Setari Cookie-uri

Gelozia----o dovada de dragoste?

De la: straina, la data 2010-09-20 12:40:52Gelozia in cantitati mici este o dovada de dragoste,este necesara.In cantitati mari,dauneaza grav sanatatii.
BEL_AMY1
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:40
gelozia este o dovada a lipsei de siguranta , daca esti sigur pe tine gelozia nu prea isi are locul, sa fi un pic gelos nu este o problema asta arata ca iti pasa , dar sa ajungi la accese de gelozie (controale tel, mail, zeci de intrebari etc) asta deja este un semn de imaturitate, si prea multa gelozie asociata cu suspiciuni si o atitudine circumspecta pot distruge o relatie; si pana la urma daca cel de langa tine vrea sa te insele o poate face in asa fel incat niciodata sa nu afli, asa ca de ce sa ne complicam viata inutil cu controale si interogatorii.
visan_georgiana
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:57
De la: TIGRA, la data 2010-10-11 17:57:58gelozia este o dovada a lipsei de siguranta , daca esti sigur pe tine gelozia nu prea isi are locul, sa fi un pic gelos nu este o problema asta arata ca iti pasa , dar sa ajungi la accese de gelozie (controale tel, mail, zeci de intrebari etc) asta deja este un semn de imaturitate, si prea multa gelozie asociata cu suspiciuni si o atitudine circumspecta pot distruge o relatie; si pana la urma daca cel de langa tine vrea sa te insele o poate face in asa fel incat niciodata sa nu afli, asa ca de ce sa ne complicam viata inutil cu controale si interogatorii.


gelozia nu e chiar atat de simpla, mai exista si posibilitatea cand "celalalt" isi canalizeaza energia sexuala catre alte persoane, iar in momentul asta gelozia e foarte indreptatita sa apara ... dar asta e un subiect de la caz la caz
battleofwits
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de o parere&un sfat urgent:(( 31 De la: kudika166148 11 Aprilie 2011 00:01
Probleme.. 11 De la: scorpio67 15 Septembrie 2010 15:18
..revenire ;la topicul:D l-am iertat...s-a schimba" 2 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:04
A-ti apela vreodata la TEST DE FIDELITATE? 1 De la: r_girl 13 Mai 2009 10:39
Va rog sa-mi dati si mie un sfat :(( 33 De la: misoginu 15 Februarie 2010 12:25