret nimic din iubirea mea pentru tine. E lucrul cel mai frumos care mi s-a intamplat , e ceea ce nu credeam ca mai pot simti vreodata .ti-am darutit sufletul meu intreg si tot ceea ce sunt eu ca fiinta umana , mintea si trupul meu ti-au apartinut , tu nu le-ai vrut ,sau ma bine spus eu n-am stiut sa iti ofer ceea ce tu aveai nevoie.

Ti-am daruit iubire si tu aveai nevoie doar de companie, ti-am daruit sufletul meu pe cand tu aveai nevoie de un ascultator, ti-am dat dragostea mea pe cand tu aveai nevoie doar de un umar pe care sa-ti plangi nefericirea alegeliror facute.

Dragostea mea si pretuirea le ai in continuare , le vei avea mult timp de acum incolo, eu nu stiu cum sa nu te iubesc , eu nu am invatat inca sa uit tot ceea ce simt pentru tine , nu pot uita glasul tau nu pot uita zambetul tau , nu pot uita mangaierea ta, dar sufletul meu e impietrit de durere , e mult prea chinuit ca sa-l mai pot pune in jocul vietii, nu acum ,nu-mi cere sufletul meu , nu-mi cere ceea ce eu ti-am dat de bunavoie , lasa-ma sa ti-l ofer eu …asa cum am facut-o prima oara asa cum poate o voi face si in viitor.

De ce ??????

Pentru ca inca te iubesc.

Pentru tine inimioara draga
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Ianuarie 2009 22:34
A iubi inseamna ceva frumos, care-ti da puteri nebanuite. Tot ce ating se transforma in ceva frumos. Tot ce spun se transforma in cuvinte de iubire. Cand esti langa mine totul se transforma intr-o poveste de dragoste. Tot ce spui, tot ce faci, dar absolut tot ce tine de persoana ta este minunat. Te iubesc si te vreau neschimbat!!Cineva va fi intotdeauna aici sa te iubeasca, cineva va pretui caldura zambetului tau, si fericirea inimii tale. cineva va incerca intotdeauna sa gaseasca cuvinte sa`ti mutumeasca pentru ca ai umplut viata cu vise realizate si amintiri frumoase.Te iubesc nu doar pentru ceea ce esthi, ci pentru ceea ce sunt eu cand sunt cu tine.Te iubesc pentru ca ma ajuti sa fac din viata mea nu o taverna, ci un templu, din faptele mele de zi cu zi, nu un repros, ci un cantec.Cineva te va iubi intotdeauna, iar acel cineva sunt Eu! Totul ne desparte…distanta, oamenii , viata… poate si destinul.iata ce vreau sa`ti spun: nu ma tem nici de zambetul tau, deci nu ma tem de nimic, sunt ceea ce este dincolo de fereastra odaii tale: despartirea...
SweetHappyButterfly
Postat pe 27 Ianuarie 2009 22:45
Andrei, nici nu am realizat cand m-am indragostit de tine, probabil din prima clipa. Felul in care ai aparut in viata mea a fost un miracol!
Dar cand voi putea sa te strang in brate? As dormi in continuu pana vii, caci daca deschid ochii tu nu esti langa mine. Cate nopti va mai trebui sa astept sa vii? Incerc sa nu ma mai gandesc prea mult la asta! O sa treaca repede! Iar cand vei fi aici, nu-ti voi mai da drumul! Voi opri timpul numai ca sa-ti arat cat de mult insemni pentru mine!
E cel mai frumos vis! Nu te-am atins, nu m-am pierdut in ochii tai, nici macar un ti-am auzit glasul…si totusi te iubesc! Tocmai pentru ca nu-mi pasa ce ai tu ci cum ai! Ci cat de fericita ma faci de la 3000km! Nu stiu daca pot sa spun ca iti simt lipsa, pentru ca un stiu cum e sa-ti simt prezenta! Imi doresc sa fii langa mine, sa ma saruti, sa ma strangi in brate si sa-mi spui ca ma iubesti...
Uratu’ meu, tu ai facut lumina acolo unde era intuneric, ai adus fericire acolo unde era singuratate! Numele tau este scris in inima mea, ca si fiecare cuvant de-al tau, iar cand ma gandesc la tine nu-mi mai trebuie nimic! Tu ai facut culorile mai vii, frumusetea mai pura, speranta mai intensa, viata mea mai frumoasa! Ciufuliciu’ meu, nu voi inceta sa te iubesc! Voi invata doar sa traiesc departe de tine pana te vei intoarce!
alipasare
Postat pe 28 Ianuarie 2009 04:51
iubirea nu se spune in cuvinte si asta cred ca o stie toata lumea.iubirea se simte in mod clar...treptat am invatat cu tine,iubitul meu,fratele meu,prietenul meu,amantul meu....pt ca tu esti tot pentru mine,am invatat sa simt iubirea...si am invatat ca iubirea nu este roz...adik da,conteaza enorm fluturasii din stomac atunci cand vedeam pe tel sunand "iuby meu"...conteaza orele de pregatire inainte de intalnirea cu tn,emotiile acelea de "oare cum sa ma imbrac sa ii fiu p plac"...conteaza senzatiile de implinire atunci cand te-am prezentat prima data parintilor mei...dar stii...ne-am invatat reciproc sa ne acceptam si defectele,sa ne iubim defectele si sa ne obisnuim unul cu celalalt,unul cu obiceiurile celuilalt...iti multumesc pentru linistea pe care mi-o oferi,pentru intelegerea cu care ma tratezi atunci cand fac vre`o boacana,imi multumesc k m-ai invatat sa fiu inteleapta si sa nu las pe nimeni sa profite de mine...iti multumesc pentru ca imi impartasesti visele si sperantele...iti multumesc ca imi suporti crizele de copilarie p care le mai am din cand in cand..iti multumesc ca iti petreci tot timpul liber numai cu mn si ca ma iei cu tn peste tot.....as scrie la nesfarsit doar ca sa iti pot dovedi iubirea,dar repet...vorbele sunt prea putine....faptele conteaza....iti multumesc ca m-ai ales pe mine pentru aceasta poveste de dragoste fermecatoare....si pentru Ziua Indragostitilor...ziua in care implinim 2 ani de fericire...La Multi Ani Iubitul Meu!
gynneloo86
Postat pe 28 Ianuarie 2009 07:05
Iubirea mea..te iubesc mai mult ca orice pe lumea asta si sincer iti spun ca fara tine nu as putea trai ,tu esti tot ce am visat..tot ce mi-am dorit de la viata .Dragoastea ce o simt in suflet nu se poate exprima in cuvinte..dar te asigur ca ea creste in fiecare zi . Iti multumesc ca ai aparut in viata mea..ca ma faci cea mai fericita femeie de pe pamant ,ca ma iubesti la fel de pur si de intens cum te iubesc eu pe tine..Chiar daca nu esti mereu langa mine ..eu te simt..in adierea vantului , in lumina soarelui, in prospetimea ploii . Am nevoie de tine pentru ca esti pur si simplu aerul ce il respir, esti indispensabil vietii mele . Printisorul meu , sa nu uiti niciodata ca eu te iubesc si sunt alaturi de tine mereu !!! Te iubesc din tot suletelul meu!
ann3
Postat pe 28 Ianuarie 2009 08:17
DRAGUL MEU IUBIT,

