Setari Cookie-uri

Concurs: Kudika premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

Draga Bogdan Te iubesc pentru ca ... imi alungi singuratatea intr-o lume plina si aglomerata.Te iubesc pentru ca, Tu esti persoana cu care pot sa impart problemele pe care inainte nu le aveam.Te iubesc pentru ca, esti persoana pe care o indragesc si atunci cand esti nevos. Te iubesc pentru ca, m-ai lasat sa intru in viata ta.Te iubesc si sunt definitia fericirii eterne.Te iubesc pentru simplele banalitati pe care le faci, Te iubesc pentru ca bei apa, pentru felul in care te incalti, pentru felul in care porti diferite obiecte.Te iubesc pentru linistea daruita clipelor alaturi, te iubesc pentru ca imi zambesti, pentru ca ma alinti, pentru ca ma atingi,imbratisezi...Te iubesc pentru ca sarutul tau ma face sa simt ca traiesc fara regrete..Te iubesc pentru ca noptile sunt minunate alaturi de tine, triste cand lipsa ta umbreste zambetul meu...Te iubesc pentru ca traiesc implinirea mea totala.Te iubesc pentru ca esti totul meu.Te iubesc pentru viitorul meu, al nostru..Te iubesc cand te alinti, te ador cand imi vb .Te iubesc pentru a tot ce esti, realizezi sau nu.Te iubesc in mod obsesiv...Te iubesc in mod patetic...Te iubesc orbeste...Te iubesc .Stii ce? Te iubesc si pentru simplul fapt ca existi.
deea4u_22
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:20
Daca mi s-ar oferi marea in schimbul tau
As prefera s-o pierd,dar nu te-as da iubitul meu

Daca mi s-ar da bolta senina in schimbul iubirii din piept
As prefera sa nu mai fie lumina,doar...iubitule sa nu te pierd

Daca mi s-ar da o noua viata fara sa te cunosc pe tine
As prefera sa nu mai am speranta decat sa nu fi langa mine

Daca mi s-ar cere ceva in schimbul iubirii tale
Nu as avea nimic s-ofer decat a mea suflare

Daca mi s-ar da orice in asta lume, nu as accepta nimic niciodata
Caci totul trece ca un val in spume...dar ceea ce ramane e dragostea curata!
sweet_ligy
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:22
Te iubesc si te astept cum astept diminetile...mi-e dor de chipul tau, de vocea ta, de privirea-ti care-mi incatuseaza simturile...VREAU sa-ti simt buzele frematand de dorinta atingerii...sa iti simt rasuflarea fierbinte care-mi sopteste...TE IUBESC! IUBIRE...TE VREAU, TE SIMT SI TE ASTEPT...esti aproape...si departe...Important e ca........ EXISTI?!?!?
lady67
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:35
Te iubesc!
costyna_ioana
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:47
Mi-as dori si asa ar fi normal ca in fiecare zi sa fie Valentine's Day,sa ne oferim macar 5 minute de tandrete si 2 cuvinte care ar fi suficiente: te iubesc!
tjanina2
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:05
Raspunsul la ceea ce imi spui cu privirea ta este: Si eu!
ArtLover
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:25
Te iubesc atat de mult ca imi vine sa mor
te-as mai iubi o data dar imi vine sa ma omor
esti nebun daca ma crezi
dar tu stii ca te iubesc...
ai inteles?da mha fraiere te iubesc.....
soricel de a-i fi in cusca te-as baga sa ti-o trag de cate ori imi va venii
iubirea ca a noastra nu exista in toata lumea.......uite asa canta maneau.....
dar taci...ca mie imi place linistea....
TE IUBESC SA MOARA CAPRA...........TU ESTI VIATA MEA.......PRESUL SAU PERNA.....
TE IUBESC!!!!!!!!!AM INCHEIAT PE O SA...............
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:28
De la: portitza_, la data 2009-01-28 15:28:58Te iubesc atat de mult ca imi vine sa mor
te-as mai iubi o data dar imi vine sa ma omor
esti nebun daca ma crezi
dar tu stii ca te iubesc...
ai inteles?da mha fraiere te iubesc.....
soricel de a-i fi in cusca te-as baga sa ti-o trag de cate ori imi va venii
iubirea ca a noastra nu exista in toata lumea.......uite asa canta maneau.....
dar taci...ca mie imi place linistea....
TE IUBESC SA MOARA CAPRA...........TU ESTI VIATA MEA.......PRESUL SAU PERNA.....
TE IUBESC!!!!!!!!!AM INCHEIAT PE O SA...............
donttouch
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:29
gata numa sunt declaratii?
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:39
Iubirea mea mare te iubesc mult mult de tot. Nu-ti cer multe ci doar atat iubire, iubire si iar iubire. Doar atat am nevoie de la tine ca sa fiu fericita. Te iubesc motanas scump.
antaly90
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:44
PENTRU IUBIREA MEA!

