Setari Cookie-uri

Concurs: Kudika premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

Oamenii cauta sa cunoasca ceea ce-i inconjoara si uita sa priveasca in ei insisi. Au inteles misterele Universului, dar nu-si pot explica misterul propriei vieti. Pot construi masini ce sfideaza legile naturii dar nu pot iubi, au atins Luna, dar nu pot atinge chipul persoanei iubite, cerandu-si iertare atunci cand gresesc.

Se vorbeste atat de des despre iubire, cand de fapt ea apare atat de rar, incat cuvantul nu poate cuprinde nici macar inceputul sentimentului. Un lucru e sigur: cel ce cunoaste dragostea adevarata nu-i mai poate supravietui pentru ca e destinata numai ingerilor si cunoaste o asemenea intensitate incat bietele noastre suflete nu o pot cuprinde... si totusi am indraznit sa fur o farama din iubirea ingerilor pentru a ti-o darui tie... Mi te-ai agatat insistent in minte ca un semn de intrebare si ai refuzat cu incapatanare sa mai pleci de acolo tocmai cand nu mai speram sa te intalnesc.

De cand te-am cunoscut am invatat multe si am descoperit sentimente si trairi atat de puternice incat am senzatia ca nu apartin acestei lumi, am invatat ce inseamna daruirea totala si speranta fara margini, am luat cenusa viselor arse si mi-am faurit altele mai marete, am invatat ca nimic nu e prea mult pentru a darui si ca totul e mai usor de stapanit in doi.

Cum am stiut ce esti cel pe care ingerii mi l-au sortit?

Simplu...

.....pentru ca simt fiecare clipa langa tine ca fiind motivul pentru care m-am nascut, pentru ca ma uit in ochii tai si simt ca am gasit ceea ce fara sa stiu cautam, pentru ca fiecare stea, strop de ploaie, mare sau cer, pamant sau soare imi rascoleste adanc in suflet amintirea ta si mai presus de toate pentru ca tinandu-te de mana am curaj sa infrunt toti demonii ce se joaca uneori cu mintea si sufletele oamenilor. Strange-ma in brate si vom fi un vis intr-o lume in care prea putini mai viseaza, o poveste intr-o lume in care povestile nu mai sunt ascultate, un cantec intr-o lume in care nimeni nu canta... o lacrima cand nimeni nu mai stie sa planga...

Si la sfarsit cand nu va mai fi nicio poveste de spus, niciun cantec de cantat si nicio lacrima de plans vom sfarsi intr-un zambet mai sfasietor decat ultimul zbor al unui fluture de primavara... Te iubesc!
alexnanca
Postat pe 29 Ianuarie 2009 14:49
Poate ca cei care se iubesc..nu stiu niciodata ce vor,poate ca nu stiu unde se afla,poate ca nu stiu daca e bine sa mearga inainte,inapoi,sau daca e bine sa pasesca la stanga sau la dreapta.Loc gasesti numai in interioru-ti!Acolo te rasucesti in tumultul sentimentelor.Acolo ma rasucesc in voie!Iar tu...tu-mi oferi lianele...De ele ma agat...cu ele sar dintr-un loc in altul,ma infasor si astept ascunsa...pentru ca tu m-ai lasat sa ma ascund uneori..sau sa ma plimb in voie.Acum ma plimb in voie!Dragostea nu e iubire,iubirea nu este dragoste!Inseamna ca tu mi le-ai amestecat...iar ce-a iesit are culoare!Imi plac la nebunie ochii tai!
Looloo
Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:41
ceea ce trimit eu spre tine nu sunt cuvinte,ci sunt bucati din suflet si minte......opreste-te o clipadin tot ce te retine si numai o secunda gandeste-te la mine.....te iubesc in stil gabanna ca esti dolce ka bomboana,te iubesc in stil armani ca sa moara toti dusmanii,si atuncikand n-am ce face,te iubesc in stil versace......
armando
Postat pe 29 Ianuarie 2009 16:54
Puiule tu esti tot ce mi-as fi putut dorii de la viata, tu mi-ai aratat ca in viata asta sunt lucruri / momente pe care merita sa le traiesti . Intre noi este mai mult decat iubire.. este implinire sufleteasca.. este dorinta... pasiune.. este totul. Te iubesc asa cum esti tu.. cu bune cu rele. Nu as schimba nimic la tine desi sunt zile cand te-as bate.. dar daca ar fi totul roz.. cred ca ne-am plictisii.. Te iubesc pentru ca tu .. sunt eu.
desyre
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:10
vai, vai, vai...ce de vorbe goale

Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:12
De la: a_ale, la data 2009-01-29 18:12:30 vai, vai, vai...ce de vorbe goale
Lillix
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:13
De la: Lillix, la data 2009-01-29 18:13:53
De la: a_ale, la data 2009-01-29 18:12:30 vai, vai, vai...ce de vorbe goale

Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:15
Darlin' get the fokin' out of toilet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I needdddddddddd to go tooo!

Lillix
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:16
Subsemnata indragostita, domiciliata in orasul Iubirea Mare, strada Fericirii, studenta in anul 1 la facultatea Stiinte ale Inimii , te rog a-mi aproba cererea de a fi Iubita, mentionez k aceasta imi este de neaparata nevoie si imi va folosi pe tot parcursul vietii, iar abilitatile mele ma recomanda pentru acest titlu.
iti multumesc anticipat si...te iubesc
Pacatul nu are uneori limite si se poate identifica cu infinitul, atunci cel mai mare pacat al meu este ca te iubesc in infinit !
AnKuTzA2007
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:19
pentru iubitul meu....

Tot ce spun e din inima nu versuri scrise, copiate...asta e iubirea....ceea ce simti cu adevarat....

in primul rand iti multumesc ca existi...ca stii ce imi doresc si ca ma faci fericita si nu in ultimul rand ca...de curand am devenit una si aceeasi persoana legandune prin sfanta taina a cununiei...ce as putea sa imi doresc mai mult de atat...cand am langa mine un barbat asa ca tine, skump, vesel, tandru, romantic, protector, atent, intelegator....cred k am gasit iubirea ideala.Fara tine viata mea nu ar avea sens, tu esti aerul ce il respir.....te iubesc mai mult decat viata mea, sunt sigura de asta asa cum sunt sigura ca vreau sa ma trezesc dimineata
TE IUBESC INGERASH!
emmaa18
Postat pe 29 Ianuarie 2009 19:15
Te iubesc asa cum nu am mai iubit niciodata pana acum, asa cum niciodata vreun fior nu m-a facut sa tresar, sa tremur la vederea ta, la atingerea catifelata a mainilor tale... la sarutul tau gingas si senzual, asa cum nu am visat vreodata ca voi simti, ca voi putea iubi la asemenea dimensiune....
M-ai facut sa simt ca traiesc, sa vibrez pur si simplus atunci cand sunt in prezenta ta, asemeni unei stele u ma luminezi si imi pui in valoare intreaga fiinta, asa cum Soarele si Luna dau viata pamantului , asa si eu gravitez in jurul tau plina de dragoste si de dorinta, de iubire si de pasiune....
Daca tu nu ai fi existat, nu as mai fi fost aici, acum...niciodata, nici eu nu as mai fi fost ceea ce sunt azi, probabil as fi trait intr-o dimensiune a mea, as fi ratacit prin viata ca o nebuloasa prin univers, mergand spre un infinit doar al meu si al tau in speranta ca te voi intalni....'Noi nu avem nici timp, nici loc/ Si nu cunoastem moarte"
Te iubesc pentru ca esti.....pentru ca sunt...pentru ca impreuna SUNTEM si asta e cel mai important!.....Te iubesc
miti87
Postat pe 29 Ianuarie 2009 19:33
Pentru ca esti asa cum te-am cunoscut,pentru ca nu te-ai schimbat,pentru ca nu mi-ai aratat o alta fata,pentru ca mi-ai demonstrat ca e bine sa te indragostesti pana peste urechi de cineva care stii sigur ca nu te va face sa suferi,pentru ca esti OM si pentru ca stii sa arati asta.