ITI MULTUMESC PENTRU CA EXISTI IN VIATA MEA SI PENTRU CA IMI FACI FIECARE MOMENT DIN VIATA FERICIT.PENTRU CA MA IUBESTI ASA CUM SUNT SI NU CUM AI VREA TU SA FIU.ESTI TOTUL PENTRU MINE!DE-AS PUTEA STA CU TINE PENTRU TOTDEAUNA AR FI PUTIN!TE IUBESC!!!
danyella21
Postat pe 28 Ianuarie 2009 08:27
Daca as putea scrie o carte aceasta ar avea 98 de file albe iar pe a 99-a ar scrie : "te iubesc"
Iubitule...totul ne desparte pe tine ºi pe mine, distanþa, oamenii,
viaþa poate ºi destinul, dar...îþi spun o poveste frumoasã...
þi-aduci aminte? ca sã-l cunoascã pe Cezar, Cleopatra însoþitã de
un singur credincios a trecut marea cu barca, înfruntând-o...s-a
lãsat înfãºuratã într-un sac ordinar ºi dusã pe umeri în palatul
lui Cezar fãrã ca nimeni sã îºi închipuie...cã într-un þol purtat pe
umeri regina Egiptului vine sã-l vadã pe Cezar...
luciana_andreea
Postat pe 28 Ianuarie 2009 08:54
iubire, pentru tine:
O insula salbatica si frenetica, plina de sunete, de nuante , de culori, de viata si de moarte.

As putea sa incep cu faptul ca in alta viata am fost sigur iubiti…si ca paradisul a reanviat in viata mea, ca privirea din ochi o poti simti pana in adancul sufletului, ca daca clipesti si cel din fata ta nu dispare, inseamna ca este real.

Marea…valuri care se sparg haotic ca si gandurile mele cand te caut in mintea mea…

O laguna albastra, cand calda, cand rece…

Noi doi, inlantuiti intr-un dans al fericirii si al rasfatului, al intregirii…

TU, cazand in genunchi si presarandu-mi nisip alb peste trupul meu obosit de cautarea ta.

EU, intrand adanc in mare si chemandu-te sa explorezi adancimile necunoscutului, eu ca o liana infasurandu-te si incercand sa te simt gustand din noul tau parfum de apa.

Tu, incercand sa descifrezi noul meu trup care se oglindeste in privirea ta fierbinte si senzuala.

Iesim si tinandu-ne de mana si incalzindu-ne prin cuvinte.

Esti viata mea si moartea nu mi te va lua, caci eu ,acum, sunt ea!

Te voi purta pe aripile mele si vom arde in raiul stelelor de mai, vom ingheta in flacarile soarelui si vom reanvia precum ghioceii in alta viata.

