Setari Cookie-uri

Concurs: Kudika premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

De la: Lucia1971, la data 2009-02-02 19:43:17Dar de unde stii tu cum arata acei posibili copii ca sa-i poti vedea in ochii ei?

Aia e shparla: ii poti vedea doar daca... simti una-alta..., iar celalalt este in fata ta, sa vezi in ochii lui.

Postat pe 2 Februarie 2009 20:08
Mi-am dorit sa ma las invaluita in parfumul tau...nu cred ca ti-am spus vreodata, dar este parfumul meu preferat.L-as recunoaste oriunde,dar ti se potriveste numai tie. Merg usor grabita pe urmele pasilor tai, nu te vad, dar te simt. Sunt din ce in ce mai aproape si stiu ca atunci cand voi ajunge in fata ta voi arunca o ocheada in sufletul tau. Voi savura cu toata fiinta dulceata fiecarui cuvant, pe care-l voi lasa sa-mi strabata ca un ecou intregul suflet. Nu ma voi putea obisnui si nici satura de miracolul acestor clipe si nu indraznesc sa constientizez ca, vreodata, toate aceste clipe vor deveni amintiri. Stiu ca poate intr-o zi va fi asa si atunci voi plati cu durere si cu suferinta aceasta alunecare in feeric, dar refuz sa las gandurile sa deschida aceasta usa.Vreau sa mai smulg crudei realitati inca o picatura din licoarea magica.
Ador firescul gesturilor tale, cand intri fara sa mai suni si iti arunci haina in cuier, te asezi in fotoliul tau si te relaxezi cu un suspin ca omul obosit dupa o zi lunga de munca. Ma privesti cu ochii tai caprui si ma rasplatesti cu un zambet...iti urmaresc fiecare gest, fiecare tresarire, fiecare zbatere a pleoapelor…ritmul potolit al respiratiei si senzatiile acestea, atat de intense, aproape ca-mi smulg o lacrima de fericire. Te iubesc si iti multumesc pentru zambetul ce mi-l aduci pe chip in fiecare zi !
andra_alexandra
Postat pe 3 Februarie 2009 01:18
Chiar daca nu avem sanse sa fim impreuna,chiar daca esti departe..asta nu ma face sa te iubesc mai putin...fiecare dimineata imi dau seama ca te iubesc mai mult decat ieri...credeam ca atunci cand iubesti..doar iubesti si gata...insa cu tine,am observat...e ca si cum..as fi cu picioarele pe pamant si cu inima in spatiu cosmic...iti inchipui ce se-ntampla in inima mea?mii de stele zboara cu marginile ascutite...si se intampla des sa ma raneasca...dar eu imi ating pieptul cu palmele mele...imaginandu-mi ca esti tu...si ca si cum m-ar vindeca gandul la tine..caci stelele ascutite se transforma in ploaie calda si luminoasa...o furtuna calda de stele maruntite...si acum mi se infierbanta buzele...
vin-o sa simti furtuna mea...stii bine ca o potolesti doar tu...te iubesc(de la ingerasul tau)
dolcedoll
Postat pe 3 Februarie 2009 03:19
... am lasat sa-mi cada o lacrima in mare... Atunci cand o voi regasi... Voi inceta sa te iubesc.....!
spidie
Postat pe 3 Februarie 2009 12:15
De la: spidie, la data 2009-02-03 12:15:35... am lasat sa-mi cada o lacrima in mare... Atunci cand o voi regasi... Voi inceta sa te iubesc.....!


de aia e asa inundatii?
portitza_Maria
Postat pe 3 Februarie 2009 12:19
De la: portitza_, la data 2009-02-03 12:19:44
De la: spidie, la data 2009-02-03 12:15:35... am lasat sa-mi cada o lacrima in mare... Atunci cand o voi regasi... Voi inceta sa te iubesc.....!


de aia e asa inundatii?



