Setari Cookie-uri

VIOLENTA? AGRESAT/A???

VIOLENTA???


fetelor va rog am nevoie de ajutor...sunt cu iubitul meu de 2 ani...el a fost si este singurul barbat din viata mea ...alaturi de el am avut primul sarut..si prima dragoste....se poarta frumos..ne simtitm bine...se simte atractia dintre noi...DAR de cateva luni, a inceput sa devina mai irascibil..se enerveaza foarte repede...pe langa faptul k de fiecare data cand fac ceva pe dos imi spune k sunt batuta in cap, proasta, nesimtita si altelte(si lucrurile pe dos fiind mici neatentii-gen scap des obiectele din mana sau il zgarii cand ne jucam , desi si el ma ciupeste si altelte)..de curand mi-a facut 2 crize kre m-au pus pe ganduri....eram pe strada si mi-a dat sa tin o plasa, iar in timpu acesta cand faceam schimb,adik i-o dadeam lui...am scapat-o...de aici un intreg scandal..A TIPAT PUR SI SIMPLU LA MN IN PLINA STRADA...mergea inainte...fraiera am fost eu k nu m=am dus acasa atunci..regret si acum.....
iar a doua criza a fost chiar azi..si sunt terminata...m-am dus la el k de obicei...in timpu asta m-a facut iar batuta in cap, redusa..nu mai stiu in ce context....si apoi ..cand ne jucam..se pusese peste mn si incerk sa ma gadile si a atins EL cu picioarele masuta aceea de la tastura de la birou si aceasta a cazut....de aici un intreg scandal...ma acuza pe mn ca am dat eu cu picioarele..iar eu nici makr nu ajungeam pana acolo...m-am pus si in aceasi pozitie k sa ii demonstrez k se inseala..si NU k eu am fost de vina...de aici iar..tampita..nesimtita k nu recunosc..obraznica...Nu imi venea sa cred ce se intampla..eram pur si simplu socata de comportamentul lui..asa k am hotrat sa ma duk singura acasa sa nu ma mai insoteasc el...mi-am luat geanta..si m-am aplecat sa il sarut..cand...ce credeti? IMI INFIGE MANA IN GAT SI MA IMPINGE PUTERNIC DE LANGA EL...!!!! am plecat...nu am mai stiut de mn....nu realizam ce se intampla..am venit pe jos pana acasa incerknd sa realizez ce se intamplase....

nu stiu ce sa mai fac....il iubesc atat .atat de mult...dar lucrurile astea mi-am zis k nu o sa le accept niciodata de la un baiat....

VA ROG DIN SUFLET DATI-MI UN SFAT CAT MAI REPEDE!:((
selenagromveosa
Postat pe 31 Ianuarie 2009 00:27
poate e stresat din alt motiv si se descarca pe tine. ai incercat sa vorbesti cu el despre asta?... e alegerea ta ce vei face in legatura cu el, dar cred nu se comporta frumos cu tine. incearca sa porti o discutie serioasa fara nervi si tipete, macar tu vrobeste-i pe un ton calm si asa nu o sa se simta stresat de situatie. iar dak nu vrea sa te inteleaga atunci paraseste-l... nimeni nu merita sa se poarte cineva asa cu el, mai ales dak persoana respectiva e chiar cel pe care il iubesti....
uca
Postat pe 31 Ianuarie 2009 01:07
O prietena a stricat ( fara sa vrea evident ) noul laptop al iubitului ei in conditiile in care cu o luna in urma stricase aparatul foto de nush cate sute de euro.

O alta a scapat telefonul LUI pe jos si i s-a spart display-ul ....
Mai stiu pe cineva care a fost prinsa in casa cu un alt tip .....ce anume le leaga pe toate fetele astea ? faptul ca niciunul dintre iubitii lor nu a reactionat violent.

Greseala ta a fost ca ai continuat sa te vezi cu el in conditiile in care te face proasta ,batuta in cap sau cum te mai alinta el ......odata ce incepi sa accepti un asemenea limbaj deja te poti astepta si la violenta fizica ...