pentru cei 19 ani de prietenie,iubire ,casnicie,.......cei mai frumoasi ani din viata mea,langa tine ,iubirea mea,

Ce poate fi mai frumos si mai tineresc
Decât sa-i spui unei persoane „te iubesc”?
Iubirea nu moare niciodata
De aceea unii spun ca nu-i adevarata.
Atunci… de unde atâtea lacrimi?
De unde atâti fiori si patimi?
De unde atâta dezamagire?
De unde Doamne, atâta fericire?
Ai face orice pentru ea… dragostea
Daca iubesti cu-adevarat pe cineva
Totul e posibil în iubire
Poti vorbi chiar si din privire…
În iubire nu ai nevoie de cuvinte
Mergi doar cu inima-nainte
Unul pentru altul plângeti doar din daruire
Abia aceea se poate numi iubire.
Treci orice bariera si platesti oricât
Si toate astea doar pentru un sarut
Care sa-ti opreasca lacrimile si sa potoleasca
Jarul inimii, iar arsita buzelor sa paleasca…
Atunci când nu e lânga tine
Nu poti respira, nu poti trai si îti vine
Sa distrugi pe oricine-l poate tine
Departe, departe de tine…
Iar când o-ntâlnesti si-o vezi aproape
Inima-n piept nu-ti mai încape
Si-ti vine a-i spune „Vreau sa-ti vorbesc”…
„Sa-ti spun doar doua vorbe… te iubesc”
De e vreme buna sau e vreme rea
Nimic nu-ti poate opri focul inimii… iubirea
Se naste din cuvinte, bucurie si priviri
Iar uneori sfârseste-n lacrimi, suferinte, dezamagiri…
Însa ea niciodata nu moare cu totul
Mereu o scânteie aprinde din nou focul,
Din nou, numai în doi tu poti trai
Caci pentru iubire se gaseste mereu… O NOUA ZI.
carmen_bc
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:44
doamne ati inebunit cu concursul asta.peste tot numai declaratii de dragoste.dar pt cei singuri nu e nici un concurs de sf.Valentin?noi astia singuri ce facem ?vrem si noi ceva,o petrecere ceva...
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:48
De la: dana_mv, la data 2009-01-28 15:48:29doamne ati inebunit cu concursul asta.peste tot numai declaratii de dragoste.dar pt cei singuri nu e nici un concurs de sf.Valentin?noi astia singuri ce facem ?vrem si noi ceva,o petrecere ceva...


declara dragostea unu animalutz........sau pasare..............tot iubire e
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:49
De la: portitza_, la data 2009-01-28 15:49:49
De la: dana_mv, la data 2009-01-28 15:48:29doamne ati inebunit cu concursul asta.peste tot numai declaratii de dragoste.dar pt cei singuri nu e nici un concurs de sf.Valentin?noi astia singuri ce facem ?vrem si noi ceva,o petrecere ceva...


declara dragostea unu animalutz........sau pasare..............tot iubire e
nu sunt chiar asa disperata.mersi.si la urma urmei toti o fac pt premiul cel mare,nu pt altceva.
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:53
oi castiga si eu|?
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:54
De la: portitza_, la data 2009-01-28 15:54:13oi castiga si eu|?