... Poate ca ai dreptate... dar totusi.. de la o lacrima... nu crezi k-i prea mult?!

HAVE FUN & MAKE LOVE!
spidie
Postat pe 3 Februarie 2009 16:14
Stii cum este cand are loc o schimbare importanta in viata ta?
cand ti se implineste un vis?
Cand vezi totul altfel?
Cand se insenineaza si straluceste soarele?
Cand iti gasesti sufletul pereche
pe care l-ai cautat dintotdeauna?
Eu stiu....!
aelimarual
Postat pe 3 Februarie 2009 16:18
De la: spidie, la data 2009-02-03 16:14:01
De la: portitza_, la data 2009-02-03 12:19:44
De la: spidie, la data 2009-02-03 12:15:35... am lasat sa-mi cada o lacrima in mare... Atunci cand o voi regasi... Voi inceta sa te iubesc.....!


de aia e asa inundatii?



... Poate ca ai dreptate... dar totusi.. de la o lacrima... nu crezi k-i prea mult?!

HAVE FUN & MAKE LOVE!



make-up pot?
portitza_Maria
Postat pe 3 Februarie 2009 16:19
"Iubitul meu",asa incep multe declaratii de dragoste ... insa eu nu stiu cum sa incep pentru ca in fata ta ma simt ca o carte deschisa ce se lasa descoperita treptat,rand cu rand,in fata cititorului ei,iar cititorul meu esti TU.
... O sa incep prin a-ti spune ca viata mea fara tine ar fi pustie,la fel cum ar fi acest pamant fara razele de soare ce-l mangaie in fiecare zi,la fel cum ar fi superbele flori fara coloritul lor ce le face neasemuite.
Am aflat un lucru pe care ti-l impartasesc si tie,dragul meu iubit,si anume ca: o singura persoana poate face mii de lucruri si poate cuceri lumea,dar doua persoane pot face un infinit de lucruri,iar impreuna detin lumea si o mentin a lor.
Si vreau sa stii dragul meu ca dragostea nu-i un lant ce te leaga si nu-ti mai da drumul,dragostea nu-i decat iubirea ce se ascunde in inimile noastre,iar eu vreau sa detin si sa cuceresc lumea impreuna cu tine pentru tot restul vietii mele.
... Asa cum trandafirii au nevoie de apa,eu am nevoie de tine pentru ca tu esti cel pe care-l iubesc si-l voi iubi pentru totdeauna,chiar daca se zice ca iubesti de mai multe ori in viata deoarece Cupidon are mai multe sageti in tolba lui pentru fiecare dintre noi,dar sunt sigura ca acele sageti ne sunt adresate mie si tie pentru ca in fiecare zi sa ne indragostim din nou unul de celalalt...
Si vreau ca tu sa ma accepti asa cum sunt cu defecte si calitati (pentru ca fiecare dintre noi are cate un defect),vreau sa ma apreciezi pentru ceea ce sunt,pentru ce am in suflet si pentru ce pot oferi celor din jurul meu si nu pentru felul in care arat (chiar daca nu sunt asa frumoasa cum ti-ai dori)...
Vreau sa stii ca viata e prea scurta pentru a-i cunoaste toate bucuriile si prea lunga pentru a-i indura toate suferintele,iar eu voi fi mereu alaturi de tine in cele mai minunate clipe pentru a-ti impartasi fericirea si in cele mai nefaste momente pentru a-ti alina suferinta si a o trai alaturi de tine.
De ce?
Pentru ca vreau sa stii ca ceea ce te face pe tine fericit ma face si pe mine si ceea ce te face sa suferi ma va face si pe mine sa sufar odata cu tine,deoarece vreau sa devenim una si acceasi fiinta astfel incat nimeni sa nu reuseasca sa ne desparta vreodata.
... Iti amintesti cand ne-am cunoscut?
Aveam sufletul indurerat si trist,iar inima imi era facuta bucatele ... eram ca o frunza uscata,ca un copac gol in plina iarna care-si astepta trezirea la viata,dar tu m-ai cucerit din prima clipa cand incet si neindemanatic ai inceput sa-mi culegi bucatele de inima si sa le pui cap la cap sa formezi intregul si in final,cand ai reusit,inima mea era mai perfecta decat inainte.Asa m-am trezit iubindu-te si te iubesc si te voi iubi asa cum nimeni nu te va mai iubi vreodata.
Iubitule,zambeste-mi,de nu ... vei avea un zambet lipsit de valoare, ... iubeste-ma,altfel iubirea mea va fi doar o carcasa goala pe care ti-o daruiesc, ... saruta-ma,altfel as ramane doar o piatra rece, ... strange-ma in brate,altfel as incepe sa plang, ... rade-mi,altfel o sa fiu trista, ... ia-ma de mana,altfel m-as rataci in aceasta lume, ... priveste-ma in ochi pentru ca altfel as muri cand as constata ca nu ma mai iubesti...
Nu vreau sa ma trezesc in intuneric,acolo unde stiam ca exista lumina ... nu vreau sa ne certam sau sa te indoiesti de mine pentru ca aceste certuri si indoieli nu fac altceva decat sa picure in sufletul meu ceara de regrete fiindca atunci as avea o iubire arsa din temelii.
Dragul meu,te rog ca niciodata sa nu ma faci sa sufar,pentru ca asa cum spunea Baudelaire: „Vioara,ca un suflet pe care-l chinui,plange ...”
Revenind la dragostea infinita ce ti-o port vreau sa-ti reamintesc iubitule ca tu insemni totul pentru mine,iar iubirea mea fata de tine depaseste granitele omenesti ... atat de mult TE IUBESC!
Boracel
Postat pe 4 Februarie 2009 09:59
as dori din piept sa scot,inima cu dor cu tot si s-o pun in pieptul tau ca sa simti ce simt si eu.As dori sa ramai mut vocea mea sa ti-o imprumut ca sa spui ce spun si eu:TE IUBESC SI TE VOI IUBI MEREU