Mi-as da si trilul ca pasarea spinului, sa te pot avea langa inima mea.

Te-as astepta cum desertul asteapta luni intregi ploaia, as fi oaza ta de liniste, te-as racori cand arzi, te-as incalzi cand plangi si te -as dezmierda cum saruta vantul florile si apa valurile.

Esti steaua mea calatoare, dar fiecare calator are o casa dorita si visata la care ajunge greu dar in care i-a ramas inima fara de care nu poate trai mult timp.

Daca Dumnezeu ar vrea sa mi te ia, m-as duce eu intai sa te astept sub clar de luna sa-ti spun bine ai venit!

Din negurile vremii grele, din adancurile mintii, din bucuria vietii, ai aparut sa-mi dai culoare, sa-ti spun ca ma doare atunci cand lipsesti de sub al meu soare.

E trist cand pleci caci mi se pare ca lumea nu e asa de mare si repede ma imbrac sa prind ce mi-e mai drag
.
Invat sa respir fara tine, incerc sa veghez treaza sa nu intru in intunericul din care as iesi cu greu.

Astept sa-ti vad o alta fata pe care nu o cunosc asa de bine.

Astept sa revii, sa ma faci sa vorbesc din nou, sa fiu iarba pe care o calci in picioare si cararea pe care o bati doar tu.

Esti totul pentru mine, crucea pe care o port in suflet, sunt doar eu care te cauta in intuneric ca pe o fantezie!
nati19782003
Postat pe 28 Ianuarie 2009 08:54
Te-am iubit ieri, te iubesc azi,i te voi iubi maine ... te voi iubi atata timp cat Dumnezeu imi va da zile sa iti pot demonstra cat de mult insemni pentru mine, cat de fericita sunt alaturi de tine ... esti viata mea, esti fericirea mea, esti o minune!
Te ador mititelul meu!
star18
Postat pe 28 Ianuarie 2009 09:14
Daca Dumnezeu mi-ar cere zile din viata mea pentru ca dupa moarte sa fim impreuna, le-as da pe toate, pentru ca vreau sa fim o eternitate impreuna, sotul meu drag.
AncaBucevschi
Postat pe 28 Ianuarie 2009 09:19
Pisssiii....Mi-as pierde toata viata privindu-te dormind!
Rorry
Postat pe 28 Ianuarie 2009 09:35
Dragul meu,

Daca ai fi vazduh, as lasa sa-mi creasca aripi sa pot sa ma inalt pana la tine...
Daca ai fi adanc, m-as transforma-n sirena sa ma pot scufunda in tine...
Daca ai fi izvor, eu as fi salcia careia unda ta sa-i mangaie neincetat pletele...
M-as transforma in orice, doar din iubire...
Chrys4Angel
Postat pe 28 Ianuarie 2009 09:54
Iubitule, De ziua indragostilor as vrea sa nu te mire, Cand forfecandu-mi darul meu calic, Vei observa ca nu ti-am dat nimic...Atata am...si eu ii zic ...IUBIRE!! Te iubesc!
ilie_elena
Postat pe 28 Ianuarie 2009 09:58
Mi-as dori doar sa te pot lua in bate cand intri pe usa, sa ma astepti cu prosopul cand ies de la baie, sa ma saruti in fiecare dimineatza cand imi beau cafeaua si sa adorm in fiecare seara pe pieptul tau. Nu am nimic din toate astea dar asta nu ma descurajeaza sa sper in fiecare zi ca te voi avea. (Cu sincera speranta in suflet pentru un baiat deosebit pe care l-am cunoscut intr-o experienta exchange. povestea e lunga si are legatura cu declaratia ...si cred ca pana la urma am scris pentru ca vroiam sa impartasesc cuiva. Imi este dor de el!!Happy Valentine's DAy 2 everyone)
elena31128
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:00
N-ar fi nevoie sa iti declar cat te iubesc...o vezi si singur zi de zi ...dar daca tot jucam pentr-un concurs ... eu iti soptesc ce tu de mult o stii : esti visul meu ! esti viata mea ! fara tine sunt nimic !
sincera
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:09
Primul sarut a fost cel care m-a schimbat.ELm-a facut sa-mi deschid sufletul si inima.Drept urmare azi sunt sotia ta, pt ca alaturi de tine am inteles ceea ce inseamna sa iubesti cu pasiune si din toata inima..Te iubesc nu doar pt ceea ce esti ci pt ceea ce sunt eu cand sunt cu tine...Mai invatat sa iubesc atunci cand pierdusem orice speranta.. esti linga mine zi de zi , esti in sufletul meu clipa de clipa si nu stiu cui sa-i multumesc pt implinirea din viata mea ..Ne-am intalnit intamplator,mi-ai zimbit usor si totodata timid si am inteles ca din acel moment vom fi nedespartiti.. poate ca am stiut dinainte de a te cunoaste ca te voi iubi intotdeauna, nu stiu cum nici cand tu te-ai nascut in imaginatia mea ca un vis ce ar vrea sa devina realitate.. mi-ai oferit mai multe decat mi-as fi putut imagina, dar mai presusde toate mi-ai oferit cele maicurate si pure sentimente.. pt toate astea nu cred ca as avea atatea cuvinte sa iti multumesc,...dar cand vorbele csunt inutile,sa las mai bine faptele sa-ti demonstreze dragostea ce ti-o port pt ca bine zice o vorba'"dureaza doar un minut sa-ti spun ca te iubesc, dar va dura toata viata sa-ti arat cat de mult"...si nu uita niciodata ca pt mine tu ai fost, esti si vei fii mereu marea mea dragoste, nascuta dintr-o intamplare ...
gio29
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:18
Eu am vazut doar intunericul si nimeni nu mi-a dat lumina pana cand ai aparut tu. Un baiat cu suflet pur si sincer ce lumineaza fiecare suflet ce ii iese in cale, asa ai facut si cu mine... lumina ta m-a trezit la viata si m-a facut sa te iubesc.