Nush cum e cu dragostea aia pentru ca eu nu cred ca as putea iubi pe cineva care nu ma respecta asa ca in privinta asta nu te pot ajuta.

Ti-am aratat doar ca sunt alte femei care fac boacane reale si nu primesc asemenea tratamente
iris_4_ever
Postat pe 31 Ianuarie 2009 04:10
nu am mai vb cu el de 3 zile...nu am mai sunat eu...bineinteles k nici el nu a mai sunat...de park tot el ar fi cel nevinovat...deja imi e din ce in ce mai greu....ma simt si fizic din ce in ce mai rau...nu doar sufleteste...
nu am mai pus mancare in gura de cand ne-am certat...de park mi-ar sta in gat...si se resimte lucru asta....ma intreb cat va mai dura...si dc s-a ajuns aici...s-a schimbat....
selenagromveosa
Postat pe 1 Februarie 2009 16:10
Poate tipul vrea sa se desparta de tine si nu stie in ce mod sa-ti arate ca nu te mai vrea langa el.Cred ca ar trebui sa uiti de acest tip si sa-ti vezi de viata ta.Chiar nu se merita;se vede clar din ce-ai povestit ca e un badaran care nu stie cum sa se poarte cu o femeie.
deeadeutza99
Postat pe 4 Aprilie 2009 16:55
lASA-L ! IA O PAUZA
DACA DUPA 2 ANI FACE FIGURI DUPA 20 VEI FI O SCLAVA iSAURA.
bebe_lush_ul
Postat pe 4 Aprilie 2009 18:56
paraseste-l !!!1 nu merita este imatur si violent !!!
meriti un barbat mai bun !asa ca indeplineste ce ti-ai promis candva ! NU ACCEPTA VIOLENTA!
honeybrunette
Postat pe 4 Aprilie 2009 19:14
cam urat se poarta cu tine....ar trebui sa il "trezesti" si sa-i spui nemultumiriile tale...poate isi va da seama ca nu se comporta cum ar trebui
priest
Postat pe 4 Aprilie 2009 19:22
parerea mea este ca ar trebui sa nu-i mai dai niciun semn de viata avand in vedere ca se poarta asa cu tine....pana acum te-a cautat.....???????ca vad ca au trecut cateva luni
alexutza_yoyo
Postat pe 4 Aprilie 2009 20:36
au trecut 2 luni de la ultimul mesaj al initiatoarei topicului...oare ce s-o fi mai intamplat?
mrskattousa
Postat pe 4 Aprilie 2009 20:46
Da, esti violent agresata de acest barbat care spui tu ca il iubesti....nu meriti asa ceva draga mea. Tu pt ca il iubesti nu ai un astfel de comportament, el dc te-ar iubi nu ar face asa ceva. El are probleme grave ...ori iti bati capul cu el , si dupa multe batai si discutii isi revine ...ori...lasa-l.....Cat a fost frumos a fost, dc nu mai merge treaba si nu mai suporti, nu trebuie sa ramai cu el doar ca ai tu impresia ca il iubesti.sau ca a fost primul Cand ai sa intalnesti un adevarat domn in viata ta , deabia atunci ai sa iti dai seama ce e iubirea, si ai sa ramai si tu uimita ca ai crezut ca poti iubi un astfel de las, ca altfel nu ii pot spune...sper ca ai terminat-o cu el, sau sper ca si-a revenit baiatul, cu toate ca dc are un astfel de comportament, nu m-ar mira ca peste alti 2 ani sa faca la fel.Debaraseaza-te de el acum cat nu ai obligatii nu mai tarziu cand o sa ai copii cu el sa iti plangi in pumni ca ai fost ...proasta....
ramona_elisa
Postat pe 4 Aprilie 2009 23:02
fugiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
__LL__
Postat pe 4 Aprilie 2009 23:09
Cum ti s a recomandat mai sus ar trebui sa ai o discutie serioasa cu el,spune i exact ce simti si uita te in ochii lui cand faci asta ,vezi daca in privirea lui observi regrete si mai presus de asta vezi daca e indeajuns de barbat sa recunoasca ca a gresit.Daca nu te intelege sau nu si da seama ce urat se poarta cu tine deoarece poate e prea orgolios iti sugerez sa tai legaturile o vreme scurta cu dansul.Da va fii greu si e o solutie drastica,dar poate asa va vedea cat de mult ii lipsesti si va incerca sa remedieze problema,insa in caz ca nu o va facea nu te merita.Numai bine.
Stripes
Postat pe 5 Aprilie 2009 00:45
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-31 04:10:48O prietena a stricat ( fara sa vrea evident ) noul laptop al iubitului ei in conditiile in care cu o luna in urma stricase aparatul foto de nush cate sute de euro.

