Setari Cookie-uri

Concurs: Kudika premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

Imi pare rau nu exista speranta......este doar un sentiment, o satare de bine, sublim, inconstienta, un vis frumos ....cert este ca...nici nu prea ai timp sa realizezi ce ti se intampla......deabea cand platesti pretul ei, cu prima lacrima poti spune ca a fost ...IUBIRE CU ADEVARAT.....
Alexia_M
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:59
De la: portitza_, la data 2009-01-30 11:56:20multam donty..........dar cred ca e prea condimentata...sa o modific?


nup este perfecta asa
donttouch
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:02
De la: portitza_, la data 2009-01-30 11:50:45ma uitai oleaca si te placui.
mai ma uitai si te f.......
mai statui oleaca......si te vazui....
in final te plesni.....
dc?.....ca esti un ordinar ratat.......
dar te iubesc mha...............



_fantoma_
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:05
Oare cand voi putea sa iti dau pantofii?
Nici eu nu stiu….dar ma gandesc eu la o metoda……
Ai aparut in viata mea direct ..cu papucii….pantofii erau defecti…..
Fusesem ranita de pantofii altora…si te-ai gandit ca papucii sunt moi …..usori si nu ma ranesc….
Dar m-ai cucerit…..cu acel sarut…..doar ca era intuneric…..si nu am vazut unde anume s-au lipit buzele…….
Nici nu am realizat ca acel moment mirific in noapte m-a facut sa ma indragostesc de papucii tai…..
Din p[rima clipa i-am vrut…..dar tinea-i de ei cu dintii……..
Dar tot am reusit sa ii am……..sarutul meu te-a facut sa te descalti……
Sangele tau fierbea…..il simteam…..dar l-am bagat in congelator….sa se raceasca……ca ai pierdut frumusete de papuci…….
Tu nu stii prin cate am trecut sa am acesti papuci……numa sarutul…..te-a facut sa mi dai……
Si acum hai sa bem……intruna…..cum stim noi…..eu in papuci si tu descult……
Ma durea ceva…..poate de la bautura…….sau poate de la privirea ta…….
Dar nu mai conta…iubeam……iubeam acei papuci…….
Poate intr-o zi o sa te las in pantofi……dar pana atunci stai descult……..
Mai fa din cand in cand pedichiura………..
Cand voi inchide ochii…..papucii vreau sa ii simt…..sa imi incalzeasca picioarele…
Cand sub pamant voi fi…..papucii sa ii simt……
Daca vei plange …..papucii ii vei visa…..

Sa nu uiti ca ,cel mai mult iubesc acesti papuci….si unde voi fi …cu mine vor fi…..
Te iubesc ,papuc drag !!!!
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:08
De la: portitza_, la data 2009-01-30 13:08:12Oare cand voi putea sa iti dau pantofii?
Nici eu nu stiu….dar ma gandesc eu la o metoda……
Ai aparut in viata mea direct ..cu papucii….pantofii erau defecti…..
Fusesem ranita de pantofii altora…si te-ai gandit ca papucii sunt moi …..usori si nu ma ranesc….
Dar m-ai cucerit…..cu acel sarut…..doar ca era intuneric…..si nu am vazut unde anume s-au lipit buzele…….
Nici nu am realizat ca acel moment mirific in noapte m-a facut sa ma indragostesc de papucii tai…..
Din p[rima clipa i-am vrut…..dar tinea-i de ei cu dintii……..
Dar tot am reusit sa ii am……..sarutul meu te-a facut sa te descalti……
Sangele tau fierbea…..il simteam…..dar l-am bagat in congelator….sa se raceasca……ca ai pierdut frumusete de papuci…….
Tu nu stii prin cate am trecut sa am acesti papuci……numa sarutul…..te-a facut sa mi dai……
Si acum hai sa bem……intruna…..cum stim noi…..eu in papuci si tu descult……
Ma durea ceva…..poate de la bautura…….sau poate de la privirea ta…….
Dar nu mai conta…iubeam……iubeam acei papuci…….
Poate intr-o zi o sa te las in pantofi……dar pana atunci stai descult……..
Mai fa din cand in cand pedichiura………..
Cand voi inchide ochii…..papucii vreau sa ii simt…..sa imi incalzeasca picioarele…
Cand sub pamant voi fi…..papucii sa ii simt……
Daca vei plange …..papucii ii vei visa…..