Georgiana77
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:21
Te iubesc,asta o sti.Imi umpli zilele cu soare,dai un rost vietii mele.Langa tine as vrea sa traiesc,din dragoste adevarata,o noua viata sa se nasca.
Un vis frumos am trait si vreau sa cred ca nu s-a risipit.Am nevoie sa cred ca iubirea noastra va ajunge o realitate pe care sa fim mindri ca am ajuns sa o traim,sa o aratam lumii intregi.Iubirea curata, frumoasa,impartasita,e pacat sa nu o facem cunoscuta.Pana si zeii ne-ar invidia.
Timpul,s-a oprit in loc in prima noastra noapte de amor.O stea s-a nascut din sarutarile noastre,iar cerul s-a deschis sa o primeasca,cand am spus primul TE IUBESC.Nu poate exista ceva mai pur,pe acest pamant,decat dragostea noastra.Nimic din lumea aceasta,nu merita sa ne punem iubirea,in pericol.
Iarta-mi gelozia,dragul meu drag,iarta-ma daca, fara rost,uneori te chinuiesc dar,cine e de vina pentru ca te iubesc?Am pierdut,in viata,mai mult decat si-ar putea imagina cineva si,peste toate am trecut dar,fara dragostea ta...mai bine mor.
Esti perechea sufletului meu,sunt jumatatea ta si,cu o viata ne suntem datori.Pt tine traiesc,pt noi.Nu exista si nu se va naste un altul care sa te poata inlocui.
As trai inca o viata langa tine,pentru tine.(daca ma mai vrei) La multi ani pt ziua indragostitilor pt iubi meu caruia ii multumesc pt cei mai frumsoi 2 ani din viata mea.te iubesc,iubi.
zenobia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:25
Din ziua in care te-am cunoscut toata viata mea s-a schimbat pentru ca inainte aveam un vis care stralucea in interiorul meu si l-am lasat sa se vada.
A venit timpul sa te las sa stii k tu esti:
-vocea ce o aud in inima mea,motivul pentru care traiesc
-vreau sa te am langa mine,trebuie sa te am langa mine pentru totdeauna
-esti piesa care imi lipsea,cantecul din interiorul meu
Cineva te vrea,
cineva te simte in fiecare noapte chiar daca nu esti langa ea,
cineva nu poate respira,fara tine se simte singura
cineva se roaga in fiecare noapte sa te aiba alaturi de ea.
Tu mereu vei fi in inima mea,chiar daca si eu sunt in a ta, tu esti si in memoria mea.
Tu esti acum o parte din sufletul meu si vreau sa cred ca asa va fi mereu,inima mea e acum a ta,nu imi pot imagina ca in locul tau sa fie altcineva.
Exista un cantec in sufletul meu,cantecul nostru,ma trezesc in frigul infinit iar tu imi canti din nou si din nou,ca si cand ai fii permanent in auzul meu.Asa ca imi aplec capul ,imi ridic mainile si ma rog sa fiu doar a ta pentru ca tu esti singura si unica mea iubire.Iti ofer tie destinul meu,tot ceea ce reprezint pentu ca tu esti“stapanul”inimi mele.
Nu stiu ce imi faci dar eu voi fii tot timpul langa tine si te voi face sa razi
Ca sa ajung la tine sunt dispusa sa merg mii de mile,as vrea sa iti pod darui lumea dar tot ceea ce iti pot oferi e dragostea mea.
Voi fi tot timpul langa tine,voi fi piatra pe care poti sa o folosesti cand construiesti,o sa fiu acolo cand vei fii batran,sa ma ai si sa ma imbratisezi,voi fi peretele care te va proteja de vant, de ploaie de durere si ranire.O sa fiu foc in noapte sa iti arat drumul bun,o sa te apar si o sa lupt,o sa fiu acolo unde ai nevoie.
Iti simt vocea cand dorm,iti simt atingerea in somnul meu,fara tine e greu sa supravietuiesc pentu ca simt acest sentiment atunci cand ne atingem.De fiecare data cand ne sarutam as putea sa jur ca zbor iar inima imi bate repede,nu pot sa iti dau drumul pentru ca te vreau in viata mea.
Mainile tale sunt castelul meu
Inima ta e cerul meu.
Ele sterg lacrimile pe care le vars
Tu ma faci sa ma ridic atuncï cand cad.
Tu esti si vei fi Universul meu,unica mea speranta,raza mea de soare in zile mohorate,
Esti tot ce mi-am dorit,
ESTI IUBITUL MEU,unica mea dragoste!
ini
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:27
(eu am trimis o declaratie in imagini...am vrut sa fiu mai originala...sper sa-mi si iasa...:-??)
adyHH
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:34
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-27 22:34:54imi e lene sa compun alta si daca premiul se da pe la 2000 toamna atunci fac si eu copy paste de pe blogul meu...