votul meu il ai
donttouch
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:55
ms donty
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:56
De la: portitza_, la data 2009-01-28 15:56:21ms donty


pai la asa declaratie
donttouch
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:01
ia-ma, aduna-ma cu tine, iar de vei vrea vreodata sa pleci, divide-ne cu noi, doar cu noi doi si apoi imparte-ne, pe mine la tine, pe tine la mine si da-mi mie pe tine, iar tu pleaca cu mine...
Te iubesc si visez la clipa in care vom spune DA si vom devina una!
ramona_chifan
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:08
"O raza de lumina a patruns in viata mea,
Acum e mult mai bine si pot sa traiesc in ea,
Existi tu in viata mea, deci s-a implinit dorinta mea!
Mi-a fost greu la inceput, dar tu m-ai invatat sa uit,
Mi-ai spus ca-n viata-s multe rele, dar ca trebuie sa trec de ele,
Sa las in urma tot ce-i greu si sa traiesc bine mereu!
Incet, incet am invatat sa te iubesc cu-adevarat!
Acum esti doar a mea si te simt aproape mereu!
Simt cum iubirea m-a prins in vraja sa... si nu vreau sa scap de ea!
Tot timpul ma gandesc la tine, vreau sa fii acum cu mine,
Te doresc in fiecare clipa sau minut, deci... mi-e imposibil sa te uit!
Nu stiu ce as face fara tine, s-ar rupe inima in mine,
As plange zile neincetat, as vrea ca eu sa nu fi existat!
Esti tot ce mi-am dorit candva, tot ce-am visat, tot ce-am sperat...
Pentru ca existi iti multumesc, poate ca de asta te iubesc!"
Melek_Melek
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:09
Imi esti alaturi precum un inger pazitor trimis de Domnul pe pamant sa ma apere de rau...., lasa-ma sa fiu lumina ce te inconjoara si ne apara pe amandoi de intuneric...
raluca2000
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:18
te iubesc
Dragostea.....dragostea mea pt tine este un dar divin venit din raiul cerurilor ce-mi da acel sentiment pur.Uneori ma face sa ma simt extrem de pacatoasa ca te pot iubi cu atata putere.Ador sa traiesc in pacatul acesta care-mi inobileaza sufletul si-mi lumineaza viata.Ador pacatul acesta care-mi incinereaza inima si-mi face sufletul sa joace de bucurie.
Sunt fericita ca ai aparut in viata mea si sunt surprinsa de modul cum ai patruns in templul inimii mele.Nici macar nu ai cerut voie,ai fost nepoliticos si ai dat buzna fara sa fi poftit....te-ai autoinvitat considerand ca inima mea iti apartine deja....si ai avut curajul sa-mi profanezi templul furandu-mi un sarut si cu el si inima crezand ca o sa ramai nepedepsit.Te-ai inselat...caci blestemul dragostei mele pacatoase a cazut asupra ta si acum nu mai ai scapare de blestemul meu.
Sa nu crezi ca regret ca te-am intalnit....tu esti tot ce mi s-a intamplat mai frumos in viata si-mi place ce sunt cand sunt cu tine.Imi place cand te privesc in ochi si simt ca lumea toata imi sta in palme.Ador acel sentiment ca un gol in stomac care nu ma lasa sa dorm noaptea deoarece ma gandesc la tine.Te ador pe tine,iubirea mea.....ingerul meu picat din stele.Tu ai aruncat un praf magic
asupra mea si mi-ai dat puterea sa zbor deasupra tuturor...tu mi-ai deschis portile catre paradisul in care traim fara sa ne dam seama...descoperind atatea lucruri minunate...ca un apus de soare...ca fosnetul bataii de aripi al unei pasari...ca un plapand ghiocel de primavara ce iese triumfator din plapuma de zapada...sau ca dragostea ce inconjoara tot ce are suflare in aceasta lume.
Noaptea cand adorm,parca iti aud din nou vocea ca un vant caldut de primavara ce mangaie plapandele flori soptindu-mi usor la ureche...ca ma iubesti.Iubesc privirea ta patrunzatoare si ma pierd adesea in ea scufundandu-ma ca intr-un ocean pe fundul caruia gasesc comori de nepretuit si legende care devin adevarate.Asa si
in ochii tai citesc cand esti trist sau fericit.Te iubesc si atunci cand esti suparat sau te infurii...contrar aparentelor,tu pari...atat de dulce...parca ai fi un copil rasfatat care vrea sa i se faca toate mofturile.