Sa nu uiti ca ,cel mai mult iubesc acesti papuci….si unde voi fi …cu mine vor fi…..
Te iubesc ,papuc drag !!!!


repede adresa pe privat am plecat sa cumpar o pereche papucii...........................esti castigatoarea premiului mult ravnit pentru cea mai frumoasa declaratie
donttouch
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:10
papuci moi.....si imprimeuri florare
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:12
inca un vot pt ingerash.....
doamne,esti plina de inspiratzie......
matracucu
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:16
De la: laurathegirl, la data 2009-01-30 13:16:27inca un vot pt ingerash.....
doamne,esti plina de inspiratzie......



papucii sunt de vina

trebe sa fac una si cu halatul
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:18
ala de era prea scump?
matracucu
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:19
Te iubesc!Te iubesc!Te iubesc!Stii prea bine ca tu esti viata mea,ca te voi iubi mereu.Tu esti totul pentru mine!Cand vei suferi ,voi suferi si eu!
Te vises noaptea,te doresc!Deabia astept sa ne reintalnim pentru ,ca sa te pot strange in brate,sa te sarut,sa te ating,sa te simt aproape si sa-ti spun cat de mult te iubesc.Nu ma intereseaza de altcineva decat de tine pentru ca tu esti ingerul meu pazitor.Si sper sa fi toata viata de acum inainte.
As face orice pentru tine.Eu traiesc odata cu tine,esti o parte din mine.Te simt inauntrul meu,infiltrat in toate gandurile mele......Imi pare bine ca ai intrat in sufletul meu....
Mi-e frica sa traiesc fara tine,tu esti tot ce am mai scump pe lume.Mor de dorul tau....As vrea cand ma trezesc sa fi langa mine ca sa-ti pot spune "BUNA DIMINEATA,IUBIRE!"
M-ai facut cea mai fericita fata din aceasta lume.Nu am mai fost niciodata asa de fericita din cauza unei fete,asa ca floarea mea.Dar tu esti speciala,meriti tot ce e mai bun din lumea asta. Fara tine nu exista pamant…fara tine nu exista apa…fara tine nu exista NIMIC pentru mine … Esti cel mai pretios lucru din viata mea … ca cel mai pretios diamant din lume si cel care il are daca il pierde plange sau moare ca l-a avut si l-a pierdut…asa esti tu pentru mine fara tine viata mea numai are sens…Sunt ca o lumanare ce tot arde dar cand esti langa mine nu ma mai sting si cand vei pleca ma voi stange…

Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:20
De la: laurathegirl, la data 2009-01-30 13:19:10ala de era prea scump?


pai doar este un concurs cu declaratii de dragoste ce mai conteaza pretul?
donttouch
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:20
De la: laurathegirl, la data 2009-01-30 13:19:10ala de era prea scump?


scump ..cum o fi...eu declar.........poate ,poate va fi gratis
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:21
Sunt doar în trecere. Am fost si ieri pe la voi. Am batut dar nu M-ati auzit. Daca sunteti prea ocupati, plec. Îmi cer scuze. Cu alta ocazie. Doar atât: vroiam sa vad ce mai faceti. Daca totusi insistati, ei bine, am sa intru, si nu oricum. Primiti-mi si emotia Mea cereasca. Nu e putin lucru sa lasati lucrurile voastre (erati în curatenie, nu?) si sa stati de vorba cu Mine.