deci asta este declaratia mea pt... eh pt cine altul decat pt Romeo ...afurisitul...

De ce?????

De ce ma faci sa sufar cu fiecare respiratie ??? de ce ma faci sa ma indoiesc de mine cu fiecare pas pe care il fac?

De ce vrei sa ma subjugi cu fiecare privire pe care mi-o arunci de parca mi-ai arunca un colt de paine ?????

Te-am iubit , te-am adorat , uneori te-am venerat, si tot nu a fost de ajuns . As fi vrut sa te pot uita dar nu ma lasa sufletul , as vrea sa pot sa ma iert pentru toate greselile pe care le-am facut , dar nu imi mai amintesc ce anume am gresit , mi-ar place sa cred ca pot sa iert greseala ta, am facut-o deja . si acum, cand in sfarsit am gasit puterea de a merge mai departe , mi-am intors capul sa vad ce mai faci.

Te-am vazut cazut , te-am vazut suferind , ti-am vazut lacrimile sufletului siroind pe obrajii inimii pe care eu am adorat-o, si mi-am intors din nou privirea inainte, hotarata sa nu ma las impresionata de lacrimile tale , tot asa cum pe tine nu te-au impresionat lacrimile mele tacute ,suferinde.

Dar nu ma lasa sufletul , prea mult te iubesc in continuare, prea adanca e cicatricea iubirii pe care nu ai stiut s-o pretuiesti, prea mult ma dor lacrimile tale. Si m-am intors, si te-am ridicat din nou asa cum numai eu stiu sa o fac pentru tine, nu imi pare rau , pentru ca iubirea mea pentru tine e mai presus de ratiune, mai presus de jigniri ,mai presus de durere , nu regret nici un moment petrecut in compania ta, nu regret nici un zambet nici o privire ,nu regret nimic din iubirea mea pentru tine. E lucrul cel mai frumos care mi s-a intamplat , e ceea ce nu credeam ca mai pot simti vreodata .ti-am darutit sufletul meu intreg si tot ceea ce sunt eu ca fiinta umana , mintea si trupul meu ti-au apartinut , tu nu le-ai vrut ,sau ma bine spus eu n-am stiut sa iti ofer ceea ce tu aveai nevoie.

Ti-am daruit iubire si tu aveai nevoie doar de companie, ti-am daruit sufletul meu pe cand tu aveai nevoie de un ascultator, ti-am dat dragostea mea pe cand tu aveai nevoie doar de un umar pe care sa-ti plangi nefericirea alegeliror facute.

Dragostea mea si pretuirea le ai in continuare , le vei avea mult timp de acum incolo, eu nu stiu cum sa nu te iubesc , eu nu am invatat inca sa uit tot ceea ce simt pentru tine , nu pot uita glasul tau nu pot uita zambetul tau , nu pot uita mangaierea ta, dar sufletul meu e impietrit de durere , e mult prea chinuit ca sa-l mai pot pune in jocul vietii, nu acum ,nu-mi cere sufletul meu , nu-mi cere ceea ce eu ti-am dat de bunavoie , lasa-ma sa ti-l ofer eu …asa cum am facut-o prima oara asa cum poate o voi face si in viitor.

De ce ??????

Pentru ca inca te iubesc.

Pentru tine inimioara draga
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:37
...daca tu n-ai fii, nici eu n-as fi eu... te iubesc azi mai mult decat ieri si mai putin decat maine...
tickle
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:39

Adi,

Te iubesc cum iubesc diminetile vesele de primavara,
Te iubesc cum iubesc marea,
Te iubesc cum iubesc muzica,

TE IUBESC CUM IL IUBESC PE BAIETELUL NOSTRU DAVID!!!
ancamoisa37
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:48


IOANA


Iubitul meu - e noapte afara si este cam tarziu....e timpul sa dormi iubitul meu....nu mai plange te rog si nu ofta....viseaza acum la mine....viseaza-ma ca sunt cu tine....iti voi asterne k perna sufletul meu si te voi inveli cu inima mea....alinta-ma in visul tau....saruta-ma asa cum stii doar tu si imbratiseaza-ma cu drag....doreste-ma asa cum te doresc si eu....cu fiecare zi mai mult si mult mai mult....stiam ca te gandesti la mine , stiam ca vrei sa fiu cu tine....acelasi vis il am si eu....stiam ca ma iubesti....si simt , cum ma doresti....numai pe mine.....aud cum tu ma chemi in visul tau....la fel te strig si eu in visul meu....trimite-mi doar dragostea ta si iti promit ca o voi pastra.....va sta la loc de cinste in inima mea.....