Pentru ca imi place totul la tine,vocea ta,privirea ta,felul cum mergi,cum mananci,cum te porti,felul cum vorbesti cu cei din jur,felul cum ma privesti si felul in care ma faci femeie.Pentru ca nu am mai simtit niciodata atata caldura ca cea pe care mi-o daruiesti tu,pentru ca nu mi-a mai batut inima ca nebuna pentru nimeni,pentru ca nu am tanjit niciodata atat de mult dupa cineva cum tanjesc dupa tine.Te iubesc pentru ca imi place vocea ta dimineata si felul in care ma iei in brate,felul in care imi cuprinzi mijlocul si felul in care ma mangai,pasiunea cu care ma saruti si dragostea pe care ti-o vad intiparita pe chip.
Pentru ca vrei sa pari un dur,pe care nu il impresioneaza nimic si pentru ca stiu ca asta e doar o masca pe care o porti pentru a nu parea vulnerabil in fata mea,pentru ca stiu ca ma iubesti mult,pentru ca tii mult la mine si la ce avem desi vrei sa lasi impresia ca nu te intereseaza.Te iubesc pentru ca imi place ca te lasi tachinat si imi raspunzi la fel,pentru ca in jocul nostru de-a soarecele si pisica e atata dragoste cat nu mi-as fi imaginat vreodata.
Pentru ca orice discutie banala se transforma intr-un vulcan care erupe si apoi intr-o impacare pasionala de iertaciuni si declaratii.Te iubesc pentru ca stii sa fii barbat intr-un fel aparte,ca atitudinea ta ma face sa ma simt mandra ca pot fi demna de un om ca tine.Te iubesc pentru ca ma vrei langa tine,intr-un fel care ma face sa ma gandesc la viitor,la batranete si la o viata linistita,pentru ca ma motivezi si imi dai aripi sa visez la mai mult,la mai bine,la altceva.
Pentru ca imi place cum tipi la mine si te infoi in pene ca un cocos furios si te calmezi asemenea unui balon dupa ce te induiosez cu vorbele si cu naivitatea mea,cu supunerea mea de femeie care iubeste si care se lasa iubita.Te iubesc pentru ca stii sa te joci cu mine atunci cand ma simt copil,ca faci din mine o femeie puternica,o luptatoare,pentru ca in tine am mai presus de toate un prieten,un confident,un sfaruitor,un iubit,un amant,un viitor sot.Te iubesc pentru ca esti toate astea pentru mine si pentru ca niciodata in viata asta nu o sa mai am nevoie de altcineva.
Imi furnizezi toata fericirea de care am nevoie pentru a spune ca traiesc cu adevarat.Esti totul pentru mine,esti tot ce mi-am dorit,esti jumatatea aia pe care toata lumea o cauta dar foarte putini o gasesc.Ma faci sa ma simt pretuita,importanta,ma faci sa simt ca sunt centrul universului doar cand imi faci complimentele de care doar eu am parte,pentru ca ma faci constienta de valorile mele si de ceea ce pot.
Te iubesc pentru ca pentru mine esti ceea ce nu ai fost,nu esti si nu vei fi pentru altii:esti unic!Unic…pentru ca eu mi-am luat rabdarea suficienta de a te cunoaste si de a stii cat valorezi si ce insemni cu adevarat.Insemni mult si valorezi mult!Ma bucur ca esti al meu si ca te pot pretui asa cum doar eu stiu sa o fac…Pentru toate astea eu…TE IUBESC LA NEBUNIE!
Georgiana77
Postat pe 29 Ianuarie 2009 19:49
De la: Lillix, la data 2009-01-29 18:16:35Darlin' get the fokin' out of toilet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I needdddddddddd to go tooo!