Postat pe 4 Februarie 2009 13:16
Prima data cand ti`am intalnit privirea..am simtit cum un fior cald imi patrunde tot corpul si cum zambetul de pe fatza mea nu mai era unul fals. Am simtit k toata durerea, toate temerile, toate greselile erau uitate undeva in spatele meu...si eu ...eu eram acolo si puteam sa ma iert si sa privesc in jur fara nici o frica...cu multa sperantza.Uneori am gresit...uneori tu m`ai iertat...cu fiecare greseala iertata ma simteam neputincioasa, greseam k sa fiu respinsa sa nu sufar mai tarziu sa ma pot apara de tot ce mi`a facut rau pana atunci....si probabil eu eram singura care imi faceam rau inconstient. Dar tu ai fost acolo si m`ai iertat, mi`ai iertat fiecare cuvant care si pe mine ma durea, ai fost acolo sa`mi stergi lacrimile si sa ma iubesti cum poate nu a facut`o nimeni pana acum si nici nu o va mai face..Luni de zile ne`am modelat unul pe celalalt, iar multe clipe am simtit ca totul e perfect, chiar si cum ma muscai de nas, chiar si cum imi mangai parul...chiar si privirea ta e perfecta. Ma faci sa te iubesc mai mult in fiecare zi, in fiecare dimineata si in fiecare seara cand ma privesti cu ochii mari atunci cand intru pe usa. Si "Te Iubesc" imi suna prea comun si prea putin...pentru ca ce simt e mult mai mult, e mult mai puternic si mult mai induiosator. Mi`ai spus candva sa nu`mi fie frica si nu mi`a fost...am lasat sufletul sa mearga pe calea lui si eu odata cu el, poate am stiut din prima clipa ca te voi iubi toata viata. Poate va dura toata viata sa iti arat cat de mult de iubesc, dar lasa`ma sa o fac...atat cat imi va fi dat...Acum cand esti cu mine totul pare schimbat in jur .. oamenii, natura, par mai buni, mai calmi, mai puri …a te indragosti e ca si cum te`ai trezi pentru a trai din nou si asta simt eu de cand sunt langa tine,ca am renascut in alta viatza .
Esti ceea ce ursitoarele mi`au prezis dar nu mi`au spus unde sa caut desi simteam ca.erai langa mine simteam existenta dragostei tale,dar acum ai aparut ca o lumina si mi`ai luminat cele mai intunecate si nepatrunse ganduri..Simteam ca acolo undeva nu prea departe exista cineva pentru care merita sa traiesti fiecare clipa cineva care reprezinta tot ce este frumos cineva predestinat. Se spune ca atunci cand intalnesti persoana predestinata simti ca nu mai ai nici o ratiune.simti ca esti in stare sa faci orice pentru ea eu asta simt pentru tine..simt ca fara tine nu as mai stii sa merg, fara tine nu as mai stii sa visez., fara tine nu as mai stii sa zambesc.fara tine nu as mai fi eu..

"Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau persoanei iubite si de a simti fericirea ei ca si cum ar fi a ta."
just_bad_girl4ever
Postat pe 4 Februarie 2009 13:53
Am sters multe randuri, am cautat cele mai pretentioase combinatii de cuvinte, am incercat sa-i intrec si pe cei mai mari poeti cautand rima perfecta si ritmul usor iambic. Dupa toate aceste ezitari, am ajuns la concluzia ca doua cuvinte vor fi de ajuns pentru a-ti arata dragostea pe care o port in suflet.
Iti spun un sincer "Te iubesc!"

Postat pe 4 Februarie 2009 17:36
Cu toate experinetele trainte impreuna vreau sa spun ca sunt fericita ca existi in viata mea,ai aparut exact cand m-am rugat la D-zeu sa mi te dea si ai fost k un inger pazitor,m-ai ajutat cand mi-a fost greu,m-ai luat in brate cand am plans si ai crezut in mine ca nici un alt om ,de aceea cred ca ai fost trimis de la D-zeu.iti multumesc ! te iubesc!
dumitru_cristina50
Postat pe 4 Februarie 2009 18:20
Declaratie de dragoste pentru viitoarea iubita/amanta/prietena (nu se stie ce o sa fie):

Eu ºtiu c-ai sã mã-nºeli chiar mâine...
Dar fiindcã azi mi te dai toatã,
Am sã te iert -
E vechi pãcatul
ªi nu eºti prima vinovatã!...

Postat pe 4 Februarie 2009 20:54
De la: spidie, la data 2009-02-03 12:15:35... am lasat sa-mi cada o lacrima in mare... Atunci cand o voi regasi... Voi inceta sa te iubesc.....!




vibrez de emotie cand citesc asa ceva

Postat pe 4 Februarie 2009 20:58
De la: Roco, la data 2009-02-02 17:08:32Pentru viitoarea iubita/amanta/prietena (nu se stie ce o sa fie):

Te respir ... Te ating ... Te gust ...
Pana te simt in venele mele
Si vad copiii nenascuti in ochii tai




scurt si la obiect :))
ce atata vrajeala ?

Postat pe 4 Februarie 2009 21:01
Pentru viitoarea iubita/amanta/prietena (nu se stie ce o sa fie) sa stie cat dureaza....:

Cã ne iubim - ºi-o ºtie lumea toatã -
E-adevãrat ;
Dar cât ne vom iubi
Nici noi nu ºtim,
Nici lumea nu va ºti...
ªi nu va ºti-o, poate, niciodatã...