De-as avea tot timpul din lumea mi l-as petrece alaturi de tine....in bratele tale,strangadu-ma puternic la pieptul tau si simtindu-ma protejata de tot raul care exista.Imi doresc nebuneste sa-ti ating buzele chiar acum si sa simt acel cutremur care salajluieste in mine la fiecare atingere a buzelor noastre ca un mic soc electric...imi doresc sa fiu langa tine acum si sa-ti soptesc prin privirea mea ce mult insemni tu pt mine...imi doresc ca nimeni si nimic sa nu se interpuna
fericirii noastre.
Iti iubesc fiecare pas,fiecare clipire si fiecare suflare.....iti ador fiecare cuvant....gest sau privire....te iubesc intr-un totul....cu calitati si defecte...la bine si la rau...la bucurii si la suparare....te iubesc si nu ma feresc sa-ti spun pt ca este cel mai pretios sentiment pe care inima mea il poate nutri in aceasta lumea ciudata
criskia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:27
De la: criskia, la data 2009-01-28 16:27:43te iubesc
Dragostea.....dragostea mea pt tine este un dar divin venit din raiul cerurilor ce-mi da acel sentiment pur.Uneori ma face sa ma simt extrem de pacatoasa ca te pot iubi cu atata putere.Ador sa traiesc in pacatul acesta care-mi inobileaza sufletul si-mi lumineaza viata.Ador pacatul acesta care-mi incinereaza inima si-mi face sufletul sa joace de bucurie.
Sunt fericita ca ai aparut in viata mea si sunt surprinsa de modul cum ai patruns in templul inimii mele.Nici macar nu ai cerut voie,ai fost nepoliticos si ai dat buzna fara sa fi poftit....te-ai autoinvitat considerand ca inima mea iti apartine deja....si ai avut curajul sa-mi profanezi templul furandu-mi un sarut si cu el si inima crezand ca o sa ramai nepedepsit.Te-ai inselat...caci blestemul dragostei mele pacatoase a cazut asupra ta si acum nu mai ai scapare de blestemul meu.
Sa nu crezi ca regret ca te-am intalnit....tu esti tot ce mi s-a intamplat mai frumos in viata si-mi place ce sunt cand sunt cu tine.Imi place cand te privesc in ochi si simt ca lumea toata imi sta in palme.Ador acel sentiment ca un gol in stomac care nu ma lasa sa dorm noaptea deoarece ma gandesc la tine.Te ador pe tine,iubirea mea.....ingerul meu picat din stele.Tu ai aruncat un praf magic
asupra mea si mi-ai dat puterea sa zbor deasupra tuturor...tu mi-ai deschis portile catre paradisul in care traim fara sa ne dam seama...descoperind atatea lucruri minunate...ca un apus de soare...ca fosnetul bataii de aripi al unei pasari...ca un plapand ghiocel de primavara ce iese triumfator din plapuma de zapada...sau ca dragostea ce inconjoara tot ce are suflare in aceasta lume.
Noaptea cand adorm,parca iti aud din nou vocea ca un vant caldut de primavara ce mangaie plapandele flori soptindu-mi usor la ureche...ca ma iubesti.Iubesc privirea ta patrunzatoare si ma pierd adesea in ea scufundandu-ma ca intr-un ocean pe fundul caruia gasesc comori de nepretuit si legende care devin adevarate.Asa si
in ochii tai citesc cand esti trist sau fericit.Te iubesc si atunci cand esti suparat sau te infurii...contrar aparentelor,tu pari...atat de dulce...parca ai fi un copil rasfatat care vrea sa i se faca toate mofturile.
De-as avea tot timpul din lumea mi l-as petrece alaturi de tine....in bratele tale,strangadu-ma puternic la pieptul tau si simtindu-ma protejata de tot raul care exista.Imi doresc nebuneste sa-ti ating buzele chiar acum si sa simt acel cutremur care salajluieste in mine la fiecare atingere a buzelor noastre ca un mic soc electric...imi doresc sa fiu langa tine acum si sa-ti soptesc prin privirea mea ce mult insemni tu pt mine...imi doresc ca nimeni si nimic sa nu se interpuna
fericirii noastre.
Iti iubesc fiecare pas,fiecare clipire si fiecare suflare.....iti ador fiecare cuvant....gest sau privire....te iubesc intr-un totul....cu calitati si defecte...la bine si la rau...la bucurii si la suparare....te iubesc si nu ma feresc sa-ti spun pt ca este cel mai pretios sentiment pe care inima mea il poate nutri in aceasta lumea ciudata