O alta a scapat telefonul LUI pe jos si i s-a spart display-ul ....
Mai stiu pe cineva care a fost prinsa in casa cu un alt tip .....ce anume le leaga pe toate fetele astea ? faptul ca niciunul dintre iubitii lor nu a reactionat violent.

Greseala ta a fost ca ai continuat sa te vezi cu el in conditiile in care te face proasta ,batuta in cap sau cum te mai alinta el ......odata ce incepi sa accepti un asemenea limbaj deja te poti astepta si la violenta fizica ...

Nush cum e cu dragostea aia pentru ca eu nu cred ca as putea iubi pe cineva care nu ma respecta asa ca in privinta asta nu te pot ajuta.

Ti-am aratat doar ca sunt alte femei care fac boacane reale si nu primesc asemenea tratamente


De acord, de acord.

Prietenul meu - pe vremea cand eram doar amici - a pierdut avionul spre casa din cauza mea. Si nu asta era problema ci ca eram amandoi falimentari dupa mai bine de o luna de vacanta asidua. Nu numai ca nici macar nu a ridicat tonul la mine, ci m-a consolat cat de tare a putut, pentru ca eu m-am simtit atat de prost ca m-am pus de un plans dintr-ala sanatos in mijlocul aeroportului. Ma rog, pe urma i-au trimis niste bani si a platit diferenta si a plecat peste doua zile, deci iar bani pentru hotel and co. Concluzia? Ca sa-l citez, " tot raul spre bine, am mai stat doua zile cu tine".

Acum doua zile si-a pierdut camera foto de cateva sute bune de euro pentru ca ne-am jucat in parc. Primul lucru pe care l-a zis e ca nu e vina mea (eu deja ma simteam cu musca pe caciula).

Vezi diferenta?
Kathara
Postat pe 5 Aprilie 2009 01:28
cauta pe google:''violenta psihica'' si ''abuz emotional''!vei avea raspunsul la intrebarea ta si,totodata vei afla pe cine iubesti!vezi daca se merita!
freziealba
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:56
lasa-mi adresa ta de mail si iti voi trimite eu cateva materiale in acest sens!parerea mea este sa indepartezi raul,acum,cand esti inca la inceput!mai tarziu,iti va fi din ce in ce mai greu!de ce?pentru ca usor,usor se instaleaza dependenta ta de el iar tu.....,vei deveni o umbra!
freziealba
Postat pe 5 Aprilie 2009 13:02
De obicei un barbat cand incepe sa faca astfel de lucrui , incepand cu jigniri , pana la a pune mana in gat ....e cam grav si asta inseamna ca a dat de ceva mai bun dar nu vrea sa piarda ce are langa el pentru ca nu e sigur pe acel ceva ce crede el ca e mai bun decat ce are.Sfatul meu este sa discuti cu el problema si sa ii spui frumos ca ar fi bine ca pentru o perioada sa nu va mai vedeti , sa nu mai discutati la telefon ...si ca o sa il cauti u cand consideri ca e necesar...Nu accepta acu aceste lucruri pentru ca mai tarzi va fi si mai rau ...vrei sa fii batuta si jignita toata viata ...decat o viata asa mai bine deloc .Nu te umili chiar daca il iubesti , fii mandra de teine si de ceea ce esti ...apreciaza-te tu pe tine nu astepta apreciere de la el si demonstreazai luyi ca se poate si fara el
kudika003451
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:15
Cum poti accepta ca un om care se presupune ca te iubeste sa te numeasca in toate felurile, sa te raneasca si fizic si psihic?nu te gandesti ca intr-o zi s-ar putea sa spargi ceva important si sa te trezesti snopita in bataie?stiu ca-l iubesti..mai da-i o sansa dar inainte avertizeaza-l ca acestea sa nu se mai intample..daca si asa continua cu tampeniile astea te sfatuiesc sa-ti iei zborul..valorezi mult mai mult ca persoana incat sa accepti asemenea magarii.
lavidora
Postat pe 27 Aprilie 2009 11:55
Ala e un animal
Aphrodite
Postat pe 30 Mai 2009 18:24
DRAGA ITI SPUN DIN EXPERENTA ,MEA CA DACA IL ERTI AI DE PERDUT.SE CREDE STAPAN PE TINE,FINCA STIE CAL UIBESTI.ACUM SAU MAI TARZIU ITI DAI,SEAMA CA NU E BUN PT TINE.FACI CE VREI DAR MERITI CEVA MAI BUN.
kudika030965
Postat pe 30 Mai 2009 23:09
De la: youarea_fake, la data 2009-01-31 00:27:06VIOLENTA???