Postat pe 4 Februarie 2009 21:10
Bebel...esti cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat vreodata; m-ai invatat sa ,,traiesc", sa rad, sa zbor, mi-ai dat...iubirea ta! Hm! o picatura din zambetul tau cu gropite si lumea de gheata de afara s-ar topi! Ramai in inima mea, iubire!
nicelucky
Postat pe 4 Februarie 2009 22:50
buna ziua..sper ca data de 5 e inclusiv...in concurs,ca sa particip si eu ultima macar :)

Declaratia mea de dragoste!
Pentru Vitalie
Te ador!Din prima clipa mi-ai distrus cetatuia sufletului.Tu esti fiinta pe care soarta a scos-o in calea mea ca sa-mi fure linistea sufleteasca.Steluta aruncata pe pamant,ca sa aprinda lumina in intuneric esti tu.Razele tale ,asemeni sagetilor lui Eros,imi strapung inima.As dori sa cad la ale tale picioare...dar frica imi incatuseaza inima.Te vad aproape si innebunesc...
Chipul si sufletul tau ma urmaresc si-n vis.Cu al tau glas vorbeste luna,esti ca un print al basmelor fecior.Se pare ca chiar D-zeu e impotriva mea.M-am rugat sa mi te alunge din cap,dar te vad inca si mai luminos.Deseori ma intreb : cine esti tu???
Esti oare un inger coborat din paradis ori te ridici din infern?...nu gasesc raspuns.Caciau cazut frunzele,s-au ofilit florile si s-a uscat iarba,numai dragostea mea se ridica in inalturi.Sunt disperata si nebuna...sunt beata de privirea achilor tai.TU M-AI CUCERIT!
TE IUBESC!
mihaellka
Postat pe 5 Februarie 2009 02:46
Iubindu-te am inteles pentru prima data fosnetul frunzelor iar glasul cristalin al stropilor de ploaie inca mai dainuie in inima mea.Ce inger te-a indemnat sa imi zambesti si ti-a soptit sa-mi cuceresti sufletul cu vorbe alese? Cum de te-ai ratacit printre muritori si m-ai ales tocmai pe mine sa fiu fericita?Inima mea cauta enigma unui vis si descoperindu-ti lumina din privire a renuntat la cautari.A realizat ca
dragostea e atat de aproape incat i-o simti caldura.

Imi amintesc si acum durerea ce-mi apasa pieptul,inca simt arsura lacrimilor si deznadejdea ce-mi strangea inima de parca vroia sa-i sufoce pana si speranta. Cine ar fi banuit ca aceea e ziua eliberarii?Ce ar fi fost viata daca intr-o seara de mai nu te-ai fi apropiat ??



0re intregi am crezut ca esti o plasmuire a unui inger ce se agata de minuni pentru a crede in viata.Intr-un tarziu ne-am reantalnit si am citit in privirea ta atata intelegere.Inca imi era frica sa nu ne contopim sufletele si sa ne pierdem identitatea.Ma intreb si azi daca merit aceasta fericire si mi-e frica ca nu voi reusi niciodata sa-i platesc pretul.

Caldura sarutului tau imi da putere sa continui sa gust din intensitatea momentului.


Opreste timpul,ademeneste-l cu caldura in lumea gerului vesnic si al oglinzilor de gheata unde totul e static si alb,iar noi,sa traim intr-un prezent continuu si fericit.


PENTRU IUBITUL MEU.... DORU.
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 5 Februarie 2009 16:20
De la: spidie, la data 2009-02-03 12:15:35... am lasat sa-mi cada o lacrima in mare... Atunci cand o voi regasi... Voi inceta sa te iubesc.....!


El va sti intotdeauna cat de mult l-am iubit... cat de mult il iubesc.... si mai ales cat de mult il Voi IUBI!!!

Mai mult de-atat... va simti...!
Pt. Bebe'..
spidie
Postat pe 5 Februarie 2009 16:30
Castigatoarea concursului nostru este Gabytz pentru declaratia de dragoste de mai jos. Castigatoarea va fi contactata pe email pentru a i se comunica modul de intrare in posesia premiului.