E asa cum spun Eu? Fiecare dintre voi facea curatenie în sufletul celuilalt. Am auzit de departe zgomotul lucrurilor aruncate. Si unele sunt foarte bune. Ce-mi place la voi este ca M-ati primit chiar în harmalaia asta. Nici nu v-ati scuzat. Cum sa va refuz? Sunteti flamanzi dupa o prietenie veritabila. Mai ales acum, când pe capul casniciei voastre s-a pus un pret. Nu mai mult de 30 de arginti. Cine plateste, va si are. E drept, e pretul tradarii. Acelasi pret a fost pus si pe capul Meu, cu diferenta ca pe Mine M-au prins atunci când v-am acoperit pe voi ca sa nu va gaseasca.. Teribil a fost întunericul care M-a legat în gradina. Câta groaza s-a adunat în durerea despartirii! De aceea, nu vreau sa traiti spaima asta. E cumplit sa ramâi singur, când, de fapt, chiar Eu, daca Mi-aduc aminte bine, am spus cândva si mai spun ca "nu e bine ca omul sa fie singur". Dar am platit si gata. Si nu putin. E pretul legamântului. Ca sa nu fiti singuri. Va deranjeaza ca sunteti ai Mei? Nu aveam alta solutie de a pastra rochia de mireasa curata. Nu puteam garanta astfel promisiunea mirelui, decât cu pretul asta. Acel "plus" facut din doua lemne prinse în crucis s-a pus între voi si v-a adunat în legatura iubirii. Va aduceti aminte? Eu Mi-am întins mâinile si spre tine, si spre ea, ca sa va gasiti drumul unul catre celalalt.
Cuiva i-a venit ideea sa Mi le prinda în cuie, ca sa nu obosesc în a va chema. Nu M-am împortivit, daca asta însemna pentru voi siguranta.
Acum, ce vreti sa faceti? Cine va pune sa întindeti mâna la cei 30 de arginti? Cine va pune sa va pierdeti unul de celalalt? Si ce-o sa faceti cu pretul tradarii? Sa va spun Eu: o sa cumparati un ogor, în care o sa înmormantati dragostea pe care v-am dat-o, dupa ce am platit toate datoriile voastre. Nu va vine sa credeti, dar aici ajungeti. Atat de singuri, încat o sa va ascundeti de Mine.
Uite, am un gând. Facem un proces verbal, în care sa se scrie urmatoarele.
"Prin prezenta, ne obligam, din dragoste unul fata de celalalt si din cauza Prietenului nostru, care ne-a platit toate datoriile, sa ne iubim cu toata puterea, cu tot sufletul si cu tot cugetul si sa urmarim binele unul altuia, încat sa nu patrunda în nici una din inimi vreun fir de ura sau de indiferenta. Si daca, din greseala, se va întampla ca cineva sa-l raneasca pe celalalt, atunci, fara întarziere, sa scoata din suflet o cerere de iertare, prin care sa-si prezinte regretul pentru orice cuvant sau gest care a adus durere si neliniste în fiinta întristata. Si cel care cere clementa sa fie iertat pe loc."


Semnati aici, pe inimile voastre, sub semnatura Mea.
Mai trec si mâine sa va vad.



NU este scrisa de mine ci de un minunat autor George Uba.
Sper sa va placa , mie mi-a placut foarte mult.
pisicavesela
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:24
Si acum si declaratia mea de dragoste pentru sotul meu.


Nu mi-ar ajunge ani intregi sa-ti spun de ce te iubesc , vreau doar sa-ti multumesc ca de 13 ani mi-ai fost alaturi la bine si la rau , ca ai stiut sa-ti ceri iertatre atunci cand ai gresit , ca ai stiut sa ma ierti la randul tau , iti multumesc pentru felul in care ma privesti in fiecare dimineata , pentru dragostea pe care o simt in fiecare atingere a ta , pentru copilul minunat pe care mi l-ai daruit , pentru toate aceste si multe , multe altele TE IUBESC.