right the way honney....
I love ypu too....

dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:37
De la: a_ale, la data 2009-01-29 18:12:30 vai, vai, vai...ce de vorbe goale


goale goale dar sunt sexy ...nu-i asa????

dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:38
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-29 20:38:46
De la: a_ale, la data 2009-01-29 18:12:30 vai, vai, vai...ce de vorbe goale


goale goale dar sunt sexy ...nu-i asa????

as,da de unde.sunt ca gogosile.umflate si frumoase pe dinafara si goale pe dinauntru.un om care iubeste intens pune suflet in cuvinte ,nu le arunca doar asa pe hartie.
dana_mv
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:43
De la: dana_mv, la data 2009-01-29 20:43:25
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-29 20:38:46
De la: a_ale, la data 2009-01-29 18:12:30 vai, vai, vai...ce de vorbe goale


goale goale dar sunt sexy ...nu-i asa????

as,da de unde.sunt ca gogosile.umflate si frumoase pe dinafara si goale pe dinauntru.un om care iubeste intens pune suflet in cuvinte ,nu le arunca doar asa pe hartie.


ai dreptate dana ,forma nu defineste continutul, ...dar cu cat imaginea este mai frumoasa cu atat mai mare este entuziasmul pt respectiva forma.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:46
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-29 20:46:23
De la: dana_mv, la data 2009-01-29 20:43:25
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-29 20:38:46
De la: a_ale, la data 2009-01-29 18:12:30 vai, vai, vai...ce de vorbe goale


goale goale dar sunt sexy ...nu-i asa????

as,da de unde.sunt ca gogosile.umflate si frumoase pe dinafara si goale pe dinauntru.un om care iubeste intens pune suflet in cuvinte ,nu le arunca doar asa pe hartie.


ai dreptate dana ,forma nu defineste continutul, ...dar cu cat imaginea este mai frumoasa cu atat mai mare este entuziasmul pt respectiva forma.....

corect!si cu atat mai mare e dezamagirea dupa ce ajung la continut.
dana_mv
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:49
De la: Lillix, la data 2009-01-29 18:16:35Darlin' get the fokin' out of toilet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I needdddddddddd to go tooo!


Super tare.... asta aud in fiecare dimineatza....
The_me
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:52
De la: dana_mv, la data 2009-01-29 20:49:37
ai dreptate dana ,forma nu defineste continutul, ...dar cu cat imaginea este mai frumoasa cu atat mai mare este entuziasmul pt respectiva forma.....

corect!si cu atat mai mare e dezamagirea dupa ce ajung la continut. [/quote]

ufff eu vreau sa te fac sa vezi partea plina tu o vezi pe gea goala a paharului...
undeva pe drum cineva te-a suparat foc si para...
nu cred ca trece prea usor( nici eu nu reusesc) dar poti incerca sa zambesti....

uite aici cateva chestii haioase

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/21062/Topicul-meu-D-/1.html

sper sa le gasesti haioase
dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:56
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-29 20:56:32
De la: dana_mv, la data 2009-01-29 20:49:37
ai dreptate dana ,forma nu defineste continutul, ...dar cu cat imaginea este mai frumoasa cu atat mai mare este entuziasmul pt respectiva forma.....

corect!si cu atat mai mare e dezamagirea dupa ce ajung la continut.


ufff eu vreau sa te fac sa vezi partea plina tu o vezi pe gea goala a paharului...
undeva pe drum cineva te-a suparat foc si para...
nu cred ca trece prea usor( nici eu nu reusesc) dar poti incerca sa zambesti....

uite aici cateva chestii haioase

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/21062/Topicul-meu-D-/1.html

sper sa le gasesti haioase [/quote]mersi mult!
dana_mv
Postat pe 29 Ianuarie 2009 20:58
De la: concursKudika, la data 2009-01-27 22:03:32Ziua Indragostitilor bate la usa iar tu nu ai nici idei si nici finante pentru un cadou adecvat? Pe vreme de criza, Kudika iti premiaza dragostea!