TE IUBESC ,
IUBITUL MEU !!!
1983
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:53
Ca o puternica tornada de sentimente , privirea ta imi incalzeste sufletul si stransa puternic in bratele tale simt ca totul este efemer si trecator. Parfumul tau, saruturile si dragostea ta sunt permanent alaturi de mine si imi reamintesc ca viata si timpul sunt nepretuite. Iti marturisesc iubirea vesnica ce ti-o port!
dinu_alexandra25
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:54
O scrisoare care trebuia scrisa, spusa...

Asta e un mail fericit,asa sa stii! e un mail de bine,adica ma simt bine, dar sa nu ma bucur prea tare, tu precis vei spune..."NU e voie",uite asa ,in ciuda,numai ca sa-mi arati ca pe lume totul e relativ.....Ia vezi !!!!!!!!.......

Revin si spun...ma inspaimanta cateodata ca nu-mi gasesc cuvinetele potrivite,eu, un iubitor de cuvinte prin excelenta,un iubitor de sensuri,nu-mi gasesc cuvintele langa tine si ma simt asa sarac si cam tampitel, ma inspaimant la gandul ca ma gasesti plictisitor si comun....

Desigur ca nu e o intamplare ca starea asta de fapt se suprapune pe o implinire sufleteasca,pe un preaplin de bine si aflu cu ocazia asta ca fericirea nu e prea plina de cuvinte,sau ,poate ca fericirea nu si-a gasit cuvintele inca,sau,poate,langa tine,fericirea e suprema - superlativ absolut - o cheama fericire si atat,se simte si nu se mai vorbeste...

As vrea sa stii ca eu desi iubesc cerul si norii,povestile si natura, aerul si apa, lumina si intunericul, caldura si frigul.... sunt cu picioarele pe pamant,stiu toti pasii care urmeaza,mi-am asumat tot,pentru ca noi ne iubim mult(ssau cel putin vreau sa cred asta...),sunt gata sa duc tot ce va fi de dus,nu cred intr-un drum neted,drept si plat,dar cred ca vei sti sa stai langa umarul meu si asa, voi ajunge acolo unde visez eu,in ziua aia,insorita,sau nu,cand vom fi amandoi(sau de ce nu, permite-mi, te rog, sa ma gandesc la un eventual 3..pt ca imi doresc asta..) la un loc,in aceeasi casa,intr-o lume care va avea nevoie de noi si vrand - nevrand ne va accepta...

Nu am nevoie de aprobarea nimanui,am nevoie numai de dragostea si aprecierea ta,de dorinta de a merge pe un drum langa mine si voi avea puterea sa cladesc ziduri, sa construiesc lumi....

Stiu ca nu e scrisoarea pe care ti-o doreai,dar e scrisoarea pe care cu siguranta vroiam sa ti-o scriu de ceva timp si nu am avut curajul,pentru ca poate sa te puna in fata cu realitatea si sa te inspaimante....

Mai trebuie sa-ti spun ca sunt un barbat de drum lung, ca sunt barbatul unei singure femei, ca sunt statornic si ca cedez greu, dupa mult timp, cand este evident ca nu se mai poate salva nimic....acord multe sanse si dau credit celui pe care-l iubesc ,sunt intelegator si stiu ca e omeneste sa gresesti... ma plec in fata argumentelor si rareori sunt absurd...imi place Bach si toamna tarzie,ador plimbarile lungi pe jos si visez la clipa in care te voi avea in bratele mele....

Asta e scrisoarea cea mai rea , pe care puteam sa o scriu, dar crede-ma ,trebuia scrisa intr-o zi,inca mai poti fugi,alfel,daca nu o faci acum, va fi un drum fara intoarcere...

Eu iti voi mai spune incaodata....te iubesc ENORM......

Al tau...

Dor_a
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:57
As vrea sa iubesc marea, dar marea nu iubeste, As vrea sa iubesc pamantul, dar pamantul e rece si plin de intuneric As vrea sa iubesc oamenii, dar oamenii sunt rai.. As vrea sa te iubesc pe tine dar nu stiu daca ma iubesti Dar totusi am sa iubesc tot ce e mai bun din mare, pamant si oameni Iar din tine am sa iubesc totul pentru ca ai fost si vei ramane marea mea iubire.

Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:57
"Din momentul din care te-am vázut, am simtit si am aflat în adâncul inimii mele o poftá nebuná sá-ti dezváluiesc amorul, dorind sá-ti fac mii de juráminte în genunchi si privindu-te în paradisul inimii mele, sá-ti zic: ...asta e partea frumoasá si dulce a inimii mele unde tu vei fi cráiasa sufletului meu si fácându-te fericitá îti voi pune frumos printre florile care mai îmbátátoare si dulci, pe o parte mân, iar pe cealaltá puterea tainicá a amorului si tot odatá fala puternicá si împreuná vom face ca din iubirea noastrá sá se nascá o frumoasá si nemuritoare... dragoste ce nu va párási sufletele noastre nici în viata în care eu o sá fiu un înger pázitor, pe veci al táu, iar tu vei fi zâna albá a iubirii; cea care îmi va dárui pe veci o iubire eterná cum în viatá nu va exista nici pe pámânt si nici altundeva...
Dacá as putea sá fac parte din inima ta mácar un minut, sá pot sá aflu dacá esti aláturi de mine pe veci, as putea sá mor în pacea iubirii tale si dacá tu ai putea sa pátrunzi în inima mea, cea care existá numai pentru cá tu existi, nu cred cá ai mai putea pleca si vei rámâne pe veci nemuritoare în cerul senin si plin de dragoste... dragostea mea iubito... atunci as fi fericit pe veci...
Dacá as putea sá îmi pun o dorintá înainte sá plec din preajma ta iubito, sá plec acolo sus unde nu te-as pierde din privirea mea pliná de iubire, ca în momentele în care tu, frumoasa mea, erai lângá inima mea, aceea ar fi sá te mai am odatá la inima mea si sá plângem pentru despártirea care ne va separa pe veci si sá ne dezváluim sufletele dornice de iubire, sá le împreunám pentru o ultimá dragoste de neuitat... nesfârsitá. De as putea sá retráiesc tot ce a fost frumos în aceastá dragoste eterná as dori sá trec prin tot ce ai însemnat tu pentru mine, si ráu si bun pentru a nu uita niciodatá înfátisarea ta si privirea pe care mi-o aruncai în clipele în care ne uneam si deveneam o singurá persoaná ce avea câte ceva de la amândoi: frumusetea nemuritoare a chipului táu luminat de iubire si tot ce am eu mai pretios, dragostea mea pentru tine...
Tin sá-ti spun o prea frumos simbol al iubirii mele, cá nu esti singura care suferá din pricina dragostei, si eu sunt la fel, poate chiar într-o situatie mult mai dureroasá, aceea de a iubi si sá nu fi iubit, tu mácar ai avut persoana iubitá lângá tine cu suflet si corp...; eu nu am avut decât corpul táu pentru ca sufletul si gândul táu este în altá parte... acolo de unde nu stiu dacá se va mai întoarce. Eu sper, si sper cá într-o zi inima ta îmi va apartine si voi putea fi fericit asa cum ai fost tu atunci când ai avut dragoste lângá tine.
Vreau sá stii cá din inima mea nu vei dispárea niciodatá si mai cred cá odatá, mácar odatá te vei gândi si tu la mine... si la tot ce tu însemni pentru mine, adicá totul, adicá viata, adicá iubire si sperante (sperante cá te voi putea avea mácar un minut la inima mea), adicá lacrimi vársate pentru tot ce a fost si ce nu a fost, adicá într-un cuvânt poate te vei gândi vreodatá la singurátatea pe care mi-ai dat-o uitându-má si înlocuindu-má cu o altá persoaná... oare te iubeste mai mult ca mine?...
Mai vreau sá spun cá îti doresc sá fi iubitá tot atât de mult precum te iubesc eu pe tine, poate chiar mai mult... pentru cá meriti... pentru cá atunci când vei pleca nu voi mai putea sá-ti ofer umárul meu pentru a plânge... chiar dacá nu ai plâns pentru mine... am fost fericit, dar nu pentru nefericirea ta... ci pentru faptul cá am descoperit o nouá Gabriela, una care iubeste si care dá dovada cá poate iubi, dar din pácate în inima ei nu este loc si pentru mine, pentru dragostea mea...
Nu îti doresc decât bine în viatá si fericire, iar ceea ce mie nu mi-ai oferit (dragostea ta)... sá poatá avea oricine si sá se bucure de ea asa cum meriti tu...
Vreau sá te rog încá odatá sá nu uiti cá existá si va exista cineva care te va astepta întotdeauna si din inima cáruia nu vei pieri nici atunci când voi urca acolo sus, acolo unde totul e bine... acolo unde e numai iubire, dar degeaba dacá... nu e iubirea ta... te rog nu má uita... te rog nu má párási... te rog sá má iubesti (desi acesta e un vis care nu va deveni realitate)...
Te iubesc... te iubesc... nu mi te pot scoate din minte si nu mi te pot scoate din inimá... de acolo unde ai intrat si nu vei mai putea iesi nici atunci cánd ea nu va mai putea dárui nimic... dar de fapt ea de acum nu mai poate oferi nimánui loc în ea, acolo unde e frumos... acolo unde e senin... si acolo unde e plin de iubire...