bai, si tocmai ce mancasem si eu...uite cum ma fortati spre bulimie da, luna asta o sa-l iubesti mult si mai ales el, foarte profund..zilnic. de cate 3 ori pe zi.
a123
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:34
Te vad in tot si-n toate,sufletul meu e pasare a desertului,zboara neobosit in cautarea ta.Te-am gasit fara sa te caut.M-ai sarutat si am simtit ca mor de fericire.Nu-mi trebuie cuvinte cand sunt cu tine,atingeriile si priviriile sunt tot.Ma completezi,ma implinesti,ma faci sa dau tot ce-i mai bun in mine.
Iti multumesc dragul meu ca mi-ai oferit sansa de a gusta din mult ravnitul tort al fericirii.Am sa incerc sa pastrez dulceata o vesnicie si sa te fac cel mai fericit om din univers.
Iti sarut ochii,gura,trupul si ajung pana la sufletul tau si il sarut cat mai cald cu putinta.
TE IUBESC MARIAN!
A ta pentru totdeauna Andreea
mauinboots
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:36
Mereu am visat sa fiu iubita,Si de cineva ocrotita ,Dar pana sa te cunosc pe tine nu am stiut ce inseamna iubire,Tu m-ai invatat primul sarut adevarat,M-ai ajutat sa prind incredere in mine,Si pentru asta iti multumesc >IUBIRE>
gia75
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:37
P.S. In spatele cuvintelor si declaratiilor de dragoste sta adevarata fericire:)
mauinboots
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:39
Sunt departe de tine, dar indiferent cat am merge fiecare in directii diferite tot imbratisati am sfarsi, caci pamantul e rotund si cu cat voi fi mai departe de tine ...pe de o parte , pe atat voi fi mai aproape pe cealalalta, iar dragostea pentru tine a depasit cu mult viteza luminii
raluca2000
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:39
i-auzi mah la ea, micutza...'ca un vant caldutz" ..de primavara chiar Fata, nu-i mai da fasole!
a123
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:40
Mi-e dor sa pot ,sa nu-mi mai fie dor de tine..............

dedicat ingerasului de mai sus care are si votul meu......
matracucu
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:42
De la: laurathegirl, la data 2009-01-28 16:42:49Mi-e dor sa pot ,sa nu-mi mai fie dor de tine..............

dedicat ingerasului de mai sus care are si votul meu......


portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs 208 Metode Inedite De Seductie 80 De la: concursKudika 13 Octombrie 2009 15:40
Concurs de Craciun: Castiga un costum de Craciunita! 445 De la: concursKudika 16 Decembrie 2009 16:52
concurs easy shape 124 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:23
Castiga saptamanal o pereche de Pantofi Kudika! - 17-23 iunie 867 De la: concursKudika 28 Iunie 2013 16:46
Castiga o geanta de vara semnata Agatha Ruiz de la Prada! 445 De la: concursKudika 7 Septembrie 2012 13:25