Setari Cookie-uri

reducerile o mare porcarie

hey de ce toata lumea se ingramadeste sa isi dea si ultimul banutz din buzunar pe o carpa care de la 2milioane a ajuns la 50 ron cand defapt acesta este pretul real al hainei??
axu_alexa
Postat pe 1 Februarie 2009 00:27
sincer nu consider ca reducerile sunt o porcarie.........pentru unii sunt bine venite ,,,,nu toti isi permit sa dea 2 milioane pe o carpa dar 50 ron da......
si cand este sezonul de reduceri e mare ingramadeala
myeyes
Postat pe 1 Februarie 2009 00:31
mda de acord cu tine dar multi se ingramadesc sa le cumpere doar pt faptul k fac acea diferenta si spun hmmm,....nu imi trebuie dar totusi e pomana curata de la 2 milioane la 50 ron e ceva hai k o sa o cumpar..
axu_alexa
Postat pe 1 Februarie 2009 00:35
poi normal ce are daca la un mom dat a fost 200 de ron,si acum e 50 acelasi articol,cine va sti in ce perioada ai cumparat o tu???si cu cat??mie mi se par chiar super reducerile,dar mai mult mi se par facute k sa scape de marfa din stoc la finalul unui sezon...adik ce mi mai tre mie acum haine de iarna la reducere,knd primavara o sa vina??si k sa le iau pt la anu no way,la anu nu se mai poarta si etc.... asa k sunt si/si....
SweetHappyButterfly
Postat pe 1 Februarie 2009 00:39
De la: axu_alexa, la data 2009-02-01 00:35:57mda de acord cu tine dar multi se ingramadesc sa le cumpere doar pt faptul k fac acea diferenta si spun hmmm,....nu imi trebuie dar totusi e pomana curata de la 2 milioane la 50 ron e ceva hai k o sa o cumpar..


adevarul ca este si efectul de turma........dar uite mie mi s a intamplat sa vad ceva si sa imi placa dar sa fie si foarte scump.....si cand sunt reducerile actionez:D
myeyes
Postat pe 1 Februarie 2009 00:41
da uneori sunt ok si ele dar degeaba intra la sfarsitul iernii pt ca majoritatea cumpara doar ca sunt destul de ieftine cand defapt asta e pretul lor real...si de ce as cumpara o sa o port la anul pt ca in urmatorul an clar ca nu se va mai purta aceeasi geanta sau gen de trench..so.....ajung la concluzia ca st o mare porcarie:(((
axu_alexa
Postat pe 1 Februarie 2009 00:44
eh bine ca o bluzita sau o fusta,,,,,,chiar si un pantalon eu zic ca se merita sa le cumperi la reducere.........nu cred ca se demodeaza asa rau .......si in primavara mai merg ......chiar daca apar modele noi de primavara-vara
myeyes
Postat pe 1 Februarie 2009 00:48
nu stiu...posibil sa ai dreptate...dar sunt si reduceri la articole care le poti purta mai mereu de ex o camasa,pantaloni pantofi..de ex eu am dat 600 de ron pe niste cizme de la benvenutti si acum sunt vreo 400.daca nu chiar mai putin..dar deh,puteam sa stau fara cizme toata iarna si sa astept reducerea??NU!!!cat despre haine,nu mi place sa mai vad la altcineva la fel ce am eu,sau ma rog,sa nu vad la tot orasul...la mine in oras apar haine la fel in toate magazinele si e jalnic sa te duci in club sau undeva si sa vezi kmmai au inka 3 4 rochie sau pantofi k a ta....de obicei imi iau haine ori rar si mult ori putin si des depinde ce gasesc...
SweetHappyButterfly
Postat pe 1 Februarie 2009 00:48
daaaa..urasc sa merg undeva si sa mai vad si o bad pitzi cu o rochitza ca a mea pe care eu am dat o carutza de bani iar ea a luat o de la reduceri :(((((nu mai suport treaba asta
axu_alexa
Postat pe 1 Februarie 2009 00:52
mai,in bucuresti sunt o groaza de magazine si imposibil sa nu mai vezi inka o fata cu ceva cum ai tu...si daca iti iei cea mai scumpa chestie e f posibil sa mai aiba cineva...asta e,eu zic sa mergem la botezatu sa ne facem haine pe comanda...ce ziceti.??..modele speciale pt noi...sa nu mai fie nimeni k noi...
SweetHappyButterfly
Postat pe 1 Februarie 2009 00:56
la mine la bal in clasa a 12 a s a intamplat sa apara 3 fete cu aceeasi rochie, culmea si aceeasi culoare......
myeyes
Postat pe 1 Februarie 2009 00:56
waw....groaznic sa fie 3 in aceeasi rochitza si aceeasi culoare...nasol moemnt cred ca daca eram in situatia asta nu stiu ce facem probabil ma duceam taiam rochitza si imprivizam ceva:)))
axu_alexa
Postat pe 1 Februarie 2009 00:59
au fost distractia serii !! dar fetele au trecut peste , chiar s au felicitat pt alegerea facuta erau ceva gen pitzi.org
myeyes
Postat pe 1 Februarie 2009 01:02
da cred ca e o idee destul de bunicica si cu acest botezatu:)))cat despre magazinele din bucuresti nu e chiar asa degeaba sunt multe pt ca majoritatea au inceput sa aiba acelasi gen de hainutze..in fine cred ca e cazul sa ma pun la somn pt ca am avut o zi grea..pupici si mai vb
axu_alexa
Postat pe 1 Februarie 2009 01:03
somn usor
myeyes
Postat pe 1 Februarie 2009 01:04
tare si e bn ca fetele au fost fericitte:)))pitzi ramane prima in top
axu_alexa
Postat pe 1 Februarie 2009 01:04
noapte buna
SweetHappyButterfly
Postat pe 1 Februarie 2009 01:04
eu am declansat lupta impotriva mall-urilor :-))