Kudika si Charm.ro premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

Ce trebuie sa faci?

Tot ce trebuie sa faci este sa postezi in acest topic de pe forum declaratia ta de dragoste pentru iubitul tau. Cea mai deosebita declaratie de dragoste este premiata cu un cadou... pentru el.

Ce poti castiga?

Un set SALVATORE FERRAGAMO Incanto Essential pentru el: apa de parfum si gel de dus

Concursul se desfasoara in perioada 28 ian - 5 feb 2009.

Castigatoarea va fi anuntata pe email si in cadrul acestui topic din forum in termen de 3 zile de la finalizarea concursului.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

Premiul este oferit de www.charm.ro. Premiul nu poate fi schimbat in bani sau cu alte produse.
ingridtecsi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:07
Inima mea nu e intrega daca nu esti tu, pentru mine esti cel mai frumos vis si e atat de frumos incat imi las sufletul sa traiasca prin a te iubi pe tine
ingridtecsi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:12
Ce declaratii de 2 lei, daca stiti ca sunteti paraleli nu va mai dati fratilor in spectacol cu chestii ieftine copiate de pe net !

Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:42
De la: Arsena, la data 2009-01-30 11:42:14Ce declaratii de 2 lei, daca stiti ca sunteti paraleli nu va mai dati fratilor in spectacol cu chestii ieftine copiate de pe net !


reaooooo....................eu am cea mai .....cea mai.......frumoasa declaratie
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:43
De la: armando, la data 2009-01-29 16:54:37ceea ce trimit eu spre tine nu sunt cuvinte,ci sunt bucati din suflet si minte......opreste-te o clipadin tot ce te retine si numai o secunda gandeste-te la mine.....te iubesc in stil gabanna ca esti dolce ka bomboana,te iubesc in stil armani ca sa moara toti dusmanii,si atuncikand n-am ce face,te iubesc in stil versace......




Mucles !


Da, sunt rea si ma laud cu asta :))

Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:44
Uite aici declaratie de dragoste adevarata:

Iubito, ma gandesc la tine
Ca un borfas la ceasul unui lord,
Si se ciocnesc in pielea mea drezine,
Iar caii fac atac de cord !

Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:45
^ Preda, frumos.
Kathara
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:50
ma uitai oleaca si te placui.
mai ma uitai si te f.......
mai statui oleaca......si te vazui....
in final te plesni.....
dc?.....ca esti un ordinar ratat.......
dar te iubesc mha...............
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:50
De la: portitza_, la data 2009-01-30 11:50:45ma uitai oleaca si te placui.
mai ma uitai si te f.......
mai statui oleaca......si te vazui....
in final te plesni.....
dc?.....ca esti un ordinar ratat.......
dar te iubesc mha...............




inca un vot ingeras
donttouch
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:54
multam donty..........dar cred ca e prea condimentata...sa o modific?
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: 12 consultatii personalizate in Tarot 7722 De la: agica_printesa 1 Ianuarie 2010 16:21
Castiga unul dintre cele 10 premii Always. Indrazneste sa incerci! 130 De la: concursKudika 1 August 2016 13:31
Franke si Ceresit iti aduc confort in bucatarie si multe premii! 406 De la: concursKudika 25 Ianuarie 2015 12:56
Concurs: Apa pentru silueta ta! 412 De la: concursKudika 3 Iunie 2009 18:02
Castiga o invitatie dubla la deschiderea Art Yourself Gallery si un produs original marca Rob Brandt ! 20 De la: concursKudika 19 Septembrie 2011 19:37