Cu dragoste ,
a ta sotie

pisicavesela
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:34
sotul vede declaratia?
portitza_Maria
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:36
Da , o va vedea diseara. Sper sa-i placa.
pisicavesela
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:19
"Esti soarta mea"

E dimineata, e senin si ciripitul m-a trezit.
O raza alearga jucausa pe obrazul tau inca adormit
Un nor se apropie de mine si imi sopteste la ureche
Ca eu sunt eu si tu esti tu si suntem suflete pereche

Te las sa dorm, merg in gradina la trandafirul fermecat.
Incerc sa il conving sa-mi zica aseara ce a mai visat.
Nu-mi zice insa imi ofera o trena din petale mii
S-o folosesc doar pentru tine atunci cand pe la mine vii

Ii cer sa-mi imprumute azi parfumul lui inmiresmat.
Il iau incet si ii soptesc ca el este cel mai bogat.
Alerg la raul cel din vale la pestisorul auriu
Si-I multumesc ca te-a adus in viata mea de timpuriu

Esti tot ce vreau si ce-am sperat , esti doar al meu iubirea mea
Sunt tot ce vrei si ce-ai visat. SUNT DOAR A TA! SUNT DOAR A TA!
Nu stiu ce crezi si nici nu vreau sa intru acum in mintea ta.
Un singur lucru stiu IUBIRE: SUNT SOARTA TA, ESTI SOARTA MEA!

O clipa langa tine vreau sa se prefaca intr-un veac
Si tot stiu nu m-as mai satura sa te iubesc. Ar fi un fleac!
Nu stiu ce crezi si nici nu vreau sa intru acum in mintea ta.
Un singur lucru stiu IUBIRE: SUNT SOARTA TA, ESTI SOARTA MEA!
o_mica_raza
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:19
Dragul meu,
Nu stiu cum sa incep,
Nu stiu cum se numesc;
Nu am cuvinte destule,deosebite
Nu am cum sa spun intr-un alt fel
Ceea ce de-o vesnicie s-a tot spus...
In toate modurile
In toate chipurile.
Nu pot fi originala;
dar vreau sa cred ca tu vei trece peste vorbe
Simple carcase in care stau inchise
Adevaratele comori.
Daca un strop din pulberea de stele
Din care este creata IUBIREA
ai putea gusta
Ai intelege de ce nu am cuvinte.
Crezi c-ar mai fi nevoie de ele?
Te iubesc!
aelimarual
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:13
e iubesc ca painea calda scoasa acum din vatra. Ca primele raze de soare ale diminetii. Te iubesc ca aerul dupa o plaoaie calda de vara Cum iubesc norii albi si pufosi, razletiti pe cerul azuriu. Ca pruncul nenascut inca. Te port mereu in gandul meu. Tu esti, EU.
lavinica25
Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:53
De la: lavinica25, la data 2009-01-30 19:53:20e iubesc ca painea calda scoasa acum din vatra. Ca primele raze de soare ale diminetii. Te iubesc ca aerul dupa o plaoaie calda de vara Cum iubesc norii albi si pufosi, razletiti pe cerul azuriu. Ca pruncul nenascut inca. Te port mereu in gandul meu. Tu esti, EU.
"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita a simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile."

Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:55
iubirea e eterna e sfanta ea vine din raiul lui dumnezeu iar eu doresc sa mostenesc raiul ampreuna cu tine
erikahd2008
Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:58
De la: erikahd2008, la data 2009-01-30 19:58:50iubirea e eterna e sfanta ea vine din raiul lui dumnezeu iar eu doresc sa mostenesc raiul ampreuna cu tine
cu mine?

Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:59
Ce faci cand vrei sa fii original si unic? Probabil ca apelezi la talent...sau la un suflet de artist....
Ce faci cand nu ai cui sa spui "te iubesc"....dar cand ai? Probabil incerci sa spui ce simti...Sentimente de dragoste...furtuni care se declanseaza in spiritul unic si complex, cu roua de speranta, simtiri de vant si soapte ale inimilor contopite aduse la urechea sufletului...ce tace...si asculta...vrand sa certifice parca nota mult prea profunda a sentimentului ce a luat nastere din privirile inflacarate ale ochilor tai verzi scaldate in soarele meu caprui...daca te-am cunoscut? Nu... nu te-am cunoscut ci te am...te simt...caci suntem una...un singur suflet si doua trupuri ce simt si sunt alaturi in orice mediu si in orice pas...Daca tu nu esti, eu nu exist....mi-e dor de tine asa cum desertului e dor de o picatura de ploaie...tu ma faci sa fiu ceea ce sunt...gandul inverzeste in curmalii cunoasterii si seva oliva a perfectiunii...sa fie doar o iluzie....? Nu...nu e o iluzie...e pura magie cu aer de dragoste...e asa cum o traiesc in fiecare clipa...e atat de plina de pasiune ca un pan zemos, e dulce ca mierea e sarata ca marea e limpede ca reflexia celui mai pur diamant....esti tu...sunt eu...suntem de fapt noi si al nostru sentiment platonic....
Pentru ca sufletul nu moare si are nevoie de arta...arta de a trai prin ochii tai...
anca_malasorte
Postat pe 30 Ianuarie 2009 20:10
Cel mai important lucru la iubire este sa fie sincera. Toata lumea foloseste cuvantul "Te iubesc" dar acel cuvant trebuie spus din inima - nu poti sa ii spui "te iubesc" celui mai rau dusman al tau pentru ca nu o sa fie adevarat; nu poti sa spui "te iubesc "unei persoane care care nu ai vazut-o niciodata.

Poti sa ii spui "te iubesc" doar persoanei care esti 100% sigura ca tine la tine si te iubeste nespus de rau incat ar incerca sa faca orice pentru a te cuceri."Te iubesc puiucul meu"
ionymary
Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:56
"Gura de dragoste sculptata
"Iubesc" imi pare ca sopteste
Primind-o am fericirea toata
iar se-ndupleca, fireste,
si graiu-mi mustra ca nu-mi pare
ca totdeauna, dulce. Blande
isi lasa vorbele sa zboare
si incarcate de bucurie.
Dupa "Iubesc" rosti cuvinte
urmandu-se, ca ziua, noptii,
plutind pe trepte sfinte
un inger in minunea vietii.
"Iubesc!" O scanteie strabatu
adaosul: "Pe tine da...."

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:31
TE IUBESC cuprinde toate cuvintele lumii, inseamna tot ce stim cei care traim, tot ce simtim cand suntem constienti si existam, tot ce defineste fiinta umana ca specie ...tot.. Asa ca , TE IUBESC !
maria_zada
Postat pe 30 Ianuarie 2009 23:01
De la: concursKudika, la data 2009-01-27 22:03:32Ziua Indragostitilor bate la usa iar tu nu ai nici idei si nici finante pentru un cadou adecvat? Pe vreme de criza, Kudika iti premiaza dragostea!

Kudika si Charm.ro premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

Ce trebuie sa faci?

Tot ce trebuie sa faci este sa postezi in acest topic de pe forum declaratia ta de dragoste pentru iubitul tau. Cea mai deosebita declaratie de dragoste este premiata cu un cadou... pentru el.

Ce poti castiga?

Un set SALVATORE FERRAGAMO Incanto Essential pentru el: apa de parfum si gel de dus

Concursul se desfasoara in perioada 28 ian - 5 feb 2009.

Castigatoarea va fi anuntata pe email si in cadrul acestui topic din forum in termen de 3 zile de la finalizarea concursului.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