fetelor va rog am nevoie de ajutor...sunt cu iubitul meu de 2 ani...el a fost si este singurul barbat din viata mea ...alaturi de el am avut primul sarut..si prima dragoste....se poarta frumos..ne simtitm bine...se simte atractia dintre noi...DAR de cateva luni, a inceput sa devina mai irascibil..se enerveaza foarte repede...pe langa faptul k de fiecare data cand fac ceva pe dos imi spune k sunt batuta in cap, proasta, nesimtita si altelte(si lucrurile pe dos fiind mici neatentii-gen scap des obiectele din mana sau il zgarii cand ne jucam , desi si el ma ciupeste si altelte)..de curand mi-a facut 2 crize kre m-au pus pe ganduri....eram pe strada si mi-a dat sa tin o plasa, iar in timpu acesta cand faceam schimb,adik i-o dadeam lui...am scapat-o...de aici un intreg scandal..A TIPAT PUR SI SIMPLU LA MN IN PLINA STRADA...mergea inainte...fraiera am fost eu k nu m=am dus acasa atunci..regret si acum.....
iar a doua criza a fost chiar azi..si sunt terminata...m-am dus la el k de obicei...in timpu asta m-a facut iar batuta in cap, redusa..nu mai stiu in ce context....si apoi ..cand ne jucam..se pusese peste mn si incerk sa ma gadile si a atins EL cu picioarele masuta aceea de la tastura de la birou si aceasta a cazut....de aici un intreg scandal...ma acuza pe mn ca am dat eu cu picioarele..iar eu nici makr nu ajungeam pana acolo...m-am pus si in aceasi pozitie k sa ii demonstrez k se inseala..si NU k eu am fost de vina...de aici iar..tampita..nesimtita k nu recunosc..obraznica...Nu imi venea sa cred ce se intampla..eram pur si simplu socata de comportamentul lui..asa k am hotrat sa ma duk singura acasa sa nu ma mai insoteasc el...mi-am luat geanta..si m-am aplecat sa il sarut..cand...ce credeti? IMI INFIGE MANA IN GAT SI MA IMPINGE PUTERNIC DE LANGA EL...!!!! am plecat...nu am mai stiut de mn....nu realizam ce se intampla..am venit pe jos pana acasa incerknd sa realizez ce se intamplase....

nu stiu ce sa mai fac....il iubesc atat .atat de mult...dar lucrurile astea mi-am zis k nu o sa le accept niciodata de la un baiat....