Má bucur cá ai avut încredere în mine si mi-ai spus tot ceea ce te chinuie... desi în acele clipe am crezut cá ne-am unit..., dar un lucru e sigur... am suferit aláturi de tine... aláturi de cea care ar putea sá má facá fericit... si aláturi de unica care îmi poate dárui ceea ce e mai pretios pentru mine... dragostea ta...
Dáruieste-mi mácar pentru un minut iubirea ta... si promit cá nu vei regreta... promit cá nu vei uita... si promit cá nu mi-o vei mai lua... promit cá nu te voi uita... si promit cá... vei fi printesa inimii mele... vei fi simbolul dragostei mele... vei fi floarea vietii mele... si vei fi cerul planetei mele...
Dacá nu má vei primi în inima ta... în viata ta... în palatul viselor mele... îti promit cá nu má voi lása... cá nu voi ceda... cá voi lupta pâná la moarte (moartea inimi mele)... chiar dacá stiu cá nu te voi putea avea... nici în cele mai frumoase vise ale gândiri mele...
Ai pláns pe umárul meu... ce frumos suná... desi nu e adevárat am crezut pentru o clipá cá má iubesti... cá má doresti... dar... vise... vise neadevárate... dar... totusi... a fost frumos... frumos... ca într-un vis pe care mi-l-as fi dorit... pácat... pácat pentru dragostea pe care ti-o port... pe care o meriti...si pe care vreau sá ti-o dáruiesc... dar inima ta o respinge... o loveste ucigátor... inima ta o bagá într-o adâncá suferintá... într-o nepásátoate chinuintá...TE IUBESC... si sá nu uiti... TE IUBESC... dar... dar ce mai conteazá... degeaba... oricât as încerca... nu, nu voi reusi... nu voi reusi sá-mi îndeplinesc un vis... un vis care má dominá de un secol... ce un secol... o viatá... asa îmi pare..., dar pácat... pácat... Dacá as putea mácar odatá sá-ti ascult inima cum îti bate... cum pulseazá în loc de sânge... dragoste... o dragoste pe care nu o voi întâlni niciodatá... pácat... pácat cá nu îmi apartine... pácat cá nu pot s-o apár de suferinte... de dureri... si de supárári... pácat...
E noaptea singurátáti pentru mine... e noaptea fárá sfârsit... e noaptea ucigátoare... e ultima noapte când mai pot visa cá te voi avea... pácat... e un vis... m-am trezit din visul visurilor mele... pácat... si ce frumos era... stii... má iubeai... má tineai în brate... má IUBEAI... ce frumos suná... pácat... mare pácat... a fost frumos..., dar nu mai e... a fost un vis... pácat... doar un vis...
Stii... mai bine as muri decât sá stau... departe de tine... sau prefer sá plec undeva... departe de dragostea mea... departe de tine... pácat..., dar degeaba... o sá mor degeaba... pentru cá nu o sá te uit... nici acolo... puterea iubirii ce o simt pentru tine... e mare... e nemárginitá...,dar... pácat... sufár dupá tine... má gândesc la tine... unde esti...? ...de ce nu esti cu mine...?...da ...înteleg... nu exist pentru inima ta... nu exist pentru tine... nu tráiesti pentru dragostea mea... nu esti a mea... pácat... esti dáruitá de inima ta... dar nu mie... nu mie... ci lui... oare te iubeste mai mult ca mine... a... da... înteleg... tu îl iubesti pe el... pácat... de ce oare mai exist...?... de ce oare a fost scris sá apari... sá apari în viata mea..., dar nu aici e suferintá...da ...nu aici... ci acolo... acolo unde ai plecat... si de unde nu te-ai mai întors... pácat... de ce nu am si eu loc acolo... acolo în inima ta... a... da... e ocupatá... aha... înteleg... nu am loc... pácat...
Dar oare de ce mai exist?... de ce îmi apari în fatá?...a ...da ...îmi e scris... da... îmi e scris sá sufár... dar de ce? ...cu ce am gresit... da... poate... poate cá nu am putut... nu a fost scris... nu a fost scris sá te întâlnesc mai devreme..., dar totusi..., îti multumesc... îti multumesc cá existi... da... stii si tu...: TE IUBESC... sunt nebun... nebun dupá tine... da ...înteleg... nu se poate... da ...stiu... apartii alcuiva..., dar de ce,... de ce nu e scris sá îmi apartii mie?... de ce tocmai lui?...nu înteleg..."
geo_26
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul dintre cele 3 premii New Look ! 264 De la: concursKudika 7 Octombrie 2011 17:16
Castiga un voucher fashion in valoare de 600 RON oferit de B-mall.ro! 144 De la: concursKudika 24 Iunie 2014 00:37
Castiga o pereche de incaltaminte oferita de Papucei.ro! 273 De la: mihaelamicu2001 28 Septembrie 2011 16:35
Wizz Air iti da aripi sa descoperi Europa 460 De la: concursKudika 22 August 2012 15:08
Castiga unul din cele 3 pachete cu Ulei de Argan BIO de la Organique! 372 De la: concursKudika 30 Aprilie 2012 10:16