http://blogdeshop.blogspot.com/

e incredibil ce adaosuri se practica pe la noi!
mireille335
Postat pe 15 Martie 2009 17:08
Lupta impotriva mall-urilor!

Cred ca cel mai bine este sa-ti gasesti o croitoreasa buna.
Kathara
Postat pe 15 Martie 2009 17:59
Pai acum pare asa demodat sa iti faci haine pe comanda...ca doar asta inseamna croitoreasa, nu ? Dar eu cred ca in curand o sa revina moda asta. O sa devina o necesitate, ca nu sintem toate facute dupa calapodul masurilor standard, nu ?:-)
mireille335
Postat pe 17 Martie 2009 14:44
De la: axu_alexa, la data 2009-02-01 00:44:12da uneori sunt ok si ele dar degeaba intra la sfarsitul iernii pt ca majoritatea cumpara doar ca sunt destul de ieftine cand defapt asta e pretul lor real...si de ce as cumpara o sa o port la anul pt ca in urmatorul an clar ca nu se va mai purta aceeasi geanta sau gen de trench..so.....ajung la concluzia ca st o mare porcarie:(((



depinde de fiecare in parte. de exemplu eu imi cumpar o haina daca imi vine, daca imi place si daca imi permit. pentru tine se pare ca cel mai tare conteaza daca "se poarta". si fii sigura ca tot ce "se poarta" la un mom dat e de vreo 3-4 ori mai scump decat era inainte "sa se poarte".
the_she_devil
Postat pe 20 Mai 2009 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stiu deja, iubesti hainele si desi ai foarte multe, parca nu-ti sunt niciodata suficiente. 1 De la: _13 21 Septembrie 2012 11:20
un pic de ajutor cu reducerile va rog :) 3 De la: aiai 4 Octombrie 2012 08:56
Bijuterii MASSIMO DUTTI 1 De la: prettyboutique 1 Octombrie 2014 17:02
Haine la preturi foarte bune ! 10 De la: JolieGarderobe 27 Iulie 2015 17:45
produse profesionale joico, loreal professionnel, tigi bed head, mac cosmetics 2 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:26