De la: Gabytz, la data 2009-01-31 12:12:37 Declaratie de dragoste

Catre ,
Cristi P.

Subsemnata, eu adica G.M., domiciliata ...si identificata prin...- date care nu mai conteaza, declar urmatoarele:
In urma accidentului de ciocnire care a avut loc cand te-am intalnit pe TINE, intr-o zi frumoasa de toamna, (18 oct 2008) la nunta unor prieteni, m-am ales cu inima franta si am ramas privind in gol, dar nu pentru mult timp...
Datorita unui sentiment profund care s-a infiripat intre noi m-am trezit cu un inel si o cerere in casatorie la putin timp dupa acel accident (18 dec 2008). Ca urmare, indragostindu-ma total si iremediabil de tine urmeaza sa iti spun DA pentru totdeauna (30 august 2009).

Cu dragoste,
G.M.

P.S. Nu iti mai spun TE IUBESC! Timpul ma va lasa nu doar sa iti spun aceste cuvinte, ci sa iti si arat adevarata lor semnificatie!
concursKudika
Postat pe 5 Februarie 2009 16:35
De la: concursKudika, la data 2009-01-27 22:03:32Ziua Indragostitilor bate la usa iar tu nu ai nici idei si nici finante pentru un cadou adecvat? Pe vreme de criza, Kudika iti premiaza dragostea!

Kudika si Charm.ro premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

Ce trebuie sa faci?

Tot ce trebuie sa faci este sa postezi in acest topic de pe forum declaratia ta de dragoste pentru iubitul tau. Cea mai deosebita declaratie de dragoste este premiata cu un cadou... pentru el.

Ce poti castiga?

Un set SALVATORE FERRAGAMO Incanto Essential pentru el: apa de parfum si gel de dus

Concursul se desfasoara in perioada 28 ian - 5 feb 2009.

Castigatoarea va fi anuntata pe email si in cadrul acestui topic din forum in termen de 3 zile de la finalizarea concursului.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

Premiul este oferit de www.charm.ro. Premiul nu poate fi schimbat in bani sau cu alte produse.

s-a ales castigatorul cu cea mai frumoasa declaratie?
mihaimelania20042
Postat pe 5 Februarie 2009 18:32
mai sus cu o postare draga ....
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Februarie 2009 18:33
Moale juriul...

Postat pe 5 Februarie 2009 22:48
De la: Roco, la data 2009-02-05 22:48:08Moale juriul...


teapa, nu ai castigat

Postat pe 5 Februarie 2009 22:50
Gata, am scapat.
Kathara
Postat pe 5 Februarie 2009 23:09
De la: Kathara, la data 2009-02-05 23:09:51Gata, am scapat.



stai ca acushica vine concursul de 8 martie

Postat pe 5 Februarie 2009 23:10
De la: hefe, la data 2009-02-05 22:50:45
De la: Roco, la data 2009-02-05 22:48:08Moale juriul...


teapa, nu ai castigat

Ce nesuferita!

Postat pe 5 Februarie 2009 23:11
De la: Roco, la data 2009-02-05 23:11:30
De la: hefe, la data 2009-02-05 22:50:45
De la: Roco, la data 2009-02-05 22:48:08Moale juriul...


teapa, nu ai castigat

Ce nesuferita!



Si afurisita, asa cum imi place mie !

Postat pe 5 Februarie 2009 23:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga un ondulator sau o placa marca Remington! 462 De la: Lillith 15 Decembrie 2011 20:19
Concurs: Castiga un dar de la Mos! 2494 De la: ggm 16 Decembrie 2009 16:13
Concurs Farmec 1441 De la: kudika145609 28 Martie 2010 21:56
Castiga una dintre cele 21 de bratari Diva Universal! - saptamana 1 488 De la: kudika_3483 19 Octombrie 2015 10:29
Concurs: Puma Urban Motion 579 De la: concursKudika 10 Iunie 2009 18:08