Premiul este oferit de www.charm.ro. Premiul nu poate fi schimbat in bani sau cu alte produse.
io_rusy
Postat pe 31 Ianuarie 2009 02:58
Azi noapte te-am visat, iubite!... In visul meu se fácea cá privesc cátre cer si-ti vedeam chipul, plutind printre stelele iubirii, cum îti zâmbesc lung si trist. Incepeam sá-ti vorbesc si sá strig cátre tine, dar nu reuseam, cáci erau prea putine... Rugam luna sá-mi trimitá o razá ,sá pot urca si sá te mângâi dar în zadar... Atunci am izbucnit în plâns de disperare, iar tu mi-ai întins mâna si m-ai ajutat sá zbor cátre tine... îti simteam suflarea caldá si timidá prin porii pielii mele si îmi doream sá má sáruti. Era de ajuns sá îmi doresc si acea dorintá devenea realitate. In acea clipá am cunoscut fericirea. Acea fericire pliná de cuvinte frumoase..., acea fericire pliná de mângâieri infinitá si sáruturi fierbinti, dar nevinovate. Acea noapte fusese cu adevárat noaptea mea, noaptea ta, noaptea noastrá..."TE IUBESC,IUBITE!
io_rusy
Postat pe 31 Ianuarie 2009 03:01
Iubindu-te am inteles pentru prima data fosnetul frunzelor iar glasul cristalin al stropilor de ploaie inca mai dainuie in inima mea.Ce inger te-a indemnat sa imi zambesti si ti-a soptit sa-mi cuceresti sufletul cu vorbe alese? Cum de te-ai ratacit printre muritori si m-ai ales tocmai pe mine sa fiu fericita?Inima mea cauta enigma unui vis si descoperindu-ti lumina din privire a renuntat la cautari.A realizat ca
dragostea e atat de aproape incat i-o simti caldura.

Imi amintesc si acum durerea ce-mi apasa pieptul,inca simt arsura lacrimilor si deznadejdea ce-mi strangea inima de parca vroia sa-i sufoce pana si speranta. Cine ar fi banuit ca aceea e ziua eliberarii?Ce ar fi fost viata daca intr-o seara de mai nu te-ai fi apropiat ??



0re intregi am crezut ca esti o plasmuire a unui inger ce se agata de minuni pentru a crede in viata.Intr-un tarziu ne-am reantalnit si am citit in privirea ta atata intelegere.Inca imi era frica sa nu ne contopim sufletele si sa ne pierdem identitatea.Ma intreb si azi daca merit aceasta fericire si mi-e frica ca nu voi reusi niciodata sa-i platesc pretul.

Caldura sarutului tau imi da putere sa continui sa gust din intensitatea momentului.


Opreste timpul,ademeneste-l cu caldura in lumea gerului vesnic si al oglinzilor de gheata unde totul e static si alb,iar noi,sa traim intr-un prezent continuu si fericit.


PENTRU IUBITUL MEU.... DORU.
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 31 Ianuarie 2009 08:55
Declaratie de dragoste

Catre ,
Cristi P.

Subsemnata, eu adica G.M., domiciliata ...si identificata prin...- date care nu mai conteaza, declar urmatoarele:
In urma accidentului de ciocnire care a avut loc cand te-am intalnit pe TINE, intr-o zi frumoasa de toamna, (18 oct 2008) la nunta unor prieteni, m-am ales cu inima franta si am ramas privind in gol, dar nu pentru mult timp...
Datorita unui sentiment profund care s-a infiripat intre noi m-am trezit cu un inel si o cerere in casatorie la putin timp dupa acel accident (18 dec 2008). Ca urmare, indragostindu-ma total si iremediabil de tine urmeaza sa iti spun DA pentru totdeauna (30 august 2009).

Cu dragoste,
G.M.

P.S. Nu iti mai spun TE IUBESC! Timpul ma va lasa nu doar sa iti spun aceste cuvinte, ci sa iti si arat adevarata lor semnificatie!
Gabytz
Postat pe 31 Ianuarie 2009 12:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs "Sotia perfecta" - Hallmark 500 De la: Luluk_g 9 Martie 2010 10:28
Concurs: Dragostea. Citate 472 De la: inutza05 17 Februarie 2010 11:05
Concurs Liberty Center 288 De la: concursKudika 21 Decembrie 2012 09:50
Concurs Vazutlatv.ro 2553 De la: concursKudika 19 Martie 2010 17:54
Concurs Pantene saptamana 5 509 De la: concursKudika 25 Octombrie 2010 11:19