VA ROG DIN SUFLET DATI-MI UN SFAT CAT MAI REPEDE!:((


NU FACE ACEEAȘI GRESALA CA MINE.
eu l-am iertat pe al meu ca se purta asa.. si intr-un final m-am trezit batuta de-a binelea... si-a cerut iertare si altele dar .. tot gestul ala ramane.. cum se prea poate ca sa se poarte cu tine urat si sa caute motive de carta sa te faca pe tine sa pleci ca el are pe alta. gandeste-te la asta.
cathysailor
Postat pe 30 Mai 2009 23:30
Cu totii avem momente cand nu stim ce e cu noi si pur si simplu vrem ca totul sa ne mearga perfect,dar mici chestiuni ne enerveaza si ni se par atat de grave.Intr-adevar trebuie inteles..dar cine o sa te inteleaga pe tine?Trebuie sa se puna cineva si in pielea ta..si daca nu va fi el acel cineva atunci..sorry:|....sa se retzina..pur si simplu fa-l sa inteleaga ca totusi esti o persoana importanta in viatza lui,dak nu o va realiza atunci cauta-ti fericirea(app de fericire..e pe blogul meu) in alta parte....si iertarea e o solutie...pentru un timp..caci dupa aia ai sa ajungi tu acea irascibila,cand ai sa vezi ca nu e asa cum trb cand ar trebuie sa fii my bun:|Eu asa cred.
the_one_Nico
Postat pe 30 Mai 2009 23:39
Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, imi este rusine sa recunosc asta, dar mai bine sa ajut si alte persoane decat sa ajunga ca mine regretand.Eu am stat cu un "animal " altfel nu ii pot spune, care m-a batut si totul a inceput ca la tine " proasta, tampita, cretina, idioata etc..." si fara motive intemeiate si eu scapam pahare sau plasa sau cine stie ce , astea erau motivele pentru care eu primeam de fiecare data jicnirile lui , il iubeam era adevarat si incercam sa trec cu vederea cu toate ca ma dureau enorm.Toate jicnirile astea au degenerat la bataie, si prima bataie pe care mi-am luat-o a fost ca i-am dat cu scaunul peste picior fara sa vreau.....Situatia in care ma afla in momentul acela ma depasea si e foarte greu sa vezi cum persoana pe care o iubesti cel mai mult in lumea asta sa iti faca rau...Totul s-a terminat foarte urat intre noi, am vrut sa il parasesc dar mi-a jurat ca se schimba si ca nu o sa mai faca niciodata asa ceva, dar asta s-a intamplat pana la urmatoarea bataie. L-am parasit pana la urma nu puteam sa stau cu un om care ma batea, ma jicnea. Despartirea a fost foarte urata amenintandu-ma ca ma omoara daca nu stau cu el, a vrut sa ma stranga de gat si toate astea de fata cu mama lui care nu zicea nimic, mi-a spus ca e vina mea pentru ca baiatul ei nu e violent ci eu l-am facut sa fie. Ai grija ce faci si sper ca povestea ta sa nu se termine ca a mea.
kudikairamona
Postat pe 1 Iunie 2009 18:42
paraseste-l!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika021958
Postat pe 2 Iunie 2009 15:52
VIOLENTA...intr-un cuplu cred ca este cel mai urat lucru...eu nu stiu cum ai permiti sa-ti vb asa urat sa te faca in toate felurile.Da inteleg este primul din viata ta,dar asta nu insemna ca treb sa te calce in picioare.Incearca sa vb cu el sa-i spui ce te deranjeaza,si dak vezi ca nu se schimba nimik,LASA-L FATA MEA O sa suferi ,normal....dar mai bn acum decat mai tarziu Esti singura care decizi
kudika017596
Postat pe 30 August 2009 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sufar si nu pot sa stau fara ea.... 91 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 1 August 2010 00:42
O vreau inapoi :( 55 De la: daniella_s 3 Februarie 2010 17:00
as vrea sa stiu si eu cupluri care au trecut prin momente grele in relatie si reusesc sa le depaseasca 21 De la: denis_3d25 29 Noiembrie 2009 08:16
Se merita ca "din iubire" sa te culci cu EL 70 De la: Trixibell 9 August 2009 16:11
Oare m-a iubit? 28 De la: Dyana_Dee_1 4 Iunie 2012 21:55